Doğuma Hazırlık Park beşik mi büyüyen beşik mi? Hangi bebek arabası, hangi bez ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Park beşik mi? büyüyen sallanır beşik mi?

• Park beşik

OY: 364 65,6%
  • Büyüyen sallanır beşik

OY: 191 34,4%

• Ankete Katılan
    555
Kızlar herkese hayirli sağlıklı sihhatli bebisler ve dogumlar öncelikle..
Biliyorsunuz bebişlerden önce eve yatakları , arabaları eşyaları geliyor. Ben ve benim gibi ilk doğum anneleri çoğumuz :KK57: böyleyiz şuan.
Neden diyecek olursanız.

Hangi beşiği alacağız hangi arabayı hepsi üniversite sınavindan zor tercihler gibi.

Ben park beşik düşünüyorum aslinda hem tahta kisimlara agzini vurmasın bebeğim hem biraz büyüyünce acarım ayak ucunu biner iner diyorum ama modeller şu süslü bebek odasi hayalini tamamlamiyor. Onu toplayip kaldiririm ihtiyacım olursa cikaririm diyorum bir yandan. Kullanip atmak bana musrif geliyor çünkü kucuk boyutta olabilen bir seyi saklayabilirim sadece fazla yerim yok. Hem yatak odama koymak için 70×120 ise o kadar misal daha rahat sigar ama buyuyen sallanir besik besik + sifonyer ile daha büyüyor odama sigmaz.
Park besiklerin duruşu kötü ama olsun diyorum ben daha cok fiyat performansciyim. Birde dolap kesin gerekiyor tabi park besik alınca digerinde cekmeceleri kullanirsiniz diyorlar. Bakıyorum park besiklerin fiyatlari daha pahali buyuyen besillerden hatta bircok buyuyende uyku seti ve korumalik hediye park besiklerde o da yok. Donence olsun istiyorum bebekler cok seviyor bence.

Kısaca hangi beşik sizce kafam görüldüğü üzere çorba ??

Bebek arabasina gelelim. Merdiven çıkmak gerek ve kendim de bebegimi kolayca cikarmam lazim disari cok agir olmamalı baston mu travel sistem mi , baska mı ? Artıları eksileri?

Tasıma icin kanguru ve slingleri nasil buluyorsunuz ? Bende asansor yok baya bir kat çıkmak zorundayım bebekle. Slinglere hic girmeden bebek arabasi yeter mi?
Ana kucagi almaya gerek var mi?
Hangi bez guzel yeni dogana kac paket bez alinir ortalama sonra kilo oluyor bebis olmuyor. Bugün 500 taneli yenidogan gordum misal bana aşırı cok geldi ama degil mi yoksa.

Özet gecsen diyenlere :KK51:

Kizlar kisaca tecrubeli tecrubesiz anneler konuyla ilgilenenler bana dusuncelerinizi, 1sadekahve bunu almazsan olmaz dediklerinizi, bence bu dediklerinizi, bunu sakın alma dediklerinizi yazın.
Bilgilenelim paylaşalım
Teşekkürler şimdiden :KK25:

@Kazen Bey konumu bildirim atar mısınız rica etsem
Öncelikle miniginiz hayırlı olsun kolaylıkla sağlıkla gelsin

Büyüyebilen ve sallanan beşiği ve park yatağı olan birisi olarak beşikte gün bile yatmadı bu dipnot ses çıkarıyor ve sallamaya alısamaması icin
Park yatak nedenleri
1.hafif pratik taşınabilir
2.büyük ve yeterli
3.5 ay reflu yatağı icinde uyuyabiliyor donemedigi icin oyun alanı olarak kullanabilirsin üstüne obje aşarak
4.iş yaparken at içine tuvaletine rahat git mantigi
5.13 aylık olduk hala kullanabiliyoruz 3 yasa kadar gider diye düşünüyorum yaTagimiz prego
Travel sistem bebek arabası rahat ağırsa ağır ne olcak valla çok memnunum travel den zaten anakucagi içinden geldi chicco bizimki
Sling kanguru kullanmadim anatomisi icin yine kullanmam
Bez az al 1 haftaya büyüyor mantığı 1 numara bez 15 gun kullanırsın ona gore alırsan yani 3 paket götürür 120 tane falan yeterli premium çare prima kullandık

