Doğuma Hazırlık Park beşik mi büyüyen beşik mi? Hangi bebek arabası, hangi bez ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Park beşik mi? büyüyen sallanır beşik mi?

• Park beşik

OY: 364 65,6%
  • Büyüyen sallanır beşik

OY: 191 34,4%

• Ankete Katılan
    555
Benim doktorum (hem hastanedeki prof hem de aile sağlığı merkezindeki doktor ve hemşire gerek yok su verme anne sutunden her şeyi alıyor dedi)

Bi doğsun hicccc mama yemeyecek sadece anne sütü alacak belki de 3 tane zaten varmış daha almayın yazık
Biberonun markasina hic bakmadan aldim 2li olanin. Baha uygun fiyatliydi damak yapisi icin falan bir sorun olmasin dedim. Küçüğü eczaneden aldim. Buyukleri a101 den galeyana gelmişim. Sorun cikmasin diye düşünüyorum sutu emmez mama isterse

Kızlar herkese hayirli sağlıklı sihhatli bebisler ve dogumlar öncelikle..
Biliyorsunuz bebişlerden önce eve yatakları , arabaları eşyaları geliyor. Ben ve benim gibi ilk doğum anneleri çoğumuz :KK57: böyleyiz şuan.
Neden diyecek olursanız.

Hangi beşiği alacağız hangi arabayı hepsi üniversite sınavindan zor tercihler gibi.

Ben park beşik düşünüyorum aslinda hem tahta kisimlara agzini vurmasın bebeğim hem biraz büyüyünce acarım ayak ucunu biner iner diyorum ama modeller şu süslü bebek odasi hayalini tamamlamiyor. Onu toplayip kaldiririm ihtiyacım olursa cikaririm diyorum bir yandan. Kullanip atmak bana musrif geliyor çünkü kucuk boyutta olabilen bir seyi saklayabilirim sadece fazla yerim yok. Hem yatak odama koymak için 70×120 ise o kadar misal daha rahat sigar ama buyuyen sallanir besik besik + sifonyer ile daha büyüyor odama sigmaz.
Park besiklerin duruşu kötü ama olsun diyorum ben daha cok fiyat performansciyim. Birde dolap kesin gerekiyor tabi park besik alınca digerinde cekmeceleri kullanirsiniz diyorlar. Bakıyorum park besiklerin fiyatlari daha pahali buyuyen besillerden hatta bircok buyuyende uyku seti ve korumalik hediye park besiklerde o da yok. Donence olsun istiyorum bebekler cok seviyor bence.

Kısaca hangi beşik sizce kafam görüldüğü üzere çorba ??

Bebek arabasina gelelim. Merdiven çıkmak gerek ve kendim de bebegimi kolayca cikarmam lazim disari cok agir olmamalı baston mu travel sistem mi , baska mı ? Artıları eksileri?

Tasıma icin kanguru ve slingleri nasil buluyorsunuz ? Bende asansor yok baya bir kat çıkmak zorundayım bebekle. Slinglere hic girmeden bebek arabasi yeter mi?
Ana kucagi almaya gerek var mi?
Hangi bez guzel yeni dogana kac paket bez alinir ortalama sonra kilo oluyor bebis olmuyor. Bugün 500 taneli yenidogan gordum misal bana aşırı cok geldi ama degil mi yoksa.

Özet gecsen diyenlere :KK51:

Kizlar kisaca tecrubeli tecrubesiz anneler konuyla ilgilenenler bana dusuncelerinizi, 1sadekahve bunu almazsan olmaz dediklerinizi, bence bu dediklerinizi, bunu sakın alma dediklerinizi yazın.
Bilgilenelim paylaşalım
Teşekkürler şimdiden :KK25:

@Kazen Bey konumu bildirim atar mısınız rica etsem

2. Edit:
Kizlar yorumlarıniz icin , hayirli dilek ve dualariniz icin cok tesekkur ederim. Aminn Hoppa :nazar:
Hepsini tek tek okuyorum ve alım günü de dahil okuyacağım faydali bilgiler icin tekrar teşekkkürler Tek tek donemediklerime buradan tesekkurlerimi iletmek istedim.
Biz park beşik aldık ama keşke büyüyebilen yatak alsaymışız çünkü her iki bebğimde içinde yatmadı sürekli yuvarlanmak istiyorlar,tabi beşik dar geliyor uyanıyor.Şimdi diyeceksiniz ki öteki yatak da dar gelecek evet ama en azından 3 yaşından sonra kullanılırdı büyüyen yatak alsaydım.Sonuçta park yatağın belli bir yaş sınırı var.Hiç kullanamadım desem yeri var park yatağı

