Pasaklıymışım.

Insanlık hali canınızda istemeybilirdi kaldi ki çok tatlı bir nedeniniz var ev işlerinin aksaması için. Eşinizin daha anlayışlı olması gerekir, çoğu erkek ne kadar medeni olursa olsun ev işlerini hala kadının işi gibi görüyor malesef.

O zaman kendisi yıkasın bulaşıkları, sadece bakmakla yetiniyorsa kendisi de "pasaklı". Bana gelince de keyfim olmazsa ya canım ağrırsa iş filan tutmam. Benden değerli değil ki, yarına erteliyorum.

İkiniz çok çalışıyorsunuz anladım , eşinin ağzının payını vermişsin. Uzatma bence . Hem çalışıp hem çocuk büyüten hem de evinin işini yapan kadınlar var burda . Bence siz de çok abartmayın , az çok herkesin yaşadığı şeyler .
Kocanız ana kuzusu olabilir ama siz da sanki prensessiniz biraz .
Prenses değilim, zaten elimden geleni yapıyorum ama nadiren aksayan işler yüzünden pasaklı mı oluyorum yani? Her zaman her şey mükemmel olamaz ki hele küçük bebekli bir evde.

Selam arkadaşlar.

2,5 yıllık evliyim, 11 aylık bir bebeğim var. Normalde mesleğim var ama şu an çalışmıyorum bebeğime bakıyorum evde. Eşimle genel olarak mutlu bir evliliğimiz var ama bugün aşırı sinir oldum ona sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Bebeğim çok ağladığı için haftalık genel temizliği eşimle birlikte hafta sonu yapıyoruz. Onun dışında ben günlük olarak yemek yapıp mutfağı süpürüyorum ve topluyorum o kadar. Bebeği olanlar bilir zaten bunları bile zar zor yapıyorum sürekli paçamda benden ilgi isteyen, bana muhtaç bir dönemde çocuğum.

Normalde akşamları yemekten sonra mutfağı toplarım, makineyi çalıştırırım öyle yatarız. Ama bugün yemeği malzeme olmadığı için markete gidip gelince geç yaptım. Haliyle bulaşıklar da geç oluştu. Bebeğimi saat 8 de yatırıyorum her akşam, o saatten sonra da 2-3 saat dinlenmek istiyorum zaten erken uyuruz 11 gibi. Her neyse bugün bulaşıkları toplamaya vaktim kalmadı, makineye yerleştiremedim tezgahta duruyorlar. Öyle aşırı bir bulaşık da yok bu arada. Ama baktım eşimin hemen yüzü düştü falan. Ben de dedim geç oldu çocuğu uyutucam birazdan sabah toplarım hemen falan. Aslında bu açıklamayı yapmam bile saçmalık ama neyse. Beyefendi aynen şöyle dedi:" alınma gücenme olmasın ama kusura bakma pasaklısın sen."dedi. O kadar sinir oldum ki anlatamam. Ben de ona" sen de terbiyesizsin kusura bakma. "dedim. Robot muyum ben, burası devlet dairesi mi dedim. Olabilir bazen bulaşık kalır, ev dağılır vs ev yani burası haksız mıyım? Senin emir erin değilim ben falan dedim. Sert çıkmadı ama hala" kızacak bir şey yok bunda başka nasıl ifade edilir ki bu? "falan dedi ama ben çok bozuldum.

Haksız mıyım? Sizin evlerde hiç işler aksamıyor mu? Bu hadsizliğini ve nankörlüğünü unutamayacağım sanırım.
Valla keyfim isterse sabaha kalır.
İyi hissediyorsam toplarım.
Eşimde hiçbir şey demez. Niye desin zaten?
Eşiniz kabalık yapmış.
Ben bebek doğmadan kendimi tatile aldım.
Keyfim ne isterse onu yapıyorum

Eşiniz tabii ki iki tabak bardağı makineye koyabilir ama eşinizde zaten yardım etmeyen biri değilmiş normalde de yardım ediyormuş.market geç oldu yemek geç olmuş olabilir ama bebeğiniz uyuduktan sonra 3 saat vaktiniz var bunun 10 dakikasını ayırıp makineye dizmek ne kadar zor olabilir ki

yani sabaha kadar yağlı bulaşıkların lavaboda kalması gerçekten hoş değil ben asla bırakmam yatarken mutfak temiz olmalı zaten eşinizde illa bugün ilgilenmiştir çocukla benimde oğlum var ve çalışıyorum üstelik ama görünen dağınıklığı yatınca toplarım.

eşinizden rica edebilirdiniz o kadar yardım eden onu da yapardı belli ki siz yapacaksınız sanmış sizde sabaha atarım deyince o lafı söylemiş hani yok ben yapmam dememiş ki..

