polikistik over,hamile kalmak için zayıflamak,spor yapmak,bebişi düşürmek?

xeynox,

Ben bir çok sitede PKO hastalarının kilo vererek PKO'i yenebildiğini kolaylıkla hamile kalabildiğini okudum. Sanırım sen bunun gerçek örneğisin
Ben 157 cm boyunda ve 49 kiloyum. Kilolu değilim ama zayıf da değilim...
Umarım en kısa zamanda hamile kalmak bana da nasip olur. Umut verici mesajın için teşekkürler

Merhaba Dorukum,

Senin adına çok sevindim. Hani diyorlar ya hamile kalmak tamamen psikolojiyle alakalı bir şey, hiç beklemediğin anda hamile kalırsın diye aynen öyle olmuş seninkisi. Sanırım ismi Doruk olacak. Allah Doruk'unu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Yazdıkların çok sevindirici. İnşallah bana da nasip olur

Bende pko yum. Ilk gebeliğimde tedavi ile olmamıştı. Hayıt kullanmıştım. Iki hafta önce düşük olan hamileliğimde 5 ay uğraşın sonucu yine kendiliğinden olmuştu. Pko ya stres yasak.....

pko lu idim umarım olmam bi daha inşallah çatlatma iğnesinden sonra zaten ilk denememde hamile kaldım
39+4 olduk oğlum her an gelebilir 49 kilo 1,63 boyum tabii şuan 70 oldum Diyeceğim o ki stress yapmayın dua edin bol bol Allah isteyen herkese versin Banada sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin AMİNNN:))

MAŞALLAHHH YAAAAAAAAAAAA herkezz hamişş kalmışşşş burayıı çok seviyorumm ben kara kara oturup ağladım bir buçuk senedir nie gelmemişim bende pcoluyum ve umutsuz bi vakaymışım gibi bakıyordum kendime eşimede öle gösteriyordum kendmi hatta evlenirken vazgeçebilirsin benim çocuğum olmaz dedim ama hamdolsun eşim bana öle bir destekciki cennetten bir hediye gibi çok takan bi insanım eşimin ailesiylede aynı binadayız tın deseler hemen benim gözler çeşme bekarken pco bu kadar baskın değildi demekki strese gerçekten gelemiyo pco evlenince heryerimde kıllanma kilo alma başladı.1 aydır rejimdeyim 70 kiloyum 55 olmadanda durmak yok.bide şu herşeyi takmayı bi def edebilsem inanın burda hamişliğini paylaşanlarr bana öle bir umut veriosunuzki GÖNLÜNÜZDE NE VARSAA ENN GÜZELİ SİZİN OLSUN O KADAR İÇTEN DUA EDİYORUM RABBİM YAVRULARINIZI HAYIRLA YETİŞTİRMEK NASİP ETSİN EN GÜZEL YERLERE GELSİNLER İNŞALLAHH.içim içime sığmıyorr bide dr bulsam başlasam tedaviyeee NASİPPP ET YARABBİMMMMMMMMM

Güzel dilekleriniz için teşekkürler.Bence hamile kalmanın önündeki en büyük engel stres.Stres olunca beynin bir salgısı oluyormuş sanırım.
Ben geçen sene,34 yaşındayım deyip stres oldum geç oluyorum diye.3 ay eşimi sıkıştırdım,yapılması gereken herşeyi yaptım ( duvara ayak dayamak gibi) olmadı.2 günde bir gebelik testi alıyordum.Eczanedekiler bile çok iyi tanımışlardı beni.Baktım olmuyor,kendimi teselli ettim,Allah kısmet etmiyor demek ki dedim ve bıraktım.Sonra yaz tatiline çıktım.Midem bulanmaya başladı.Doktora gittim.40 günlük hamileymişim.Yani bu konuda ısrarcı olmayı bırakıp,işi oluruna bırakınca 4. ay hamile kalmışım,farkında bile değilim.Allah herşeyi gönlünüze göre versin.

