Aşılama PKO ve aşılama sürecim

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
2 ay sonra 2. Yılımız olacak 1 yıldır istiyoruz öncr ilaç tedavisi oldum 5 ay. Şimdi iğneye geçtik. İlaç tedavimde prolaktinim yükselmiş olmama sebebi bu olabilir dedi Şimdiki doktorum. İlaç tedavisindeyken başka doktora gidiyordum kadın doğumcuydu memnun kalmadım kendim kan trsti yapıp prolaktinimin yüksekliğini öğrendim. Şuan gittiğim doktorun alanı infertilite tüp ebbek doktoru
Infertelite tüp bebek doktoru olduğu için 2 yıl dolmadan aşılama hariç igne ye rapor yazabilmis demekki anladim canim çünkü bu raporu kadin doğumcu aşılama hariç yazamıyormus sadece yumurta büyütmeye kullanmaya ondan bi daha sorup emin olayım dedim . Peki bu tüp bebek doktorun özel mi devlette mu??

Infertelite tüp bebek doktoru olduğu için 2 yıl dolmadan aşılama hariç igne ye rapor yazabilmis demekki anladim canim çünkü bu raporu kadin doğumcu aşılama hariç yazamıyormus sadece yumurta büyütmeye kullanmaya ondan bi daha sorup emin olayım dedim . Peki bu tüp bebek doktorun özel mi devlette mu??
Hmm ben bilmiyordum valla☺️ Evet özele gidiyorum medikal park. Sen hangi aşamadasın?

Hmm ben bilmiyordum valla☺️ Evet özele gidiyorum medikal park. Sen hangi aşamadasın?
Klomen ama pek işe yaramıyor bir yumirta zar zor büyüyor bu 3. Tedavi olacak ondan femara istemeyi düşünüyorum daha etkili diye ben de devlet üni hastanesi olsa da prof a mesai dışı paralı özel muayane oluyorum ama malesef kadin doğum doktorları sadece yumurta gelişimi için rapor yazamazmis tüp bebek hariç bunu burada öğrendim o yüzden bu ay da deneyip 3. Deneme sonrasi aşılama ya geçene kadar bekleyeceğim 3 yıllık evli olmak lazım malum aşılama için de

Klomen ama pek işe yaramıyor bir yumirta zar zor büyüyor bu 3. Tedavi olacak ondan femara istemeyi düşünüyorum daha etkili diye ben de devlet üni hastanesi olsa da prof a mesai dışı paralı özel muayane oluyorum ama malesef kadin doğum doktorları sadece yumurta gelişimi için rapor yazamazmis tüp bebek hariç bunu burada öğrendim o yüzden bu ay da deneyip 3. Deneme sonrasi aşılama ya geçene kadar bekleyeceğim 3 yıllık evli olmak lazım malum aşılama için de
Bende de klomen 2. Ay etki etmedi femaraya geçmiştik. 3 ay femara kullandım. O arada prolaktin yükseldi demek ki o da gebeliği etkiledi. Bence femaraya geç hemen aşılama düşünme

Bende de klomen 2. Ay etki etmedi femaraya geçmiştik. 3 ay femara kullandım. O arada prolaktin yükseldi demek ki o da gebeliği etkiledi. Bence femaraya geç hemen aşılama düşünme
Aşılamaya rapor çıkması için zaten yıl şartım var beklemek gerek canım haklısın ben de femara istiyorum ama doktorum az inatçı verir mi bilmiyorum elimden geldikçe ısrar edeceğim bana kalsa direk gonalf kullanmak ama aşılama hariç onu almak için tüp bebek doktoruna gitmem gerek o yüzden şimdilik tek çare femara bakalım doktor inat edecek mi

Aşılamaya rapor çıkması için zaten yıl şartım var beklemek gerek canım haklısın ben de femara istiyorum ama doktorum az inatçı verir mi bilmiyorum elimden geldikçe ısrar edeceğim bana kalsa direk gonalf kullanmak ama aşılama hariç onu almak için tüp bebek doktoruna gitmem gerek o yüzden şimdilik tek çare femara bakalım doktor inat edecek mi
Bir doktorla yetinme başka doktorlara da görün cnm

Bir doktorla yetinme başka doktorlara da görün cnm
Sonbahar da ankara ya taşıyacağım onu bekliyorum aslında şuan ki yaşadığım şehir pek sağlık açısından iyi değil hastaneleri zaten ondan bu prof a öyle yumurta takibi yaptırıyorum boş durmayım diye aşılama burada olmayacağım için zaten

Bende devlette yaptıracam sordum 1500 aşağı yukarı tutar denildi ne kadar doğru bilmiyorum ama
Kim söyledi bu şekilde peki doktorlarmi? Bilmiyorum ben hiç odeme yapmadim sadece ilaclar birde folik asit ve omega 3 almıştım ayni eczaneden 400 küsür tutmuştu.sgk falan varsa devletten ödeme alınmıyor diye biliyorum. Sadece 3 sene dolmadan ve 2 iğneli aşılama yaptırma dan tup bebek yaptırmak isteyenler ücretli yaptırıyorlar o da cok cüzi bir miktar

Kim söyledi bu şekilde peki doktorlarmi? Bilmiyorum ben hiç odeme yapmadim sadece ilaclar birde folik asit ve omega 3 almıştım ayni eczaneden 400 küsür tutmuştu.sgk falan varsa devletten ödeme alınmıyor diye biliyorum. Sadece 3 sene dolmadan ve 2 iğneli aşılama yaptırma dan tup bebek yaptırmak isteyenler ücretli yaptırıyorlar o da cok cüzi bir miktar
Evet doktor söyledi belkide sgk olmadığını düşündü söyledi oda oalbilir

Öncelikle merhabalar pko hastasıyım ve üç yıldır normal yoldan bebeğim olmuyordu hastaneye gittiğimde doktorum pko olduğumu söyledi ve tedavi başlattı öncelikle femera kullandım ve bir sonuç alamadık sonra ganol f iğne 50 doz aldım 6 gün ve üç yumurtam gelişti herşey çok güzel bir şekilde ilerliyordu doktorum çatlatma iğnemi yapmamı istedi ve 36 saat sonra aşılama oldum bugün tam 13 gün oldu ve akşam üzeri hafif lekenlenmem oldu normalde adet düzensizliği yaşayan biriyim ve hiç bir adetimden önce kasık ağrısı olmuyordu şuan kasıklarımda ağrılar var belimde de ara ara oluyor yerleşme kanaması olabilir mi diye merak ediyorum çünkü açık pembe gibi bir lekelenme söz konusu şimdiye kadar hiç test yaptırmadım acele etmek istemiyorum zaten erken olduğunu düşünüyorum artık nasip inş olur rabbim isteyen herkese nasip etsin
Hayırlı olsun bebeğin sağ salim kavuşursun inşallah çok sevindim 🙏☺️

X