Park halinde ki arabaya çarpıp kaçma

Kaçmayıp iyi niyet gösteren yok,6 gün kim olduğunu bulmaya uğraşmışlar,bulmuşlar adam sanayiye götürelim diyor yüzsüz yüzsüz sıfır mahçubiyetle birde.
Tabi ki dava açsa yeridir.
Haketmişler zira.
Hayır sanki dava açınca da bişi olacak. Yani adamın ertesi gün hapse atacaklarmis gibi ne gerek var falan yazmış çok komik. Dava zaten guzellikle halledilemeyen seylere adaletin müdahale etmesidir. Ortada tutanak olsa zaten dava düşer. Dava açmadan önceki aşamaları geçmiş zaten. Neyin yaygarasini yaptı 10 yıllık şoför anlamadım 😂

Adamın elinde olan bişey değilki bu,kamera görüntüsü var sizde bunu anlamıyorsunuz,adamla ilgili değil konu,tutanak tutulmuş adam istesede istemesede kusurlu o olduğu için sigortası ödeyecek.
Adamla ilgili değil konu demiş bir de ya 🤦🏻‍♀️
Pardon hangi tutanak tutulmuş ?
Konuya hakim bile değilsiniz

Değer kaybını sigorta ödemiyor dava ile varsa karşı tarafın sigortasından alıyorsunuz..görüntü kaydı vs ile emniyete şikayetinizi bildirin..hasar kaza sisteme düştüğü an sizi vızır vızır kaza hasar işlerine bakan bürolar arayacak zaten araştırmadan kimseye onay vermeyin.

2 ağustos da hareket halinde karşı tarafın hatası ile 30 bin masraf 35 bin değer kaybı çıkarıldı bize .bizim sigortamiz bize masrafı hemen ödedi. Sigortacimizin avukatı vasıtası ile karşı tarafa değer kaybı için dava açıldı..

Bu davanın alınabilecek farklı paralarıda var

Bazıları yüzde 10 istiyor bazısı belli bir miktar bunları araştırıp avukata verin

Alacağınız parayı bilin güveneceğini biri olsun davayı bırakacaginiz kişi.

Biz kaza yaptıktan sonra günde en az 2kisi hasar kaza icin aramıştı bazen 5 kişinin aradığı oluyordu.
Yani bu işlerde sigorta vs devreye girdiği için dava karisliginda bayağı para geçiyor elinize bilin bunu ona göre hareket edin. Bizim davamız daha sonuçlanmadı.
Yok canim yasal olarak sigorta bilgi merkezinden e devlet yonlendirmesi ile arac sahibi deger kaybina basvurabiliyor. Eger kusur belli degilse dava yoluyla alir diger turlu sigortadan arac yapildiysa 120.000 tl teminati var hasardan kalan bakiye mevcutsa basvurur eger bakiye kalmiyorsa imm ye gider.her kazada avukata vekalete gerek yok hatta bu isi para tuzagina donusturen cok fazla kisi oldu sektor maalesef suistimale cok acik

Çok açıklayıcı yazmışsınız teşekkür ederim yardım için 🙏
6 gün bulunamadıklarından plakayı ve muhattapı yeni öğrendik
biz polis çağırdık ilk gün aracı o şekil görünce onlar küsur tespiti yaptımı kim yapıyor bilmiyorum 🤷‍♀️
Nasıl park ettiğimize, nereye park ettiğimize baktılar ilk gün polisler sizde suç yok dediler
Küsür tespiti hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim
Polisin tuttugu tuanagin basliginda gorgu tespit mi trafik kazasi tespit tutanagi mi yaziyor?

