Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Kavimlergocu

Beni kıskananlar çatlasın çekemeyen halat taksin🌺
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
5.917
8.334
:anneadayı:Türkiye de usd bazlı yüksek pgt ücretlerine hayır!!!!
Haydi arkadaşlar hep birlikte Türkiye gov dan yazalım sesimizi duysunlar !!!

Bunla ilgili Kanal D haber yaptı bende konuştum

@panikli umudumuz kendi ağzından aynen hikayesini aktarıyorum:
-

Antalya tüp bebekte tedavi oldum canım.. eşimde 13.kromozom 4.kromozoma yapışmış..dört embriyoya chg yapıldı üçü sağlıklı geldi.. ilki tutmadı ikincide oğluma hamile kaldım canım
Darısı başımıza

Üye AdıTEDAVİ AŞAMASIGEÇİRİLEN OPERASYONLARTÜP BEBEK MERKEZİ VE DOKTORUBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARIEŞİN SORUNUKENDİ SORUNU
@23lxux 9 embriyodan 2 sağlıklıyokilk fertijin şimdi yurtdışu3 taneyokpgt ile 1 sağlıklı kızı varyoktranklasyon K Kavimlergocu 25 yumurtadan 10 u boş çıktı 11 i döllendi 9 u üçüncü güne gitti boplast aşamasına gelemeden kırıldılar 1 embriyom da sağlıksız çıktı
2. Tedavi Memorial 38 yumurta toplandı 2. 5. Güne 3 tanesi 6. Güne gitti bir mozaik embriyom var;(
Yenyüzyıl üniversiresi Volkan Turanhistereskopi yaptı polip aldıDoç Dr nyumurta takibi 2 adet overilasyon indikasyonuyaşamayan5 aylık erken doğum 2 aylık kayıpçocuğu yok tranklasyonpcos rahimağzı yetmezliği şüphesi @salisir 4 embriyodan 1 sağlıklı geldiGEÇİRİLEN OPERASYONLARTÜP BEBEK MERKEZİ VE DOKTORUBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARISpermlerde %35 dna kırılması37 yaş 6 yıllık evli@seda8o 1 embriyo çözülürken bozulmuşGEÇİRİLEN OPERASYONLARgenartBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARIEŞİN SORUNUKENDİ SORUNU@Aden umut ngs yapılıyorGEÇİRİLEN OPERASYONLARAtaşehir Memorial Doç DR CEM DEMİREL2ÇOÇUK SAYISIİLK TÜP BEBEK DENEMESİ 2. DÜŞÜKEŞİN SORUNU30 YAŞ SEBEPSİZ IVF@delinefsim Transfere hazırlıkGEÇİRİLEN OPERASYONLARGenart Aysun BlatacıBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARI%35 spermlerde dna kırlması tranklasyon sperm kalite ve sayı azlığıKENDİ SORUNU@Vicdanazabi doğal yolla hamileGEÇİRİLEN OPERASYONLARyurt dışıBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİ:3ÇOÇUK SAYISIKAYIPLARI:2 arka arkaya düşükEŞİN SORUNUbalans tranklasyon ve düşük amh@Tan-em 9-7-2017 de opu oldu GEÇİRİLEN OPERASYONLARdenizli DOÇ DR YUNUS AYDINBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISI7 AYLIK ÖLÜ DOĞUM 5-6 HAFTALIK 3 KAYIPEŞİN SORUNUSebepsiz ıvf@saremina Doğal yolla hamile aminosentez sonucunu bekliyorGEÇİRİLEN OPERASYONLARTÜP BEBEK MERKEZİ VE DOKTORUBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARI:6 düşükTRANKLASYONKENDİ SORUNU@olcay48 Bülent Tıraş ta pgt ile ikizlere hamileHİSTERESKOPİBÜLENT TIRAŞBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARI:3 düşükEŞİNDE TRANKLASYONYOK@Elifellam NGS VE PGT İLE HAMİLEhistereskopiMEMORİAL ŞİŞLİ YÜCEL BEY2 tedavi, 4 transfer,3 negatif 4. de hamilelik ÇOÇUK SAYISI:hamileKAYIPLARI:4 Doğal gebelikte düşük 1 tane 26 haftalık kayıp yok TRANKLASYON@deepliner ngs ile hamilehistereskopimustafa acet1 ÇOÇUK SAYISIKAYIPLARI: 2 trimester kayıp...tranklasyn@Hayati ogreniyorum pgt ve ngs ile 34 haftalık hamileGEÇİRİLEN OPERASYONLARgenart volkan baltacı aysun baltacıBAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİÇOÇUK SAYISIKAYIPLARI...tek gen@Turkuazvesari ngs ile 11 haftalık ikizlere hamileGEÇİRİLEN OPERASYONLARataşehir memorial Cem Demirel 7 tane yılmak yok bizim için umut kaynağıÇOÇUK SAYISI.../td]
[td]....
KENDİ SORUNU

