pms ile bas edemiyorumm artik!! hayattan sogudum!

Ben de cok travmatik atlatirim.herkes o gunlerde gezer tozar hayret ederim yuruyusum degisir.evden cikmam.hazen rapor almak zorunda kalirim.ben cok yogun olurum biraz bundan kaynakli.

Son düzenleme:
Bana çok abartmışsınız gibi geldi, ya da ben rahat adet dönemi geçirdiğimden olabilir. Benim mesela hiç ağrım olmaz diyebilirim olsa da ilk olduğu gün olur o da çok az olur yataklara düşürmez. Hiç ağrı kesici kullanmam çünkü ağrı kesici kanama miktarını azaltıyor. Ben de ilk olduğum gün biraz depresif oluyorum bir yere çıkmak istemiyorum falan ama inanın ki olmamak çok daha kötü. Geçen 2-3 aydır az oluyorum 3 günde bitiyor diye doktora gittim o kadar huzursuzdum ki kist falan çıkacak diye şükür bişey çıkmadı. Bu kadın olmanın doğasında olan bişey, hani sizin tavrınız ya niye karnım acıkıyo? Niye tuvaletim geliyo veya niye uykum geliyo ? gibi bişey olmuş. Olmazsa olmaz yani bunun önüne geçmenin, bundan kurtulmanın bir yolu yok. Ayrıca zaten bu sağlıklı olmanın bir göstergesi. Eminim ki adet düzensizliği çekseniz 3-4 ayda bir olsanız veya pko denen rahatsızlıktan muzdarip olsanız asıl stresin ne olduğunu o zaman görürsünüz çevremden biliyorum. Evet kadın olmak zor, her ayın 6-7 gününü kanamayla, regl öncesi çıkan sivilcelerle, ağrılarla geçirmek zor. Ama bunu engellemenin bir yolu yok. Bu yüzden bence sakinleştirici bitki çaylarıyla, 2-3 gün dışarıya gezmek amacıyla çıkmayarak rahatlıkla atlatabilirsiniz.. Geçmiş olsun..

Calismayanlar icin iyi de cal8sanlar napacak heray rapor olmuyor ki

Ben de cok travmatik atlatirim.herkes o gunlerde gezer tozar hayret ederim yuruyusum degisir.evden cikmam.hazen rapor almak zorunda kalirim.ben cok yogun olurum biraz bundan kaynakli.
benımde rahat yuruyemıyorum kı ne cılelı basımz varms tovbeler olsn o donemde kendımden gecıyorum:KK52:
Ben de ogrenciyim mecbur katlanicaz yapicak bisey yok.. rahatlatici caylarla, mumkun oldugunca az hareket ederek atlaticaz yani baska oluru yok..
aynen zaten tek yapmak ıstedıgım hareket etmemek :26: rahatsız olmadan gecırenlere bıde sasırıyorum hızlı hareket etsen bıle bı huzursuzluk:KK36:
Bende ayni sorunu yasiyorum.. Cildiracak gibi oluyorum bende:KK43:

:KK5::KK5: malesefff

bu sendrom nedense bana her ay olmuyor (adetlerim düzenli) ama bazı aylar adetten 2-3 gün önce sinirlilik duygusallık başliyor, ve bu ay yine depresiyondayım 2 gündür :KK43:

*dün uyandıgımdan beri bi sinir vardı ve telefonuma bakmama kararı aldım (neden bilmiyorum)
*sevgilimin gönderdigi mesajlara çok geç ters ters cevaplar yazdım şok oldu :KK53: derdin ne neyin var dedi bişeyim yok dedim :KK37: ama görseniz nasıl aglıyorum yine sebebsizce.. oda tahmin etti hastamısın sinirlisin dedi, degilim dedim
*gece oldu ilk önce 8 mesajına sadece "tmm" diye cevap yazdıgım için sinir krizi geçirdi :18:
*ardından 24 tane mesajına tek cümleyle cevap verdigim için küplere bindi ve bana yat zıbar dedi :KK37::KK37:

böyle işte iyiki yılda bir kaç kez böyle oluyorum yoksa hiç çekilmem benimki en çok sinir yapıyor offf

yeni konu açmak yerine kendi konumu hortlatayım dedim.
bir sürü sey denememe ragmen gecen gun ufacık bısey ıcın saatlerce agladım ben sanırım bu bas belasıyla yasamaya alısmak zorunda kalıcam :KK43:((((

bu duygular normal degil diye dusunuyorum,bu gayet kadinsi ve normal birsey,niye pis olasin ki.Tamam biraz sinirli kaaprisli olunur o kadarida normaldir.Ben sebelerce regl olmak icin ugrastim ,ilaclar aldim tedaviler gordum.Regl olamamak daha kotu,regl olamadigim icin,sinirli,mutsuz hayata kusmus,kilo almis,sis bir karin ve vucut birsuru sey.Inanin yerimde olmak istemezdiniz.regl olmaniz demek sizin saglikli bir kadin oldugunuzunda gosterfesidir ayrica,bu durumdan kurtulun ve halinize sukredin bence.

