Saç Kesim Şekilleri permaLı saçlar ? brezilya fönü ? yaptıranlar yardım ??

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Kesin dümdüz yapar senin saçlarını canım,dipler benim çok hızlı uzamıyor,ama uzayıncada elinle düzelterek kuruttuğun için saç daha hacimli gözüküyor sadece,sorun olmuyor canım, 5 ayda bozuluyor,6.ay tekrar yaptırıyorum.

Çok faydalı oldu bu bilgiler cnm, araştırayım iyi bir yer de ben de yaptırayım, ne kadar mal oluyor?

Çok faydalı oldu bu bilgiler cnm, araştırayım iyi bir yer de ben de yaptırayım, ne kadar mal oluyor?

İlk çıktığında çok pahalıydı canım 400 den yapıyorlardı,şimdi artık epey düşürdüler.Her kuaför farklı fiyat veriyor.
Ben sürekli müşteri olduğum için 150 ye yapıyor benimkini kuaför,ne kadar sıkı pazarlık yapıcağına bağlı.:KK34:

İlk çıktığında çok pahalıydı canım 400 den yapıyorlardı,şimdi artık epey düşürdüler.Her kuaför farklı fiyat veriyor.
Ben sürekli müşteri olduğum için 150 ye yapıyor benimkini kuaför,ne kadar sıkı pazarlık yapıcağına bağlı.:KK34:

Öyle güzel pazarlık yaparım ki üstüne para bile verir :KK1:

:KK1::KK1: kıvrcıklar düz ister düzler kıvırıcık:))))))))))

Yoo benim saçlarım dümdüzdür
Çok memnunum halimden
Üşeneç bi tip olduğumdan taramasam bile çok düzgün durabiliyolar çünkü :KK1:

Bazende sadece uçlara 5 dakika da bi düzleştirici çekip
Favori saç şeklimi verip ( daha önce foto koymuştum ) , işe gidiyorum :KK55:

Fırça kullanmana gerek yok ama,sadece kurutuyorsun.
Senin saçlar düz olduğundan sana anormal gelmiştirde,benim gibiler için bulunmaz nimet canım brezilya fönü.:KK53:

bende bişeyi merak ettim, keratinli saçlar düzleştiriliyormu? benimde saçım kıvırcık, dümdüz istediğim zaman düzleştirme makinasıyla yapılamıyormu yada istediğinde maşa?
birde nerde yaşıyorsunuz, fiyatlar baya ucuzlamış sanki ,

merhaba kızlar
bende perma yaptırmıştım bikaçyıl önce saçlarım mahvoldu ve kısacık kestirdim kimse tavsiye etmemişti zaten çok pişman oldum sonrasında.brezilya fönünü bende düşündüm kuaför keratin saçı besliyo çok iyi gelir falan dedi ama sonra başka birisi bitlenirsin dedi :)) bitten çok korkuyorum brezilya fönüyle bitin ne alakası var ya yaptıran varmı saçlarım çok dökülüyor dahada dökermi banada yardım :))

kızlar şimdi soracağım soruya gülmeyin sakın, saç konusunda çok bilgili değilim :KK1: bu keratinli şampuanlar saçı düzleştiriyor mu?

Öyle ahım şahım bakımlı biri olmadıgım ve saç makyaj bolumune gırıp arayıp bulmaya usendıgım ıcın burda sorayım dedim :)
Saçlarım gür ve düz ama öyle fönlü gibi düz değil.Katlı kesim V şeklinde ve V kısmı belime geliyor yani baya uzun.
Bu brezılya fönü düz saçı daha düzleştirir mi ?Sorum saçma mı oldu bilmiyorum ama kusuruma bakmayın.:KK31:
Eğer fönlü gibi düzleştiricekse yaptırmayı düşünüyorum.
Eğer olur derseniz de gür saçta bir problem olur mu ??

bende bişeyi merak ettim, keratinli saçlar düzleştiriliyormu? benimde saçım kıvırcık, dümdüz istediğim zaman düzleştirme makinasıyla yapılamıyormu yada istediğinde maşa?
birde nerde yaşıyorsunuz, fiyatlar baya ucuzlamış sanki ,
Keratinle fön yaptırdığınızdada istediğinizde maşayla dümdüz hale getirebilirsiniz saçınızı,veya maşalayabilirsiniz.
Fiyatlar benim yaşadığım yerdede 250 diye başlıyor,ama sürekli gittiğim kuaför biraz pazarlıkla bana 150 ye yapıyor.
merhaba kızlar
bende perma yaptırmıştım bikaçyıl önce saçlarım mahvoldu ve kısacık kestirdim kimse tavsiye etmemişti zaten çok pişman oldum sonrasında.brezilya fönünü bende düşündüm kuaför keratin saçı besliyo çok iyi gelir falan dedi ama sonra başka birisi bitlenirsin dedi :)) bitten çok korkuyorum brezilya fönüyle bitin ne alakası var ya yaptıran varmı saçlarım çok dökülüyor dahada dökermi banada yardım :))
Ben 5 kez yaptırdım brezilya fönü ,henüz bitlenmedim:KK9::KK9::KK9:
İnanmayın bence,arkadaşlarınız sallamış.:KK14:
Keratin saçlarınızı dökmez,ama gürleştirmezde.
kızlar şimdi soracağım soruya gülmeyin sakın, saç konusunda çok bilgili değilim :KK1: bu keratinli şampuanlar saçı düzleştiriyor mu?

