Polikistik ile gebelik elde etme sürecim

Arkadaşar ne yaptınız ben yeni katıldım aranıza yeni gördüm konuyu merak ettim

Evet

Evet benim de öyle ama 2 ay önceki hormon testimde testesteron hormonum sınırın çok az üzerindeydi. Acaba o çok engel olur mu ona kafayı takmış durumdayım
Beminde testesteron sınırın çok az üstünde acaba o mu sorum oluyor

Hayır ilaçlık bir durum yok dedi
İnsülin direncinize bakıldı mı peki
O yüzden mi yok diyorsunuz
Yoksa bildiğiniz kadarıyla mı yok
Zaten çok zayıfım.insülin genelde aşırı tatlı yeme isteği olanlarda kilolularda oluyor.

Alt sınır 2,5 aslında
Biraz direnciniz var ama bu hormonu nasıl düşürürüz bilmiyorum yüksek değil sınırın biraz üstünde ama yine de var yani
Referans aralığı 3 ten başlıyor yaptığım hastanede.diyetisyenim 8 üstü kabul edilir dedi direnç

Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmayı çok istedim ben nasip oldu. Çünkü ben hamile kalmadan önce böyle bir konuyu çok araştırdım günlerce saatlerimi harcadım pco olup hamile kalanların nasıl kaldıklarını öğrenmek için.

Şimdi ben kendi yaptıklarımı anlatacağım.
30 yaşındayım.

Bundan iki yıl önce bana pco teşhisi kondu ancak ben ozamanlar çocuk düşünmediğim için hiç önemsemedim hiç üzerinde durmadım. Ancak hep çok sancılı regl dönemi geçiriyordum.
Benim adetlerim her zaman düzenliydi ancak dönemlerim çok uzundu.
Yani ben her ay adet oluyordum ancak 31,34,35 günde bir her ay değişiyordu.

Bundan iki ay önce çocuk düşünmeye başladık.
Ancak ilk ay yumurtlama olmamış. Pco olduğu icin her ay yumurtlama olmuyormus üstünde durmadığım icin bilmiyordum.

Geçen ay sinirsel olarak stresten ve acaba hamilemiyim diye düşünmekten benim adetim ilk kez 40 günde geldi ve ben kesin hamileyim dedim. Doktora gittim.
Bana bu ay yumurtan olmamış dedi.
Genel olarak ruh halim paniktir 🥲
Beni aldı çocuğum olmayacak düşünceleri.
Çok ağladım doktorum da şok 🤣

Bir sene deneyin bir sene hiç olmazsa tedavi yaparız dedi.

Bana adet söktürücü verdi ancak ben onu içmek istemedim kendi haline bırakacağım dedim eve geldim kendiliğimden adet olmuştum çok şükür.

Ve o gün karar verdim tamamen sistematik ilerleyeceğime ve üzülmeyeceğime.

Yaptıklarımı yazıyorum.

1-) pilatese başladım. (Hareketsiz bir yaşamım var evden çalışıyorum.) yürüyüş yaptım bol bol hareket yoga ve su içtim hep

2-) Aburcubur bıraktım Havuç ve avokado yemeye başladım.

3-) bir süre gynopol kullandım ( inositol olduğu icin ve folik asit kullanıyordum zaten)

4-) kesinlikle altını çiziyorum ovülasyon testine başladım çünkü doktor bana bu ay yumurtlamamışsın demişti Ekim ayı için boş yere umut etmektense en azından testler de göreyim istedim ve aynı zamanda doktor kontrol için beni çağırdı yumurtlama olacak mı diye bakmak için.
26 ekim adet oldum, 9 kasım yumurtlama oldu doktor da onayladı testte de gördüm.

