Piercing, Hızma PİERCİNG KULLANANLARIN Önerileri, Soruları, Cevapları

Bende 2 defa dilimi 1 kere dudağımın kenarını deldirdim. Çok uzun zamanda kullandım. Hiç bir zararını görmedim. Tabi dudağımın altındaki küçük izi saymassak

Arkadaşlar ben göbeğimi deldirdim 1 sene önce ama bu yaz inceldi ve çıkartmak zorunda kaldım deldirdiğim yere gittim tekrar deleriz bişe olmaz dedi ama ben güvenemiyorum yine aynısı olucağa benziyo bu yüzden iyi biyere hatta mümkünse bi doktora deldirmek istiyorum bunun için nereye gidebilirim yani göbeğini doktora deldiren hiç oldumu cevap verirseniz çok sevinirim opuyorumnanaktan

Aslinda bende cok seviyorum hizmayi ocean :)bir ara miknatisli olanlardan kullandim ama arkadaslarin dedigi gibi buruna kacma riski var cok dikkat gerektiriyor ...
Ben korkmuyorum ama esimi razi edemiyorum ,birde ilerde ya SIKILIRsam nolacak yada sana soruyorum SIKILIrsan nolacak ??:sm_confused:

Benim yuzumde kasveducakta vardi cimardim en ufak iz bile kalmaz dertetme:))

bende burnumu deldireli yaklaşık 2 ay oluyor arkadaşlar fakat 2 gün takmasam hemen kapanıyor tekrar delmeside baya zor oluyor tabii. ve üstelik deliğin etrafında hala küçük kırmızıklıklar var bunlar ne zamn gecicek acaba ya.?

Kızlar piercing her şekilde iz yapar zamanında piercing kullanan ve yapan birisi olarak açık ve net söyleyebilirim en çok kaşta iz bırakır kısa sürede yerleri çabuk kapanır fazla görünmez ama bnm gibi 3 yıldan uzun tutarsanız kaşınızda kocaman 3 delik kalıyor zorladığımdada yeniden geçiyor tam kapanma söz konusu değil yani sorularınız varsa cevaplayabilirim sevgiler :) :21:

göbeğimi yaklaşık 5sene önce deldirdim çok memnunum dikkatli bakıldıktan sonra hiçbir problem olmuyor 2hafta takmasam da kapanmıyor tabii ki herkeste farklı reaksiyon gösterebiliyor ama canım çok acımaz acıya dayanıklıyım çok istiyorum diyorsanız deldirin :KK54:

Üst dudağımda, alt dudağımda, dilimde, çenemde, göbeğimde, göbeğimin biraz altında ve kaşımda vardı. hepsinin de izi kaldı çok kötü. asla yaptırmayın benden tavsiye. özellikle dudak üstü çok kötü duruyor :KK43:

Tabi hepsi aynı anda değildi :KK70:

Şimdi sadece burnumda var, ondan çok memnunum:) Bir yerinizi deldirecekseniz sadece kulak ve burun. gerisi kötü oluyor...

Son düzenleme:
arkadaşlar ben 2 sene önce kaşımı ve çenemin 2 yerini deldirdim. yaklaşık 1 senedir takmasam da kaşım hala açık. izi de geçmedi. bu izi geçirmek için ne yapabilirim. Bir fikri olan var mı?
ayrıca deldirirken hiç acımıyor. Ama iz meselesini biraz düşünmenizi tavsiye ederim. Çünkü insan zamanla sıkılabiliyor. :KK61:

Kizlar benim cenem (dudagimin tam alti) 2 senedir delik ama ne zaman taksam bi kac saat sonra sizlamaya basliyor acaba yanlis piercing mi kullaniyorum? Dudaklarim iri oldugu ve piercing dudagimin tam altinda oldugu icin uzun barli piercing kullaniyorum yoksa görünmüyor. Ayrica deldiridigim kisi sagolsun biraz yamuk delmis. Kullanmaya devam etmeli miyim acaba. Sizlamasi cok rahatsiz ediyor ama piercingimi seviyorum. Dudagimin tam altinda oldugu icin delik izi de belli olmuyor. Bir de sizisi olmasa :KK50: Acaba diyorum tam altina bir tane daha deldirsem hem kisa barli taktigimda belli olur hem de daha iyi bi yere yaptiririm sizlama derdi olmaz. Siz ne dersiniz eski deligin hemen altina bir tane daha yaptirsam delik izi belli olur mu?

Dudağına yaptırmayı düşünenler için söylüyorum:

Hiç acımıyor, ne olduğunu bile anlamıyorsunuz.
Ben bir süre takmadım, 1 ay kadar. sonra deliğim kapandı. ama işi kapmıştım, aldım iğnesini. ecvzanelerde 1 ytl'ye satılıyor. zaten piercingim vardı. Kendim deldim. Piercingcinin deldiğindne güzel oldu valla, hem de bedava. Ama ilk defa yaptıracak olanlar ve kaşa, dile, göbeğe yaptıracak olanlar denemesin böyle bir şey. Çünkü dudak en risksiz bölgeler arasında.