bendede aynı sorun var sen yine spor yapıyosun ne güzel ama ben spor yapmayıda sevmiyorum çok doktora gittim 3 yıl tedavi gördüm olmadı. sonra bitkisel tedaviye başladım belki o iyi geldi hamile kaldım bir çoçugum var ama dogumdan sonra aynı şikayetler başladı yine gebe kalamıyorum şimdi yine bitkisel tedaviye başladım faydası olursa size yazarım benimde kilo sorunum var 62 kilodayım zayıflayamıyorum aksine gitgide kilo alıyorum canım çok sıkılıyor

tam 6 aylık evliyim ve salı günü doktora gittim normalde hakkeri yüksekovada görevliyiz eşimden dolayı ama şuan tedavi için ailemin yanındayım samsunda eşim çok bebek istiyor doktorum pko tanısı koydu kiloyla ilgisi yok bende anlamadım ilk 9 gün gün belara dogum kontrol hapı verdi bugün 4.günüm günde 3 defa kullancam son günlerde sabah akşam dedi hastalanınca doktora gidecegim 3 ay kist için tedavi vercekmiş sonra bebek tedavisi uyguliyacak inş.mevlam hiçbirimize aratmaz biran önce tatdırır o annelik duygusunu

merhaba herkese.. bugün günlerden ne kötü bir gün.. ama ilk sayfaları okudum çokumutlandım mutlu oldum.. tedavi görmeden bile hamile kalan var..şükürler olsun :)

bende bugün bu değerlerle pko lu oldugumu öğrendim.
değerlerimi yazıyorum anlayanlarda varsa söylesinler sevinirim..
Biyokimya
total kollesterol : 218 normali 200
sgpt(alt)(37c) : 31 normali 31 sınırda
Koagulasyon
ptz % : 133 normali 120
d-dimer : 0.73 normali 0.50
Hormon
total testesteron : 69.73 normali 73 sınırda
Kültür
lökosit : çok sayıda yazıyor
Transvajinal ultrason sonucum
uterus antevert konumda olup normal boyuttadır.
endometrium kalınlığı 4mmdir.
myometrium homojen ekodadır.
her iki over normaldir.
bunlar a bakarak pko sun yumurtaların yok dedi..
anlayan varsa bilgilendirirse sevinirim...
bide ben her ay 28 29 günde bir regl olurum hiç şaşmaz ... bu pko ne belirti veriyor? adet düzensizliği diye biliyorum ama bende böyle bir problem yok.anlamadım gitti zaten.... pko luymuşum

Bende pkolu biri olarak sizleri çok iyi anlıyorum ama dünyanın sonu olmadığını yaşayarak öğrenenlerdenim. Tam 118 Kiloydum pko olduğumu öğrendiğimde üstelik 2.ci bebeği düşünüpte uzun süre netice alamadığımda öğrenmiştim. Neticede tam tedaviye başlıyacağım sırada hamile olduğumu öğrenmiştim(ki normal yolla hamile kaldığıma doktor bile mucize demişti)
Sonuç :) 7 aylık çok tatlı bir kızım daha oldu ve hamileliğim sırasında 5 kilo verdim. Hamileliğim sırasında canım ne istiyorsa yedim ve doğumumuda çok rahat yaptım (normal doğum)
Hala süt verdiğim için pko tedavisine başlayamadım ama hiç dert etmiyorum sonuçta en kısa zamanda tedavime başlamak için doktora gitcem.

Umarım herşey gönlünüze göre olur ve en kısa zamanda sizlerde bebişlerinizi sağ sağlım kuçağınıza alabilirsiniz.
Tüm dualarım sizlerle

Allah hepimize yardımcı olsun kızlar. Bende maalesef pkoluyum. 1.5 yıllık evliyim. Dr. doğum kontrol hapı verdi ama çocukta düşündüğümüz için kullanmadım. 7 kilo gibi bir fazlam var. Şimdi kilo vermeye çalışıyorum, bilmiyorum bir değişiklik olacak mı? Hamile kalan pkolu arkadaşları okudukça mutlu oluyorum. Allah hepimize nasip etsin inşallah bebeğimizi kucağımıza almayı

Arkadaşlar,
Ben hamile kalmada büyülü bir şey olduğuna inanıyorum.Tamamen Allah'la sizin aranızda.Eğer ki Allah'ın vermeye gönlü varsa veriyor,oluyor.
Ben daha önce de yazdım,PKO'luyum.Her türlü belirtisini şiddetle yaşıyorum ve 2 kez hamile kaldım.
Allah'a teslim olun,hayırlısı ne zamansa bana kısmet et diye dua edin.
Ablam 43 yaşında.Doktor bazı sebeplerle asla hamile kalamayacağını,tüp bebekle de şansının %3-5 arasında olduğunu söylemiş.Ablam kendiliğinden hamile kaldı.Hem de yeni evli.
stres çok önemli bir faktör.Akışına bırakın.