bebek düşünmüyorsanız doğum kontrol hapı kullanmayı bi danışın doktorunuza
benim fiziken orta derecede ağrım ve 1 hafta kanamam olurdu
ağlamalar, çikolata krizleri vs de tabi
ama doğum kontrol haplarından sonra ohhh çok rahattım adet mi olmuşum olacak mıyım hiç anlamıyorum bile, sadece biraz şişkinlik, hepsi o kadar

ne kadar sansli oldugunu bilemezsiniz. bende hafif gecirenler oldugunu bilmiyordum sevineyim mi uzuleyim mi bilemedim.
sizin adiniza sevindim kendi adima uzulmeye devam:KK31:

yok yalniz degilsiniz.:nazar:onu ben surekli diyorumm. cok sanslisin boyle derdin yok diye sadece bunun icin yani.
tampona guvenemiyorum ya her yer baticakmis gibi geliyo bi alisabilsem.
meyve felan kar etmiyor bana ya aslinda benim sorunum o huzursuzluk gunluk hayatimin bozulmasi disari ciktigimda wc ye gitme eziyeti misafirlige gitmek zaten hic istemiyorum.... kendimi o kadar kotu hissediyorum makyaj felan icimden gelmiyor.

tampon kullanıyorum ben arada
çok rahatlık gerçekten
koku vs olmuyor ped gibi hışır hışır da değil
sıcaklarda özellikle tampon :)

tampon kullanıyorum ben arada
çok rahatlık gerçekten
koku vs olmuyor ped gibi hışır hışır da değil
sıcaklarda özellikle tampon :)
onu bı beceremedim her an cıktı mı cıkıcak mı damlıcakmı korkusundan kesınlıkle sıcaklarda yanıyorum ya kabus gibi.
Sana inaniyorum canim gercekten :KK43:
böyle bir sinir harbi görmedim kendimi tanıyamıyorum :KK43:
bu duygular normal degil diye dusunuyorum,bu gayet kadinsi ve normal birsey,niye pis olasin ki.Tamam biraz sinirli kaaprisli olunur o kadarida normaldir.Ben sebelerce regl olmak icin ugrastim ,ilaclar aldim tedaviler gordum.Regl olamamak daha kotu,regl olamadigim icin,sinirli,mutsuz hayata kusmus,kilo almis,sis bir karin ve vucut birsuru sey.Inanin yerimde olmak istemezdiniz.regl olmaniz demek sizin saglikli bir kadin oldugunuzunda gosterfesidir ayrica,bu durumdan kurtulun ve halinize sukredin bence.
gayet normal mi iğreniyorum gercekten. oturmaya rahat yok kalkmaya rahat yok bıraz fazla hareket etsen hemen sarlıyosun sınır sıstemım bu ezıyetı kaldıramıyo.
gecmis olsun. tabıkı yasadıgınızın zorluklarını sız bılebılırsınız. bende sımdı olmayı beklıyorum ama boyle sinirli gergin memnuniyetsız elımde olmayan bı agresiflik var ustumde. saglıklı oldugum ıcın sukredıyorum tabıkı. ama calısırken ederken bı ınsanın bu saglık gostergesı olarak kanamasını anlamlandıramıyorum. tabiki saglıklı olayım kım ıstemez ama bu bı ezıyet.

bebek düşünmüyorsanız doğum kontrol hapı kullanmayı bi danışın doktorunuza
benim fiziken orta derecede ağrım ve 1 hafta kanamam olurdu
ağlamalar, çikolata krizleri vs de tabi
ama doğum kontrol haplarından sonra ohhh çok rahattım adet mi olmuşum olacak mıyım hiç anlamıyorum bile, sadece biraz şişkinlik, hepsi o kadar
yakın zamanda düşünmüyorum. ama dogum kontrol hapı kullananlarda hormonları degıstıgı ıcın sızlandıklarını duyuyorum. kanamanız ne kadar suruyor peki?
şişkinliğe ben razıyım.
esıme dun aksam sınırlendıgım seyı duysanız gulersınız bana elımde olmayan bı gergınlık var ustumde sımdı gelıcek calısırken erkeklern ıcınde calısıyorum lavaboya gırmek etmek ben sanırım bu konuda takıntılıyım.

onu bı beceremedim her an cıktı mı cıkıcak mı damlıcakmı korkusundan kesınlıkle sıcaklarda yanıyorum ya kabus gibi.

böyle bir sinir harbi görmedim kendimi tanıyamıyorum :KK43:

gayet normal mi iğreniyorum gercekten. oturmaya rahat yok kalkmaya rahat yok bıraz fazla hareket etsen hemen sarlıyosun sınır sıstemım bu ezıyetı kaldıramıyo.
gecmis olsun. tabıkı yasadıgınızın zorluklarını sız bılebılırsınız. bende sımdı olmayı beklıyorum ama boyle sinirli gergin memnuniyetsız elımde olmayan bı agresiflik var ustumde. saglıklı oldugum ıcın sukredıyorum tabıkı. ama calısırken ederken bı ınsanın bu saglık gostergesı olarak kanamasını anlamlandıramıyorum. tabiki saglıklı olayım kım ıstemez ama bu bı ezıyet.

yakın zamanda düşünmüyorum. ama dogum kontrol hapı kullananlarda hormonları degıstıgı ıcın sızlandıklarını duyuyorum. kanamanız ne kadar suruyor peki?
şişkinliğe ben razıyım.
esıme dun aksam sınırlendıgım seyı duysanız gulersınız bana elımde olmayan bı gergınlık var ustumde sımdı gelıcek calısırken erkeklern ıcınde calısıyorum lavaboya gırmek etmek ben sanırım bu konuda takıntılıyım.

