Pasaklıymışım.

Aslında eğitimli geldi önceleri yapardı ortaokuldan beri tek kalmış. Ben yaptıkca elini eteğini çekti herseyden. Bu da benim en büyük hatam oldu.

Erken geldiği zamanlarda beraber yemek yaparız. Yada herseyi hazırlarım o arada çocuk durmaz bi ayran yap yada salatayı yap dediğimde yapar ama dağınıklık yada bulaşık konusunda bende toplayım yardım edeyim demez çocukların oyuncakları dağılmıştır bi tarafa toplayım demez zıplaya zıplaya üstünden geçer. Hiç duymadım yorgunsun dinlen yarın yaparsın dediğini mesela.

Ben size diyim o halde dinler misiniz bilmem, ucak düserken önce kendi sonra cocugunuzun maskesini takın, cocugunuzun maskesini takmak icin kalktıgınızda panikten ne onun ne kendi maskenizi takamazsınız, yorgunsanız dinlenin kalsın yapmayın. Siz bu dünyaya köle olarak gelmediniz sizde bir ana baba evladısınız eksiklerimiz kusurlarımız elbet olur

Bu birazda yapı meselesi galiba. Doğum yaptım ev dağınık olınca kalkıp toplamadım içim gitti resmen. Yapmadığım zaman isler birikir daha çok yorulurum düşüncesi var bende bide. O yüzden günü gününe yapayım bugunun isi yarına kalmasın diyorum. yapmasam eşim şikayette etmez niye yapmadın diye. Çokta umursamaz o.

Cok iyi demişsiniz. O bulasik sadece sizin değil onun da sorumluluğu. O evde o da yasiyor ve o bulasigi cikariyorsa sorumluluk yarı yarıya. Ve bir pasaklilik durumu soz konusuysa o da pasakli o zaman.
Ama bu isler boyle ,insan oglu nankor. Yaptıklarınız goreviniz olur. Aman cok yoruluyo. Bugune kadar neler yapti ama hali yok demezler. Ilk fırsatta nankörlük ederler.

Annesinin en az 25 yılda veremediği eğitimi siz bir anda veremezsiniz çok zor. Yüz göz olmadan tatlı dille belki eşiniz daha fazla yardım edebilir. Kendimden örnek vereyim ben çoğu zaman ne yapms olursam olayim tepsi tencere gibi bulaisk makinasına koymadigim şeyleri yemek veya tatlı olana kadar yıkar kurular kaldiririm kafam rahat olur. Dhaa sonra sofradan kalkınca sadece bulaşık makinası kirlileri kalıyor. Kendi kendinizi bilemeyin lütfen. Karşınızdaki insan sizin eşiniz evet biraz fazla yorulursunuz ama o duyacağınız sözü böyle unutulamaz yapmayın. Kırgınlık telafi edilmiyor. Rabbim huzur mutluluk versin

3 çocuk annesiyim ve ikisi daha küçük biri ilk okula gidiyor. Sabahtan öğlene kadar yerden topladığım oyuncağın haddi hesabı yok. Koridorda bir oyuncak parçası vardı onu almadan geçtim yanından diye bana diyor ki yerde bir şey görsem de üzerinden atlıyormuşum yine de almıyormuşum! Dedim hoşt sen kim köpek beğenmiyorsan tut bir bayan bende keyfime bakayım. Bir iki daha laflandım sinirliyim hala hatırlamıyorum ne dediğimi ama daha da bir şey diyemedi sustu. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum ailem için bunu yapmaktan da gocunmam ama böyle nankörlüklere de hiç gelemem. Haddini bildirmişsiniz uzatılacak bir şey yok ama yerinizde olsam 2 gün bulaşıklara hiç ellemem pasaklıymışım ya ben sen yapıver derim.

ellemeyeceği tabağa surat asmasını anlayamadım eşinizin. o çalışıyor diye de yaşadığı yerdeki her şeyi siz yapacak değilsiniz.
benim eşimde çalışıyor üstelik çocuğum da yok. ama çoğu şeyi yapmasını bekliyorum çünkü neden yapmasın. ikimiz de bu evde yaşıyoruz
ve ya sabah yapılacak olması da niye rahatsız etmiş onu da anlamadım, kızmakta haklısınız.
keşke robot değil de insan olduğunuzu anlasa.

Gerçek olmasın bu yorum, gerçek olmasın, gerçek olmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…