Mutlaka al dediklerim
kundak çirt çrrtli olanlardan
Astronot mont kış bebeği icin ideal
Lansinoh göğüs kremi
Reflu yatağı
Islak mendil sleppy
Bez prima molfix pure and soft
Sampuan mustela

Son düzenleme:
Ben yanında beşik meşik taşıyamam ne kadar hafif olsa da :)
Gittiğim yerde yere yatak yaparım daha iyi. Park beşik istemedim.
Bu yüzden ahşap beşik aldım.
3 Yasına kadar kullanılıyor. Bir çekmecesi var altta. O bir şeyler toplar. Bir de kapaklı çok amaclı kutum var. Ilerde çekmeceli oyuncak dolabı ile tamamlamayı düşünüyorum.
Biraz büyüdüğünde ön korkuluğu çıkarıp divan gibi devam edebiliriz diye var aklımda. Kendi kendine yine iner yani.

Burda sordum ben de sling kanguru konusunu.
Neko switch modele karar verdim. Kangurudan hafif slingten kullanışlı geldi. Tam ortası gibi. Araştırabilirsiniz.

Bebek bezi ıslak mendil sleepy seviyorum en çok.
Bence çok stok iyi değil ama çabuk kilo alabilir ve elde kalır.

Selamlar, hayirli olsun bebeginiz ☺️
1- ben buyuyen yatak kullandim, memnundum. Sonrasinda 2 cocuga ayni yatagi almak icin degistirdim (aynisindan bulamadim evdekinin, yoksa rahat 10 yasina kadar falan kullanirdim sanirim)

park yataklardaki sentetik beni rahatsiz ediyor. Cocuk surekli sentetik teneffus ediyor diye dusunuyorum.
2- bebek arabasini ben tam tersine agir bir model istemistim ve oyle de kullandim. Hafif olanlar zemindeki engebelerde daha cok sallaniyor ve birisi carpsa devrilecek gibi geliyordu bana, o yuzden baya agir oturakli bir araba kullanmistim. Tabi merdiven cikmaniz gerekiyormus onu bilemem.
3- kanguru veya sling candir, muhakkak edinin 1 tane. Bende hem ergo baby 360 vardi hem de uzun baglamali sling. İkisinden de cok memnunum

4- bebek bezi prima bence

Odada fazla renk olmasi,fazla obje olmasi,fazla oyuncak,isikli,seslioyuncak olmasi bebegin kafasini karistiriyor odaklanmayi zorlastiriyor,dikkat dagitiyor vs vs... bunlari ezberde biliyordum universitede. Siniflarda da cok renk yaomayin derlerdi hocalarımız. Anne olunca daha iyi anladim. Cocuk nasil bakacagini sasiriyor rengarenk bir sey donuyor bir daha bakiyor ama bu pozitif bir sey katmiyor ona. Sanirim boyalarla hassir nesir olunca kendisi bayaaa bi renklendirecek gibi odasini. Zaten bi duvar bombos krem,alsin cizsin boyasin.

Yatak icin buyuyen yatagim var o odada ama kisin isinma sebebi ile salonda yatiracagim park yatak hatta 9.aydan beri derim bir oyun parki iyi olacak benim icin. Baya hareketli tutup kaldiriyor kendini en son zor tuttum derin olabilenleri tercih edecegim. Ben boyle....
Benim tecrübem yok tabi çok renkli oyuncaklar alınmalı diye söylemedim zaten. Oyuncak sayısı arttıkça renklenir diye düşünüyorum. Tabi şu an sağdan soldan gördüğümle konuşuyorum.🤗

Biliyorsunuz bebişlerden önce eve yatakları , arabaları eşyaları geliyor. Ben ve benim gibi ilk doğum anneleri çoğumuz :KK57: böyleyiz şuan.
Neden diyecek olursanız.

Hangi beşiği alacağız hangi arabayı hepsi üniversite sınavindan zor tercihler gibi.

