Pko ve Gebeliğim. Bebeğimi kaybettim mi?

Butterfly465

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
967
863
Merhabalar , bende pko hastasıyım, hamile kalmakta benim de bir sorunum olmadı. İlk hamileliğim benimde düşükle sonuçlandı. Ikinci hamileliğimde kızım oldu. Şimdi yine hamileyim, Allah izin verirse ikinci bebeğimiz olacak. Demem o ki üzülmeyin, bir kere hamile kaldıysanız yine hamile kalırsınız İnşAllah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-12-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

meraklikadin62

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2021
60
12
21

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

avozge

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
258
170
27
Rabbine sığın veren de o alan da o. Ben de 6 haftalıkken kaybettim malesef hamile kalabiliyoruz. Kısır değiliz bircok tedavi var mutlaka olacaktır bir gün. Seni cok iyi anlıyorım ben de günlerce ağlamıştım acaba kız mıydı erkek mıydı ruhu üflenmiş miydı diye cok düşündüm uzuldum ama yapacak hiçbisey yok. Daha cok vaktimiz var toparlanıp güzel yoluna bakmak müjdeli haberleri umutla beklemek en iyisi:KK200:

Aysemnk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
133
18
Merhabalar , bende pko hastasıyım, hamile kalmakta benim de bir sorunum olmadı. İlk hamileliğim benimde düşükle sonuçlandı. Ikinci hamileliğimde kızım oldu. Şimdi yine hamileyim, Allah izin verirse ikinci bebeğimiz olacak. Demem o ki üzülmeyin, bir kere hamile kaldıysanız yine hamile kalırsınız İnşAllah.
Siz bir tedavi falan gördünüz mü yada farklı bir ilaç bende ilk gebeliğimde düşük yaptım ikincide öyle olur diye korkuyorum . İkinci hamileliğinize kadar bir ilaç yada bişey kullandınız mı

suksuk

.
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2011
4.407
587
Konuyu okudum en son güncelleme yazmissiniz
Siizn adınıza cok üzüldüm
Allah sabır versin dlerim en yakın zamanda müjdeli haberler alırsınız

Butterfly465

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
967
863
Siz bir tedavi falan gördünüz mü yada farklı bir ilaç bende ilk gebeliğimde düşük yaptım ikincide öyle olur diye korkuyorum . İkinci hamileliğinize kadar bir ilaç yada bişey kullandınız mı
Yok hayır bir tedavi uygulanmadı, ilaç da kullanmadım. Kilo verdim onun etkisi oldu sanırım, pko da kiloluysanız o etkili olabiliyor, düşük yaptığımda doktor öyle demişti. Korkmayın Allahın izniyle bir şey olmayacaktır. Rabbim size de bir bebiş nasip etsin 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-12-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Aysemnk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
133
18
Yok hayır bir tedavi uygulanmadı, ilaç da kullanmadım. Kilo verdim onun etkisi oldu sanırım, pko da kiloluysanız o etkili olabiliyor, düşük yaptığımda doktor öyle demişti. Korkmayın Allahın izniyle bir şey olmayacaktır. Rabbim size de bir bebiş nasip etsin 🤲
Amin inşallah