Merhaba arkadaşlar,
Mutlu yıllar ❄️
Ayın 26’sında kendi sokağımıza park ettiğimiz aracımıza biri vurup kaçmış baya büyük hasar arka tampondan ön tampona kadar komple sol taraf pert

Çarpan arabanın boyası kalmış, mavi bir araç
Görünce şok geçirdik, hemen polisleri aradık geldiler bizde hata var mı ona baktılar

dediler ki; bunu yapan normal bir kafada değildir, uyuşturucu falan kullanan biridir.
ne bir not ne bir bir şey bulamadık arabanın üstünde
Aracımız hatasız kazasız, boya yoktu bu arada kendim binmiyordum kaza yaparım diye :KK43:

3 gün etraftaki kameralar için millete yalvardık polisler saatlerce kamera izledi, karakola gidip şikayetçi olduk
6 günün sonunda Bugün bulmuşlar bir kadın çarpmış 38 yaşında
Anlaşmak için kocası aradı ve kadını getirmemiş sürekli savunuyor, panik atağı varmış benim haberim yoktu vs diye
adam 70 yaşında bu arada ben yaşlıyım vs diyor çok rahat ve umursamazlar

servise götürdük aracı en az 70 bin tl hasar dediler, adam mahalle arası kaportacım var orada yaptıralım diyor 🧠 🔫
Ve değer kaybını vs ödeyemem değer kaybı neymiş ilk defa duyuyorum diyor😬😡
araç kazasız boyasızdı şimdi satarken en az 100 bin düşecek bunu ödemek zorunda değiller mi ?

Beni delirten nokta ise biz 1 haftadır kıvranırken bunlar rahat rahat takılmışlar ya o kamera olmasaydı ve polisler bulamasaydı ne olacaktı hiç bir şey olmamış gibi yaşayacaklardı nasıl bir vicdan pes!
Yaralanma can kaybı olsada aynı şekilde kaçar bu kafalar😡

Dava açmak istiyorum sizce?
Değer kaybını sigorta ödüyor mu?
Eşim gidip evlerine apartmanın önünde rezil edeceğim diyor çok sinirli
Rezil etmeyi falan unutun. Direkt hukuki haklarinizi sonuna kadar kullanin. Deger kaybi davasi icin sadece vekalet veriyorsunuz avukata. Biz 2 ay once verdik. Avukat hallediyor. Uzun surecek ama sonunda hakkimizi alacagiz.

Rezil etmeyi falan unutun. Direkt hukuki haklarinizi sonuna kadar kullanin. Deger kaybi davasi icin sadece vekalet veriyorsunuz avukata. Biz 2 ay once verdik. Avukat hallediyor. Uzun surecek ama sonunda hakkimizi alacagiz.
Merhaba değer kaybını sigorta karşılamadı mı?
Öncesinde ara bulucu avukata falan gittiniz mi çok yormayacaksam kabaca yazabilir misiniz bilgi için teşekkür ederim 🙏

Merhaba değer kaybını sigorta karşılamadı mı?
Öncesinde ara bulucu avukata falan gittiniz mi çok yormayacaksam kabaca yazabilir misiniz bilgi için teşekkür ederim 🙏
Hala dava surecinde. Avukat karsi taraf yuzde 100 hatali oldugu icin kesin alirsiniz dedi. Bizim aklimizda boyle bir dava acmak yoktu. Araci tamir icin verdigimiz kendi servisinin hukuk burosu bizi bilgilendirdi. Biz de vekalet verdik. Sonrasinda e-devletten numarami bulan baska avukatlik sirketleri davanizi vernediyseniz bize verin diye aradi. Kac ay gecti hala ariyorlar.

Benim de araç otoparktayken çarpıp kaçmışlar. Çarpan aracın plakası düşmüş benim arabanın oraya, polis görüp fotoğraflamış çok şükür. Sonrasında da gelip plakayı alıp kaçmışlar ama iş işten geçmiş her neyse ben aracı yetkili serviste yaptırdım tabiki onların sigorta ödedi ve değer kaybı davası açtım ordan da aldım parasını. Kişilerle uğraşılmaz çok basit şeylerle bile insanın başına neler gelebiliyor ben ne çarpan kişi ile muhattap oldum ne herhangi biriyle avukata vekalet verdim bitti.

