Pko gebelik

Merhaba kızlar 26 yaşındayım 19 yaşımda pko olduğumu söyledi doktor . Aşırı tüy adet düzensizliği şikayeti ile gitmiştim. 6 ay doğum kontrol hapı kullandım . Düzene girdi . Bırakınca 2 ay düzenli oldum tekrar düzensiz oldu . 22 yasinda evlendim . Adetim tarlusal kullanmadan sadece 1 kere kendiliğinden oldu. Çok kez kadın doğum a gittim . Her seferinde yarım bıraktım malesef . Tip 2 diyabetim var . Kilo vermem gerektiği söylendi. 90 dan 56 ya dustum gene düzelmedi şuan gene kilo aldım. Eşimde problem yok . Bu durumu yaşayan varmi ne önerirsiniz lütfen yardım edin çok bebek istiyoruz
glutensiz beslenmeyle 105 kg dan 85 düştüm ve doğal yolla gebe kalmıştım rahmetli oğluşuma .

Merhaba kızlar 26 yaşındayım 19 yaşımda pko olduğumu söyledi doktor . Aşırı tüy adet düzensizliği şikayeti ile gitmiştim. 6 ay doğum kontrol hapı kullandım . Düzene girdi . Bırakınca 2 ay düzenli oldum tekrar düzensiz oldu . 22 yasinda evlendim . Adetim tarlusal kullanmadan sadece 1 kere kendiliğinden oldu. Çok kez kadın doğum a gittim . Her seferinde yarım bıraktım malesef . Tip 2 diyabetim var . Kilo vermem gerektiği söylendi. 90 dan 56 ya dustum gene düzelmedi şuan gene kilo aldım. Eşimde problem yok . Bu durumu yaşayan varmi ne önerirsiniz lütfen yardım edin çok bebek istiyoruz
Bana da pcolusun demişlerdi evlenmeden önce. Çocuk istediğinde tedavi olman lazım bile dedi doktor. Evlendikten sonra gittiğim doktor acil tedaviye başlamamız lazım bu halinle çocuk olması mümkün değil dedi. O ay hamile kaldım. Sonra da peş peşe çok rahat hamile kaldım.

Spiral taktırdım. Şimdi de doktor, çocuk istemiyorsan spirali sakın çıkarma hemen hamile kalırsın diyor.

Zamana bırak. Hiç beklemediğin an hamile kalırsın.

Hakkında hayırlısı olsun. Yüreğini ferah tut.

Kızlar pko olup da çok hamile kalan var öncelikle sağlıklı beslenme ve biraz daha hareketli bir yaşam tarzı oluşturmak. Ben de pco luyum ve doktor sıkıntısı ben de çok çektim bu kulüpten öğrendiklerimle birçok şey yaptım en son Hsg çekildim ve daha yeni bir doktor bulabildim inşallah ona gitmeye gerek kalmadan gebe kalırım bu ay Rabbim isteyen herkese versin bizlere de 🤲🏻🌸 İnositol glifor gibi insülin direnci kıran ilaçlar ve takviyelerle başlıyorlar önce. Sonra da çatlatma süreci falan. İmkansız değil sadece çok stres yapıyoruz ve korkup kafadan atamıyoruz. Halbuki çoğu insandan tam vazgeçtim ya da bu ay kafamı başka bir şey kurcalıyordu bi baktım hamileyim tarzı şeyleri duydum. İnanın ben de kendi kendimin doktoru oldum artık inşallah vesile olacak iyi hocalara denk geliriz 🤲🏻
kesinlikle katılıyorum sonuna kadar. stres inanılmaz etkiliyor bide beslenme ve egzersiz otomatik olarak vucut olumlu sinyaller vermeye başlıyor imkansız diye bir şey yok

Bana da pcolusun demişlerdi evlenmeden önce. Çocuk istediğinde tedavi olman lazım bile dedi doktor. Evlendikten sonra gittiğim doktor acil tedaviye başlamamız lazım bu halinle çocuk olması mümkün değil dedi. O ay hamile kaldım. Sonra da peş peşe çok rahat hamile kaldım.

Spiral taktırdım. Şimdi de doktor, çocuk istemiyorsan spirali sakın çıkarma hemen hamile kalırsın diyor.

Zamana bırak. Hiç beklemediğin an hamile kalırsın.

Hakkında hayırlısı olsun. Yüreğini ferah tut.
Teşekkür ederim amin cnm inşallah. Rabbım çocukları na sağlıklı ömürler versij

Bir de ben inofolic kullanmıştım. Belki o da işe yaramıştır. Bilmiyorum tabi ki. Doktoruna danış yine de sen.

İyi geceler kızlar,

Ben PKO hastasıyım ilaçsiz asla adet göremem. Bugün tarlusalı bırakalı 3. Gün sabah test yaptım şaşırtmadı kocaman bir negatif :KK43: ağlamaktan bayılmışım diyebilirim tam yeri olur. Tek duam yarın adetimin gelmesi. Eylülde dr randevum var, hepimiz birbirimize destek olur ve öğrendiğimiz doğru bilgileri paylaşırsak çok sevinirm.
Dualarımdasınız 🙏🏻
Bunarada benim gibi olup hamile kalan varsa nasıl başardı anlatabilir mi Allah rızası için

Folik asit bazı doktorlar çocuk için otizime yol açıldığını belirttiyor ben bir ay kullandım korktum bıraktım

İyi geceler kızlar,

Ben PKO hastasıyım ilaçsiz asla adet göremem. Bugün tarlusalı bırakalı 3. Gün sabah test yaptım şaşırtmadı kocaman bir negatif :KK43: ağlamaktan bayılmışım diyebilirim tam yeri olur. Tek duam yarın adetimin gelmesi. Eylülde dr randevum var, hepimiz birbirimize destek olur ve öğrendiğimiz doğru bilgileri paylaşırsak çok sevinirm.
Dualarımdasınız 🙏🏻
Bunarada benim gibi olup hamile kalan varsa nasıl başardı anlatabilir mi Allah rızası için
Aynı sorunu yaşıyorum pko değilim 10 aydır evliyim 5 aydır çocuk istiyorum 2 ayda bir adet görüyorum en son haziran 15 te oldum doktorlar bile bilmiyor neyim olduğunu 😢

X