[td] @dl3434 [/td]
[td]Tranfer bekliyor[/td]
[td]histereskopi[/td]
[td]Prof DR Mustafa BAHÇECİ[/td]
[td]3[/td]
[td]ÇOÇUK YOK[/td]
[td]KAYIPLARI YOK[/td]
[td]VARİSKOSEL-morfoloji 1[/td]
[td]pcos[/td]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]

[td]TEDAVİ AŞAMASI[/td]
[td]GEÇİRİLEN OPERASYONLAR[/td]
[td]TÜP BEBEK MERKEZİ VE DOKTORU[/td]
[td]BAŞARISIZ TÜP BEBEK DENEMESİ[/td]
[td]ÇOÇUK SAYISI[/td]
[td]7 aylık erken doğum kistik fibrozis[/td]
[td]taşıyıcı[/td]
[td]taşıyıcı[/td]
[tr]
[td][USER=774342]@nuriyeece
[/td]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]

[tr]
Tedavi listemizi oluşturdum
Burdan takip edebiliriz diğer arkadaşlarda bilgilerini bana özel mesaj atarlarsa bizden sonrakiler hem merkez seçiminde hem de tedavilerinde faydalanırlar bizede ışık tutar .
11.11.2018 tarihi itibariyle bilgilerimizi girdim arkadaşlar hepimize hayırlı olsun.
bu liste bize bizden sonrakilere ışık tutar umarım .

2017 pgt fiyatları
Micro genlab Prof dr Muhterem Bahçe embriyo sayısı farketmez 1188 usd
ngs 300 usd
Memorial 295 usd
Bahçeci 350 usd
Genlab 300 usd

Prof Dr Volkan Baltacı 350 usd

Maslak Acıbadem Bülent Tıraş 450 usd

Türkiye de Usd bazlı pgt
Ücretlerine HAYIR Türkiye gov dan yazalım arkadaşlar düşsün pgt fiyatları haydi el ele sesimizi duysunlar

@Goksay90 kendiliğinden
hamile kaldı tüp bebek deneyimleri olumsuz olmuştu bebeğini kaybettik ;(
@dl3434
Sağlıklı 1 kızı var ikinci için 10 yıldır uğraşıyor transfer için regl olmayı bekliyor bu 3. Denemesi olacak

@salisir seni de merak ediyorum canım
@Aden umut son durumun nedir canım?
@23lxux sık sık karşılaşıyorum topic te transfer bekliyorsun hala cnm değil mi?
@Tan-em tatlım tedaviye başladın mı?

@Songullum 2 kaybı var tek gen hastalığı yumurta
Anatolia tüp bebek merkezi genetik intergen
Dr u Hakan Yaralı
2 taşıyıcı hasta
Embriyo su geldi
@connet Dr u Bülent Tıraş
kendisi :nazar:
:anneadayı:
@Vicdanazabi Balans translasyon
Başarısız 3 tüp bebek tedavisi
2 tane düşük
Doğal yolla sağlıklı bebeğini 1 temmuz 2017 de kucağına aldı :nazar::anne:
cvs yapıldı hamileyken
:KK200: Umudumuzun yeşertti
Ona dr lar bile bu işin peşini bırak dediler ama o yılmadı durmak yok yola devam arkadaşlar
@saremina

:anneadayı::nazar: Aminosentez sonucunu bekliyor
Doğal yolla hamile kalmış

Translasyon var
6 düşüğü olmuş
@nuriyeece Denizli de tedavi görüyor 7 aylık ölü Doğum
5-6 haftalık 3 düşük var
2. Tüp bebek denemesi
9-7-2017 de opu oldu 16 yumurtası toplandı
Doç Dr Yunus Aydın a tedavi oluyor

Bende bugün 06-07-2017 187.50 gonalf iki femara ile tedaviye başlıyorum
[/td] [td]
[/td][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/user] [tr][tr][tr][tr][tr] [td] [/td][/tr][td] [/td][/tr][td] [/td][/tr][td] [/td][/tr][td] [/td][/tr][td] [/td][/tr][td] [/td][/tr][td][/td][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr]
[tr][tr][tr][tr][tr][tr][td][tr][tr][tr][tr][tr][tr][tr][/tr][table][/table][/tr][table][/table][/tr][table][/table][/tr][table][/table][/tr][table][/table][tr][tr][tr][tr][tr][tr][tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/table][/tr]