Hayır sanki dava açınca da bişi olacak. Yani adamın ertesi gün hapse atacaklarmis gibi ne gerek var falan yazmış çok komik. Dava zaten guzellikle halledilemeyen seylere adaletin müdahale etmesidir. Ortada tutanak olsa zaten dava düşer. Dava açmadan önceki aşamaları geçmiş zaten. Neyin yaygarasini yaptı 10 yıllık şoför anlamadım 😂
Yani anlaştırmaya çalışiyorlar zaten. Ben savciliğa verdim,ilk gittiğim polis arayip halledin aranızda bu ders onlara yeter demişti. Amaç yaptığının yanlış olduğunu anlaması. Kimse hapise girsin,sürünsün diye açmıyor dava. Kaçana yapılacak olan budur. Malına zarar verip kaçıyor yani illaki bir bedeli olması lazım. Yoksa herkes çarpıp çarpıp kaçsın yani ne de olsa bana birşey olmuyor diyerek,olurmu öyle saçma şey. Arabaya binip ben şöförüm diyen bir zahmet hatasının sorumluluğunu alsın.

Merhaba, çok geçmiş olsun.

Durumun benzerini yaşamıştık biz de. Kaput değişmişti ve sıfır arabamın ilk kazasıydı, o kadar iyi anlayabiliyorum ki sizi, insan isyan ediyor gerçekten.

Biz de değer kaybı davası açmıştık ve verilen değer kaybı malesef arabanın gerçek kaybettiği değerin yanında çok ufak kalıyordu. O zaman 600USD karşılığı bir rakam verilmişti değişen tampon için. Far, tampon bunlar değer kaybından sayılmıyor malesef. Ama aracı satarken değişenli, kazalı oluyor ve araç bir anda yüzde 10-15 değer kaybediyor.

Size önerim muhakkak tüm işlemleri yetkili serviste yaptırın satarken eli kuvvetlendiriyor.. Ve kaskoda o günden beri hep ikame aracı 15 günden yaptırırım. Bir de işin bu boyutu var çünkü, arabaya göre kurduğun bir düzen var işe güce gitmek durumundasın, standart paketler 7 gün ama araç servisten 7 günde çıkamıyor. Tekrar geçmiş olsun, umarım yaşadığınız bu maddi kayıp ileride başka şekillerde size kat be kat geri döner.

Sen kimsin arkadaşım benim şoförlüğümle kişisel durumumla ilgili alay ediyorsun,hadsiz saygısız,okuduğunu anla önce,ne davası ilk yazılana göre yorum yaptm ben,boş insan,bilgisizliğini cahilliğini başka insanlarla dalga geçerek örtemezsin,nasılsa sanal ortamdayız diye yazıyorsunda yazıyorsun allah bilir kimsin nesin,bide gülmüs kompleksi ucube.

Sen kimsin arkadaşım benim şoförlüğümle kişisel durumumla ilgili alay ediyorsun,hadsiz saygısız,okuduğunu anla önce,ne davası ilk yazılana göre yorum yaptm ben,boş insan,bilgisizliğini cahilliğini başka insanlarla dalga geçerek örtemezsin,nasılsa sanal ortamdayız diye yazıyorsunda yazıyorsun allah bilir kimsin nesin,bide gülmüs kompleksi ucube.
Dedi kendini hakaretsiz ifade edemeyen cahil olmayan insan. Yönetime bildirdim gerekeni onlar yapar. Okuduğunu anlamakla ilgili benim birşey dememe gerek yok zaten siz yazdıklarınizla kendinizi ortaya koydunuz.