Ben park beşik düşünüyorum aslinda hem tahta kisimlara agzini vurmasın bebeğim hem biraz büyüyünce acarım ayak ucunu biner iner diyorum ama modeller şu süslü bebek odasi hayalini tamamlamiyor. Onu toplayip kaldiririm ihtiyacım olursa cikaririm diyorum bir yandan. Kullanip atmak bana musrif geliyor çünkü kucuk boyutta olabilen bir seyi saklayabilirim sadece fazla yerim yok. Hem yatak odama koymak için 70×120 ise o kadar misal daha rahat sigar ama buyuyen sallanir besik besik + sifonyer ile daha büyüyor odama sigmaz.
Park besiklerin duruşu kötü ama olsun diyorum ben daha cok fiyat performansciyim. Birde dolap kesin gerekiyor tabi park besik alınca digerinde cekmeceleri kullanirsiniz diyorlar. Bakıyorum park besiklerin fiyatlari daha pahali buyuyen besillerden hatta bircok buyuyende uyku seti ve korumalik hediye park besiklerde o da yok. Donence olsun istiyorum bebekler cok seviyor bence.

Bebek arabasina gelelim. Merdiven çıkmak gerek ve kendim de bebegimi kolayca cikarmam lazim disari cok agir olmamalı baston mu travel sistem mi , baska mı ? Artıları eksileri?

Tasıma icin kanguru ve slingleri nasil buluyorsunuz ? Bende asansor yok baya bir kat çıkmak zorundayım bebekle. Slinglere hic girmeden bebek arabasi yeter mi?
Hangi bez guzel yeni dogana kac paket bez alinir ortalama sonra kilo oluyor bebis olmuyor. Bugün 500 taneli yenidogan gordum misal bana aşırı cok geldi ama degil mi yoksa.

Kizlar kisaca tecrubeli tecrubesiz anneler konuyla ilgilenenler bana dusuncelerinizi, 1sadekahve bunu almazsan olmaz dediklerinizi, bence bu dediklerinizi, bunu sakın alma dediklerinizi yazın.
Bilgilenelim paylaşalım

Valla ben park beşik almadim oda yapıyorum bebek içininki dolapta lazim bebeğe bissürü eşyası var şimdiden park beşikler kullanışlı ama Hiç cicili bicili gelmiyo bana görüntü olarak o yüzden ahşap beşik aldim büyüdüğünde de ranza gibi kullanabiliyorsun birde küçük beşik hediye aldi agbim yatak odasinda kullanicam onu geceleri gün içerisindede taşıya bilirim istedim yere

2 cocuk annesi olarak paylasiyorum
Kizimda mobilya besik diye tutturdum herkes kullanissiz 6 ay yatirir baska yatirmazsin dedi
Kirada oturdugumuz surece yatti kizim 2.5 yasina kadar 6 aydir kendi evimizdeyiz evim 2 oda oldugu icin yatak odasida kucuk ama hala kullaniyorum cunku kizim icine girip cikabiliyor oglumda 6 aydan fazla yatti
Yani aldigimdan beri kullandim
Yan tarafi komidinli hic kullanisli olmadi ama alt cekmeceleri baayagi isimi gordu o sira halam 3 gozlu plastik komidin verdi 1 gozunde yelekler bir gozunde kizimin 1 gozunde oglumun kiyafetlerini katlayip sigdirdim sadece giydigi kiyafetler var fazla kiyafet almadim hatta 2 3 takimdan fazla almadim hepsi hediye geldi 😊😊
Eger imkanin varsa ve ileride cocuk odasi dusunuyorsan moteseiro mudur nedir ondan al yerle bir olsun dusme kaygisida yasamazsin
Yok ileride alirim diyorsan da
Park besik al tasimasi da kolay
Mobilya besigi sonra kaldirip bir yere koyamiyorsun sokmen lazim o zamanda tekrar kuruldugunda ilki gibi olmuyor
Bence montesiero daha iyi hatta 2 katli olanlarindan yapmayi dusunuyorum ben almak cok pahali ama yapmak daha ucuz geldi bana 😇😇
Puset en lazim olani kv gile gidince yatirdim bir yere gezmeye gidince yatirdim
Tasima da bile kullandim ama hafif olanini araba icin olanini deil
Beze gelince kizim ilk ay 180 den fazla bez kullandi yenidogan o zaman b.m deki bezlerin yenidogan yoktu 2 numara ile devam ettim ama ilk 2 3 ay yenidogan yetiyor
500 lu paket butcene uygunsa al derim
Bu arada b.mdeki bez kremli ve 40 tanesi 15 tl civari
Bebek arabasina gelince bastonlusunu surmek zor oluyor diyor kuzenim travel mi normal olan ondan alman daha iyi ama bayagi merdiven cikacam diyorsun
Bence bir magazaya git dene bastonu surebileceksen baston al
Sormak istedigin baska birsey olursa burdayim

