Perwoll da tıpkı sizin gibi modaya tutkun!

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.397
92.320
İpek kıyafetlerinizi yeni gibi koruyun !
İpek kıyafetlerimi nasıl korumalıyım ?

ipek.jpg

Yıkamadan önce renklileri ayırmak kesinlikle gereklidir, çünkü çamaşırlarınız renk verebilir. İpekli giysilerinizi yıkamak için en yüksek 30 °C’de yün programını ya da özel ipek programını seçin. Eğer bakım talimatları sadece elde yıkamaya izin veriyorsa, giysiyi çitilemeden ve sıkmadan nazik bir şekilde içinde Perwoll Yünlüler & İpekler'in bulunduğu köpüklü suda yıkamalısınız. Ardından da açık havada kurumaya bırakın, aşırı güneş ışığı ve sıcaklığa maruz bırakmamaya dikkat edin. Ütüleme sırasında ipeğin daima biraz nemli olması gerekir. Genellikle, hassas ipek kıyafetler için Onarıcı Etkili Perwoll Yünlüler & İpekler mükemmel bir hassas sıvı deterjandır.

Keten kumaşlarınızı yeni gibi koruyun!
Keten kumaşlar nasıl yıkanır?

keten.jpg

Keten için en fazla 40 °C’de hassas programını seçin ve onarıcı etkili Perwoll Yünlüler & İpekler'i kullanın. Yıkama sonrasında keten giysinizi gerin ve açık havada kurumaya bırakın fakat doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamaya dikkat edin. Ütülemek için ise keten giysinizi ters çevirin ve ütülemeden önce biraz nemlendirin!

Sentetik giysilerinizi yeni gibi koruyun!
Sentetik giysilerimi nasıl korumalıyım?

sentetikler.jpg

En fazla 40 °C’de hassas programı seçin ve çamaşır makinenizin içini en fazla 1/3’üne kadar doldurun. Yıkama sonrasında sentetik giysilerinizi asarak kurumaya bırakın - kurutma makinesinde kurutmayın. Bu kumaşlar hala ıslakken de ütülenebilir. Birkaç yıkamadan sonra grileşen beyaz sentetikler için Perwoll Yenilenen+ Beyazlar kullanarak yeniden bembeyaz görünmelerini sağlayabilirsiniz. Siyah sentetikler için Perwoll Yenilenen+ Siyahlar ya da renkli sentetikleriniz için Perwoll Yenilenen+ Canlı Renkler kullanarak giysilerinizin renklerini ilk günkü gibi koruyabilirsiniz!

Spor kıyafetlerimin temiz ve yeni gibi görünmelerini nasıl sağlayabilirim ?

Pek çok fonksiyonel kumaş nemi uzaklaştıracak şekilde tasarlanmaktadır. Yani siz egzersiz yaparken vücudunuzu kuru tutmak için ter kumaşın dışına çekilir. Ancak nem dışarı çekilirken koku kumaşın içinde kalır ve oraya derinlemesine yerleşir. Spor kıyafetlerin çoğunluğunun yapıldığı sentetik kumaşlar (örneğin, triasetat, poliamid, likra) için tavsiye edilen düşük yıkama sıcaklıkları (genellikle 40 °C sentetik programı) da sorunu artırır, çünkü gerçekten temizlenmelerini sağlamak için bu giysileri yüksek ısıda yıkamamanız gerekir.

İşte bu yüzden spor kıyafetlerinizi giyip çıkardıktan sonra olabildiğince çabuk yıkamanız gerekir. Giysileri ılık sıcaklıkta Perwoll Sport & Active konmuş suda yaklaşık bir saat kadar bastırarak bekletin. Talimatlara göre yıkayın (bu genellikle en yüksek 40 °C, soğuk durulama, kısa kurutma demektir) ve çamaşırsuyu kullanmayın. Sentetik kıyafetinizin renklerini ilk günkü gibi korumak için Perwoll Yenilenen+ Canlı Renkler, Perwoll Yenilenen+ Siyahlar ya da Perwoll Yenilenen+ Beyazlar kullanın. Doğal şekilde kurutun ve gerekiyorsa giysinizi ters çevirerek ütüleyin.

