Doğuma Hazırlık Park beşik mi büyüyen beşik mi? Hangi bebek arabası, hangi bez ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Park beşik mi? büyüyen sallanır beşik mi?

• Park beşik

OY: 364 65,6%
  • Büyüyen sallanır beşik

OY: 191 34,4%

• Ankete Katılan
    555
Ben bunlardan baktim anne yani olanlarda o ozellik yoktu. Yoksa bu sekilde olani tercih edecektim. Ama yandan acilanda o ozellik olmuyor dendi. Sanmiyorum o yüzden olacagini.
Travel sistem alanin birde baston almasi gerekiyor malesef.
Anladım ama park beşikle rahat oluyor memnun kalırsın :)
Portbebe ile katlanmaması dışında sıkıntı yok almadım baston ama bakalım zaten evlerdeyiz malum 🙄

Kızlar wldığıjız yatak ölçüleri nedir?
60x120
70 x130
Bi sürü ölçü var hangisi kaç yaşa kadar kullanılır yardımcı olur musunuz?💐🥰

ahşap beşik yaptıracağım istediğim ölçüde yapıyorlar 90x130 düşünmüştüm büyük olsun uzun ömürlü olur diye sizce nasıl?

Kızlar wldığıjız yatak ölçüleri nedir?
60x120
70 x130
Bi sürü ölçü var hangisi kaç yaşa kadar kullanılır yardımcı olur musunuz?💐🥰

ahşap beşik yaptıracağım istediğim ölçüde yapıyorlar 90x130 düşünmüştüm büyük olsun uzun ömürlü olur diye sizce nasıl?
70×120 3 4 5 e kadar kullaniliyor. Cocugun boyuna göre. 60×120 bir tik dar

70×120 3 4 5 e kadar kullaniliyor. Cocugun boyuna göre. 60×120 bir tik dar
O zman ben hiç 90x130 yaptırıp abartmayalım mı cnqım?🙃🙈
Büyünce yok ben arabalı yok spidermanlı vb oda istiyorum diye tutturur mu oğliş? Zaten odamda yer yok, yatağımın dibinde kocaman beşik zaten kötü duracak 🙄

O zman ben hiç 90x130 yaptırıp abartmayalım mı cnqım?🙃🙈
Büyünce yok ben arabalı yok spidermanlı vb oda istiyorum diye tutturur mu oğliş? Zaten odamda yer yok, yatağımın dibinde kocaman beşik zaten kötü duracak 🙄
Yataginin yanini olctun mu ki yer yoksa 90*130 sigacak mi birde ozel yapima gerek yok öyle tahta besikler var zaten o boyutta.
Isteyebilir tabii. Ama ben baza dışında almayi düşünmüyorum esya gelip gecici fiyat/performansi olmali. Odasini dekore etsin istedgi gbi ama yatak esya almali ki eve sigalim 😀

Chipolino park yatak kullaniyorum, sallama ayagi da var. 1 yildir inanilmaz memnunum ki asansorlu ve alt acma unitesi de var. Donencesi de dahildi. Tepe tepe kullaniyorum. Tatile gidecegimizde de katlayip gittik.
Hatta farkli turde besik alan cogu arkadasim park yatak aldi sonradan.

Bebek arabasi da hafif olsun tek elle kapansin, bebek guvenligini saglasin diye CBX woya aldik. Oglumla yalniz ucaga bindigimde ve merdiven kullandigim zamanlarda hep iyi ki dedim. Oglumu tek elde, arabayi tek elde tasiyabildim. Tek parca katlanabilmesi, kolay tasinirligi cok isime yaradi. Travel sistem ama kocaman degil. Baston kadar hafif.

Anakucagi da baby plusin kini aldim ve hala kullaniyorum. Oyle cok pahali bir seye, elektronik vb. Gerek yokmus.

Bir de en cok kullandigim emzirme simidi. Biri icat etmis iyi ki.

Chipolino park yatak kullaniyorum, sallama ayagi da var. 1 yildir inanilmaz memnunum ki asansorlu ve alt acma unitesi de var. Donencesi de dahildi. Tepe tepe kullaniyorum. Tatile gidecegimizde de katlayip gittik.
Hatta farkli turde besik alan cogu arkadasim park yatak aldi sonradan.

Bebek arabasi da hafif olsun tek elle kapansin, bebek guvenligini saglasin diye CBX woya aldik. Oglumla yalniz ucaga bindigimde ve merdiven kullandigim zamanlarda hep iyi ki dedim. Oglumu tek elde, arabayi tek elde tasiyabildim. Tek parca katlanabilmesi, kolay tasinirligi cok isime yaradi. Travel sistem ama kocaman degil. Baston kadar hafif.

Anakucagi da baby plusin kini aldim ve hala kullaniyorum. Oyle cok pahali bir seye, elektronik vb. Gerek yokmus.

