Pasta dekorasyonu

Arkadaslar hepinizin ellerinize saglik.Bütün fotolara
baktim,cok harika seyler yapmissiniz.
Mina mina hele senin pastalarina bayildim.
Cok profösyönel duruyorlar.

cooooook tesekkur ederim canim. Subatin 12'sine 2. kursum basliyorum cok heyecanliyim :) bu pasta dekorasyonu bagimlilik yapiyor :teytey::teytey:

Hepsi çok güzel de olay en üstteki şeker hamurunda bitiyor arkadaşlar..Şeker hamurunu yapmak da başlıbaşına ve biraz da zor bir iştir..Hazır şeker hamuru bulabilirseniz gerisi sizin el yeteneğinize kalmış..

Pasta süsleme de bir sanat gibi gerçekten..Kutlarım yapanları..

bunlar hafta sonu misafirlerimi yaptigim cupcake'ler. vanilyali kekin ustune vanilyali krema ...

Son düzenleyen: Moderatör:
bu da cikolatali cupcake'ler uzerindeki cicekleri seker hamuru ile yaptim :KK66:

süpersinnnnn yaaaa döktürmüssün gene tariflerinide yazsana bu yaptiklarinin..........

:) tesekkur ederim incitanemtuana ingilizce bilenler icin tarifi aldigim sitenin linkini gonderiyorum. zamanim olnuca turkceye cevirip gonderirim :))

bu pastayi haftasonu misafirlerim icin yaptim. uzerindeki cicekleri seker hamurundan yaptim.

ooo süpersin arkadşım tariflerini yazsanda bizde faydalansak hamaratkadın bi ayrı oluyo canımcokacimcoooka.s. tarif istiyorum mümkünse:kahve:

Woooooooooow
hepsi çok iştah açıcı görünüyor!!!cokacimcoook
Bunları görmemeliydimmm!!!Diyetteyim beeeen!senağlama

ay harikasin canim ellerine emegine saglik bayildim ya
arastirmam lazim mutlaka bizim burdada böyle kurslar varmi diye
hayranim yaptiklarina

ay harikasin canim ellerine emegine saglik bayildim ya
arastirmam lazim mutlaka bizim burdada böyle kurslar varmi diye
hayranim yaptiklarina

cok tesekkur ederim canim. eminim ordada vardir kurslar arastir cok zevkli bir ugras :)))
bu arada kiznin ismine bayildim allah anali babali buyutsun insallah.

ooo süpersin arkadşım tariflerini yazsanda bizde faydalansak hamaratkadın bi ayrı oluyo canımcokacimcoooka.s. tarif istiyorum mümkünse:kahve:

VANILYALI CUPCAKE

MALZEMELER
22-24 cupcake yapar__ 175 C - 200 C isitilmis firin
250 gram oda sicakliginda tuzsuz tereyagi
2 su bardagi seker
4 yumurta
2-3/4 su bardagi un
1-1/2 tatli kasigi karbonat
1/8 tatli kasigi tuz
1 su bardagi sut
vanilya

YAPILISI

1. Tereyagini 30 saniye kadar yumusayana kadar el mikseriyle cirpin.
2. Sekeri ekleyip 3 dk orta hizda mikserle cirpin.
3. Yumurtlari 30 saniye aralikla teker teker ekleyin.
4. Baska bir kasede un, tuz, vanilya ve karbonati karistirip diger karisima ekleyin. en son sutude icine karistirip cirpin.
5. Cupcake kagitlarini dizdikten sonra bir yemek kasigi yardimiyla kagidin yarisina veya kagidi tam doldurmayacak kadar kek hamurundan koyun.( eger yarisina kadar koyarsaniz cupcakeler duz olur ama kagidin ustune kabarmasini istiyorsaniz 3/4 une kadar doldurabilirsiniz)
6. Kekleri 22-25 dk isitilmis firindan pisirin. Kekler kurdani batirdiginizda temiz cikarsa pismis demektir.

UMARIM ANLATABILMISIMDIR. EGER SORULARINIZ VE ANLAMADIGINIZ YER OLURSA BANA BILDIREBILIRSINIZ. AFIYET OLSUN :)))

Son düzenleme:
Merhaba hanimlar size bugun bitirdigim pastanin resimini gonderiyorum. bugunden itibaren pastalarimi satmaya basliyorum. allahin izniyle hayirli olur insallah :))) :nazar:

mina'cım harika görünüyor
tek kelimeyle muhteşem:teytey:
ellerine emeğine sağlık
hayırlı uğurlu olsun satışların da inşallahŞeniz

harikasin canim yine dökdürmüssün
ellerine emegine saglik
hayirli ugurlu olur insallah
bol kazanc ve bereket diliyorum canim

cok tesekkur ederim canlarim. cok heyecanliyim insallah bir gun kendi dukkanimi da acarim.ama yavas yavas :)))

X