Doğuma Hazırlık Park beşik mi büyüyen beşik mi? Hangi bebek arabası, hangi bez ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Park beşik mi? büyüyen sallanır beşik mi?

• Park beşik

OY: 364 65,6%
  • Büyüyen sallanır beşik

OY: 191 34,4%

• Ankete Katılan
    555
Sağlıkla gelsin bebişiniz kesinlikle park yatak çok rahat her yere götürdüm ben iki çoçuğumdada kulndım kullnanımı bitince kaldır sakla ama iki kadrmeli olanlardan çünkü alçak ilk altı zor olur 3 yaşına kadar kullanılır arabada baatın traveşler var ik zamanlar pusetli iyi oluyor kışa geliyor sanki oto koltuğu yağmurluklarıyla yağmur kış demeden gezersiniz inşallah 😉

Ben park besikle büyüttüm ikisini de.araliksiz 7 sene kullandim diyebilirim. Kraft ti benimki herkese de oneriyorum cok pratik oluyor ve daha yumuşak kenarlari . is yaparken icindeki yatağı çıkarıyordum. Oyun parki olarak kullanıyordum. Yine olsa yine park besik alırım. Odalarini zaten yapiyorsunuz ileride
Kraftin hamgi modeli acaba nette foto hulursaniz atar misiniz ? Bunlarda donence yoksa sonradan aldigin donenceyi de takamiyormussun demislerdi park yatak icin ama donence cani sıkılınca onemli gbi geliyor hem eglenceli onun icin sizin ki nasildi acaba?

Kraftin hamgi modeli acaba nette foto hulursaniz atar misiniz ? Bunlarda donence yoksa sonradan aldigin donenceyi de takamiyormussun demislerdi park yatak icin ama donence cani sıkılınca onemli gbi geliyor hem eglenceli onun icin sizin ki nasildi acaba?
Nette bulamam çünkü neredeyse dokuz sene oldu 🙈 ama google a yazdim kraft park beşik diye cogu ayni sadece renkleri farkli benimki donenceliydi evet muzikleri cok güzeldi yaa cogu unlu operacilarin melodisi oluyor zaten ☺. Ablaminki chicco ydu ve kumas olarak daha kalitelidir bilginize

Benım kı büyük tahta besıktı ıkı oğlumda hıc yatmadı ıcınde en sonunda çatıya kaldırdım. Gereksizde sımdi ki aklım olsa park beşik alırdım. Hayırlı olsun bebişin.😊

Kızlar herkese hayirli sağlıklı sihhatli bebisler ve dogumlar öncelikle..
Biliyorsunuz bebişlerden önce eve yatakları , arabaları eşyaları geliyor. Ben ve benim gibi ilk doğum anneleri çoğumuz :KK57: böyleyiz şuan.
Neden diyecek olursanız.

Hangi beşiği alacağız hangi arabayı hepsi üniversite sınavindan zor tercihler gibi.

Ben park beşik düşünüyorum aslinda hem tahta kisimlara agzini vurmasın bebeğim hem biraz büyüyünce acarım ayak ucunu biner iner diyorum ama modeller şu süslü bebek odasi hayalini tamamlamiyor. Onu toplayip kaldiririm ihtiyacım olursa cikaririm diyorum bir yandan. Kullanip atmak bana musrif geliyor çünkü kucuk boyutta olabilen bir seyi saklayabilirim sadece fazla yerim yok. Hem yatak odama koymak için 70×120 ise o kadar misal daha rahat sigar ama buyuyen sallanir besik besik + sifonyer ile daha büyüyor odama sigmaz.
Park besiklerin duruşu kötü ama olsun diyorum ben daha cok fiyat performansciyim. Birde dolap kesin gerekiyor tabi park besik alınca digerinde cekmeceleri kullanirsiniz diyorlar. Bakıyorum park besiklerin fiyatlari daha pahali buyuyen besillerden hatta bircok buyuyende uyku seti ve korumalik hediye park besiklerde o da yok. Donence olsun istiyorum bebekler cok seviyor bence.

Kısaca hangi beşik sizce kafam görüldüğü üzere çorba ??

Bebek arabasina gelelim. Merdiven çıkmak gerek ve kendim de bebegimi kolayca cikarmam lazim disari cok agir olmamalı baston mu travel sistem mi , baska mı ? Artıları eksileri?