Bir de en cok kullandigim emzirme simidi. Biri icat etmis iyi ki.
Bende besigi sizin gbi aldim arabayi da travel sistem tek elle ben kapatamadim adam kapatti ama alisamak lazim herhalde surusu iyi geldi. Sizinkinde de anakucagi var neden aldiniz ki ek olarak? O arabaya takilan ayni zamanda anakucgi olarak kullaniliyor.
20 dakika emzirirkende emzirme yastgi kullanmayi tercih etmeyecegim sarmalayarak emzirmek daha hosuma gider. Almayacgm bu sebeple.

Yataginin yanini olctun mu ki yer yoksa 90*130 sigacak mi birde ozel yapima gerek yok öyle tahta besikler var zaten o boyutta.
Isteyebilir tabii. Ama ben baza dışında almayi düşünmüyorum esya gelip gecici fiyat/performansi olmali. Odasini dekore etsin istedgi gbi ama yatak esya almali ki eve sigalim 😀
Hem kademeli hem de anne yanı olan hep küçük boyutlu buldum 60x120 . Yerel bir mağaza kendi atölyesinde üretim yapıyor istedğin renk ve ölçüde ona yaptırım dedm bende.
Evet ölçtüm her türlü oluyorda tabi geri kalan alandan gidiyor🙈 bir kaç ay sonra komidinlerimi diğer odaya koyup beşiğini duvar kenarına yerleştirin diyorum tabi bakalım bakalım🙃

Ben chicco nun next to me anne yani besigini kullaniyorum. Ilk cocugumda da kullanmistim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Parasini hakeden yegane bebek esyalarindan biri bu oldu benim icin. Ozellikle gece uyanip emzirmek icin ve sezaryenli anneler icin cok kullanisli. Ayaga kalkmadan emzirin birakin hem de sizi gorerek uyuyor cok rahatliyor bebis. Ancak sadece ilk 6 aya kadar kullanimi var. sonrasi icin normal acilir bebek yatagi kullanmistim.

Bende besigi sizin gbi aldim arabayi da travel sistem tek elle ben kapatamadim adam kapatti ama alisamak lazim herhalde surusu iyi geldi. Sizinkinde de anakucagi var neden aldiniz ki ek olarak? O arabaya takilan ayni zamanda anakucgi olarak kullaniliyor.
20 dakika emzirirkende emzirme yastgi kullanmayi tercih etmeyecegim sarmalayarak emzirmek daha hosuma gider. Almayacgm bu sebeple.

Puset ev kullaniminda cok rahat olmuyor bence.

Puset ev kullaniminda cok rahat olmuyor bence.
Olabilir ben digerinden devrilir diye cekiniyorum birazcik yere koyamam soguk olur koltuk ustunde kalmasi lazim. Ikisiniide pek kullanam sanirm. Yerden soguk ceker derler ya. Evler dogalgaz zaten alttaki yakmiyor.
Biberon ne marka aldiniz

Olabilir ben digerinden devrilir diye cekiniyorum birazcik yere koyamam soguk olur koltuk ustunde kalmasi lazim. Ikisiniide pek kullanam sanirm. Yerden soguk ceker derler ya. Evler dogalgaz zaten alttaki yakmiyor.
Biberon ne marka aldiniz
Hic kullanmadim, lansinoh aldim ama sevmedi zaten.

Her çocuk mama yemiyor sadece anne sütü alıyor o yüzden biberon gerek kalmıyor

Su da yine ilk 6 ay verilmiyor 6. Ayda ek gıdaya geçince su için bi biberon alırsınız nuk olabilir
6 ay su olayi kimi veriyor kimi vermiyor ben tam anlayamadim. Arastrmam lazim. Kimisi bir kac biberon aliyor ya o sebeple bende cok kullanilan bir sey diye düşündüm. Bir tane iki boy aldim bir tane minik aldim.3 adet var şuan
Kimisi philips avent al diyor anne memesine benzedigi için falan kafam karisti

Kızlar park beşiklerinizin ölçüsü 60x120 mi¿
Bir de nevresim,çarşaf gibi ürünleri nerden aldınız?

6 ay su olayi kimi veriyor kimi vermiyor ben tam anlayamadim. Arastrmam lazim. Kimisi bir kac biberon aliyor ya o sebeple bende cok kullanilan bir sey diye düşündüm. Bir tane iki boy aldim bir tane minik aldim.3 adet var şuan
Kimisi philips avent al diyor anne memesine benzedigi için falan kafam karisti

Benim doktorum (hem hastanedeki prof hem de aile sağlığı merkezindeki doktor ve hemşire gerek yok su verme anne sutunden her şeyi alıyor dedi)

Bi doğsun hicccc mama yemeyecek sadece anne sütü alacak belki de 3 tane zaten varmış daha almayın yazık

X