@Olcay48 kendi kelimeleriyle özet hikayesi şöyle;
"26 yaşındayım 3 yıllık evlıyım 1 yıl içinde 3 kaybın oldu hıcbırınde bebek oluşmadı kese büyüdü ama bebek olmadı hepsınde kürtaj oldum sonrasında yapılan genetık testler sonucunda esımde 17 ve 21kromozomda dengeli translakasyon olduğunu ögrendık yasakladık 2 ay önce sımdı araştırma ıcındeyım nereye gıtsem diye"

3 -5 satıra sığan hikayeler aslında bir ömür arkadaşlar bu yol uzun bizlerde yol arkadaşlarıyız.[/td][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr][/tr]

Son düzenleme:
merhaba simge benimde derdim aynı. iki defa normal yoldan hamile kaldım ve ikisindede kürtaj olmak zorunda kaldım. genetik test sonucu pgt uygulanması gerektiğini öğrendim.çok endişeliyim. bilen arkadaşlar lütfen paylaşsın. pozitif olmaya çalışıyorum ama bir yerde kopuyor herşey yine aynı stres. ben daha merkezlerle görüşmedim. pgt ücreti ne kadar görüştüğün merkezde.

merhaba arkadaşlar geçmiş olsun...
genetik test nasıl yapılıyor, hem erkeğe hem bayana mı. ben de 2 kez mikro denedim. olumsuz oldu. 3. tedavimde doktor pgt yapalım dedi. hakkımızda hayırlısı bakalım

kızlar günaydın
bizdede aynı sorun var bizdeki eşimde translakasyon taşıyıcısı benimde 3 düşüğüm var kendiliğimden hamile kaldığım ve tüp bebek denemelerim ilk ikisini genetik test yaptırmadan yaptırmıştık sonuç negatif 3. sünü pgd ile yaptırdık yine sonuç negatif ama geçtiğimiz nisan ayında başladık tedaviye ve pozitif hamileydim ama maalesef bebeğimi kaybettim karnımda öldü kürtaj oldum tekrar denemek istiyoruz hayırlısı bakalım ama çok olumsuz olmayın derdini veren rabbim dermanını da verir ya hiç tedavisi olmasaydı ne yapardık sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim

kızlar günaydın
bizdede aynı sorun var bizdeki eşimde translakasyon taşıyıcısı benimde 3 düşüğüm var kendiliğimden hamile kaldığım ve tüp bebek denemelerim ilk ikisini genetik test yaptırmadan yaptırmıştık sonuç negatif 3. sünü pgd ile yaptırdık yine sonuç negatif ama geçtiğimiz nisan ayında başladık tedaviye ve pozitif hamileydim ama maalesef bebeğimi kaybettim karnımda öldü kürtaj oldum tekrar denemek istiyoruz hayırlısı bakalım ama çok olumsuz olmayın derdini veren rabbim dermanını da verir ya hiç tedavisi olmasaydı ne yapardık sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim

geçmiş olsun. doğru söylüyosun tedavisi var çok şükür. pozitif olan hamileliğin mi pgt ileydi. ne kadar ek ücreti oluyor? hangi merkezde yaptırdın? embriyoların kaçı pgtyi geçti? çok sordum galiba.

merhaba arkadaşlar geçmiş olsun...
genetik test nasıl yapılıyor, hem erkeğe hem bayana mı. ben de 2 kez mikro denedim. olumsuz oldu. 3. tedavimde doktor pgt yapalım dedi. hakkımızda hayırlısı bakalım

merhaba evet her ikisinede yapılıyor. kan testi ile yapıyorlar. ben üniversite hastanesinde yaptırdım. sonuç 1 ayda çıkıyor. eşimden 2 kere kan aldılar 2 ayı buldu.

arkadaşlar merhaba bu gün üye oldum gördümki düşündüğüm gibi yalnız değilmişim. ailemde genetik sma hastalığı var. hacettepe de teşhis konuldu internette biraz araştırdım ufuk üniversitesinde volkan baltacıyı buldum türkiyede genetik üzerine çok uğraşmış biri telefonda görüştüm kliniği var çankayada pgt yöntemi ile sma hastalarına sağlıklı bebek yapmış. telefonda görüştürdü. biri hemşerim çıktı 2 saate yakın ilgilendi ve pgt yöntemiyle 1000 yakın doğumumuz var dedi çok ilgilendi bir dahaki ay tedaviye başlayacağız.

