Pkos-düşük beta hcg- dış gebelik korkusu

Merak etme canım dış gebelik değildir dış gebelikte değer yüksek oluyor fakat kese görünmüyor ayrıca doktor rahim kalınlığına bakıp dış gebelik mi diye kontrol etmiştir mutlaka çünkü dış gebelik riskli eğer rahim kalınlaşmamışsa bebek rahşm dışında tüplerde kalmış oluyor seninki kimyasal gebelik olabilir bende kimyasal gebelik geçirdim 33 99 180 çıktı 2 günde bir 4 gün sonra 190 çıktı o gün de düşük başladı
Doktor hiç ultrason iLe bakmadı değerler çok düşük olduğu için. İnşallah dediğiniz gibi olur

Merhabalar herkese. Öncelikle biraz uzun olacak okuyup yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkürler. 31 yaşında ve 2 yıllık evliyim. Ocak ayı gibi kadın doğum uzmanına gidip gebelik için ön hazırlık yapmak istedim ve pkos teşhisi ile döndüm. Kilom 107 lerde idi kilo vermeden hamile kalamazsın zatende de kalma tarzı bi tavır gördüm. Bu arada da d ile başlayan bir ilaç( insülin direnci) kullanmaya başladım ama çok düzensiz bir biçimde. Şubat ayı iLe birlikte yumurta takibine başladım. Adetlerim tahmin edileceği üzere düzensiz. Yumurtlamam genelde 27-28-29.günler de oluyor. Ağustosa kadar hiç gebelik elde edemedim. Gelelim ağustosa. Son 3 aydık adet süremde bi kısalma oldu ve son ay 8 kilo kadar verdim. Ama Ağustos ayında yumurtlama günüm yine kaydı ve geç yumurtladım. 20 Ağustos da tahmini adet günümdü. Ama nedense içime bir kurt düştü (çünkü adet belirtilerini göstermeye bir türlü başlamadım) yumurtlama testlerini yapmaya tekrar başladım. 2 gün 3 gün 4 gün derken benim yumurtlama testleri koyu çıkmaya başladı ama yumurtlama dönemi gibi çok koyu değil ama koyu. Bende 18 Ağustos da gebelik testi yaptım ve ta da hamileyim. O an ki şoku sevinci ve heyecanı yaşayan herkes bilir. Bi heyecan eşime söyledim. Akşam teste gittik ve herşey burdan sonra başladı.
18 Ağustos a hastanesi 21:45 beta hcg: 22.81 geldi. Hamileydim evet ama sanki düşük bir değer gibi geldi. Dayanamadım ertesi gün başka bir hastanede bir daha test yaptırdım. 19 Ağustos B hastanesi 19.00 beta hcg:20. Dünya biraz başıma yıkıldı. Ama interneti taradım ve lab farkından olabileceğini gördüm kendimi sakinleştirdim. Ama heyecanım kalmadı ve artık bebeğin düşeceği fikrine inandım. Doktora sonucu gösterdim. Değer artmamış pazartesi yani 23 Ağustos da tekrar bakalım dedi. Ben yine dayanamadım ve ertesi gün test yaptırdım.
20 Ağustos a hastanesi 12.15 beta hcg :24. Artık iyiden iyiye düşeceğine inandım. Şimdi sormak istediğim kısım geliyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu. Dış gebelik olmasından aşırı korkuyorum ve doktor bunu söylemek için erken pazartesi kontrol edelim dedi. Ben artık kimyasal gebelik çıkması için dua edecek noktaya geldim okuduğum herşey beni daha çok endişe ettiriyor ve psikolojimi ciddi manada etkiliyor. Ve son olarak da 22 Ağustos akşamı yani bugün yine yumurtlama ve gebelik testi yaptım bi umut belki düşük oluyordur testler silikleşir diye. Ama yumurtlama da gebelikte daha koyu geldi. Yumurtlama C ile aynı koyulukta hatta. Gebelik testi de bir tık daha koyulaşmış. Sizce ben hamileliği adetime 3 gün varken öğrendiğim için beta hcg deki bu küçük artış sonrasında 2 ye katlarsa sağlıkli bi hamileliği gösterir mi? Yada dış gebelik yaşayanlarda nasıl oldu? Kimyasal yaşayanlar değerler nasıldı? Fiziksel olarak bi sıkıntım uok. Arada sağ kasığım hafif sızlıyor gibi adet ağrısının çok daha hafifi gibi. Ama bunun dışında bir belirtim de yok. İçimi bi yere dökmezsem çatlayacaktım. Vereceğiniz her bilgi çok kıymetli. Şimdiden teşekkürler