5-) Altını çizmek istediğim bir konu daha kesinlikle her gün ilişkiye girdik.
Ara vermedik her gün ilişkiye girdik.
Ve bu asla görev gibi olmadı istedik yaptık🥲🤣

6-) her ilişkide kayganlaştırıcı kullandık markette satılanlardan, su bazlı olanlardan. Bunu bilerek yapmadık rutinimizde vardı etkisi oldu ya da olmadı bilmiyorum ancak yaptığımız için yine de yazmak istedim her ilişkide bu kayganlaştırıcıyı kullandık kolay ilişki olması açısından. (Yine de üstünde spermleri öldürmez , ama spermleri yavaşlatabilir yazıyordu) yeni farkettim bunu da hic okumamıştık

7-) kafamdan attım demiyorum Ancak stres yapmadım bu gerçek, çünkü alternatif ekledim kendime örneğin bu ay ya da önümüzdeki ay gebelik olmazsa tatile gideriz en azından biraz daha hayatımı yaşarım diye düşündüm fakat her gün de takip ettim olacak mı olmayacak mı diye ister istemez , stres yapmadan bir önceki ay çok stresliydim çünkü bu ay birtık daha rahattım.

9-) YouTube üzerinden hamilelik meditasyonları yaptım çok etkisi var kesinlikle çok etkisi var çünkü temiz bir zihin temiz bir zemin hazırlıyor..
bilinçaltımızdaki blokajlarda gebeliğimize engel olabiliyor o sebeple bu meditasyonlar çok iyi geldi tavsiye ediyorum.

Yumurtlama üzerinden 10. gün gebelik testi yapmaya başladım. Mikroskopla bakılacak kadar çok minik bir silik çizgi çıktı ama kuruma çizgisi daha çok benziyordu.
11.Gün bariz silik çizgi çıktı
12.Gün net çizgi çıktı

Kan verdim gebeliği teyitledim. 😍🙏

Polikistik bir sendrom tamamen bitiyor mu bilmiyorum ama önemli olan yumurtlamayı elde etmek.. Yumurtlamayı yakalayıp değerlendirmek..

Umarım bir kişiye bile ışık olabilirim🙏🙏 İsteyen herkese nasip olsun tüm kalbimle diliyorum ❤️
6 aylik evliyim ve hamile kalamiyorum dr gittim testler temiz ama kafayi yicem neden olmuyor 2 gunde 1 iliski yaşıyoruz. Ovülasyon laboquik marka kullandim cizgiler net cikmiyor. Allahini seven bana bir oneride bulunsun ben 28 eşim 32 yaşında.

tebrikler. ben de bir pkolu olarak endişeliydim gebe kalıp kalamayacağımdan.

bazen testte o yumurtalamayı görsek bile olmayabiliyor. ben de ovulasyon testi kullandım cünkü 32-35 günleri arasında değişiyordu adet olma günlerim. testte yumurtlamayı gördükten sonra değerlendirdiğim birkaç ay oldu maalesef olmadı. o yüzden o testler iyi bir yönlendirici ama kesin olarak hamile olmayı sağlamıyor. benim doktor 20. günden sonra ilişki olsun demişti testte de o günlerde zaten koyulaşma başlıyordu. ilişkiden 13. gün sonra da testte silik çıktı.

çok fazla kafayı takmadan hamile miyim diye strese girmeden akışına bırakmak en önemli etken oldu benim hamile kalmamda. o yüzden spor, sağlıklı beslenme, yoga vs. bu tür şeylerin pozitif etkisi çok. çok fazla kafaya takınca bu sefer ilişki görev gibi oluyor, adet olana kadar gebe miyim diye peşine düşmekten günler bu tür düşüncelerle geçiyor ve verimli olmuyor.
Bende pkoluyum 4 yıla gircez hala olmuyor çatlama denedim klomen defalarca 6-7 kez denedim olmuyor zayıfla diyolar başka bişey demiyolar

Benim insülin direncim de çıktı
Testesteron ve insülin birbiriyle alakalıymış
Merhaba evet erkeklik hormonu böbrek üstü tüylenme olunca meydana çıkıyor Tiroidlerine de baktır mutlaka hepsi bağlantılı bi anda fırlıyo hepsi. Bende de insülin direnci var

X