güneşcim evt canım pgc ile hamile kaldım ikitane sağlıklı çıktı ikiside transfer edildi biri tuttu benim hastanem istanbulda fertijin pgd için sanırım tam hatırlamıyorum ama 1500dolar verdim sanırım bebeğimi kaybetmemin translakasyonla ilgisi yok bebğim genetik olarakta incelendi temiz çıktı yani hiç korkmayın rabbim hayırlısın versin

ben henüz araştırma yapmadım ama yarın genetik profösörü ile randevumuz var. ayrıntılı olarak ne olduğunu öğrenicez bakalım. ama pgt 1000-1500 dolar arasında sanırım. yeterki olsun para falan umrumda değil artık. bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum yoruldum artık.

yaşadığımız öğrendiğimiz herşeyi birbirimizle paylaşalım. bu sayede herşeyi daha kolay çözeriz. benim korkum pgt yapılırken embriyoya zarar verilmesi %0.3 oranında zarar verilebiliyormuş bu yüzden iyi bir emrioloğun yapması gerekiyormuş.

güneşcim evt canım pgc ile hamile kaldım ikitane sağlıklı çıktı ikiside transfer edildi biri tuttu benim hastanem istanbulda fertijin pgd için sanırım tam hatırlamıyorum ama 1500dolar verdim sanırım bebeğimi kaybetmemin translakasyonla ilgisi yok bebğim genetik olarakta incelendi temiz çıktı yani hiç korkmayın rabbim hayırlısın versin

teşekkür ederim canım:Saruboceq: Allah hepimizin yardımcısı olsun

iyi araştırmamız lazım. bende bakalım haftaya ankaraya gitmeyi düşünüyorum bir kaç merkezle görüşücem genartı bu konuda tecrübeli diyorlar

bende en son denememde pgt yaptırdım benim tedavim ist.oldu ama pgt ankarada yapışdı.Muhterem Bahçe adında bir hoca tarafından bu konuda en iyisiymiş.6 embriyomdan 5 i sağlam çıktı 3 ü transfer edildi,ama bende dış gebelik oldu.(1 hafta önce amelyat oldum)

arkadaşlar ben analayamadım yaa bu pgt yöntemi ile sağlıklı bir gebelik yaşayan sanırım yok yada burda rastlamadık. ne yapacağımızı şaşırdık artık. ankara gatada yapılıyormuş ve çok iyiymiş. burda da bazı merkezlerde var.

Acıbadem : Tüp Bebek+PGT = 6750
Umut : Tüp Bebek+PGT = 6000
Euro Fertil : Raporlu = 2500

Şimdilik Öğrendiğim bunlar sizde araştırın. bu yerler anadolu yakasında.

bende en son denememde pgt yaptırdım benim tedavim ist.oldu ama pgt ankarada yapışdı.Muhterem Bahçe adında bir hoca tarafından bu konuda en iyisiymiş.6 embriyomdan 5 i sağlam çıktı 3 ü transfer edildi,ama bende dış gebelik oldu.(1 hafta önce amelyat oldum)

canım söylediğin hoca aynı zamanda gatada çalışıyor galiba. çünkü yarın biz onunla görüşeceğiz. istanbulda nerde tedavi oldun? bende istanbul gatada tedavi olup ankarada pgt yaptıralım diyorum. ama nasıl olacağını kestiremiyorum bir türlü

hayırlısı bakalım artık yaa... düşünmekten kafayı yemek üzereyim. nereye güvenilir bilmiyorumki. kolay bir işlem değil embriyo zarar da görebilir. ve çoğu yer sanırım kendi genetik lab. yok dışarıda yaptırıyorlar. buda sorun olabilir

arkadaşlar pgt ile hamile kalanlar sorusunu gebelik elde etmiş olan bayanlara sorun bence burada yeterli bilgi bulamazsınız gebelik bölümüne bu şekilde başlık atarsanız size yardımcı olacak ve bilgi verecek birçok arkadaş olacaktır malum hamile olanlar artık gebelik bölümüne takılıyor ufak bir tavsiye tüm tedavinizde başarılar...

canim ben pgt yle hamile kaldim....Rabbime sükürler olsun.....simdi iyi bi saglikli hamilelik geciririm insallah...burda eyetkiner var...pgt yoluyla hamile kaldi..ve cocugu saglikli bi sekilde dogdu...o da benim gibi kromozom bozuklugu var...translokasyon....Rabbim yardimciniz olsun....cok zor....benim bi bebegim hasta dogdu...simdi insallah bu saglikli gelir dünyaya....12. haftada belli olcak...yani 2 haftam daha var

canım inşallah sağlıklı olur bu kez. hasta doğan çocuğun pgt yapılmamıştı herhalde. peki hayattamı yaşıyormu? çok üzüldüm çok zor gerçekten. bende de translokasyon var. ve bunu fazlasıyla taktım galiba.

X