Bende Şubat aylarından beri hamilelik deneyip hamile kalan biri olarak söylüyorum sizi dd tanımıyorum ama ne olur kendinizi yıpratmayın. Aralıksız gebelik testleri aralıksız kan vermeler sizi sitrese sokup sağlıklı olacak bebeği bile belki etkiler bunu 7 ay kendim tecrüve ettim. Kan testi beta değeri 2 günde x2 kat artlmalı. Atmıyorsa sağlıklı bir gebelik değildir. Doktor teşhisi koyabilir bir çok kadının başına gelebiliyor. Ama ne kadar etkili olur bilmiyorum lütfen sitres haline getirip testleri sürekli yapmayın herşeiyn belki çözümü bar bu süreçte sitresin yok. Kardeşim 3 hafta bize kaldığı hiç doğru düzgün eşimle denemediğimiz bir ay da hamile kaldım. 2 günde bir test yapıyorduk gebelik. Ovülasyon testi ile yumurtalama günlerini takip edip günlerinizi takip etmeye devam edin tabi. Ama kendinize bi uğraş bulup kafanınızı dağıtın ♥️ Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Merhabalar herkese. Öncelikle biraz uzun olacak okuyup yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkürler. 31 yaşında ve 2 yıllık evliyim. Ocak ayı gibi kadın doğum uzmanına gidip gebelik için ön hazırlık yapmak istedim ve pkos teşhisi ile döndüm. Kilom 107 lerde idi kilo vermeden hamile kalamazsın zatende de kalma tarzı bi tavır gördüm. Bu arada da d ile başlayan bir ilaç( insülin direnci) kullanmaya başladım ama çok düzensiz bir biçimde. Şubat ayı iLe birlikte yumurta takibine başladım. Adetlerim tahmin edileceği üzere düzensiz. Yumurtlamam genelde 27-28-29.günler de oluyor. Ağustosa kadar hiç gebelik elde edemedim. Gelelim ağustosa. Son 3 aydık adet süremde bi kısalma oldu ve son ay 8 kilo kadar verdim. Ama Ağustos ayında yumurtlama günüm yine kaydı ve geç yumurtladım. 20 Ağustos da tahmini adet günümdü. Ama nedense içime bir kurt düştü (çünkü adet belirtilerini göstermeye bir türlü başlamadım) yumurtlama testlerini yapmaya tekrar başladım. 2 gün 3 gün 4 gün derken benim yumurtlama testleri koyu çıkmaya başladı ama yumurtlama dönemi gibi çok koyu değil ama koyu. Bende 18 Ağustos da gebelik testi yaptım ve ta da hamileyim. O an ki şoku sevinci ve heyecanı yaşayan herkes bilir. Bi heyecan eşime söyledim. Akşam teste gittik ve herşey burdan sonra başladı.
18 Ağustos a hastanesi 21:45 beta hcg: 22.81 geldi. Hamileydim evet ama sanki düşük bir değer gibi geldi. Dayanamadım ertesi gün başka bir hastanede bir daha test yaptırdım. 19 Ağustos B hastanesi 19.00 beta hcg:20. Dünya biraz başıma yıkıldı. Ama interneti taradım ve lab farkından olabileceğini gördüm kendimi sakinleştirdim. Ama heyecanım kalmadı ve artık bebeğin düşeceği fikrine inandım. Doktora sonucu gösterdim. Değer artmamış pazartesi yani 23 Ağustos da tekrar bakalım dedi. Ben yine dayanamadım ve ertesi gün test yaptırdım.
20 Ağustos a hastanesi 12.15 beta hcg :24. Artık iyiden iyiye düşeceğine inandım. Şimdi sormak istediğim kısım geliyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu. Dış gebelik olmasından aşırı korkuyorum ve doktor bunu söylemek için erken pazartesi kontrol edelim dedi. Ben artık kimyasal gebelik çıkması için dua edecek noktaya geldim okuduğum herşey beni daha çok endişe ettiriyor ve psikolojimi ciddi manada etkiliyor. Ve son olarak da 22 Ağustos akşamı yani bugün yine yumurtlama ve gebelik testi yaptım bi umut belki düşük oluyordur testler silikleşir diye. Ama yumurtlama da gebelikte daha koyu geldi. Yumurtlama C ile aynı koyulukta hatta. Gebelik testi de bir tık daha koyulaşmış. Sizce ben hamileliği adetime 3 gün varken öğrendiğim için beta hcg deki bu küçük artış sonrasında 2 ye katlarsa sağlıkli bi hamileliği gösterir mi? Yada dış gebelik yaşayanlarda nasıl oldu? Kimyasal yaşayanlar değerler nasıldı? Fiziksel olarak bi sıkıntım uok. Arada sağ kasığım hafif sızlıyor gibi adet ağrısının çok daha hafifi gibi. Ama bunun dışında bir belirtim de yok. İçimi bi yere dökmezsem çatlayacaktım. Vereceğiniz her bilgi çok kıymetli. Şimdiden teşekkürler
Kimyasal gibi duruyor bende yasadım değerlerim 18 28 45 ve son olarak 9.5 oldu düştü adet kanamasıyla beraber değer düşerse kanaman baslar