Siz çalışmaya başlarsanız ne olacak peki, yemekleri, temizliği, çamaşırı kim yapacak?
Temizlik yapar yemeğe elini sürmez. O zaman bahanesi olmaz ama şimdi "evdeyim" gözüyle bakıyor sanki yatıyorum akşama kadar evde.

Aksaması normal
Eşinin de laf söylemesi normal
Gül gec
Hiç mi birsey demesin kocalar? Robot mu?
Bu günle ilgili bir şey dese neyse, hani bugün ev kirli falan gibi ama "pasaklısın" demek genel bir özellik ve buna bozuldum. Hemen pasaklı mı oluyorum acaba bir gün bulaşık kalınca nankörlük değil mi bu?

Siz yavastan her gun yemek yapamamaya baslayin da her gun sicak yemek pisen evin ne buyuk nimet oldugunu anlasin. Acliktan yorgun dustugunde tezgahtaki bulasiklari da gormeye dermani kalmaz.
Bir de beyefendiye sevdiği kekten yaptım bugün, enayi gibi gördüğüm karşılığa bak. Her gün yeni yemek yaparım bir de hani 2.güne de yiyelim durumu olmaz ama çok şımarttım belli ki tepeme çıktı resmen.

İkiniz çok çalışıyorsunuz anladım , eşinin ağzının payını vermişsin. Uzatma bence . Hem çalışıp hem çocuk büyüten hem de evinin işini yapan kadınlar var burda . Bence siz de çok abartmayın , az çok herkesin yaşadığı şeyler .
Kocanız ana kuzusu olabilir ama siz da sanki prensessiniz biraz .
siz tüm ev işlerinin kadının görevi olduğu düşüncesini kanıksamış olabilirsiniz ama herkes sizin gibi düşünmüyor.

erkekler KENDİ evlerinin işini yapıp KENDİ çocuklarına baktığında lütfetmiş olmuyorlar. üstlerine düşeni yapmış oluyorlar.

Eşiniz tabii ki iki tabak bardağı makineye koyabilir ama eşinizde zaten yardım etmeyen biri değilmiş normalde de yardım ediyormuş.market geç oldu yemek geç olmuş olabilir ama bebeğiniz uyuduktan sonra 3 saat vaktiniz var bunun 10 dakikasını ayırıp makineye dizmek ne kadar zor olabilir ki

yani sabaha kadar yağlı bulaşıkların lavaboda kalması gerçekten hoş değil ben asla bırakmam yatarken mutfak temiz olmalı zaten eşinizde illa bugün ilgilenmiştir çocukla benimde oğlum var ve çalışıyorum üstelik ama görünen dağınıklığı yatınca toplarım.

eşinizden rica edebilirdiniz o kadar yardım eden onu da yapardı belli ki siz yapacaksınız sanmış sizde sabaha atarım deyince o lafı söylemiş hani yok ben yapmam dememiş ki..
Bebeğim diş çıkarıyor bu aralar, o yüzden ufak bir sese bile uyanıyor maalesef. Mutfak da hemen yanında odanın tabak çanak sesine uyanır hemen diye yapamıyorum biliyor eşim de. Zaten bugün kalmasa iyiydi falan dese neyse "pasaklısın" gibi genel bir ifade kullanmasına sinir oldum.

Bebek büyütmek herşeyden zor. Hem çalışan hem çocuk büyütmüş bir kadın olarak iddaa ediyorum kesinlikle hiç bir şey bir çocuğu hakkıyla büyütmekten zor olamaz. O toplasın normalde genel olarak hatta.. biz çocuğumuz 1 buçuk yaşına gelene kadar hep dışardan söyledik mutfağa hiç girmedim bile. Çocuğuma anca yettim.. Ev yemekleri yapan yerler vs artık önümüze ne gelirse sonra bulaşık da olmuyordu tabi. Yardımcı olmayacak madem dışardan söylersiniz olur biter 😉 temizliğe de haftada bir yardımcı tutsun çok yoruluyorsa beyfendi.

Selam arkadaşlar.

2,5 yıllık evliyim, 11 aylık bir bebeğim var. Normalde mesleğim var ama şu an çalışmıyorum bebeğime bakıyorum evde. Eşimle genel olarak mutlu bir evliliğimiz var ama bugün aşırı sinir oldum ona sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Bebeğim çok ağladığı için haftalık genel temizliği eşimle birlikte hafta sonu yapıyoruz. Onun dışında ben günlük olarak yemek yapıp mutfağı süpürüyorum ve topluyorum o kadar. Bebeği olanlar bilir zaten bunları bile zar zor yapıyorum sürekli paçamda benden ilgi isteyen, bana muhtaç bir dönemde çocuğum.