Tasıma icin kanguru ve slingleri nasil buluyorsunuz ? Bende asansor yok baya bir kat çıkmak zorundayım bebekle. Slinglere hic girmeden bebek arabasi yeter mi?
Ana kucagi almaya gerek var mi?
Hangi bez guzel yeni dogana kac paket bez alinir ortalama sonra kilo oluyor bebis olmuyor. Bugün 500 taneli yenidogan gordum misal bana aşırı cok geldi ama degil mi yoksa.

Özet gecsen diyenlere :KK51:

Kizlar kisaca tecrubeli tecrubesiz anneler konuyla ilgilenenler bana dusuncelerinizi, 1sadekahve bunu almazsan olmaz dediklerinizi, bence bu dediklerinizi, bunu sakın alma dediklerinizi yazın.
Bilgilenelim paylaşalım
Teşekkürler şimdiden :KK25:

@Kazen Bey konumu bildirim atar mısınız rica etsem

2. Edit:
Kizlar yorumlarıniz icin , hayirli dilek ve dualariniz icin cok tesekkur ederim. Aminn Hoppa :nazar:
Hepsini tek tek okuyorum ve alım günü de dahil okuyacağım faydali bilgiler icin tekrar teşekkkürler Tek tek donemediklerime buradan tesekkurlerimi iletmek istedim.
Resmen kendimi gördüm şuan sende 1 2 ay öncesine kadar bende öyleydimde 😂 bende fiyat performanscisiyimdir çok araştırdım bazılarını ikinci el temiz az kullanılmış bile aldım yani sonuçta çocuk ve ilk cocuksa insan herşeye özeniyor 😊 şuan 25 günlüğüz daha çok bir tecrübem yok ama olduğu kadarıyla yardımcı olayım 😊 benimde öyle süslü bebek odası hayalim vardı ve yaptım çocuk odasına 3 kapılı gardrop sifonyer ve 90*190 Montessori yatak aldım buyuyuncede kullanması açısından her zaman sevimli gelmiştir bana onlar 😊 halısını avizesini gece lambasini hayalimdeki gibi yaptım ve emin ol bebeğe gardrop şart benim gibi yerin yoksa tavsiye ederim. Yatak odam çok dardı anne yani beşik aldım bir bayandan 2 ay kullanmış sadece yedek beşiği varmış tertemizdi sadece uyku seti diktirdim ona ve baya uyguna geldi 300 falan tuttu sanırım hepsi. Anne yani çok kullanışlı bebeğim durmuyor hemen yanımda yatagimiza sabitledik geceleri emzirmek falan çok rahat heleki sezeryan falan olursan diğer beşikler gibi eğilip kalkma derdin olmuyor. Gündüzleri genelde reflü yatağında bazen babynestte koyuyorum çok yediyse reflü yatağı iyi oluyor kussa bile eğimli olduğu için boğazına kacmiyor. Evde odadan odaya gezen portatif hamagimiz var birde onlarda uygun fiyat ve simdiden bizim sıpa sallanmaya alıştı çok rahat 😊 ana kucagi elektrikli aldım şuan çok küçük olduğu için koymadım ama eminim oda oyalamak için güzel olacak mutfakta vs yanimda. Bebek arabası travel sistem aldık şuan pusetini kullanıyorum arabada falan rahat oburune gecmedik yaza doğru anca kullanırız sanirim. Bezde ben sleepy almıştım 1 paket prematüre bitirdik bebeğim küçük doğduğu için 80 adetti 1 numara 80 adet bitirdik şuan 2. 80 adetteyiz bundan sonra sanırım 2 ye geçeriz ondanda 42 li 5 paket var stogumuzda Allah'tan bebeğe kötu gelmedi birde elinde patlama riski var 😂 Bez numaraları anladığım kadarıyla bebeğe göre değişiyor boyuna kilosuna gore. Emzik olarak avent kullanıyoruz mama takviyesi dedi doktorumuz dönüşümlü olarak biberondada avent ve Chicco kullanıyorum cam olanlardan sonradan aldım onları gerek varmı bilemedim ihtiyacın olunca alırsın ama aklında bulunsun bu iki marka en iyisi anne göğsune yakın uçları yoksa sonradan meme reddi yaşıyor bebekler. Slikon göğüs ucuyla emiyor bebeğim ayriyettende aventin kalkanını kullanıyorum süt akmaları için pedlerle rahat edemedim. Söylemeden gecemicem kesinlikle emzirme sütyeni alma ben hiç rahat edemedim 3 4 tane almıştım en rahatı emzirme atleti şuan onu kullaniyorum. Başka bişey gelmedi aklıma suanlık sormak istediğin birşey olursa sorabilirsin her zaman çünkü bende senin gibi araştırdım hep 😊🥰

