PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

merhaba arkadaşlar, adet düzensizliğim ve aralarda lekelenmelerim var. 1 yıllık evliyim. doktora gittim muayenede ve testlerde bir sorun çıkmadı. polikistik falan da demedi ama o zaman neden böyle. sizce polikistik ihtimali var mı?
Öyle olsa yumurtalıklarına bakar bakmaz anlardı

merhaba kızlar bende 3 aydır çoçuk düşünüyorum 3 aydır adet düzensizliğim başladı pco oldugumu test sonuçlarım cıkınca öğrendim şu ana kadar hiç adetimde sorunlar yaşamadım ve östrojen hormonum yuksek çıktı doktor sadece doğum kontrol hapı ve folik asit verdi oysaki zayıfım 47 kiloyum benim gibi bu problemi yaşayan var mı pco konusunda ne yapılabilir
cnm eğer müsayitsen sana birsey sormak istiyorum doğal hangi sebzelerler östrojeni düşürebilirim östrojenim adetin 3.günü 220 çıktı D diyetisyeninbiri

merhaba kızlar bende 3 aydır çoçuk düşünüyorum 3 aydır adet düzensizliğim başladı pco oldugumu test sonuçlarım cıkınca öğrendim şu ana kadar hiç adetimde sorunlar yaşamadım ve östrojen hormonum yuksek çıktı doktor sadece doğum kontrol hapı ve folik asit verdi oysaki zayıfım 47 kiloyum benim gibi bu problemi yaşayan var mı pco konusunda ne yapılabilir
cnm eğer müsayitsen sana birsey sormak istiyorum doğal hangi sebzelerler östrojeni düşürebilirim östrojenim adetin 3.günü 220 çıktı D diyetisyeninbiri
Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Pcos zayıf olan kadınlarda da sıklıkla görülmeye başlıyor bunun nedeni genetik yatkınlık ve yağlanma olabiliyor. Kilonuz az olabilir ama yaglanmaniz fazla ise bunu tetiklemistir. Özellikle de bel bölgesinde, basen bölgenizde yağlanma varsa. Bana sorduğunuz soruya gelirsek de yapılan araştırmalar beta-karoten bulunduran sebzelerin östrojen hormonunu azalttığı görülmüş kısaca turuncu, kırmızı, sarı sebzelere hayatınızda yer vermelisiniz. Bunun dışında zerdeçal, mantar, közlenmiş sebzeler, zencefil de tüketebilirsiniz. Kullandığınız doğum kontrol hapı zaten östrojen hormonunu azaltacaktir ama isterseniz saydığım gıdalara hayatınızda yer verebilirsiniz 🙂

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Pcos zayıf olan kadınlarda da sıklıkla görülmeye başlıyor bunun nedeni genetik yatkınlık ve yağlanma olabiliyor. Kilonuz az olabilir ama yaglanmaniz fazla ise bunu tetiklemistir. Özellikle de bel bölgesinde, basen bölgenizde yağlanma varsa. Bana sorduğunuz soruya gelirsek de yapılan araştırmalar beta-karoten bulunduran sebzelerin östrojen hormonunu azalttığı görülmüş kısaca turuncu, kırmızı, sarı sebzelere hayatınızda yer vermelisiniz. Bunun dışında zerdeçal, mantar, közlenmiş sebzeler, zencefil de tüketebilirsiniz. Kullandığınız doğum kontrol hapı zaten östrojen hormonunu azaltacaktir ama isterseniz saydığım gıdalara hayatınızda yer verebilirsiniz 🙂
çok teşekkür ederim cevapladığınız için

Senin bir cevabinda okumustum diye hatirliyorum. Saglikli bir yasam bicimi insa etmek ve sonuclarini gormek sandigimizdan daha uzun zaman gerektiren bir surec. Bir yil gibi belki..

Ben ramazan ayindan on gun kadar once glutensiz ve sekersiz hayata basladim. Orucla birlesince zor olmadi. Yedigimiz bir gida 40 gun vucuttan cikmaz derler. 40 gun sonra sonuc aradim. Yuzumdeki sivilcelerin gitmesini umdum mesela..
Iki ay araliksiz, kolayca yaptim diyeti. Her sey ayniydi bedenimle ilgili. Sonra nasilsa alerjim yok bu surecte gebe de kalamadim dedim. Bu diyeti yapip ilk aydan gebe kaldim diyenler beni heveslendirmisti cunku. Ara ara yemeye basladim gluten ve seker. Ama eskiye oranla cok nadir. Yuzumde epey duzelme oldu vs.. kacamaklara ragmen uzun vadede sonuc alacagimi gormus oldum.

Ben de herkes anne olmak zorunda degil belki de kabullenmeliyim modundayim. Onca yil bosuna korunmusum zaten istesem de olmayacakmis. Yumurtam gelismiyormus.

Su surecte insanlarla, bebeklilerle, hamilelerle gorusmemek size de iyi geldi mi? soran eden olmasa da onlari gormek, muhabbetlerine maruz kalmak beni baski altina aliyormus. Hele benim gibi 6 saat otursalar bile sadece bez, kaka, mama, uyku konularindan bahsedebilen, baska hayat gayeleri olmayan insanlarla arkadassaniz..

Dr um la iyi basladik. Iyi gider mi bilemem.. onlari vesile olarak goruyorum. Allah sifayi nerede bulduracaksa oralara yonlendirsin bizleri.

Ilac cok sukur bulanti yapti sadece, bir de siskinlik var cok fazla. Istahimi kesmesine ragmen tartida fazla cikiyorum gibi.

ise geri dondum ama bana iyi geldi. oturup sadece gun icinde kendinle kalmak biz anne olamayanlar icin cok zor.