Normalde akşamları yemekten sonra mutfağı toplarım, makineyi çalıştırırım öyle yatarız. Ama bugün yemeği malzeme olmadığı için markete gidip gelince geç yaptım. Haliyle bulaşıklar da geç oluştu. Bebeğimi saat 8 de yatırıyorum her akşam, o saatten sonra da 2-3 saat dinlenmek istiyorum zaten erken uyuruz 11 gibi. Her neyse bugün bulaşıkları toplamaya vaktim kalmadı, makineye yerleştiremedim tezgahta duruyorlar. Öyle aşırı bir bulaşık da yok bu arada. Ama baktım eşimin hemen yüzü düştü falan. Ben de dedim geç oldu çocuğu uyutucam birazdan sabah toplarım hemen falan. Aslında bu açıklamayı yapmam bile saçmalık ama neyse. Beyefendi aynen şöyle dedi:" alınma gücenme olmasın ama kusura bakma pasaklısın sen."dedi. O kadar sinir oldum ki anlatamam. Ben de ona" sen de terbiyesizsin kusura bakma. "dedim. Robot muyum ben, burası devlet dairesi mi dedim. Olabilir bazen bulaşık kalır, ev dağılır vs ev yani burası haksız mıyım? Senin emir erin değilim ben falan dedim. Sert çıkmadı ama hala" kızacak bir şey yok bunda başka nasıl ifade edilir ki bu? "falan dedi ama ben çok bozuldum.

Haksız mıyım? Sizin evlerde hiç işler aksamıyor mu? Bu hadsizliğini ve nankörlüğünü unutamayacağım sanırım.
Valla cok guzel cevap vermissin esine.Gayette haklisin kimsenin köleside degiliz kadin calismiosa evde kocasinin ayagina hizmet edecek temizlik yemek yapacak algisindan nefret ediyorm.Surat asacagina kalkip yapsn hic kendini kasma bacim

Prenses değilim, zaten elimden geleni yapıyorum ama nadiren aksayan işler yüzünden pasaklı mı oluyorum yani? Her zaman her şey mükemmel olamaz ki hele küçük bebekli bir evde.
Bence takilmayin bu kadar. Baska bir konuda da siz de onun canını sikarsiniz olur biter. 😀 hassas ve yorgun olduğunuz icin bu kadar alınmış olabilirsiniz. Hepimiz insanız sonuçta çıkıyor arada ağzımızdan saçma sapan şeyler. Dengelerimiz şaşıyor. Boşverin ama asla altta kalmayın 💪

Bebeğim diş çıkarıyor bu aralar, o yüzden ufak bir sese bile uyanıyor maalesef. Mutfak da hemen yanında odanın tabak çanak sesine uyanır hemen diye yapamıyorum biliyor eşim de. Zaten bugün kalmasa iyiydi falan dese neyse "pasaklısın" gibi genel bir ifade kullanmasına sinir oldum.
Ben o kadar iyi anliyorum ki sizi.isterse insanin 10 saati olsun bebek bazen o kadar ypruyor ki hicbir sey yapasiniz gelmiyor. Ben oglum kucukken esimi donsuz işe gondermistim hepsi kirliydi😝 olsun bi sey olmaz dedi adamcagiz. Halimi goruyordu cunku zaten bir sey dese kendin yıka o zaman derdim o da ayri mesele😂

Ben bebeği uyuturken eşim mutfağı toplar tezgahı temizler, aşağı yanına indiğimde beraber otururuz tertemiz mutfakta, mutfak sigara içebildiği bi alan olduğu için çocuklar uyuduktan sonra salonumuz, keyif alanımızdır bizim, yarım saat çocuğu uyutmaya uğraştıktan sonra aşağı inip bi yarım saat de sağı solu toplayamam, gelirler bana,sizin beyefendinin daha yontulması lazım , haşlasaydınız keşke, hoş zeze ben sizi biliyorum yeri geldiğinde itin bi tarafına sokuyorsunuz eşinizi ama bu sefer fazla bişe dememişsiniz şaşırdım

Selam arkadaşlar.

Okurken sinirim bozuldu iyi yapmissiniz ve iyi demissiniz. Hem cocugunuz var ustelik cocugunuz olmasa bile insanlik hali her gun ev derli toplu olmak zorunda mi esiniz rahatsizsa kendi toplasaymis

Selam arkadaşlar.

Haklısınız. Benim eşim de bulaşık hiç yıkamaz, sevmez yani. Ama başka ev işlerinde yardım eder.
Bulaşık kaldı diye yüzü düşemez ama, cevabını alır. O işi ben yapıyosam istediğim zaman yaparım

Siz de sorun etmeyin büyütmeyin, cevabınızı vermişsiniz zaten

Haksız değilsiniz. Anlayışsız davranmış. Benim adım hıdır, elimden gelen budur. Beğenmeyen kendi yapsın. Mükemmel olmak zorunda değiliz. Sizi baskılamasına izin vermeyin.

X