pko ,femara , ovitrelle ve beklemek ..

Kızlar merhaba hatırlayanlarınız vardır mutlaka , sağlık personeli olduğumu ve aralık ayında klomen denediğimi ve klomenın bende kesinlikle fayda etmediğinden bahsetmiştim çünkü yumoşlar 6,7 mm de kalakaldı .... Multipolikistik olduğum için doktorcuğum bir sonra ki ay femara deneyelim klomen sende fayda etmedi demişti ... Vee ben aşırı duygusala bağladığım için ara vermek istediğimi söyledim böylelikle korunmasız geçen 5 ay daha mutlu bir haber alamamıştım tam aksine aşırı düzensiz reglilerle uğraştım tarlusallar duphastonlar hormonlar tavaan ben dipp :KK43: mayısın 15 i reglim basladı 5. gün boyunca günde 2 kez femaracığımı içmeye basladım , yine takibe gitmeyecektim ama ilaçlar hayvan gibi pahalandığı için riske atmak istemedim :) 11. doktorcuğuma gittim sağda 1 yumurtam 13,5 mm olmuş 2 gün sonra tekrar gittim 17,5 mm olmuş , ve canım doktorum 2 gün sonra çatlatma iğneni alıp gel vuruyoruz dedi ben hemen eczaneye 2 tane ovitrellemi almaya gittim cumartesi sabahı tekrar gittim ve 23 mm olmuştu yumoşum ben şoook :))) sağlı sollu 2 adet çatlatma iğnemizi besmele çekerek vurduk doktor beyciğimle . ve 36 -48 saat kuralına uymadan yumurtan çok büyük hemen bugün karı koca olun bugün muhtemelen çatlayacak dedi ve çarşambaya yani bu güne kadar her geceyi değerlendirdik , normalde çok severek yapmama rağmen bu iğnenin etkisiyle sanırıyoum konsantrasyon kısmında sorun yaşadım ama olsunduu ... nadir de olsa kasık ağrım oldu bu 5 gün içerisinde ekstradan progestan kullanmaya basladım oiğne günü ovulasyon testinde pik gördüm ki bu zaten çok normaldı simdi 10 güne belli olacak ve eşimle birlikte beklemedeyiz . Çok ümit edip hayal kırıklığına uğramak istemiyorum ama hazır babalar günü de yaklaşıyorken eşime böyle bir müjde verirsem bence harika olur . İnşallah tüm isteyen kız kardeşlerim en kısa zamanda bebişlerine kavuşur . Biz eşimle elimizden geleni yaptık diye düşünüyorum gerisi Rabbimin takdirine kalmış lütfen dualarınıza benide katmayı unutmayın , teşekkürler :)
İnşallah hayırlısı olur hakkında ve hepimizin hakkında bende aynı süreci yaşadım ve yaşıyorum Klomen fayda etmedi bende hemen hemen 7-8 ay ara verdim şimdi tekrar başladım bu sefer Femara verdi doktor bakalım daha bu akşam başlayacağım 28 Haziranda kontrole gideceğim umarım herşey gönlümüzce olur arkadaşlar ☺️

BEnde arastırdım da 165 tl yazıyo ınternette walla bılmıyorm benm dr klomende kararlı femarayı yası buyuk olanlara verıyorum bıde pko da klomen daha iyi dedı
Pcos var, 28 yaşındayım. Önce 2 ay klomen kullandı. Folikul oluşmadı. Sonra femera verdi. Nedenini sorduğumda önce vücudunun klomene verdiği yanıtı görmem gerekiyordu dedi doktor

İzmirdeyim ben de canım 🥰 yaşıtmışız da ne çok benzerlik var 😇 bakalım inşallah bebişlerimize kavuşuruz sen de takma kafana bence ovulasyon testi yaparsan çatlamayı yakalarsın en garanti o şekilde olur çatlatma iğnesi vermiyorsa doktorun 😊
Bende izmirdeyim 🥰
6-7 aydır ciddi anlamda istiyoruz ama pco var diye zaten 2 yıl boyunca hiç korunmadık
Bizim durumumuz aynı. Kilo var mı sende de?

İnşallah hayırlısı olur hakkında ve hepimizin hakkında bende aynı süreci yaşadım ve yaşıyorum Klomen fayda etmedi bende hemen hemen 7-8 ay ara verdim şimdi tekrar başladım bu sefer Femara verdi doktor bakalım daha bu akşam başlayacağım 28 Haziranda kontrole gideceğim umarım herşey gönlümüzce olur arkadaşlar ☺️
femaradan sonuç alacağına inanıyorum , en kısa zamanda bebeğine kavuşursun inşallah canım

Ayyy inşallah canım ya zor ve stresli bir süreç gerçekten ama yinede elimden geleni yapayım gerisi Rabbim ne derse odur diyorum bakalım neler olacak ☺️
inan stres o kadar etkiliyor ki , ben bazen işimi bile bırakmayı düşünüyorum tüm gün aşırı stresle çalıştığım için asla kafam rahat değil

