Polikistik over ameliyatı

ben 14 kilo zayıfladım diyetisyen yağ kalmadı vucutta dedi ama doktorum ısrarla kilo ver diyor bu arada 60 kiloyum boyum 166 düşünün benim adetim hep düzenli ama benim ultrasonda anlaşıldı polikistik over olduğum kaç defa klomen çatlatma aşılama ve bir tüp bebek denemesi hepsi negatif :KK43:((
kilon iyi bence ama doktorlara göre çok geliyor valla tanıdığım ne kadar çok kilolu insan var hepside hamile kaldı herşeyi kiloya bağlıyorlar doktorlar anlamış değilim pkos benimde başımın belası bir hafta önce laporoskopi oldum bu yüzden inşallah güzel sonuç alırız hepimiz

n güzel olmus bende çölyak çıktım bende kilo verdim adetim şükür düzene girdi,gerçi düşük yaptım ne kadar sonra olurum adet allah bilir.hadi hayırlsı inşallah

Başlığı açan arkadaşıma katılıyorum, evet hanımlar pcoslulara ovaryan drilling isimli bir cerrahi girişim yapılıyor. Bu ameliyat ile yumurtalıklara küçük küçük delikler açılıyor ve yumurtalık içindeki kalabalık yapan ve pcostan dolayı bir türlü atılamayan yumurtalar sönüp gidiyor. Ben de aynı durumdan dolayı gebe kalamıyordum, aşılama, hormon ilaçları vb. bir sürü yol denedik ama bir türlü hamilelik oluşmuyordu. En son doktorum gel drilling yapalım tüp bebek yaptırmakla eşit gebelik şansın var dedi açıkçası ameliyat olma fikri beni ilk başta ürküttü ama baktım olmuyor ikna oldum ameliyattan sonra 2. ay gebe kaldım. Şimdi benim ufaklık 3.5 yaşında 😊 şimdi tekrar çocuk istiyoruz ve benim yumurtalıklar tekrar ameliyat öncesi eski haline döndü. Ama zaten doktor bu ameliyat pcosu ortadan kaldırmaz sadece gebelik şansı verir demişti. Şimdi ben de aynı şeyi düşünüyorum gidip bir doktor bulacağım ve ameliyat fikrini danışacağım eğer olumlu yanıt alırsam ikinci çocuk için de tekrar yaptıracağım 😶‍🌫️😊
Merhaba bu pcos’tan Gerçekten psikolojim bozuldu artık doktor olarak kime gitmiştiniz?

Pcos ameliyatı nedir sorun zaten yumurtalar yumurtaları alırsa menapoza girer insan bu bir bozukluk ameliyatla alınacak bir şey değil

X