Biz park beşik aldık ama keşke büyüyebilen yatak alsaymışız çünkü her iki bebğimde içinde yatmadı sürekli yuvarlanmak istiyorlar,tabi beşik dar geliyor uyanıyor.Şimdi diyeceksiniz ki öteki yatak da dar gelecek evet ama en azından 3 yaşından sonra kullanılırdı büyüyen yatak alsaydım.Sonuçta park yatağın belli bir yaş sınırı var.Hiç kullanamadım desem yeri var park yatağı

Ya işte o kadar cocuktan çocuğa değişen bir şey kii

32 aylık oğlum 1. Günden bu güne kadar hep park yatakta yattı

Tam oyle diyecektim 😀 3 yasindan sonra buyuyene gerek yok ki normal yatakta alinabilir o zaman. Yanina korumalik takilir.

Kızlar herkese hayirli sağlıklı sihhatli bebisler ve dogumlar öncelikle..
Biliyorsunuz bebişlerden önce eve yatakları , arabaları eşyaları geliyor. Ben ve benim gibi ilk doğum anneleri çoğumuz :KK57: böyleyiz şuan.
Neden diyecek olursanız.

Hangi beşiği alacağız hangi arabayı hepsi üniversite sınavindan zor tercihler gibi.

Ben park beşik düşünüyorum aslinda hem tahta kisimlara agzini vurmasın bebeğim hem biraz büyüyünce acarım ayak ucunu biner iner diyorum ama modeller şu süslü bebek odasi hayalini tamamlamiyor. Onu toplayip kaldiririm ihtiyacım olursa cikaririm diyorum bir yandan. Kullanip atmak bana musrif geliyor çünkü kucuk boyutta olabilen bir seyi saklayabilirim sadece fazla yerim yok. Hem yatak odama koymak için 70×120 ise o kadar misal daha rahat sigar ama buyuyen sallanir besik besik + sifonyer ile daha büyüyor odama sigmaz.
Park besiklerin duruşu kötü ama olsun diyorum ben daha cok fiyat performansciyim. Birde dolap kesin gerekiyor tabi park besik alınca digerinde cekmeceleri kullanirsiniz diyorlar. Bakıyorum park besiklerin fiyatlari daha pahali buyuyen besillerden hatta bircok buyuyende uyku seti ve korumalik hediye park besiklerde o da yok. Donence olsun istiyorum bebekler cok seviyor bence.

Kısaca hangi beşik sizce kafam görüldüğü üzere çorba ??

Bebek arabasina gelelim. Merdiven çıkmak gerek ve kendim de bebegimi kolayca cikarmam lazim disari cok agir olmamalı baston mu travel sistem mi , baska mı ? Artıları eksileri?

Tasıma icin kanguru ve slingleri nasil buluyorsunuz ? Bende asansor yok baya bir kat çıkmak zorundayım bebekle. Slinglere hic girmeden bebek arabasi yeter mi?
Ana kucagi almaya gerek var mi?
Hangi bez guzel yeni dogana kac paket bez alinir ortalama sonra kilo oluyor bebis olmuyor. Bugün 500 taneli yenidogan gordum misal bana aşırı cok geldi ama degil mi yoksa.

Özet gecsen diyenlere :KK51:

Kizlar kisaca tecrubeli tecrubesiz anneler konuyla ilgilenenler bana dusuncelerinizi, 1sadekahve bunu almazsan olmaz dediklerinizi, bence bu dediklerinizi, bunu sakın alma dediklerinizi yazın.
Bilgilenelim paylaşalım
Teşekkürler şimdiden :KK25:

@Kazen Bey konumu bildirim atar mısınız rica etsem

2. Edit:
Kizlar yorumlarıniz icin , hayirli dilek ve dualariniz icin cok tesekkur ederim. Aminn Hoppa :nazar:
Hepsini tek tek okuyorum ve alım günü de dahil okuyacağım faydali bilgiler icin tekrar teşekkkürler Tek tek donemediklerime buradan tesekkurlerimi iletmek istedim.
Park besi k al çok daha kullanışlı