Bir de son olarak Pko kesinlikle kisiden kisiye degisen bir durum. Birine yarayan digerine yaramiyor, ters tepebiliyor. Genel olarak saglikli yasamda kalmali, duzenli dr gormeli ve bize neyin iyi gelip gelmedigini kesfetmeliyiz.
Merhabalar yazınızi okuyunca ilham aldım yani öncelikle teşekkür ederim bende pcos um ve çok kötü şekilde etkileniyorum önceden savaşmaktan çok nefret ediyordum ama şuan kabullenip hal çaresine bakıyorum sizde devam ediyor mu

Geçmiş olsun canım. Belki bende de kist oluşturdu çünkü 16 mayısta son adetimi oldum sonra takviyelere başlamıştım arada lekelenme oldu ama adet olmadım. Sabah gebelik testi yaptım negatif. Öğleden sonra yumurtlama testi yaptım hafif koyulaşma var ama o da Pkosta olabiliyor. Bu saatten sonra yumurtlama olmaz bence. Yani bikaç güne bana da doktor yolu görünüyor
Ya ben yeni açtım bu hesabı şuan anlamıyorum sayfadan pcosum tedavisi mi var

Merhabalar yazınızi okuyunca ilham aldım yani öncelikle teşekkür ederim bende pcos um ve çok kötü şekilde etkileniyorum önceden savaşmaktan çok nefret ediyordum ama şuan kabullenip hal çaresine bakıyorum sizde devam ediyor mu
pko gecen bir hastalik degil. diabet gibi bizimle var olacak biz yasadikca. saglikli yasam cizgisinde kalmak cok yardimci oluyor. size de sifalar dilerim.

Pko olup kahverengi regl sorunu yasayan arkadaslarim lutfen immunat markasinin hayit biberiye civanpercemi sivi ekstratini kullanin.

Ben senelerdir pco hastasiyim ve tedavisi yok denilmisti.Bekarligimda 16 yasimda ogrendim 7 senedir bu hastaliklayim hic dert etmezdim cocuk dusundugum siralarda onume engel gibi cikti anne olamadim subat ayinda ilac tedavimiz bitti asilamaya gecicektik corona sebebiyle 3 ara verdik.Doktorum sayesinde adetlerim duzene bindi ilacsiz adet olamazken bu 5 aydir ilacsiz adet goruyorum su son 3 aydir ozellikle gunum hic sasmiyor.Carsamba gunu rahim filmi icin gittik asilamaya baslicaktik rahim filmi temiz ama bunun yani sira doktorum mucizelik birsey daha soylicem dedi ve kistlerimin olmadigini soyledi saglikli bir kadin anatomisinden farkin yok asilama istemiyorum dedi cunku yumurtaliklar daha 9.gunde 18 mm boyutunda 4 yumurtan var dedi bu 2 3 ay icinde pozitif sonuc aliriz dedi 🤲🤲
İzlediğiniz yolu bizimle de paylaşın lütfen

Kızlar 2 yıldır bebeğim olmuyor yaklaşık 6 ay önce yaptırdığım testler normaldi ama bebeğimiz olmadı. Şimdi adetin 3.günü test verdim lh fsh nin neredeyse 3 katı yüksek çıktı. Doktor asistanına sağ over polikistik dedi sonra beni inferliteye yönlendirdi. Orada da doktor yoktu asistan amh testi ve eşimin sperm testini istedi bun testler olmadığı için bidaki adetin 3.günü testlerini yaptır gel aşılamaya bakalım dedi. Ben anlamadım beni aydınlatır mısınız rica etsem?

Ben zaten zayıfım 48 kiloyum ama pcos var , 2 aylık evliyim ve 2 aydır adetim düzene girdi, korunmuyoruz adetim düzensiz diye olucagı varsa olsun diye , sizce pcos geçermi böyle düzene girdikçe adetim
Tabi ki geçer..adet gördükçe daha da düzelir..bak ben ilaçsız asla adet olamam ve pkos vardı instada nihalin bahçesi diye bi sayfa var doğal kürler yapıyo kadın erkek hastalıkları için.. kremler yağlar falan bi sürü doğal ürünler ve %100 gerçek..kullanıyorum ve faydasını gördüm 3.kavanoza geçicem adetim yavaş yavaş az da olsa sökmeye düzelmeye başladı..ve asla burda reklamını yapmıyorum zaten sayfaya girince ne demek istediğimi anlarsın o kadar gebelik postu var ki inan hepsi gerçek inşallah yardımcı olmuşumdur sana🤗

Tabi ki geçer..adet gördükçe daha da düzelir..bak ben ilaçsız asla adet olamam ve pkos vardı instada nihalin bahçesi diye bi sayfa var doğal kürler yapıyo kadın erkek hastalıkları için.. kremler yağlar falan bi sürü doğal ürünler ve %100 gerçek..kullanıyorum ve faydasını gördüm 3.kavanoza geçicem adetim yavaş yavaş az da olsa sökmeye düzelmeye başladı..ve asla burda reklamını yapmıyorum zaten sayfaya girince ne demek istediğimi anlarsın o kadar gebelik postu var ki inan hepsi gerçek inşallah yardımcı olmuşumdur sana🤗
7 ay adet olmadım, evlenince 2 ay üst üstte oldum zamanında 3. Ay hamile kaldım🤗 şuan hamileyim.. umudum gebelikten sonra düzelmek çünkü pcos adet düzensizliği yanında aşırı tüylenme hormon sorunlarını yanında getiriyor. Düzelmez isemde dogumdan sonra tedavi olmaya bakıcam birşekilde

X