Parol otizm nasıl yani ?

Ogretmndyg

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
24
3
35
Merhaba hanımlar . Bir bilgi karşıma çıktı ve çok tedirgin oldum . Parol gibi ağrı kesicilerin hamilelikte içilmesi otizm yapıyormuş . ( kesin olmamakla birlikte boyle görüş var ) Ve ben maalesef hamileyim ilk zamanlarda azda olsa kullanmak zorunda kaldım . Hatta biri acilde serum olarak yapıldı
benim sorum hamileliğin ilk zamanlarında kullanıpta çocuğu sağlıklı olan var mı ? Yani bu tezi çürütecek söylemlere ihtiyacım var çok üzgün ve tedirginim

Son düzenleme:
Canım telaşlanmana gerek yok bence. Her ilacın bir yan etkisi var. Düşük bir ihtimaldir bence bu bahsettiğin etki. Ben çok kullandım covid geçirdim mecburen. Çok şükür sağlıkla doğum yaptım.

Asiri fazla kullanimda sebep olabiliyor diye okumustum daha once.
Bence bosuna endiseleniyorsunuz.

Hamileliğim boyunca çeşitli sebeplerle bir kaç kez parol kullandım. Hatta bir ara feci bir diş ağrısı yaşıyordum o dönem parolu kırıp dişimin üzerine koyuyordum. Bebeğim 5.5 aylık çok şükür gayet sağlıklı. Herşeyin fazlası zarar bi yerde.

Telaş yapacak şeyler aramayın bence boş yere. O kadar anında zarar veren bir şey olsa doktor vermez

hepimiz hamilelik döneminde parol kullandık. bence çok aşırı kullanılmadığı sürece sıkıntı yok. benim kızım çok sağlıklı.

Migrenim oldugu icin cokca kullanmak durumunda kaldim. Hem hamileyken hemde dogum sonrasi. Cocuklarim gayet saglikli. Hatta bi akrabam seker gibi de iciyordu onun cocuklari da saglikli. Endiseniz yersiz sakin olun

Canım telaşlanmana gerek yok bence. Her ilacın bir yan etkisi var. Düşük bir ihtimaldir bence bu bahsettiğin etki. Ben çok kullandım covid geçirdim mecburen. Çok şükür sağlıkla doğum yaptım.
Cevabınız için teşekkür ederim yorumlar sayesinde boşuna sıkıntı yaptığımı anladım . Parolu birde bütün doktorlar öneriyor çok şaşırmıştım açıkçası .

Hamileliğim boyunca çeşitli sebeplerle bir kaç kez parol kullandım. Hatta bir ara feci bir diş ağrısı yaşıyordum o dönem parolu kırıp dişimin üzerine koyuyordum. Bebeğim 5.5 aylık çok şükür gayet sağlıklı. Herşeyin fazlası zarar bi yerde.
Bende ilk aylarda birkaç gün kullandım ağır grip geçirdim 😔 Rabbim hepimizin evlatlarını korusun inş

Migrenim oldugu icin cokca kullanmak durumunda kaldim. Hem hamileyken hemde dogum sonrasi. Cocuklarim gayet saglikli. Hatta bi akrabam seker gibi de iciyordu onun cocuklari da saglikli. Endiseniz yersiz sakin olun
Cevabınız için teşekkür ederim haklısınız ilk okuyunca çok telaş yaptım çünkü birkaç gün kullanmak zorumda kaldım ağır grip geçirmiştim .

X