Tüylü kıyafetlerinizi yeni gibi koruyun!
Tüylü kıyafetlerin bakımını nasıl yapabilirim?

tuylu_kiyafetler.jpg

Tüy son derece elastiktir ve ağırlık yapmadan ısıtma fonksiyonu sayesinde yatak takımları ve kış giysilerinde tercih edilmektedir. En yüksek 30°C'de yünlülere özel yıkama programını kullanarak Onarıcı Etkili Perwoll Yünlüler & İpekler ile yıkayın. Ardından, açık havada kurumaya bırakın ya da kurutma makinenizde çok düşük derecede kurutun.

İç çamaşırlarınızı ve çoraplarınızı yeni gibi koruyun!

ic_camasir_corap.jpg

Eğer yıkama talimatlarında elde yıkama tavsiye ediliyorsa, hassas çamaşırlarınızı birkaç dakikalığına Perwoll Yünlüler & İpekler ile hazırladığınız köpüklü suya bastırın ve bekletin. Ardından durulayın ve kurulamak için bir havlunun üstüne koyun. Eğer yıkama talimatları makinede yıkamaya izin veriyorsa, Perwoll Yünlüler & İpekler kullanarak yıkayın, çünkü toz deterjan çamaşırınızda istenmeyen lekeler bırakabilir.

Çamaşırınızın şeklini korumak için "Hassas" programınızı en fazla 40 °C sıcaklıkta kullanın. Sonra da çamaşırınızı ıslak haldeyken asın ve açık havada gölgede kurumaya bırakın. Küçük bir tavsiye: Çamaşırlarınız makinede yıkanırken daha fazla koruma altına almak için bir yıkama torbası ya da filesi kullanın.

Yünlü giysilerinizi yeni gibi koruyun!
Yün neden keçeleşir?

yunlu_giysiler.jpg

Yünlerin dokusu, dış yüzeyi birbiri üstüne binen tırtıklı pullardan oluşur. Yüksek yıkama sıcaklıkları veya uygun olmayan deterjanlar tırtıklı pulların birbirine takılmasına neden olur, bu yüzden yün keçeleşir ve çeker. Bu tür sorunları engellemek için Onarıcı Etkili Perwoll Yünlüler & İpekler kullanın; Perwoll Yünlüler & İpekler giysilerinizin dokularını korur – hem de her yıkamada.

Yünlü giysileri makinede yıkayabilir miyim?

Giysi etiketinde "makinede yıkanabilir yün" yazıyorsa, giysilerinizi makinede yıkayabilirsiniz. Yün için yıkama programını seçin ve giysileri yaklaşık 20 saniyeliğine suda bekletin. “Yün için elde yıkama” özel yıkama programını seçerek hassas giysilerinizi de makinede yıkayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Perwoll Yünlüler & İpekler kullanmak. Özel köpüğü yünlü ya da hassas giysinizin etrafını sarar ve zarar verici mekanik işlemden korur. Böylece, yünlü ve hassas giysileriniz yeni gibi kalır.

Yünlü giysileri kurutmanın en iyi yolu nedir?

Kurutmak için giysinizi düz bir yüzeye serin, gerekirse şeklini düzeltin ve doğrudan güneş ışığına ve sıcağa maruz bırakmadan kurumaya bırakın. Kurutmak için asmayın, çünkü asmak dokuların emdiği suyun ağırlığı nedeniyle yünlü kumaşın uzamasına neden olur. Not: Yünlü giysiyi asla kurutma makinesine koymayın. Yüksek ısı, sürtünme ve basınç bileşimi giysinin çekmesine neden olur.

Spor kıyafetlerinizi yeni gibi koruyun!
Spor kıyafetlerimi nasıl korumalıyım?

spor_kiyafetler.jpg

Birçok spor kıyafet, nemi uzaklaştıracak şekilde tasarlanmaktadır. Yani siz egzersiz yaparken vücudunuzun kuru kalması için ter, kumaşın dışına çekilir. Ancak nem dışarı çekilirken koku, kumaşın içinde kalır ve oraya derinlemesine yerleşir. Spor giysilerin çoğunluğu için düşük yıkama sıcaklıkları (genellikle 40 °C sentetik programı) tavsiye edilir, çünkü yüksek sıcaklık bu tür hassas kumaşlara zarar verebilir ve problem oluşturabilir.