Çok güzel tanıttıkları ama çok pahalı 🤑
Bunu alinca zaten 1 yil kullanamazsin yani ben kullanmam. 1 yil ayni oda da kalma taraftariyim. Hem evim cok buyuk degil saklama alanli olan bazalardan alip kucukluklerini vs koymak istiyorum sonrasin da. Bence montessori icin acele etmisler. 3 4 yasa kadar besik kullanmaktan sonra yataga gecmekten yanayim
Montessori yeri bol, saklama derdi olmayan, fiyat performans dusunmeyenler almali diye dusunuyorum.

evet zatn bebek olunca pek bi yere gidemiyorsun kendi evin rahat geliyor
Arabam yok ailem benim yasadigim sehirde degil saniirm en son park yatagi tasimak aklima gelir suan araba alsakta. Ama bence bebek bir besikte yatmali kanepe hic guvenli değil. Ki ben ahsaplarin sertliginden korkan biri olarak hic guvenli gelmedi bana yuvarlanir bilemezsin
El kadar bebe kanepe sevdi diye bir konu olamaz bence ne akli varda secim yapacak onemli olan alistirmak. Sonra tahta besikler dar gelir vs anlarim da sevmemek cok ayri geliyor bana hele iki besik turunude

Nette bulamam çünkü neredeyse dokuz sene oldu 🙈 ama google a yazdim kraft park beşik diye cogu ayni sadece renkleri farkli benimki donenceliydi evet muzikleri cok güzeldi yaa cogu unlu operacilarin melodisi oluyor zaten ☺. Ablaminki chicco ydu ve kumas olarak daha kalitelidir bilginize
Kraftin bazi modelleri acilmiyor gibi geldi ayak ucundan acilmali soft renkli pamuklu kumasli almayi düşünüyorum suan. Piercardin ve elele de en şık modelleri gordum. Kraftta fiyat performans urunlerden mantikli geliyor. Bir e bebege gidip yakindan inceleyecegim eger a varsa. Yoksa bir iki bebek magazasina bakarim. Cok gezemiyorum maske ile pamdemi korkutuyor maske boguyor 😒 tesekkur ederim

Arabam yok ailem benim yasadigim sehirde degil saniirm en son park yatagi tasimak aklima gelir suan araba alsakta. Ama bence bebek bir besikte yatmali kanepe hic guvenli değil. Ki ben ahsaplarin sertliginden korkan biri olarak hic guvenli gelmedi bana yuvarlanir bilemezsin
El kadar bebe kanepe sevdi diye bir konu olamaz bence ne akli varda secim yapacak onemli olan alistirmak. Sonra tahta besikler dar gelir vs anlarim da sevmemek cok ayri geliyor bana hele iki besik turunude

canm bnim oglum besiginde uyuyor bn kanepede uyutmuyorm Besigini seviyor Bn de severek kullaniyorum Ben secimimi Tahta besiikten yana kullandm Snada tavsoye ederim yinede sen bilirsin Saglikli olsunlarda Isterse yer minderinde uyusnlar biz hep oarlarda uyuyup buyumedik mi😊