Neden diyecek olursanız.

Bilgilenelim paylaşalım

Kesinlikle park yatak. Bize besik bi yerden gelmisti 2. El. Hic olmasa da olurmus. Zaten 3. Ayinda park yataga gectik. 13 ayligiz hala onda uyuyor. En bastan alsak olurmus. Ben evde kalabalik ve gereksiz sey istemiyorum. En sade ve teferruatsiz olanindan aldik cunku o pazarlanan ozelliklerin hicbirine aslinda gerek yok. Odasini da yeni yeni yapiyoruz. Biraz daha buyuyunce normal yataga geceriz. Bezde maceraya gerek yok. Butcenize uyarsa prima premium care. Once bir iki paket alin 60'li falan olanlardan. Hemen buyuyorlar. Ilk aylarda beden cabuk degisiyor. 4 ve 5 numaralar uzun sure kullaniliyor, o zaman cok olanlardan alirsiniz.

Merhaba, benim bir kızım var ve 2. De yolda 1 ay kadar sonra geliyor. Kızımda sallanır beşik aldım :) ama sonra sallamadan uyumak istedim ve hiç o özelliği kullanmadım. Kızımın uykuya desteksiz geçmesi benim için önemliydi sallandığında da 20 dk filan uyuyodu. Sallanmadığında 40-60 dk en az. Sonra park yatak aldım ondan da çok memnun kaldım biz ev dışında çok yatılı geziyoruz o yüzden son derece kullanışlıydı.

Bu sefer ilk aylar için sadece babynest aldım ve montessori yatak. Biyere gidicek olursak yine park yatak kullanırım.

Beşik konusunda ben park beşikleri görünüş olarak sevmediğim için hiç düşünmedim bile. Normal oda takımını aldım bebeğim için. ama beşiğini büyümeyen modellerden aldım. Yanında şifonyeri yok yani. Bir de kendi odama koymak için sepet beşiklerden aldım.

Araba konusunda ben joie litetrax modelinden aldım. Zaten bebeğim 2.5 aylıkken arabasını aldığım için puset almak istemiyordum. Aldığım araba hem kapanınca neredeyse kabin boy modeller gibi küçülüyor ve tek elle kapanıp açılabiliyor hem de puseti opsiyonel. Yani almak isterseniz puset seçeneği var ama almak istemezseniz araba ve puset takım değil ayrı ayrı satılabiliyor. Ayrıca model travel sistem değil ama tekerleri travel sistem gibi yeri sağlam tutuyor. Ben pusetini almadığım için bana göre tek eksisi bebeğimi kendime doğru süremeyişim. ama puset alırsanız bebek size doğru bakıyor.

Kanguruya ben çok hevesliydim ama bebeğim sevmedi. Ben de pek kullanmayı beceremedim sanırım.

Bebek bezi konusunda ben hiç başka bez denemeden prima premium care aldım. Bebeğimin poposunu pişirmiyor, rahatsız etmiyor. Bir iki defa bebeğim akşam erken uyuduğunda -gece kaka yapmadığı sürece bezini değiştirmiyorum- sabaha kadar kaldı bez 10-11 saat kadar ama sızdırma yapmadı hiç. Beğendim yani. Biz 1 numarayı 3 paket kullandık. 96'lı, 74'lü ve 56'lı. sonra 2 numaraya geçtik.

