Pırlanta Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim

Demet Akalın’dan hatırlıyorum 2017 senesinde 10 karat yüzüğü 2 milyon TL idi.

Sizin de 8 karatmış. 1.6 milyon TL değerinde yüzüğünüz mü var ?
Zannetmem henüz evimiz bile yok ama 8k yazıyo başka bişeye mi bakmam lazım bende şaşırdım şimdi fiyatlara bakınca

Hadi ya k diyince karat zandım ben züğürt çıktım bak gördünmü karatı nerde o zaman bunun ki
Yaa keşke düzeltmeseydik ne havan vardı şurda biliyo musun 8 karat pırlantayla carat diye yazar açık açık. Kısaltma yapmıyorlar sanırım.

Yaa keşke düzeltmeseydik ne havan vardı şurda biliyo musun 8 karat pırlantayla carat diye yazar açık açık. Kısaltma yapmıyorlar sanırım.
Yok ct yazıyomuş karat değil ben ne biliyim süz mantık k karattır diyerekten ama allah var hiç havasını da atamadım taşı küçük çünkü benim çevre boyuta bakar materyalinden anlamaz

Merakımdan baktımda iyi pırlantaymış 8k olanlar öyle yazıyor.
Bunu bilmiyordum ben öyle bir şey mi varmış?14k 8k 22k yazar ya altının kaç ayar olduğunu göstermek için o sandım ben. Zaten takılar genelde 8 ya da 14 ayar yapılır. 22 çok nadir.

Bunu bilmiyordum ben öyle bir şey mi varmış?14k 8k 22k yazar ya altının kaç ayar olduğunu göstermek için o sandım ben. Zaten takılar genelde 8 ya da 14 ayar yapılır. 22 çok nadir.
Bir yerde o yazıyordu sonra gene baktım 8 ayarmış.
22 ayar genelde bileziklerde oluyor.
Bendede hiç altın merakı olmadığı için bende çok fazla bilmem.

Yok ct yazıyomuş karat değil ben ne biliyim süz mantık k karattır diyerekten ama allah var hiç havasını da atamadım taşı küçük çünkü benim çevre boyuta bakar materyalinden anlamaz
Çevre kendi işine baksın, adam düşünmüş almış. Önemli olan hatırası bence.