Park besi k alın ben ilk doğumunda sallanır büyüyen karyola besi k almıştım ama gereksiz yer kaplayan ve bebeğinizi alıp koymada zorluk çekiliyor sakın alma.Park besik al zaten bebekken üst katmanda yaptırdığın için tam yatağının yanına koyarsın oh mis alıp koyması kolay olur ayağa kalkmana gerek kalmaz.Ayrica ben birde sallanan otomatik beşik aldım kumandalı 2 kızımida bebeklik sendromunu öyle atlattık çocuk hareket edince otomatik sallanıp bebeği uykuya geçiriyor ve gaz sancısı olan çocuk mis gibi uyuyor kesin al bana dua edersin.cunku bebekler sallanmak ister uykusuzluk ayakta kolda sallama seni bitirir.koy sallansın yanınada kokun sinmiş tişörtünü koy mis gibi uyur.Bol bol doğumdan sonra rezene iç slepy bez kullan sling alma kanguru al daha iyi.yurutec al 6 aylık olunca bindir.Saglicakla doğum yapın inşalla h

Park besi k alın ben ilk doğumunda sallanır büyüyen karyola besi k almıştım ama gereksiz yer kaplayan ve bebeğinizi alıp koymada zorluk çekiliyor sakın alma.Park besik al zaten bebekken üst katmanda yaptırdığın için tam yatağının yanına koyarsın oh mis alıp koyması kolay olur ayağa kalkmana gerek kalmaz.Ayrica ben birde sallanan otomatik beşik aldım kumandalı 2 kızımida bebeklik sendromunu öyle atlattık çocuk hareket edince otomatik sallanıp bebeği uykuya geçiriyor ve gaz sancısı olan çocuk mis gibi uyuyor kesin al bana dua edersin.cunku bebekler sallanmak ister uykusuzluk ayakta kolda sallama seni bitirir.koy sallansın yanınada kokun sinmiş tişörtünü koy mis gibi uyur.Bol bol doğumdan sonra rezene iç slepy bez kullan sling alma kanguru al daha iyi.yurutec al 6 aylık olunca bindir.Saglicakla doğum yapın inşalla h
Amin park besik aldim. Ilk bezi prima premium care aldm. Sleppy 1 le 2 numara arasında fark yok diyorlar. 1 den sonra kac aldiniz merak ettim.

Amin park besik aldim. Ilk bezi prima premium care aldm. Sleppy 1 le 2 numara arasında fark yok diyorlar. 1 den sonra kac aldiniz merak ettim.
Bende prima premium care ile başlarım sonra sleepy ile deavme derim dedim. Ama hangi numara ile devam etmeliyim bilemedim? Aldığım ne kdr gider bilmiyorum🤷🏻‍♀️🙃

Bende prima premium care ile başlarım sonra sleepy ile deavme derim dedim. Ama hangi numara ile devam etmeliyim bilemedim? Aldığım ne kdr gider bilmiyorum🤷🏻‍♀️🙃
Bende bilmiyorum az aldim cabuk buyurse diye. Napalim yollayacgz markete 😂 sleepy yorumlari benide sasirtti boyut olarak bende belki can bebe ya sa molfix e bakarim olmadi

Bende bilmiyorum az aldim cabuk buyurse diye. Napalim yollayacgz markete 😂 sleepy yorumlari benide sasirtti boyut olarak bende belki can bebe ya sa molfix e bakarim olmadi
Mühendisinoğlu diye instgram sayfası var. Takip etmnizi öneririm. İçeriklerini inceliyor ve yıldızlar listeyi yapıyor en temiz içeriklilerden. Sadece bebek bezi değil sabun,deterjan,yağ,krem vb.

Mühendisinoğlu diye instgram sayfası var. Takip etmnizi öneririm. İçeriklerini inceliyor ve yıldızlar listeyi yapıyor en temiz içeriklilerden. Sadece bebek bezi değil sabun,deterjan,yağ,krem vb.
Evet canım bende 2 3 hafta once kesfettm ama sürekli bakmıyorum bir laf var ya m...k olucagim diye irdelemekten😀 saldm biraz

Park yatak kesinlikle baston araba travel sistem rahat oluyor ama bastına her zaman ihtiyaç duyuluyor ikinciyi aldım kızıma diğeri kırıldı bastonda iyi marka değildi travel i çok kullanmadık daha yağmur kış havalarda filan anca onun da konforu baya iyi ihtiyacınıza göre değerlendirirsiniz artık çok kullanacak mısınız yenidoğanken sadece yatıyor konumunda olması lazim bastonların çoğu yarım yatar mesela ben düz bi puset alıcam kısmet olursa bebek arabasının puseti hiç hoşuma gitmedi içinde çok küçük kalmıştı ekstra anakucağı beldesteği yastık felan almıştım.