Kesinlikle park yatak 6 sene önce Oğluma aldım 3 sene kullandım 2.çocuk oldu 2 senede onda kullandım şimdide 1 buçuk yıldır kızımda kullanıyorum hala taş gibi ve kızım yatağından başka hiçbir yerde uyumuyor hwryere götürebiliyoruz yazlığa annemlere taşıyoruz şekle değil kullanım kolaylığına bakın bebek arabası içinde bastonu rahatlığını 6 yıldır sonuna kadar yaşadım sırtıma bebek çantası 1 koluma çocuk diğer koluma bebek arabası alıp merdivenlerden iniyorum bendede asansör yok eğer marka sorarsan joie den asla vazgeçmem kanguru aldım çok az kullanabildim keşke hiç almasaymışım bebek çantasında mutlaka sırt çantası olsun dolap şart herşeyi topluyor yerin varsa şifonyerde iyi oluyor renk olarak beyaz tercih ettim erkekler üstüne araba uçak top stickerları yapıştırdı ama kendi tercihleri oldu kızada aynı dolaptan aldım biraz daha büyüsün o da istediği sticker larla süsler dolabını diye düşündüm tabi bunlar benim memnun kaldığım tercihlerim hayırlı sağlıklı doğum diliyorum

ilk önce mobilya beşik alıp daha sonra park beşik alan biri olarak söylüyorum kesinlikle park beşik ben bebeğinin güvenliği için tercih ettim en cok ta çünkü belirli bir zaman sonra yatakta ayağa kalkıp parmakliklardan sarkmaya çalışıyordu park besik aldik rahat ettik

canm bnim oglum besiginde uyuyor bn kanepede uyutmuyorm Besigini seviyor Bn de severek kullaniyorum Ben secimimi Tahta besiikten yana kullandm Snada tavsoye ederim yinede sen bilirsin Saglikli olsunlarda Isterse yer minderinde uyusnlar biz hep oarlarda uyuyup buyumedik mi😊
Ben cevap verilen uyeyi alintilayacaktim yanlis olmus ya kusura bakmayin:-)
Amin insallah. :KK68:
Ben besikte büyümüşüm takla bile atmisim afacanliktan yere kapaklanmisim:KK48:
Yer minderi en guvenlisi valla. Soba yakiyor olsak sıcacik olsa gene evler yap gitsin:KK48:

Ben normal sallanan ahşap yatak aldım 70*120 ama küçük olanlardan değil baya büyük sayılır. Bide gene sallanan bez beşiklerden aldım bi yaşına kadar anca yatar yani. İlk çocuğum da bez olanı kayınvalideme yada kendi aileme kalıcaksam bagaja atıp gidiyordum, yada oturma odasında vs istediğim yerde uyutabiliyordum.

Ahşap olan yatak da 4 yaşına kadar onda büyüttüm. Sonra ikinci geldi bez olan beşiği çıkarıp onda yatırdım dokuz ay kadar beşik de küçük olan ahşap da büyük olan yattı.
4 yaşından sonra büyüğe baza aldım.
Küçük olan hala ahşap olan yatak ta yatıyor 4.5 yaşında.

Yani iksii de çok işime yaradı. Ahşap aldığım yatak 8 senedir hala evim de.

Park beşik sevemedim ben.

Ben normal sallanan ahşap yatak aldım 70*120 ama küçük olanlardan değil baya büyük sayılır. Bide gene sallanan bez beşiklerden aldım bi yaşına kadar anca yatar yani. İlk çocuğum da bez olanı kayınvalideme yada kendi aileme kalıcaksam bagaja atıp gidiyordum, yada oturma odasında vs istediğim yerde uyutabiliyordum.

Ahşap olan yatak da 4 yaşına kadar onda büyüttüm. Sonra ikinci geldi bez olan beşiği çıkarıp onda yatırdım dokuz ay kadar beşik de küçük olan ahşap da büyük olan yattı.
4 yaşından sonra büyüğe baza aldım.
Küçük olan hala ahşap olan yatak ta yatıyor 4.5 yaşında.

Yani iksii de çok işime yaradı. Ahşap aldığım yatak 8 senedir hala evim de.

Park beşik sevemedim ben.
Katlanır bez besik dediginiz anne yani mi.?

Katlanır bez besik dediginiz anne yani mi.?

Anne yanı değil onlar sallanır mı bilmiyorum, kullanmadım hiç mantıken güzel ama benim çocuklarım ikisi de kolik olduğu için sallanması çok önemliydi.

Buna benziyordu benim beşiğim. Katlamadan direk bu şekil bagaja koyuyorduk biz, bagaj biraz büyük bizim ve bu beşikler aşırı hafif. Bilmiyorum ben çok memnun kalmıştım.

Allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin en önemlisi o ❤️

X