Islak mendil ilk başta kullanmak istemedim ben pamuğu ıslatıp temizlerim dedim ama temizliği zor oldu. Nolur nolmaz, dışarıda pamukla vs uğraşmayayım diye prima pure collection ıslak mendillerden almıştım. Şu an onunla temizliyorum bebeğimin altını. Parfüm kokmuyor, ıslaklığı ve kalınlığı çok güzel. Sleepy aldı eşim bir defa ıslak mendil bitmek üzereydi ve zamanımız yoktu ama hem çok kuru hem çok ince hem de çok parfümlü gelmişti bana kullanamadım. Evin içinde kullanıyorum onu şu an.

Tüm bunların dışında mutlaka 3 4 tane müslin örtü alın çok işe yarıyorlar. Bebek çantasını sakın hantal bi model almayın ben o hatayı yaptım çok pişmanım. Çanta eşyalardan daha ağır resmen. Mümkün olan en hafif çantaya bakın modelinden ziyade. Biberon almaya niyetiniz varsa avent öneririm. Benim bebeğim meme tutmadığı için başta mama vermek zorunda kaldık ama aventin başlığı sağolsun tamamen memeyi reddettirmedi bebeğime. sonradan mamayı bırakıp memeye dönebildik.

İlk başta süt sağmak isterseniz duymuşsunuzdur moschi manuel pompayı. O mantıkla çalışan ama onun dörtte biri fiyatına satılan wee'nin (markayı yanlış hatırlıyor olabilirim) pompası vardı e bebekte. İlk başta onu alın sonradan düzenli kullanmaya niyetiniz olursa daha güzel bir ürün alabilirsiniz. Ama ilk başta hem memeleri rahatlatmak için hem de zaten fazla olan sütü depolamak için dediğim pompa işinizi gayet iyi görür.

Süt arttırmak için de humana still tee bende çok işe yaramıştı.

Bir de meme ucunuz yoksa lansinoh'un silikon uçları gayet iyi. Benim bebeğim 1 ay kadar onlarla emdi. Sonrasında çıplak memeyi tutabildi.

Ve kesinlikle lansinoh'un meme ucu çatlak merhemini unutmayın almayı. Emzirirken silmenize de gerek yok üstelik. Paketli bir ürün kullanmak istemem derseniz tuzsuz tereyağı da meme ucu çatlağına iyi geliyor. Ben merhemi alana kadar tereyağı sürdüm, çok rahatlatmıştı beni. Ama emzirmeden önce tereyağını yıkamakta fayda var. ağır bir koku kalırsa bebek emmek istemeyebilir.

Ek olarak hastane çıkışını kutululardan almaya inanın hiç gerek yok. Askıdaki modellerle kutudakiler içerik olaral aynı sadece battaniyesi eksik. Ama kutulu takımların askılı modellere göre 2 3 katı fiyatı oluyor.

Eklentiler

• Screenshot_20200928-124609_Chrome.jpg
    Screenshot_20200928-124609_Chrome.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20200928-124557_Chrome.jpg
    Screenshot_20200928-124557_Chrome.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20200928-124544_Chrome.jpg
    Screenshot_20200928-124544_Chrome.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 27
Anne yanı için ayrı portatif beşik ve ayrıca büyüyen beşik almayı düşünüyorum şuan yorumlara biraz kafam karıştı ama park beşikler bana çok itici geliyor:110:

Park beşik sevmeyenlerdenim ben de. İlk dört ay için anne yanı aldım. Dört aydan sonra ikea ahşap beşik aldım. İkinci el aldım bunları. Bir iki seneye oda yapmayı düşünüyorum odasında da geniş yer yatağı yapıcam inşallah.
:anne:

Park yatak aldim ben, 3 yaşına kadar yatti daha yatardı ama oda yaptik kaldirdik. mesela biz katlayıp tatillerde kvlere filan giderken götürüyorduk rahat kullandık.