Ortadan değil de yandan deldirecek olanlar, dikkat edin. Ortası piercinge daha uygun. Damar ve sinir yok. Ama yan tarafta sinire denk gelme, damarı patlatma olasılığınız daha fazla. Bu yüzden eğer böyle bir şey hissederseniz, hiç boşuna uğraşmayın. Direkt çıkartın.

Çok mikrop kapan bir şey değildir piercing. İlk delindiğinde iltihaplanması normaldir ama biraz sabrederseniz vücudunuz onu benimseyecektir. Vücut yapısına bağlı olarak uzun süre kapanmayabilir ya da hemen kapanabilir. Ama benimki birkaç hafta dayanıyor. Zaten 4 senedir olduğundna artık pek hevesim kalmadı, canım istemiyor.

Eğer tanıdık bir piercing/dövmeci varsa, ona yaptırın derim ben. Çünkü verdiğiniz para sırf el emeğine gidiyor.

Burun deldirenler, burnunuz zamanla içeri göçecek, hazır olun.

Kaş deldirenler: Uzun saçlıysanız sürekli takılacak, bu yüzden top uç tercih etmenizde fayda var. Ayrıca giyinip: Soyunurken de çok dikkat edin, kıyafetiniz takılmasın.

Göbek deldirenler: Eğer ciddi bir iltihap kaparsanız, günlerce kasık ağrısından inleyebilirsiniz. Küçük bir ihtimal belki ama yine de dikkat etmek lazım.

Kulak kıkırdağı deldirenler: Her ne kadar sinir geçiyor da dense, en rahat kullanılan piercinglerden biridir bu. benim sol kıkırdağımda iki tane var. Hiçbir zararını görmedim şimdiye kadar. ama kıkırdak deliminin tabancayla değil, iğneyle yapılması gerekir. Bazı uyanık gümüşçüler, o kulak delme tabancalarıyla kıkırdak delmeye kalkıyorlar, sonra kıkırdak kırılıyor. Kanmayın bunlara. İğneyle delim daha pahalıdır, evet, ama çok daha güvenli ve estetiktir.

Vee, cinsel organlarına (klitoris, penis başı...) taktırmayı düşünenler: Bence düşünmeyin. Cinsel zevki arttırdığı söylenir. Bölgede hassasiyeti arttıracağı için mümkün. Fakat hastalık kapma riskini de arttırır ve prezervatifin yırtılmasına sebep olabilir. Ayrıca kime, nasıl deldireceksiniz? Çok gereksiz. tabi, bu benim kendi fikrim.

Daha yazamadığım göğüs ucu, parmak arası, parmak üstü, boyun arkası, göz altı, kasık, kalça, popo... gibi sınırsız bölge var ama temelde hepsi bir.

Sonuç olarak, dövme ve piercinge body art denmesinin bir sebebi var. Kendine has bir estetiği olan vücut sanatlarıdır bunlar ve yadırgamamak, eleştirmemek gerek. Küpe takmak, makyaj yapmak, saç boyatmak kadar doğaldır dövme de , piercing de. Bize hep başka içeriklerle beraber sunuldukları için, haklı bir önyargı oluşmuş olabilir zihinlerimizde. Ama bunu aşmak ve onca emek ve cesaret isteyen bu sanata, bir kez de alıcı gözüyle bakmak lazım.

Cok güzel bilgilendirmissin tesekkürler :KK71: Son yazdigina katiliyorum. Insanimiz pek sicak bakmiyor piercing ve dövme olayina, gereksiz oldugunu düsünüyor. E o zaman küpe takmak, makyaj yapmak da gereksiz :KK51:
Bisey merak ettim burunda göcme nasil oluyor? Bir de kasta iz olusmasini önlemek icin birsey yapilabilir mi?

Piercing bana göre en gereksiz aksesuar aracı..Batıya ayak uydurayım da hoş gözükeyim derken bir gün inşallah ayağımıza çelme takan olmaz...

Batiya ayak uydurmak mi? :KK53: Piercingin tarihcesine bir göz at istersen. :KK68:
Ayrica piercingle kimse bizim ayagimiza celme takamaz merak etme. Celme takan her türlü takiyor zaten.