Adamla ilgili değil konu demiş bir de ya 🤦🏻‍♀️
Pardon hangi tutanak tutulmuş ?
Konuya hakim bile değilsiniz
Mal
Dedi kendini hakaretsiz ifade edemeyen cahil olmayan insan. Yönetime bildirdim gerekeni onlar yapar. Okuduğunu anlamakla ilgili benim birşey dememe gerek yok zaten siz yazdıklarınizla kendinizi ortaya koydunuz.
Bende seni şikayet ettim,benim kisisel alanıma girip alay edemezsin sen,haddini bileceksin,gayet normal bir biçimde yazdiğim tavsiyeyi dünden beridir evirdiniz çevirdiniz,dediniz ney,ego tatmini içinmi konu açıyorsunuz tavsiye almak içinmi,dalga geçip açağılamak hakaretten daha ağir,siz haddinizi bileceksiniz,defalarca yaşadığım tecrübemi yazdım anlamak yerine yazdınızda yazdınız,allah şifa versin gidin tedavi olun.

Görgü tespit yazıyor bu kaçtığı anlamına mı geliyor?
Hayir canim bu kusur tespitinin yapilmadigi anlamina gelir.bu durumda yasal yola basvuracagini eger deger kaybi odemesi yapmazsa bunu dava yoluyla alacagini hatta avukat masraflarinin da kendisinin odeyecegini soylersin belki caydirici olur sen bir gorusme sagla olmazsa dava yoluna git deger kaybi senin yasal hakkin

Birde sizin gibi tipler yüzünden sürekli insanlar üyelikten çıkıyor,şimdi bende kapatıcam,sizin gibi okuduğunu anlamayan cahillerle muhattap olunmaz cidden,kadına anlatıyoruz anlamıyor okuyanlara anlatıyoruz anlayan yok,zannedersin katil savunduk,olay nasıl işler anlatıyoruz,şoförlüğume kadar laf etmişsin bide ya,cidden bu nedir ya birde sizinle alakası olmayan insanla dalga geçiyorsunuz,ne kadar meraklıymışsınız başkalarını aşağılamaya,eğitim şart şart.bence yöneticinin sizin gibi üyeleri ciddi uyarması lazım insanların sinirlerini bozuyorsunuz,üye sayısı azalıyor,bu nedir ya yazık valla.

Kamera kaydı var,adamla ilgisi yok heeee şimdi anladım jeton geç düştü tamam 😶
AA siz bilmiyor musunuz. Yeni sistem var. Kameradan mobeseden falan kazayı anında tespit edip araç sahibini bile yormadan sigortaya bildirim yapıyor. Kazaya karışan iki taraf da hiç uğraşmıyor. Konu sahibinin hesabına bir süre sonra kendiliğinden tüm masraflar yatar. Kadın da ondan bu kadar sinirlendi. Hem bilmiyorsunuz. Hem okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Çarpan adam neden yorulsun yahu boyle bir sistem var. Boşa yaygara yapıyorsunuz 😂

Merhaba, çok geçmiş olsun.

Durumun benzerini yaşamıştık biz de. Kaput değişmişti ve sıfır arabamın ilk kazasıydı, o kadar iyi anlayabiliyorum ki sizi, insan isyan ediyor gerçekten.

Biz de değer kaybı davası açmıştık ve verilen değer kaybı malesef arabanın gerçek kaybettiği değerin yanında çok ufak kalıyordu. O zaman 600USD karşılığı bir rakam verilmişti değişen tampon için. Far, tampon bunlar değer kaybından sayılmıyor malesef. Ama aracı satarken değişenli, kazalı oluyor ve araç bir anda yüzde 10-15 değer kaybediyor.

Size önerim muhakkak tüm işlemleri yetkili serviste yaptırın satarken eli kuvvetlendiriyor.. Ve kaskoda o günden beri hep ikame aracı 15 günden yaptırırım. Bir de işin bu boyutu var çünkü, arabaya göre kurduğun bir düzen var işe güce gitmek durumundasın, standart paketler 7 gün ama araç servisten 7 günde çıkamıyor. Tekrar geçmiş olsun, umarım yaşadığınız bu maddi kayıp ileride başka şekillerde size kat be kat geri döner.
Ne kadar güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim
🙏
Davanız ne kadar sürmüştü ve avukatı kendiniz mi tutmuştunuz?