Bende izmirdeyim 🥰
Bizim durumumuz aynı. Kilo var mı sende de?
Aaa ne güzel canım hemşehriyiz 🥰 ne taraftasın ben karşıyakadayım. Senin çatlatma iğnesi falan oldu mu ne zaman belli olacak bebiş? Benim 7 gün oldu vurulalı haftaya cuma belli olur heralde çok heyecanlıyım ilk defa femara, fostimon iğne ve çatlatma iğnesi kullandım daha önce hiçbir şey vermemişti doktorum gerek yok diyordu ikna oldu sonunda 😅

inan stres o kadar etkiliyor ki , ben bazen işimi bile bırakmayı düşünüyorum tüm gün aşırı stresle çalıştığım için asla kafam rahat değil
Aynen canım biliyor musun ben de çok stresli çalışıyorum bazen aynı şeyi düşünüyorum 2 yıl oldu artık bir de kayıp olunca ondan mı diye kendimi yiyip duruyorum 🙁 iş stresi bambaşka bir şey her gün her gün bir de ben 6da kalkıyorum işe gitmek için akşam da 6buçuk 7 de evde oluyorum anca yorgunluk da etkiler gibi geliyor 🙁

Aaa ne güzel canım hemşehriyiz 🥰 ne taraftasın ben karşıyakadayım. Senin çatlatma iğnesi falan oldu mu ne zaman belli olacak bebiş? Benim 7 gün oldu vurulalı haftaya cuma belli olur heralde çok heyecanlıyım ilk defa femara, fostimon iğne ve çatlatma iğnesi kullandım daha önce hiçbir şey vermemişti doktorum gerek yok diyordu ikna oldu sonunda 😅
Torbalı. Tedavimizde birebir aynı 🥰 benimde ilk. 8 inde iğneyi vuruldum, bugün 10. Günüm. Bende çok heyecanlıyım, sürekli kendimi dinliyorum 😅 doktor adetin 1 hafta geçsin öyle test yap dedi, güldüm dedim hayiiiirrr dayanamam 😅🤣🤣 E2 ve Lh hormonu baktı mi sana ? Birde folikullerin kaç mm olmuş?

Torbalı. Tedavimizde birebir aynı 🥰 benimde ilk. 8 inde iğneyi vuruldum, bugün 10. Günüm. Bende çok heyecanlıyım, sürekli kendimi dinliyorum 😅 doktor adetin 1 hafta geçsin öyle test yap dedi, güldüm dedim hayiiiirrr dayanamam 😅🤣🤣 E2 ve Lh hormonu baktı mi sana ? Birde folikullerin kaç mm olmuş?
Aaa bana da öyle dedi valla he dedim geçtim ama bir hafta daha bekleyemem 😅 5.gün gittim o gün baktı e2 59 lh 12,01 di, foliküllerin en büyükleri 20mm ve 17mmydi. Senin nasıldı? Benim aklıma takılan rahim duvarı kalınlığı 6 mm’ydi inşallah sonradan kalınlaşmıştır. Sana söylemiş miydi?

Pcos var, 28 yaşındayım. Önce 2 ay klomen kullandı. Folikul oluşmadı. Sonra femera verdi. Nedenini sorduğumda önce vücudunun klomene verdiği yanıtı görmem gerekiyordu dedi doktor
Yenı mı basladın femaraya sımdı olustumu peki ? Bıde klomen kullanırken ıgne verdımı sıZe sadece klomen mi

Aaa bana da öyle dedi valla he dedim geçtim ama bir hafta daha bekleyemem 😅 5.gün gittim o gün baktı e2 59 lh 12,01 di, foliküllerin en büyükleri 20mm ve 17mmydi. Senin nasıldı? Benim aklıma takılan rahim duvarı kalınlığı 6 mm’ydi inşallah sonradan kalınlaşmıştır. Sana söylemiş miydi?
Çok zor yaa bekleyebilen var mı acaba 😅 adetin 10. Günü e2 68, lh 12 ydi. Sonra 8 inde yani adetimin 12. Günü bir daha istedi testi e2 251, lh 9,85 oldu. 2 Folikul oluşmuş, çapları da o gün 23 ve 19.5 tu. Hemen çatlatma iğnesi vurdurdu. O gün başlayıp gün aşırı ilişki dedi. Pazartesi bitti işte. Şimdi bekleme aşaması. Rahim kalınlığımi söylemedi ama gayet iyi dedi