Üzülme canım hayırlısı bu. Kimyasal gebelik sağlıksız oldugu için Rahim kabul etmiyor kanamayla atıyor. Sağlıklı gebeliğe zemin hazırlıyor. 3 ay sonra tekrar kaldım ben
Eğer sağlıksız ise inşallah kimyasaldır ve düşer. Ben dış gebelik riskinden çok korkuyorum. Araştırmalarda dış gebeliklerde değerler hep az az artmış bende olduğu gibi. Endişe ettiriyor bu da bana. Çünkü çok zahmetli. Bilmiyorum Allah büyük umarım kötünün iyisi olur da kimyasal gebelik yaşarım

Eğer sağlıksız ise inşallah kimyasaldır ve düşer. Ben dış gebelik riskinden çok korkuyorum. Araştırmalarda dış gebeliklerde değerler hep az az artmış bende olduğu gibi. Endişe ettiriyor bu da bana. Çünkü çok zahmetli. Bilmiyorum Allah büyük umarım kötünün iyisi olur da kimyasal gebelik yaşarım
Dış gebelikte daha fazla artıyor diye biliyorum değerler. Senin ki Bariz kimyasal Bi iki güne lekelenme mide bulantısı ardından adet kanaman başlar. Benm öyle oldu

Gerçekten belirsizlik çok kötü adetim 5 gün geçti bugün 6. Gün değerlerim ortada ne kanama var ne de ağrı. Yoruldum bu durumdan.

27.08 beta hcg :158,40
23.08 beta hcg : 55,22
20.08 beta hcg : 24
18.08 beta hcg : 22,81
Son değerim bu. Çok gergin ve mutsuzum ne olacak bilmiyorum.

Sonuçlar iyi değil Malesef. Beta 155,40 çıktı. Doktor artmış ama istenilen düzeyde değil. Bhnun 2 nedeni var biri sağlıksız gebelik biri dış gebelik dedi. Progestron istedi. O da 4,02 çıktı. Ultrasonla alttan muayene etti baya da uzun baktı. Şu an dış gebelik belirtisi göremiyorum. Yumurtalıklarda yada rahim arkasında dedi. Sağlıklı olma ihtimali çok düşük dedi. Pazartesiye kadar ağrın olmazsa pazartesi tekrar beta yaptır bakalım dedi. Yani korktuğum başıma geliyor. Dün çok ağladım. Ama çevremdeki herkesi çok üzdüm. Artık kabullendim yapacağım çok da bişey yok. Kaderim bu.

İleride merak edip okuyan olursa diye sürecimi yazayım dedim. 158 çıkan bhcg den 4 gün sonra tekrar kan verdim 178 çıktı. Doktorum dış gebelik işe uyumlu rahimde kalınlaşma yok progestron 5 in altında dedi. Yatışını yapalım iğne ile sonlandıralım dedi. İğne olmadan önce tekrar kan değerlerime baktılar 4 günde 20 artan bhcg 6 saatte 20 artarak 198 olmuş 😒100 ml iki kalçadan iğne oldum. İğne olanların yorumunu okuyup acayip korkmuştum çok açıyor şu bu diye ama yani beklediğimden az acıdı. Evet yakıyor ama iğne bittiğinde bitiyor. Sonrasında 4. Ve 7.gün kontrollerim olacak. İğne bende aşırı bi yan etki yapmadı. 2. Gün iLe birlikte karın ağrım başladı. Böyle değişik gaz ağrısı gibi giriyor ve 10 sn sonra bitiyor. Ve kanamam var. Adet gibi değil ama lekelenmeden bir tık daha fazla. Sanki bişeyler düşürüyorum bu kanamada ama tam çözemedim. Benim için hayırlısı böyleymiş. Doktor 3 ay beklesen yerer dedi. Rahim filmi gereksiz çektirme dedi. Umarım isteyen herkes en hızlı en hayırlı ve en sorunsuz şekilde çocuk sahibi olur.

Canım merhaba inşallah sağlıklı ilerler ama benim ilk gebeliğimde kimyasalda dış gebelik değil dış gebelikte artış oluyor sonrasında anlaşılıyor. Kimyasal gebelik gibi duruyor üzülerek söylüyorum bendede öyle oldu ilk 18.88 2. Test 52 3. 54 vs vs diye gitti benim 12 13 gün sonra kanamam başladı

X