Besige ne gerek var ya biz yigenime her ikisini de aldık gel gör ki bizim bebiş tavana iplerle asip kurduğumuz sallanır beşiği daha çok sevdi onda sallana sallana yellene yellene mışıl mışıl uyuyor

Bence bunların hepsinin seçimi kişinin yaşam tarzına göre tamamen değişiyor. Tecrübem olmasa da kendime uygun bularak yaptığım alışverişten bahsedebilirim :)
Bizde iki tarafın ailesi de aynı şehirde olduğu için ve uzun süreli seyahatler yapmadığımız için (bebekte zaten pandemi döneminde doğacak bir süre bir yere gidip kalmayız bile) park yatak alma ihtiyacı hissetmedim, bakıldığında bana çok yatak konforu da vermiyordu açıkçası o yüzden uzun süre bunu kullanmak mantıklı gelmedi. Onun yerine yatağımın yanına sabitleyebileceğim, yenidoğan döneminde gece sık sık emeceği için emzirip kalkmadan yerine koyabileceğim sallanabilen bir anne yanı beşik tercih ettim.
Anne yanı olanların ahşapları da var ama ben katlanıp saklanması kolay oluyor diye next to me modelini aldım. Bebek 6 aydan sonra sığmamaya başladığında da bunu kaldırıp sade bir ahşap beşik almayı düşünüyorum. Sallanır olup olmayacağına da bebeğin huyuna göre karar veririm o zaman boşuna sallanır almaya da gerek olmaz diye düşündüm.

Biz bebek arabasını da travel sistem tercih ettik. Oturduğumuz yerde arabasız hareket etme imkanı pek olmadığı için ağır olması bizim için problem olmaz o yüzden konforlu olması tercihimiz oldu. Arabanın bagajına da sığdığı için orda durur kullanmak istediğimizde bagajdan alıp kullanırız diye düşündük.

Ana kucağını bende henüz almadım ama mutfakta veya başka bir odada otururken iş yaparken bebeği yanımda tutmak için ihtiyaç duyarım gibi geliyor henüz arayıştayım.

Bebek bezini de sleepy tercih ettim ama fazla stoklamadım, bu markanın 1 numarası küçük oluyormuş o yüzden 1 numaradan 80li paket 2 numaradan 210lu paket aldım. 500 tane fazla gelir muhtemelen günde 8-10 tane değişeceğini hesap edersek aylık 250 bez yetecektir, sonrasında büyüme hızına göre tekrar temin edilir internetten siparişle kolay oluyor zaten ☺️

Merhaba ben normal sallanmayan besik almistim bebek ilk zamanlar zaten hep uyuyor ama sonra destek istiyor sallanmak yada pispis vs bunlari istiyor o yuzden park besik alacaksaniz mutlaka sallanir birsey su 4 moms lar var ben ah keske diyorum almadim pahali diye ama hamak sallamaktan yoruldum. Onun disinda e bebekten baby plus ana kucagi kesinlikle alin derim cocuk hep icinde suanda 6 aylik olacak dikiliyor yine de düşmüyor cok kullanisli iyiki almisim dedigim urunlerden bir tanesi. Arabayida ben kraft almistim travel sistem gayet memnunum. Kanguru var ama hic kullanmadim.

Kesinlikle park beşik. Diğer türlü 4 yaşından sonra ben o beşik yatakları kullanan pek görmedim. Eninde sonunda baza almak zorunda kalıyorsun. Zaten park beşikleri iki buçuk yaşına kadar kullanabiliyorsun. Sonrada baza alır yanına düşmemesi için aparat var onlardan alırsın.

Doğumdan itibaren 3 aylık olana kadar sepet beşiğinde yattı. Park yatağımız var ama onda yatmak istemedi ilk zamanlar nedense. Şuan 6 aylık Yanımda yatıyor hala 😅 park yatağına alıştırmam gerek . Park yatak alacaksınız dandik biley almayın zaten . Oda yapmayacaksanız da büyüyen beşik gereksiz bir mobilya fazlalığı bence. Biz de oda yapmayıp kendi dolabımızdan bir bölümünü ona ayırdık .

Bu arada göğüs yaram hiç olmadı ilk bebeğim olmasına rağmen . Gümüş göğüs kapağı edinmeni tavsiye ederim ☺️

X