Office arkamı dönüp gülcem,olurmu:KK1:(şaka yaptım)
O şampuanlar saçları düzleştirmiyor,sadece biraz bakım yapıyor canım.Saçı düzleştiren keratin değil aslında ,keratinin saça ısıyla şekil verilip sabitlenmesi canım.

Kızlar merhaba :) bu konuyla ilgili kk'ya baktım ama genelde 2009 2010 yorumları var ve pekte anlatılmamıŞ bazı şeyler:)
haziranda düğünüm Var Ve ben oldum olası kıvırcık saçı severim zaten ufacık bişeyim onunla iyice bıdık bişe oluyorum:)))) ama maşa felan artık tutmuyor pek ... saçlarım çook ince yani şöyleki yandan at kuyruğu yapınca diğer yarısı arkadamı diyenler oluyor okadar az :)))))))))) ve 2 günde 1 kesin yıkanması lazım yağlanıyor. ayrıca hafifte yanıklar var uç kısımlarda... saçlarım belime yakın sayılır....
sorum şu ki perma risklimi ? kesinlikle yanar mı ? saçlarımı kestirmeden bunu yaptırmam mümkün mü ? nekadar süre kalıcılığı oluyor ? fiyatları nekadarda baslıyor ? bakımı kolay mı zor mu ?
sonracımaaa dökülme yapıyormu? artık ilaçları çok ilerledi eskisi gibi dökülme yanma olmuyor diyenler var bu doğrumu....
birde bunun yanı sıra brezilya fönü varmış oda 6 ay felan gidiomuş.... sonuçta buda ilaçla yapılıyor ama bakım sağlıyor ve saçı onarıyor diyorlar ? bunun hakkında ne düşünüosnuz
ankarada bildiğiniz iyi bi kuaför varmı:)

Yaklasik 1 yil once perma yaptirmistim. Esime perma yaptircam dememe ragmen permadan sonra ben duz saci daha cok seviyorum demisti. Eve geldigim gibi sacimi yikadim duzlestirdim. Sacim cok yipranmisti. Yaparken de o kadar igrenc bir koku yayiliyor ki. Permayi onermem. Brezilya fonunu ben de dusunuyorum. Ama permayi yaptiklari malzemeden yapanlar varmis. Keratinle degil yani. O da zararli. Yapacaksan da gercek brezilya fonu yapan bir yer bul derim.

Kızlar merhaba :) bu konuyla ilgili kk'ya baktım ama genelde 2009 2010 yorumları var ve pekte anlatılmamıŞ bazı şeyler:)
haziranda düğünüm Var Ve ben oldum olası kıvırcık saçı severim zaten ufacık bişeyim onunla iyice bıdık bişe oluyorum:)))) ama maşa felan artık tutmuyor pek ... saçlarım çook ince yani şöyleki yandan at kuyruğu yapınca diğer yarısı arkadamı diyenler oluyor okadar az :)))))))))) ve 2 günde 1 kesin yıkanması lazım yağlanıyor. ayrıca hafifte yanıklar var uç kısımlarda... saçlarım belime yakın sayılır....
sorum şu ki perma risklimi ? kesinlikle yanar mı ? saçlarımı kestirmeden bunu yaptırmam mümkün mü ? nekadar süre kalıcılığı oluyor ? fiyatları nekadarda baslıyor ? bakımı kolay mı zor mu ?
sonracımaaa dökülme yapıyormu? artık ilaçları çok ilerledi eskisi gibi dökülme yanma olmuyor diyenler var bu doğrumu....
birde bunun yanı sıra brezilya fönü varmış oda 6 ay felan gidiomuş.... sonuçta buda ilaçla yapılıyor ama bakım sağlıyor ve saçı onarıyor diyorlar ? bunun hakkında ne düşünüosnuz
ankarada bildiğiniz iyi bi kuaför varmı:)

Canm mrb Annem Perma yaptırmıs yenı evlendıgınde SUan Sacları Cok Az Onceden bılek gıbı saclarım var derıdı tabırı caizse :) permayı salgıklı bulmuyorum
İş yerımde Arkadasım Brezilya Fopnu yaptırdı bın pısmn:)
Sureklı topluyo bakamıyor cunku

Canm mrb Annem Perma yaptırmıs yenı evlendıgınde SUan Sacları Cok Az Onceden bılek gıbı saclarım var derıdı tabırı caizse :) permayı salgıklı bulmuyorum
İş yerımde Arkadasım Brezilya Fopnu yaptırdı bın pısmn:)
Sureklı topluyo bakamıyor cunku

Brezilya fönüne bakım mı lazım birde ??O iş yaş ozaman :KK1:

Ben 2 sene önce brezilya fönü yaptırmıştım ,saçlarım çok uzun değildi omuzlarımda falandı ve röfleden dolayı çok yıpranmıştı.
Bunun bir tür bakım olduğunu da söylüyorlar.
350 derecede düzleştiriciyle saçlarını düzleştiriyorlar tabiki yıpranıyor yani benim yıprandı
Ama sonuçtan memnun kaldım,saçlarım düzdü,yıkayıp çıkabiliyordum ( hep hayalimdi ) :KK1:
Bir de çok çabuk kuruyor banyodan sonra.
Özel şampuan ve kremini alıyosun ayrıca. 50+50: 100 TL bunlar tutmuştu.
fönü de 150 TL ye yaptırmıştım o zaman bi indirim sitesinden almıştım şimdi görüyorum 80-90 yazıyorlar.
Gene yaptırabilirim :KK51:

Bende yaptırmıştım ve tam bir buçuk yıl kullanmayı başardım permayı :KK1: , ince sardırdım ve çok güzel olmuştu , aynen senin gibi saçlarım az ve yok gibiydi permayla kalın ve hacimli göründü :KK31:
Hatta çok memnun kaldım , tekrar istiyorum ama eşim kıvırcık saçı sevmiyor ( kendi ve ailesi kıvırcık diye ) bende yaptıramıyorum maalesef...
Sana tavsiyem güvendiğin bir yere git ben istanbulda oturmama rağmen burda yaptıramadım korkumdan :KK9: giresun da kuzenlerimin devamlı gittiği bir yere yaptırdım. :KK1: . Permada önemli olan kullanılan malzemenin kalitesi bunlara dikkat edersen sorun olmaz diye tahmin ediyorum canım :KK34:

Bende seneler evvel perma yaptırdım eşimin isteği üzerine.evet çok beğenmiştik ama biraz pişmanda oldum.2 gün boyunca o ilacın kokusu geçmiyo otobüse bindiğimde off ne kadar piis kokuyor nerden geliyor derdi millet o kadar ağırdı düşün.ve aşırı derece dökülme oldu saçlarımda tutam tutam.kaldı ki benim saçlarım aşırı gürdü, toka tutmazdı, ondan beri çok azaldı yine gür ama acak eski saçımın yarısı vardır.breziya fönü içinde iyi bi yeri bulmak gerek çok dökebilir yoksa.

Yoo benim saçlarım dümdüzdür
Çok memnunum halimden
Üşeneç bi tip olduğumdan taramasam bile çok düzgün durabiliyolar çünkü :KK1:

Bazende sadece uçlara 5 dakika da bi düzleştirici çekip
Favori saç şeklimi verip ( daha önce foto koymuştum ) , işe gidiyorum :KK55:

:KK1::KK1: aman ben zaten zayıfım saçlarda dümdüz olunca olmuoo :KK70: dalgalı biraz daha havalı yapıyor:KK1::KK1:

Bende yaptırmıştım ve tam bir buçuk yıl kullanmayı başardım permayı :KK1: , ince sardırdım ve çok güzel olmuştu , aynen senin gibi saçlarım az ve yok gibiydi permayla kalın ve hacimli göründü :KK31:
Hatta çok memnun kaldım , tekrar istiyorum ama eşim kıvırcık saçı sevmiyor ( kendi ve ailesi kıvırcık diye ) bende yaptıramıyorum maalesef...
Sana tavsiyem güvendiğin bir yere git ben istanbulda oturmama rağmen burda yaptıramadım korkumdan :KK9: giresun da kuzenlerimin devamlı gittiği bir yere yaptırdım. :KK1: . Permada önemli olan kullanılan malzemenin kalitesi bunlara dikkat edersen sorun olmaz diye tahmin ediyorum canım :KK34:

dökülme yanma kopma felan olmadı yani :) peki bazıları demiş ki dipten çıkan saçlar sorun yaratır işte yağmurda kötü olur :) kuruyunca illa bişey sürmen lazım saça felan böylemi ?

dökülme yanma kopma felan olmadı yani :) peki bazıları demiş ki dipten çıkan saçlar sorun yaratır işte yağmurda kötü olur :) kuruyunca illa bişey sürmen lazım saça felan böylemi ?

Bende sorun olmadı hiç permalıyken ama her zaman permalı saça uygun şampuan kullandım , saç kremi , köpük falan kullandım genellikle taramadım gerek görmedim ki normalde de taramam saçlarımı zaten :KK9: Sürmene gerek yok aslında ben daha fazla kullanayım diye yıkarken saç kremi falan kullandım, köpüğüde sadece uçlarına sürdüm saçları ağırlaştırıyor çünkü , en iyisi yıkamaya gerek olmadan sürülen kremlerden ( reklama vs girer diye adını veremiyorum :KK31: ) kısaca kullanmak mecburiyetinde değilsin :KK1:
Ki permalıyken birkaç defa düzleştirmişliğim bile vardır :KK1:
Uzadıkça uçları kıvırcık üstleri düz oldu oda ayrı bir hava verdi bence :KK1:

X