Aynen :KK43: bende öyle oluyorum ... ama bence bunun cözümü yok ki ...
düsünsene ayda 10 gün kendinde degilsin resmen ...

cok gerginseniz,melisa cayi,papatya cayi gibi bitkisel caylar icmenizi oneririm.Hap formunda olan biitkisel ,sakinlestiriciler var.Eczaneye,ya da bir doktora danisin.Bir deneyin derim belki faydasi olur.

Aynen :KK43: bende öyle oluyorum ... ama bence bunun cözümü yok ki ...
düsünsene ayda 10 gün kendinde degilsin resmen ...
işte bu da beni sinir ediyor gelmeden once 1 hafta oyle gelıyo kendısı oyle resmen kabus gibi.
malesef yok :KK43:(

cok gerginseniz,melisa cayi,papatya cayi gibi bitkisel caylar icmenizi oneririm.Hap formunda olan biitkisel ,sakinlestiriciler var.Eczaneye,ya da bir doktora danisin.Bir deneyin derim belki faydasi olur.
belkide bitki çayları uyku yapıyo tuketemıyorum ama uyku yapmayan bı sakınlestırıcı varsa sormakta fayda var.

Ya belki bazilariniza komik gelebilir derdin mi kalmadi diyebilirsiniz ama gercekten bu benim derdim.. hayatimi kisitlayan derdim... allah beterinden saklasin ama elimde degil... soyleki adet donemi oncesi olmadik seylere aglamak sinirlenmek depresif olmak bunlar zaten ha geldi ha gelcek bugun gelir gene agrili gunler baslayacak stresiyle 3- 5 gun geciyor... geldigi gun yastayim zaten...

sonrasinda malum doneme giriyoruz allahimm sanki dunya yikilmista ben altinda kalmisim sanki dunyanin en sanssiz en cirkin en bedevi insani benim.
boyle bir psikoloji bozuklugu yok.. disari cikmak istemem adim atasim gelmez agrisini gectim kendimi kisitlanmis igrenc pis gibi hissediyorum:KK50:
dus aliyorum sanki temiz olmamisim gibi hep kokuyomusum gibi.. diyorum ne olur bi daha dunyaya gelsem erkek olarak geleyim ya.cok mutsuz oluyorum hic biseye elim ayagim gitmiyor o gunlerde uyutsalar beni keske. cocuk istemesem kokten olmamayi engelleyecek cozumler arayacagim zaten bazi uzmanlar kadinlar icin boyle biseyin tamamen sart olmadigini savunuyorlarmis onlara katilmak dogru olmasini istiyorum.
o derece taktim lavoboya gitmek istemiyorum dunyadan soyutlaniyorum.

travmalardan travmalara giriyorum.. diyeceksiniz ki bu kadar abartiyosun psikolojik destek al yok yok yok bende takinti mi oldu nedir anlamadim mide bulantilari vs. saymiyorum zaten..
herkes boyle mi o reklamlardaki gibi mutlu mesut geciren var mi bu gunleri??

esim artik o gunlerde ben eve gelmiyim sen bitince cagir beni olmaz mi diyor dusunun ne trajikomik haldeyim:KK37:
cevremdekiler zaten hastalandigimi duyunca yakin cevrem ailem dostlarim artik olaganustu hal ilan ediyorlar.:KK52:

nefret ediyorum kendi kendime diyorum ki dunyada milyonlarca kadin yasiyor bunu sanki secilmissinde sana verilmis gibi davranma ama o gunler gelince bu teselliler bosa cikiyor 1 hafta oncesi 1 hafta kendisi koca ay gitti zaten mutsuzlukla. var mi bunun cozumunu bulan:26: simdiden tesekkurler zaman ayirdiginiz icin.

benimde evlendikten sonra pms sıkıntım başladı. eskiden hissetmezdim bile ve çok düzensizdi. evlendikten sonra düzene girdi ama pms baş gösterdi. benim sıkıntım aşırı çikolata aş ermem ve sinirlilik yapıyor malesef. 1 hafta öncesinde aşırı gergin ve sinirli oluyorum patlamaya hazır bomba gibiyim. malesef ki müşteri ilişkilerinde çalışıyorum yani her gün birebir bir sürü insanla muhatabım ve bazen sinirimi belli ediyorum ister istemez. insanlar o kadar aksi ve anlayışsız ki, hemen şikayet edeceğiz diye başlıyorlar oysaki 30 kere aynı şeyi anlatmış oluyorum.... napacağız bilmiyorum :KK43:

X