PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692
Kuzum okuyunca geçen seneki halim geldi aklıma. Aynen senin gibi oruç etkiledi kesin adetm geçikti demiştim. İnşallah seninkinin sonu güzel olur benimki gibi 🧿🥰🧿
Canim sanirim adetim baslicak ya kasiklarim agriyo:KK43: maalesef keske dedigin gibi olsaydi 😔😔

merve_1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
833
633
Amerikadan getirtme imkanı olan varsa marka tavsiyesinde bulunabilirim. Iherb ten aldım ben bu hafta geldi bütün takviyelerim. Şu an tam listeyi kullanmaya başladım.
Nasıl getirttin canım tanıdık aracılığıyla falan mı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1137 gün geçti.

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.317
Ben sebep oldugunj dusunmuyorum pko sadece yumurtlama zorlugu yaratan bir sendrom gebe kaldiktan sonra diger gebelerle ayni riskleri tasiyoeuz bence
Yumurtlama problemi yapan şey de erken doğuma neden olan şey de hormonal ve metabolik bozukluklar. Bu şekilde açıklıyor doktor kitabında.

Edacnr

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
697
177
30
Oluyormuş canım. Kitapta bunun açıklaması var. Hormonal ve metabolik bozukluklardan dolayı düşük ve erken doğum oranı pkolularda daha fazla oluyormuş. Bu sendrom sadece yumurtalıkları etkilemiyor bütün bir vücudun çalışma sistemi baştan sona farklılaşıyor maalesef. Şu anda vücudunuzda alakasız gibi görünen pek çok sorunun kaynağında bu hormonal ve metabolik bozukluklar yatıyor. Reflü, diyabet, kalp hastalığı, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, psikolojik hastalıklar, hatta çok ilginç diş hastalıkları ile bile bağlantısı var. Mikrobiyomları anlattığı haftada yazıyordu hatırlarsanız.
Hamilelikte kistler kaybolmuştu acaba tekrar geri gelir mi gerçekten geçen bir hastalık değil

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.317
Hamilelikte kistler kaybolmuştu acaba tekrar geri gelir mi gerçekten geçen bir hastalık değil
Bilemiyorum. Bazı kişilerde gerçekten doğum sonrası pko şiddeti hafifliyor ama neden nasıl bişey diyemeyeceğim. Ancak doğum yapmadan da sağlıklı bir hayat tarzına geçiş yaparak kistlerden kurtulan pek çok kişi var.

Edacnr

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
697
177
30
Bilemiyorum. Bazı kişilerde gerçekten doğum sonrası pko şiddeti hafifliyor ama neden nasıl bişey diyemeyeceğim. Ancak doğum yapmadan da sağlıklı bir hayat tarzına geçiş yaparak kistlerden kurtulan pek çok kişi var.
Ya işin aslı benim de kilo şeker vs herhangi bir rahatsızlığım yok tüy sivilce hiç
Olmadı ama adet olmuyorum hayırlısı böyle herseyi faZla düşünmek de iyi değil gerçekten psikolojikten berbat durumdayım

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.317
Ya işin aslı benim de kilo şeker vs herhangi bir rahatsızlığım yok tüy sivilce hiç
Olmadı ama adet olmuyorum hayırlısı böyle herseyi faZla düşünmek de iyi değil gerçekten psikolojikten berbat durumdayım
Herkesin pko su gerçekten kendine özel. Bir kişininki diğerine benzemiyor. Benim de mesela çok ilginç, kesinlikle kilo almam lazım. Çok zayıfım. Ama çoğu pko semptomlarını yaşıyorum. Hayat kalitemi çok düşürüyor. Kronik inflamasyon çok etkiliyor beni. Bazı hedeflerim vardı maalesef gerçekleştiremedim. Buna benzer durumlar insanı üzüyor gerçekten de. Bebeğim olsun istiyorum ama ondan önce sağlıklı bir insan olarak kimseye yük olmadan kendi işimi kendim yapmak ve hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. Psikolojik olarak çok iyi durumda olmayabiliriz ama burada birbirimize destek olarak bunu aşabiliriz.

Edacnr

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
697
177
30
Herkesin pko su gerçekten kendine özel. Bir kişininki diğerine benzemiyor. Benim de mesela çok ilginç, kesinlikle kilo almam lazım. Çok zayıfım. Ama çoğu pko semptomlarını yaşıyorum. Hayat kalitemi çok düşürüyor. Kronik inflamasyon çok etkiliyor beni. Bazı hedeflerim vardı maalesef gerçekleştiremedim. Buna benzer durumlar insanı üzüyor gerçekten de. Bebeğim olsun istiyorum ama ondan önce sağlıklı bir insan olarak kimseye yük olmadan kendi işimi kendim yapmak ve hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. Psikolojik olarak çok iyi durumda olmayabiliriz ama burada birbirimize destek olarak bunu aşabiliriz.
Size ne gibi sıkıntılar veriyor sağlık olarak

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
691
692
Cansin biliyosun degilmi !! Insallah asacagiz hepimizde bugun olmazsa yarin yarin olmazsa bi diger zaman ama bi sekilde ben inaniyorum bi gun o duyguyu yasamak bizlere de nasip olacak

merve_1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
833
633
Canım özelden bişey sordum müsait olduğunda bakabilirsen çok sevinirim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1137 gün geçti.

Saadetim33

En güzel dua’M
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Eylül 2015
7.561
23.354
Yumurtlama problemi yapan şey de erken doğuma neden olan şey de hormonal ve metabolik bozukluklar. Bu şekilde açıklıyor doktor kitabında.
Tam ifade edememiştim kuzum. Sen yazınca hatırladım sağol. Doktorum da aynen böyle demişti ❤️

Saadetim33

En güzel dua’M
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
29 Eylül 2015
7.561
23.354
Gerçekten öyle kuzum herkesin durumu farklı ve kendine özel. Mesela kız kardeşim de pcos o da aşırı zayıf ve kilo almaya çalışıyor almıyor. Kılı tüyü yok hatta adetleri düzenli bile sayılır. Bende durum tam tersi. Kilosu sivilcesi her semptom var. Ama Allahın izniyle birbirimize olan destek ile atlatacağız.