Park yatak kesinlikle baston araba travel sistem rahat oluyor ama bastına her zaman ihtiyaç duyuluyor ikinciyi aldım kızıma diğeri kırıldı bastonda iyi marka değildi travel i çok kullanmadık daha yağmur kış havalarda filan anca onun da konforu baya iyi ihtiyacınıza göre değerlendirirsiniz artık çok kullanacak mısınız yenidoğanken sadece yatıyor konumunda olması lazim bastonların çoğu yarım yatar mesela ben düz bi puset alıcam kısmet olursa bebek arabasının puseti hiç hoşuma gitmedi içinde çok küçük kalmıştı ekstra anakucağı beldesteği yastık felan almıştım.
Ben park yatak aldim. Travel sistem araba puseti güzel bel destegi de var. Ama tabii yaz icin bastonda olsa fena olmaz. Bebek yagi kullandiniz mi siz

Merhaba başlığı yeni gördüm ben de 11 ay önce anne oldum bu soruyu çok düşünmüştüm zamanında sonra bebeğime 3 kademeli ahşap beşik aldım hem hafif hem de büyüdükçe kademesi ayarlanabilir. Daha önce yazılmış ama bende söyleyim çok seyahat eden biriyseniz park yatağınız olması mantıklı. Ama evinizde normal beşik ya da montessori denilen yataklardan bence olmalı. Park yatak almadığım için hiç pişman olmadım çok da lazım olmadı zaten. Park yataklar çok alçak oluyor gördüklerim üzere. Geceleri sürekli uyanan bebekler için kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. Ben bebeğimin yatağını hep rahat kullanabileceğim bi yükseklikte kullandım çok da iyi yaptığımı düşünüyorum. Dönmeye başladıkça kenar korumalığını ayarladım. Beşiğin bir kenarı tamamen çıkartılabilir olduğu için ayrıyeten anne yanı yatağı almama gerek olmadı. Uyku eğitimi verdiğim sıralarda da rahat kullandım. 2 yaşından sonra da montessori almayı düşünüyorum. Benim bugüne kadarki tecrübelerim bu kadar siz de evinizin durumuna göre ve yaşam şeklinize göre bi model alırsınız şimdiden kolay gelsin inşallah memnun olursunuz yatak seçiminizden.
Merhaba beşiği nerden aldınız😊

Bu konuyu okuduktan snra buyuyen besikten vazgectim. Oda yapacaktim odaya buyuyen besik kendi odamada park besik alacaktim. Simdi odasina takim halinde dolabini yatagini alacam insallah kendi yanimada park besik alacam. Okuduklarimdan anladimki buyuyen besigin buyumus halini kullancam o da kullanissiz olacak o yuzden normal yatak daha mantikli geldi kenarlari korumali olanlardan. Tesekkur ederim tecrubelerini paylasan annelere 🌸🌸🌸

Ben de beşik alırken çok kararsızdım. İlk gebeliğim 0 tecrübe tabi. Sonuç olarak ne aldım derseniz park yatak aldım. Yoyko marka. Ahşap beşikler görünüş itibariyle şık evet ama kullanışsız. İçine mutlaka kenar koruyucu almak gerekiyor ya da yastık yaptırmak lazım. Bu beşiğin içini küçültüyor. Çocuk hareket etmeye başlayınca yastıkların bağı çözüp boğulabilir. Yastık koymadınız diye o tahtaların arasında elini kolunu sıkıştırılabilir. Zamanla çoğu gacur gucur ses çıkarıyor, kırılabiliyor. Ben çocuğumun sürekli yanımda olmasını istiyorum, pcde işlerimi hallederken. Tahta beşiklerin tekerlekli olanları da var ama kapılardan geçmesi sıkıntı. Esnetip geçiremiyorsun kapılardan. Tahta almışken büyük alınıyor malum. Tahta olanlara bir özellik koydular diyelim, diğer özellik olmuyor. Ben hem asansörlü, hem tekerlekli, hem anne yanı olsun istiyorum mesela. Bu üçünü kapsayan bir yatak yok. Yoyko beşiği görene kadar anne yanı beşiklere 6 ay için o kadar para veresim de yoktu. Bu beşik hem anne yanı oluyor hem park beşik. Sallanabiliyor, tekerlekleri de var. Park beşiklere alçak diyenler yatağı biraz yüksek alsın. Ebebekte 18 cm kalınlığında pamuk yatak mevcut. Yataşın blue starın çocuklara uyarlanmış hali var 15 cm. İlla park beşik yatağı almak zorunda değilsiniz. O zaman beşik gayet yükseliyor. Zaten çocuk düşecek diye daha da yükseltemezsiniz. Bir tane daha markanın böyle beşiği vardı içinde dönencesi de dahil ama şimdi hatırlayamadım. Ben alırken çok uğraştım siz uğraşmayın diye açık açık yazmaya çalıştım. Herkese hayırlı doğumlar 😍

X