Saç Uzatma Yöntemleri pişmanımm :(

S

sug.

Ziyaretçi
mrb arkadaşlar..

benim saçlarım belime kadar uzundu ve dalgalıydı yani saçlarımı seviyordum.. ancak saçlarım nasıl denir çok mat duruyordu sanki bakımsız gibi denemediğim şey kalmadı bakım setleri onlar bunlar... ama işe yaramadı.. arkadaşım saçını kestirirsen uzarken daha yeni canlı çıkar dedi.. ona uydum şu an saçlarım omzumda baya kesildi.. ama pişmanım canlı durduğu falan yok etrafımdaki herkestende çok tepki aldım kestrdiğim için çünkü saçlarım gerçekten güzeldi :çok üzgünüm:

eğer bi öneriniz varsa saçı canlandırıcak & hızlı uzamasına gerçekten yardımcı olacak paylaşın lütfen.. :çok üzgünüm:

teşekkürler şimdiden...

kestirmeden önce turplu suyu denemiş miydin?

turplu su,lavanta ile yıkamak ve yağ bakımları ile daha sağlıklı ve bakımlı uzatabilirsin..
mat görüntüsü için lavanta ile yıkasaydın reklam kızları gibi parlardı saçların..
üzülme kökü sende uzar gene..
çok iyi bilirim bu pişmanlığı..

kestirmeden önce turplu suyu denemiş miydin?

hayr denemedm :KK43: ..

turplu su,lavanta ile yıkamak ve yağ bakımları ile daha sağlıklı ve bakımlı uzatabilirsin..
mat görüntüsü için lavanta ile yıkasaydın reklam kızları gibi parlardı saçların..
üzülme kökü sende uzar gene..
çok iyi bilirim bu pişmanlığı..

inş uzar sağol deniycemm ama yağ bakımları deerken canmm anlayamadm ?.. benneyaptımki

keşke deneseydin gülüm ya, emin ol hem kuru ve cansız saçlarını yumuşacık ve pırıl pırıl yapardı hem de uzamasına katkıda bulunurdu. neyse arkadaşın dediği gibi kökü sende, kökten kazıtmadığın sürece üzülcek bişi yok. sen saçlarını sevmeye bak şimdi, değişiklik güzeldir,tadını çıkar. hala cansız ve mat gözüken saçlarına da turplu su yap, sabit topiklerde var nasıl kullanıldığı. doğru kullanırsan ben kefilim işe yarıcağına, belki mucizevi bi şekilde uzatmaz, ama mat görüntüye karşı çok iyi gelecektir, ilk kullanımda anlıcaksın zaten.turp da yavaş yavaş çıkmaya başladı pazarlara, sen bak tarifine, aklına takılanı sor burdan yazarım kısaca.
zemusun dediği gibi lavanta da çok iyidir saç için, onun dışında kekik ve biberiyeyi de şiddetle öneririm parlaklık ve canlılık için. ayrıca uzatmak için de kuru veya yaş ısırgan yapraklarını çay gibi demleyip saçını yıkadıktan sonra son durulama suyu olarak kullanabilirsin.

saol canm bakıcam onlarada ama lavanta kekik ve biberiyeyi nasıl uygulıycam kaynatarark falan mı ?
lavanta dediğinz lavanta yağımı

yok, lavantanın çiçekleri, hani küçük keselere koyuyolar ya çamaşırların arasına fln koyuyolar güzel koksun diye,işte onlardan. aktarlarda satılıyo,kolay bulursun. hepsinden 1 er yemek kaşığı kadar alıp 1-1,5 litre kaynar suya atıcaksın, 1 dk kadar daha kaynatıp altını söndüreceksin, soğurken dem verecek zaten bu otlar, bu suyu saçını yıkadıktan sonra son durulama suyu olarak kullanacaksın, yani peşinden bi daha durulamayacaksın.

tmm canım anladım çok çok teşekkrler umarım uzarlar :KK43:

uzar tabi cnm, dert etme sen. bazı insanlar vardır, genetik olarak saçları belli bi yere kadar uzar, orda kalır. ne kadar uğraşsalar da o saç uzamaz,ama bak senin zaten beline kadar saçların varmış, bu demektir ki gene gelir o boya. ama sabredeceksin, maalesef saçın belli bir uzama kapasitesi vardır, yani saçın süper hızla da uzasa en az 6 ay alır tekrar o boya getirmek. en azından kırıkları fln temizlenmiş işte, bu şekilde bakmaya çalış. zaten saçların canlanıp parlayınca emin ol moralin düzelecek, o zaman daha da hızlı uzayacak saçın.
bişi diil cnm, ne demeka.s.

tmm canım anladım çok çok teşekkrler umarım uzarlar :KK43:

bak lavanta ile yıka saçlarını ki tarafımdan ve çevremden tescillenmiştir..
ışıl ışıl olur saçların..
bakım yağları için saç bakım topiğine bak ordan bulursun ..

