Piercing, Hızma Piercing kullanan var mi ?

noclearmind

WTF?
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
3.790
6.951
Kizlar aranizda piercing kullanan varmi? Tragus piercingim var. Dun cikarip takmistim sinav sebebiyle. Taktiktan sonra hafif bir agri oldu. Suan o bolge kirmizi ve iltihapli. Agrida var bol bol antibiyotikli krem surdum bugun. Piercingi cikartip kulağımı mi yikasam? Takip cikartmayla daha çok yara olur mu ?

Canım ben kullanıyorum göbeğinde var. Takıp çıkarmayla evet daha çok yara olur. Ama zaten acıyorsa yıne yara olur. Yanı çıkar bence, bir düzelsin sonra bakarsın. İltihaplı iltihaplı takma.

Canım ben kullanıyorum göbeğinde var. Takıp çıkarmayla evet daha çok yara olur. Ama zaten acıyorsa yıne yara olur. Yanı çıkar bence, bir düzelsin sonra bakarsın. İltihaplı iltihaplı takma.
Yaptirali 8 9 ay oldu hala ceremesini cekiyorum bir daha asla kikirdak deldirmem. Cikardiktan 2 saat sonra da tikaniyor hemen. Cikarmayada korkuyorum. Zaten dun takarken biraz zorladim tikanmisti ondan mi oldu diye düşündüm.
Gobeginde cok iltihap oldumu? Orayida istiyorum da

Yaptirali 8 9 ay oldu hala ceremesini cekiyorum bir daha asla kikirdak deldirmem. Cikardiktan 2 saat sonra da tikaniyor hemen. Cikarmayada korkuyorum. Zaten dun takarken biraz zorladim tikanmisti ondan mi oldu diye düşündüm.
Kıkırdak zor oluyormus. Yok canım göbek. Ne acıdı ne iltihap oldu. Temiz bakmak şartıyla. Çok acıyorsa çıkar Çanının acısından önemli değil ya.

eger sürekli enfksiyıon oluyorsa yanlış yerden delinmiş demektir. ltütfen cıkar ve bir daha takma.. batikon ile pansuman yap.

Benim kaşımda vardı, bi dönem kamp nedeni ile 2 3 günlüğüne istemeyerekte olsa çıkartmak durumunda kaldım.
Senin ki gibi hafif şişmişti kremle falan geçirmiştim.
Eğer şişlik büyüyorsa ama kesinlikle doktora git. Ben hemen müdahale ettiğim icin fazla problem çıkartmadan geçmişti.

Benim de dudagimda vardi. Kocaman sismisti yine de pansuman yapip geri takiyordum kizarta acita. Tabi cikardim sonra cikardigim 4-5 saat icinde de kapandi. Piercingler deligi kapanmadan iyilesmiyor. Bisey takili oldukca gecmiyor daha dogrusu. Geri takmayin piercing icin kullandiginiz krem ve batikonla temizleyin mecbur kapanacak ama cabuk iyilesiyor korkmayin

Benim kaşımda vardı, bi dönem kamp nedeni ile 2 3 günlüğüne istemeyerekte olsa çıkartmak durumunda kaldım.
Senin ki gibi hafif şişmişti kremle falan geçirmiştim.
Eğer şişlik büyüyorsa ama kesinlikle doktora git. Ben hemen müdahale ettiğim icin fazla problem çıkartmadan geçmişti.
Ya asiri derecede sis degil ama iltihap yapti biraz. Biraz da agiri var sizlama gibi. Antibiyotik krem sürüyorum 1 saatte 1 yeniliyorum kremi

Benim de dudagimda vardi. Kocaman sismisti yine de pansuman yapip geri takiyordum kizarta acita. Tabi cikardim sonra cikardigim 4-5 saat icinde de kapandi. Piercingler deligi kapanmadan iyilesmiyor. Bisey takili oldukca gecmiyor daha dogrusu. Geri takmayin piercing icin kullandiginiz krem ve batikonla temizleyin mecbur kapanacak ama cabuk iyilesiyor korkmayin
Yaaa cikarmak istemiyorum :KK43: bir kere daha boyle sizlama zonklama olmustu. Ama bu sefer iltihapta oldu. Korktum biraz ilk defa iltihaplanmaayi yasayinca panik yaptım. Krem suruyorum piercingide kaydira kaydira kremliyorum. Takili olarak iyilesirmi illa cikartmam mi gerek ?

Ya asiri derecede sis degil ama iltihap yapti biraz. Biraz da agiri var sizlama gibi. Antibiyotik krem sürüyorum 1 saatte 1 yeniliyorum kremi
Kremi yenilemeden once oksijenli su ile hafif hafif bastirmadan temizle, biraz batikon falanda sur sonra antibiyotikli kremi sur. Daha cabuk faydasini gorursun.

Bu ikinci oluşu. 1 sene olacak iste yaptirali nerdeyse. Surekli olmadi yani. Antibiyotikliyorum sürekli gecermi acaba
antibiotik + batikon bir arada olmalı.
batikonu pamuga dök yarayı sil. eger yapabilirsen batikonu direk yaranın üzerne dök. sonra silersin.sonra da antibiotik kremi sür.
ama bir daha o piercinbgi takma. ayrıca kulak enfeksiyon bakımından hem cok hassas bir organdır hemde cok bakteri taşır.
bu yuzden bir sene degil 10 yıl bile olsa o delik enfeksiyon olur.

antibiotik + batikon bir arada olmalı.
batikonu pamuga dök yarayı sil. eger yapabilirsen batikonu direk yaranın üzerne dök. sonra silersin.sonra da antibiotik kremi sür.
ama bir daha o piercinbgi takma. ayrıca kulak enfeksiyon bakımından hem cok hassas bir organdır hemde cok bakteri taşır.
bu yuzden bir sene degil 10 yıl bile olsa o delik enfeksiyon olur.
Teşekkür ederim yarin batikon temin edeyim bari eczaneden

Ne kadar sürelik. Uzun zamandırsa alışması lazım artık. Bi krem sür kulağına sonrasında tak.

Ben piercing kullanmayanı tanımıyorum küpede piercing değil mi?
Daha bebekken bu işkenceyi kız bebeklerine yaşatmıyormuz
Bence bebeklerine bu işkenceyi yaşatanlar hakkında yasal işlem uygulanmalı
Konu sahibi konuyla pek alakalı olmasamda (kusura bakma) benim için bir sorundur bu senin sayende dile getirdim

Çıkar iyilesene kadar takma. Devamlı ağrı oluyorsa böyle yanlış yerden delinmiştir. Igneylemi deldiler en güzel yöntem o.

X