Kizlar Izmir' de taki ve delim konusunda en iyi ve en güvenilir piercingci hangisi? Ben sorunumu daha önceden yazmistim tekrar alinti yapayim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Kizlar benim cenem (dudagimin tam alti) 2 senedir delik ama ne zaman taksam bi kac saat sonra sizlamaya basliyor acaba yanlis piercing mi kullaniyorum? Dudaklarim iri oldugu ve piercing dudagimin tam altinda oldugu icin uzun barli piercing kullaniyorum yoksa görünmüyor. Ayrica deldiridigim kisi sagolsun biraz yamuk delmis. Kullanmaya devam etmeli miyim acaba. Sizlamasi cok rahatsiz ediyor ama piercingimi seviyorum. Dudagimin tam altinda oldugu icin delik izi de belli olmuyor. Bir de sizisi olmasa :KK50: Acaba diyorum tam altina bir tane daha deldirsem hem kisa barli taktigimda belli olur hem de daha iyi bi yere yaptiririm sizlama derdi olmaz. Siz ne dersiniz eski deligin hemen altina bir tane daha yaptirsam delik izi belli olur mu?

ya arkadaşlar benim de dudağımın iki yeri delik bigün çıkarayım dedim( 7 aydır hiç çıkarmadım piercingleri) ertesi gün neredeyse delik kapanacak zorla soktum piercingi delik normaldede hemen kapanır mı??

kızlar bende kaşımı deldirmek istiyorum ama tek korkum hani bi gün çıkarmaya karar verirsem orda çirkin bi iz kalır mı? kaşını deldirip snra herhangi bir sebepten deliği kapatan arkadaşlar çok bariz bir iz kalıyormu? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
kızlar bende kaşımı deldirmek istiyorum ama tek korkum hani bi gün çıkarmaya karar verirsem orda çirkin bi iz kalır mı? kaşını deldirip snra herhangi bir sebepten deliği kapatan arkadaşlar çok bariz bir iz kalıyormu? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bende bu konuyu merak ediyorum.Ayrica izmir'de duzgun ve guvenilir bir yer var mi? Kas deldirirken can aciyormu? uyusturma felan oluyor mu?

Poetisa adli arkadasa cok tesekkurler bu arada, bukadar detayli bir bicimde bizi bilgilendirdigi icin :KK61:

bnm de 5 senedir göbeğim delik ve çok memnunum.piercing'im hep göbeğimde.hiç çıkarmyrm,yazın da değişik piercingler takıyrm. eğer yağsız bir karına sahipseniz yaptırabilirsiniz.ama çok ii araştırın.çünkü bu bnm 2. göbek deldirmem olmştu.ilkin başka bir yerde deldirmiştim.adam deliği yamuk açmış,o yüzden piercing sürtünmüş,iltihap oldu.doktora gttm hemen.ilaç verdi.o şekilde geçti.piercing i çıkarmk zorunda kaldm.delik kapandı.1 yıl sonra yine deldirdim göbeğimi,ama başka birisine.çok memnunum şu anda.

Bende bu konuyu merak ediyorum.Ayrica izmir'de duzgun ve guvenilir bir yer var mi? Kas deldirirken can aciyormu? uyusturma felan oluyor mu?

Poetisa adli arkadasa cok tesekkurler bu arada, bukadar detayli bir bicimde bizi bilgilendirdigi icin :KK61:

Kaş ve dil takım esnasında en acısız piercing takılan bölgeler diyebilirim. Hiç hissetmiyorsunuz bile. Uyuşturma tabiki yapıyorlar.
İz konusuna gelince malesef iz kalıyor. Ben 3 seneden fazla bir süre hem kaşımda hem dudağımda piercing kullandım. 6 senedirde dilimde piercing taşıyorum. Öle rahatsız edecek şekilde bir iz söz konusu değil. Yani gören aa bu kız zamanında piercing takmış çıkarmış izi kalmış demez :KK9:

kızlar dudak üstün hani şu ben gibi duruyorya neyse anlayan anladı=)orayı deldiren varmı?

Ben kısa bir dönem kullanmıştım. Takılırken en en en acıyan bölge diyebilirim. Beyaz pırıldayan taşlı piercingler o bölgede çok hoş duruyor. :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben yaklaşık 3 hafta önce burnumu deldirdim. Bu ay alese giriyorum ve yeni güvenlik önlemleri yüzünden hızmayı çıkarmak zorunda kalıcam. yaklaşık bi ay olmuş olucak. Delik hızmayı çıkarttıktan sonra hemen kapanır mı? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar ben yaklaşık 3 hafta önce burnumu deldirdim. Bu ay alese giriyorum ve yeni güvenlik önlemleri yüzünden hızmayı çıkarmak zorunda kalıcam. yaklaşık bi ay olmuş olucak. Delik hızmayı çıkarttıktan sonra hemen kapanır mı? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kapanmaz canım ama birazufalabilir. Sınavdan çıkar çıkmaz takarsın bir şey olmaz.

kızlar göbeğimi deldiriyorum annemden izni aldım aranızda gbeğine pıercıng takan varmı acaba en azından taktıktan sonra neler yapıcağımı söylerseniz mikrop kapmaması için iyi olur...:teytey:

canım çok elini sürme. piercinginin titanyum olması çok önemli. ben baticon sürmüstüm zaten 1 2 ay piercingni çıkarma.

X