Pgt ile tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar

Arkadaşlar ben 3 yıldan beri çocuk sahibi olmak istiyorum fakat normal yolla gebe kalsam da keseyi 9 kez göremeden hcg düzenli artmadığı için sağlıksız gebelik sebepli kürtaj ya da düşük yaşadım. Eşim ve gen testi yaptırdık sorun çımöado soerm dna fısh dana hasar testi yaptık egzom analizi verdik soermiypgram verdi eşim hiç birinde sorun yok histeroskopi vs sorun görülmedi . Geçen eylülde tüp bebek için aşılama vs uğraştık bir aşılama tutmadı diğer aşılama da tuttu fakat yine sağlıksız gebelik yaşadım olmadı . Tüp bebek için bir taze transfer denemek istedi doktorum olmadı sonra diğer embriyolar pgt ye gitti 3 tane 5. Gün iyi kalitede olduğunu söyledi fakat pgt de olumlu veya olumsuz sonuç alınamadı ve onları da yine de güzel embriyolar deneyelim diyerek transfer edildi tutmadı. Bu temmuzda doktor doğal yolla yine de deneyin dediği için denedik ve ilk defa betam 2237 oldu ilk defa kese gördüm. Gerçekten rabbimin mucizesi sanırım bu sefer oldu dedik fakat6. Haftada kese büyümedi dedi doktorum 8mm den 9mm büyümüş bebek yok düşük yapmak istersen kendisi bir hafta içinde düşer dedi düşmesini bekliyoruz şimdide .
Daha sonra bir ara verip tekrar pgt tüp bebek deneyeceğiz. Sizlerden benim gibi bizim gibi olan anne olabilen var mı . Sorun görüşemeyince hamile kalıp ama devam etmemesi bizi çok yıprattı. Nolur birbirimize dua edelim. Süreç zorlu ve her gebeliğimde asla sonuna kadar huzurlu zaman geçiremeyeceğiz galiba gücüm tükeniyor bazen . Kafaya takma yineler lütfen söylemesin çünkü yani psikoloğa da gittim önceden olmayınca bağır çağır ağlar neden Allahım dediğim olurdu fakat şimdi sadece üzülüyorum içime çekiliyorum ama rabbim vermeyecek olsa duasını ettirmez diyip duama devam ediyorum .

Yaşamayıp stres yapma diyenlere de ayrı kızıyorum ailem de olsa. Lütfen 🙏🏻
Merhaba ne durumdasınız acaba :KK43:

Allah yardımcımız olsun hepimizin 🙏 Umut hep var bekleyeceğiz beklemek zor ve yorucu olsa da
Evet bu iş sabır işiymiş yaşarken yolda öğreniyor insan
Her aşaması bekleyerek geçiyor.Dün kontrolüm vardı aslında 13 Nisan gibi planlıyorduk ama rahim duvarı hocanın beklediği kadar incelmediği için 1 regl daha bekleyelim,keşke demeyelim en doğru zaman olsun dedi
Evet haklı ama gözyaşlarım süzüldü istemsizce sabır ve dua ile bekliyorum ama çok zor

Evet bu iş sabır işiymiş yaşarken yolda öğreniyor insan
Her aşaması bekleyerek geçiyor.Dün kontrolüm vardı aslında 13 Nisan gibi planlıyorduk ama rahim duvarı hocanın beklediği kadar incelmediği için 1 regl daha bekleyelim,keşke demeyelim en doğru zaman olsun dedi
Evet haklı ama gözyaşlarım süzüldü istemsizce sabır ve dua ile bekliyorum ama çok zor
Aynen öyle sabır insana bu süreç hep sabrı öğretiyor eşim ve ben de sabırsız bir insan olarak sabrı zamanı öğrendik . Herkesin öğreneceği bir şey var demek ki.
Rahim inceliğinden iptal olduğunu duydum ama rahim kalınlığı olduğu için iptal olması şaşırttı beni. Rahim kalınlığı ne kadar çıktı ki

Aynen öyle sabır insana bu süreç hep sabrı öğretiyor eşim ve ben de sabırsız bir insan olarak sabrı zamanı öğrendik . Herkesin öğreneceği bir şey var demek ki.
Rahim inceliğinden iptal olduğunu duydum ama rahim kalınlığı olduğu için iptal olması şaşırttı beni. Rahim kalınlığı ne kadar çıktı ki
Rahim duvarı inceltmek için lucrin iğne yapmıştım.Reglin 5. Günü 5 mm altı olması gerekiyormuş.Benim 5.8 çıktı
O yüzden 1 regl daha bekliyorum

Genetiğe 3 embriyom gitti 2 sağlıklı geldi uygun zamanda inş transfer yapılacak doktorum farklı ilaçlar da kullandırıyor bağışıklık baskılamak için
Bağışıklık için ne kullanıyorsunuz benim de 4 tane düşüğüm var biri pgt tüp bebek .( bağışıklık için sadece transferden önce 3 gün prednol 2 gün prograf bir de transfer günü serum kullanmıştım ama transfer sonrası bagısıklık için hiç bir şey vermedi doktor .(

Bağışıklık için ne kullanıyorsunuz benim de 4 tane düşüğüm var biri pgt tüp bebek .( bağışıklık için sadece transferden önce 3 gün prednol 2 gün prograf bir de transfer günü serum kullanmıştım ama transfer sonrası bagısıklık için hiç bir şey vermedi doktor .(
Adetin 2. Gününden itibaren Prograf kullanıyorum. Gebeliğiniz devam ediyordur inşallah .🙏 sağlıkla da ilerler. Benim doktorum prografı ikk kez bende kullanıyormuş öyle söyledi . Doktorum da ben de elimizden geleni yapıyoruz herkesin durumu farklıdır vardır bir bildiği öyle düşün canım. Transfer başlayınca da serum verilecek bağışıklık için inşallah .

X