İşte bu yüzden spor kıyafetlerinizi kullandıktan sonra olabildiğince çabuk yıkamanız gerekir. Spor kıyafetlerinizi yıkamadan önce ters çevirin, fermuarlarını ve kopçalarını kapatın. Kumaşlarının lifleri yıkadıkça zarar görebilir. Spor kıyafetlerinizin nefes alma ve nem dengeleme gibi özelliklerini korumak için mutlaka Perwoll Sport & Active gibi özel sıvı deterjanlar kullanın. Ayrıca, çoğu spora özel kıyafetlerin kurutucuda kurutulmaması ve ütü yapılmaması gerekmektedir. Ek olarak, kıyafetinizin yıkama talimatlarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Bayram temizliği için bol bol deterjan lazım. ondan olsa gerek bu yarışmalar :KK31:

iki yarışmayada doğru cevap verdim. bunu göz önünde bulundurursunuz dimi Kazen Kazen

Bir ip ucu vereyim yarışmayı kazanmasanız bile bazı yarışmalarda ürün hakkında detaylı bilgi veren kullanıcı deneyimini paylaşanlara da hediyeler yollanıyor. Bu tüm yarışmalar için geçerlidir.

Persil jel kullanıyorum uzun bir süredir,en güzel tarafı yumaşatıcı kullanmaya gerek kalmıyor.
Kendi kokusu çamaşır üzerinde kalıyor,en avantajlı yönüde bu bana göre.

ooo iyimiş.. Mesela ben perwoll siyah kullanıyorum 30 derece tertemiz yapıyor. Eşimin işinden kaynaklanan yağ lekelerini bile çıkarıyor. ayrıca çamaşırlarda deterjan kalıntısı olmuyor. :KK66:

Persil jel kullanıyorum uzun bir süredir,en güzel tarafı yumaşatıcı kullanmaya gerek kalmıyor.

Her nekadar avantaj olsada ben yumuşatıcıdan vaz geçemiyorum :) yerleri yumuşatıcıyla siliyorum

Ben yıllardır renkliler için kulllanıyorum.Toz deterjan gibi kalıntı bırakmıyor :KK51:birde dediğin gibi mis gibi kokuyor:21:

Her nekadar avantaj olsada ben yumuşatıcıdan vaz geçemiyorum :) yerleri yumuşatıcıyla siliyorum

Uzun süredir yumuşatıcı kullanmıyorum,toz deterjan kullandığım dönemlerde kullanıyordum yoksa çamaşırlar çok sert oluyor.Birde sular kireçli burada.

Ben yıllardır renkliler için kulllanıyorum.Toz deterjan gibi kalıntı bırakmıyor :KK51:birde dediğin gibi mis gibi kokuyor:21:

Renkliler için kullanmadım hiç persili,perewoll kullanıyorum,kokusu kalıcı kalıyor üstelik..

Ayy napıyım markete girince ilk işim temizlik malzemeleri reyonu oluyor. koku hastalığım var sanırım:KK17:
Deterjanın yanında yumuşatıcı almadan duramıyorum. fısfıs şişesinin içine, yumuşatıcıyı suyla karıştırıp etrafa sıkıyorum.

ohhh ne bereketli bir gün deterjan açısından :) Perwollü çok sık kullanıyorum, gerçekten sloganında da dediği gibi :KK66: aradan haftalar geçse bile kokusu dolabımda kalıcı oluyor. Heleki havlulardaki kokusuna ba-yı-lı-yo-rum. Toz deterjanlar gibi kalıntıda bırakmıyor veeee en önemlisi ne yumuşatıcı kullanıyorum ne de program bittikten sonra ekstra durulama ihtiyacı hissediyorum. Kısaca Perwooollll :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68: diyorumm :KK66:

Ayy napıyım markete girince ilk işim temizlik malzemeleri reyonu oluyor. koku hastalığım var sanırım:KK17:
Deterjanın yanında yumuşatıcı almadan duramıyorum. fısfıs şişesinin içine, yumuşatıcıyı suyla karıştırıp etrafa sıkıyorum.

Onu bende yapıyordum da bu sefer yerler laminant yapış yapış oldu bıraktım sonra..

Deterjandan vazgeçemiyoruz:KK48:

X