Bak daha önce ayrıntılı yazmıştım. Yapıştırıyorum buraya
Merhabalar. bende evlendiğimden beri pcosla uğraşıyorum. Eylülde 4 yıl olacak. 2 yıla yakındır çocuk biraz biraz düşünüyoruz. Korunmuyoruz ama yumurta takibi falan ilk ocakta yaptım.yani çokta üstüne düşmedim ama heveslendim. Daha önce 2 defa klomen kullandım, folikul tam gelişmedi. Kilo var ve çok yoğun çalışıyorum. Bu ay adet söktürücü ile adet olup femera başladım. 6. Gün doktora gittim fsh iğnesi verdi. 2 gün kullan E2 ve Lh yaptır gel dedi. O gün tek folikul oluşmuş 10mm olmuş, doktor iyi dedi. İgneyi 3 gün daha kullandım tekrar E2 ve Lh yaptırıp gittim. 22mm ve 19,5 mm iki tane prenses folikulum olusms. E2 250,7 , Lh 9,85 oldu. Doktorum çok sevindi. 8 Haziran'da Ovitrelle vurulup, çatlamasını sağladı. O günden başlayıp gün aşırı ilişki dedi. 8-10-12-14 Haziran ilişki oldu. Şimdi bekleme surecindeyim. İnanılmaz korkuyorum. Eşimin 21 Haziran doğum günü. Test yaparim belki sürpriz yaparım diyorum ama ya yoksa? İlk defa bukadar yaklaştım. Beni en iyi siz anlarsınız. Bugünden hemen uygulama indirip üye oldum. Hergun bu uygulamadayim, güç alıyorum sanki. Beklemek çok zor

Çok zor yaa bekleyebilen var mı acaba 😅 adetin 10. Günü e2 68, lh 12 ydi. Sonra 8 inde yani adetimin 12. Günü bir daha istedi testi e2 251, lh 9,85 oldu. 2 Folikul oluşmuş, çapları da o gün 23 ve 19.5 tu. Hemen çatlatma iğnesi vurdurdu. O gün başlayıp gün aşırı ilişki dedi. Pazartesi bitti işte. Şimdi bekleme aşaması. Rahim kalınlığımi söylemedi ama gayet iyi dedi

Bak daha önce ayrıntılı yazmıştım. Yapıştırıyorum buraya
Merhabalar. bende evlendiğimden beri pcosla uğraşıyorum. Eylülde 4 yıl olacak. 2 yıla yakındır çocuk biraz biraz düşünüyoruz. Korunmuyoruz ama yumurta takibi falan ilk ocakta yaptım.yani çokta üstüne düşmedim ama heveslendim. Daha önce 2 defa klomen kullandım, folikul tam gelişmedi. Kilo var ve çok yoğun çalışıyorum. Bu ay adet söktürücü ile adet olup femera başladım. 6. Gün doktora gittim fsh iğnesi verdi. 2 gün kullan E2 ve Lh yaptır gel dedi. O gün tek folikul oluşmuş 10mm olmuş, doktor iyi dedi. İgneyi 3 gün daha kullandım tekrar E2 ve Lh yaptırıp gittim. 22mm ve 19,5 mm iki tane prenses folikulum olusms. E2 250,7 , Lh 9,85 oldu. Doktorum çok sevindi. 8 Haziran'da Ovitrelle vurulup, çatlamasını sağladı. O günden başlayıp gün aşırı ilişki dedi. 8-10-12-14 Haziran ilişki oldu. Şimdi bekleme surecindeyim. İnanılmaz korkuyorum. Eşimin 21 Haziran doğum günü. Test yaparim belki sürpriz yaparım diyorum ama ya yoksa? İlk defa bukadar yaklaştım. Beni en iyi siz anlarsınız. Bugünden hemen uygulama indirip üye oldum. Hergun bu uygulamadayim, güç alıyorum sanki. Beklemek çok zor
Süpermiş canım ben kaçırmışım bu yazdığını 🥰 yumurtaların boyutları da iyi maşşallah bir de bakarsın ikiz olur mu 🙈 Rahim duvarı için bana çatladığı zamanki kalınlık önemli dedi inşallah daha da kalınlaşmıştır 🙏🏻 Senin de çok olmuş benim de 2 yıl oldu çocuk istiyoruz tam birinci yılda olmuştu bizim kendiliğinden aslında ama 8 haftalık kalbi durdu maalesef tam depremin ertesi günü öğrendim kabus gibiydi kürtaj oldum kasımda sonrasında doktorum yine olur bir kere oldu dedi ama 7 ay olmayınca çok ısrar ettim de öyle verdi bu ilaçları iğneleri inşallah vesile olur 🤲🏻💙 sen ne zaman test yapacaksın?

Klomende folikul büyümedi o yüzden iğne de vermedi. O ayları boş geçtik. Femara da iki tane folikul oluştu 23mm 19,5mm sonra çatlattı
Allahım ya bende dr a femarayı soyledm vermedı bu seferkı gıdısımde dıcem 2 ay klomen kullandık bısey olmadı femara verın dıye işinede karısmak ıstemıyorum ama bkere denesek nolcak sankı senın yumurtalar ıyı buyymus masallah ınsallah hayırlısıyla hepımız kavusuruz 🙏🏻

X