Ya kizlar kestirmekte bi problem yokta, beldeki sac omuza kadarda kesilirmi ya simdi? Hani cok fazla kirigin olsa, saclar devamli kopsa anlarim... bende olmustu feci bisey ve kestirdigime cok sevindim. Suan hic olmadigi kadar canli. Ama onun disinda sacin yapisi bazen cok canli olamayabiliyor. Bu yuzden bakim gerekiyor ve turplu su gercekten simdiye kadar denediklerimin en iyisi diyebilirim ve ben yumurtasiz kullaniyorum, aksi taktirde yumak gibi oluyo saclarim ve canli gozukecegi yerde pamuk seklini aliyor. Kalin saclilar icin ise tam tersi daha iyi sonuc vericegine eminim.. ama ince saciniz varsa benim gibi, aman ha yumurtali yapmayin, yanindan bile gecmeyin derim ben.

kuaför saçın kabarık ara makas fln yapalım dedi saçını bana brak güzel olucak dedi ama açıkcası etti saçımın içine..

bugn başladım turplu suya içine havucuda rendeleyip koyuyorum gerçekten yumuşamaya başladığnı hissettm ilk uygulmamda bile umarm dediğnz gbi işe yarar...

ayda bir saclarina zeytinyagi uygula ben yapiyorum ve cok guzel bi yumusaklik canlilik parlaklik veriyor inanammazsin birazcik zeytinyagini sacima iyice yediriyorum yarim saat bekletiyorum sonra iki kez sampuanliyorum sonuc harikaopuyorumnanaktan

slm..benimde cansız ve uçları yıpranmış saçlarım war:çok üzgünüm: bende kat attırmayı düşünüyodum,,hem hareketli olur hemde biras canlanır diyee..ama şimdi pişman olurum diye korktum bunu okuyuncaa,,acaba önce turplu suyu denesemde olmazsa sonramı kestirsem???:uhm:

slm..benimde cansız ve uçları yıpranmış saçlarım war:çok üzgünüm: bende kat attırmayı düşünüyodum,,hem hareketli olur hemde biras canlanır diyee..ama şimdi pişman olurum diye korktum bunu okuyuncaa,,acaba önce turplu suyu denesemde olmazsa sonramı kestirsem???:uhm:

bence mutlaa dene canım.. ben saçımı kestirmeden önce farkına varsaydım asla kestirmezdim.. ki saçlarım hani odun gibiydi kıvırcık olduğu için jöleliyodum falan anlıycağın baya berbattı ama 3 4 gün oldu galiba turplu suya başlayalı 8ben içine havuçta koyuyorum) gerçekten saçım yumuşamaya başladı.. yaptıktan sonra kendi haline bırakıyorum saç kurutma makinesiyle falan da kurutmuyorum tamamen kendi kuruyo & canım gerçekten işe yaradığını hissedebiliyosun.. muutlaka dene derimmbuyrunnnnnnnnn

benimde saçlarım dalgalı. ama biraz elektrkli dalgalydı. ben sarımsaklı zeytinyağı kullanıyorum. dün iftara gelen biri saçların nasıl parlıyor dedi. ve son yaptığın gece ıslak yatmıştım.normalde ıslak yatınca saçlarım iğrenç olur. ama sanki maşalı gibi oldu. dalgalar ortaya çıktı çok güzel.

sug. cnm seni çoookk iyi anlıyorum çünkü bende haziran ayında gittim belime kadar inen ipek gibi saçlarımı kestirdim.kuaförler saolsun azıcık kes diyosun gidiyo tamamını alıyo nerdeyse:KK43: hazirandan beridirde uzatmaya çalışıyorum.saçıma çamterebentin kullanıyorum şampuanımın içine koydum iyi geldi 2 aydr kullanıyorum toparlandılar iyice ama ben belime kadar uzun saçlarımı daha çok seviyodum tabi:KK43: hatta kestirdikten sonra bunalıma giriyo insan ve ben sürekli saçımı yıkadım 1 ay boyunca onunda faydası olmuş olabilir.

Bende aynen böleyim banada saçlarını kestirirsen canlanır saçların demişlerdi. gttm uçlarından aldırıyım die 4 parmak kesti adam...çok sinirlendim 11.08.2009da kestirdim saçlarımı 1 ay 4 gün oldu yani kızlar tamam kısa saçlarım evet ama gerçekden yeni yeni kendine geliyor saçlarım bence uzamayada başladı yavaş yavaş durduk yere uzamaz saçlar kızlar bakım -bakım -bakım ve şuda var tamam saçlarım uzundu süperdi ama kırıkdı tiftik tiftik olmya başlıodu yavaş yavaş...kestrdim bakımlarımla saçımı sağlıklı uzatacağıma eminim....!!! ıNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR haa bnde pişman oldum keşke kestirmeseydim diye amaa kızlar ben 1 yıl önce 30 tane yağ kaışımı hazırlatıp saçıma sürmüşdm ve inanın hiç bi işe yaramamıştı kırıklar asla onarılmaz- önlenir evet kırık olmasın diye önlem alabilirz ...

uzatıcazz merak etmeyin

daha bugün kestrdm adama 2 cm lik bi yer göstermştm 4-5 parmağa yakın kısaldı eve geldm ağlayıp durdm hala kendi kendmi yiyorm gitti saçlarım ya ufff :KK43:

X