Pcos var mı yok mu anlamadım

Namutenahii

"Direnenler yaşar"
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
3.267
5.760
Merhaba

Amh 6 7 civarı çıkıyor. Fsh ve lh da 7 8 civarında.
Bir doktora gittim asla pcos yok sadece yumurta fazla dedi. Başka bir doktor da amh değerini görür görmez pcos dedi. Doğum kontrol hapı kullanman gerekiyor dedi. Ama ben kullanmak istemiyorum çünkü önümüzdeki 6 ay içinde gebe kalmak istiyorum. Bu arada kilom normal, adetlerim de düzenli. Sadece aşırı adet sancım oluyor. Acaba sadece inofolic içsem amh düzeylerini düşürür mü fayda görür müyüm?

Merhaba

Bir doktora gittim asla pcos yok sadece yumurta fazla dedi. Başka bir doktor da amh değerini görür görmez pcos dedi. Doğum kontrol hapı kullanman gerekiyor dedi. Ama ben kullanmak istemiyorum çünkü önümüzdeki 6 ay içinde gebe kalmak istiyorum. Bu arada kilom normal, adetlerim de düzenli. Sadece aşırı adet sancım oluyor. Acaba sadece inofolic içsem amh düzeylerini düşürür mü fayda görür müyüm?
Benim değerlerim daha düşüktü canım lh 4 fsh 3.5 zaten bunlar her ay değişebiliyor ultrosanda gördü yumurtaları pcos dedi.. Ben infolic kullandım bi 7 ay kadar bende işe yaramadı ama bu sende yaramayacak anlamına gelmez tabi

Benim değerlerim daha düşüktü canım lh 4 fsh 3.5 zaten bunlar her ay değişebiliyor ultrosanda gördü yumurtaları pcos dedi.. Ben infolic kullandım bi 7 ay kadar bende işe yaramadı ama bu sende yaramayacak anlamına gelmez tabi

Cevabınız için teşekkür ederim:) Peki inoflic işe yaramayınca size nasıl bir tedavi yöntemi belirlediler doğum kontrol hapı mı kullanıyorsunuz

Merhaba

Canım merhaba, ilk başta doğum kontrol ile 3 ay düzene sokup sonra tedaviye başlanıyor. Bana da aynı şekilde doğum kontrol verdi 3 ay sonra bırak gebe kal dedi.. doçent doktor bu arada.. doğum kontrol hapını kullanmazsan o küçük kistler erimiyo erimedikçe de hamile kalmak zorlaşıyo bilgin olsun.

X