slm kızlar,
ben de pkoluyum 1.5 sene bebek için doktor kontrolü, aşılama, iğne tedavisi oldum. Yumurtalar çok inatçı çıktı. Her ay bir şeyler ters gitti. Artık psikolojik olarak da kendimi çok yıpranmış hissettim. Yumurtaların nihayet büyüdüğü ay aşılamadan falan vazgeçip tüp bebek yaptırdım. Çok şükür tuttu. Şu an 4 aylık hamileyim. Ben çok uzun seneler bekleyemedim. Eğer maddi imkanınız varsa (zaten doktor muayenesi- tahlil-ilaçlar da az tutmuyor totalde) normal olsun diye kendinizi yıpratmayın.
Allah isteyen herkese nasip etsin, hamişlere de kucağına almayı nasip etsin inşallah..

bende 7 yıllık evliyim 2 yıl boyunca d.kont hapı kullanarak korunduk sonra bebek istedik ve korunmayı bıraktım hemen adetim düzensizlesti dr gittim pkolu oldugumu ögrendim. 5 yıldır yok yumurta takibi yok kilo vermeye calısmalar yok asılama tedavisi ugrastık durduk encokta ben yıprandım tabi esim hep destek oldu bana ama onda bi sorun yoktu kendimi sucluyordum ben. Bide o zamanlar benim kilom 67idi dr kilo ver düzelir dedi ben 62-63 olmustum ama yinede hamile kalamadım ne ilaclar ne tedaviler ama bilincaltımda hep tüp bebekten cok korkuyordum ve Allah basıma verdi artık ugrasmayalım tüp bebek yapalım dedik ve iyikide yapmısız yoksa hala ugrasıyo olurduk. Suanda Allahıma şükürler olsun 7 aylık hamileym agustos basında doğumum olacak. Her pkolunun bünyesi aynı olmuyo ama bir iki yıl bekleyip biseyler yaptıysanız zorlamayın arkadaslar benden tavsiye direk tüp bebek yaptırın zaten tüp bebekte pkolular en şanslı grup oluyolar.

çok sevindim arkadaşım bende kist ameliyatı olmuştum ve hamile kalamadım tüp bebeğe geçiş düşünüyorum daha dr ile konuşmadım ama çok korkuyorum bana tedavini ayrıntılı bir şekilde anlatırsan süresini maliyetini acı hissini ve nerede yaptırdığını çok minnettar kalırım şimdiden sağol

Arkadaşlar merhaba,
2 yıl pko ile cebelleşip sonra hamileliği nihayet tatmış biri olarak en önemli önerim; vazgeçmeyin! 3 tüp bebek denemesi ve ardından bir aşılama bana şunu gösterdi; pko vs değil mesele, allah ne zaman hayırlıysa o zaman nasip ediyor bebeğimizi kucağımıza. 6 ayda hiç uğraşmadan hamile kalan pko lu arkadaşlarım da var. benim için ise onca tüp bebek denemesi sonrası doktorum bile bu kadar bahtsızını görmedim demişti!
sonra onca tüp bebekte olmadı da aşılamayla mı hamile kalacağım diye hayatı sallamış günümü gün ederken 2 yıldır beklediğim haber geldi ! onca iğne, onca ilaç, soğan suları,incirler... biz ne yaparsak yapalım herşey vaktini bekliyor.
kızlar... vazgeçmeyin ve bunların sadece doğru zaman olmadığı için süreci uzatan bir bahane olduğunu düşünün. allah en hayırlısını en hayırlı zamanda nasip edecektir!
bunu her seferinde bunalıma girip göz yaşı döke döke kendini bitirmiş biri olarak söylüyorum ve biliyorum hiç kolay değil. ama allah!ın izniyle en hayırlı zamanda size de birgüneş doğacak.
bakın hala inanamıyorum ama rüyalar gerçek oluyor! nolur kendinize iyi bakın, hayatınızın tek amacı tedavi olmasın, ruhunuzu rahatlatın çünkü ben her seferinde kafayı takıp negatif sonucu alırken ilk kez nasıl olsa olmayacak diye hayata devam ettiğim anda bu şansı yakaladım. bu da hiçkolay değil, amaç buyken kafadan atmak çok zor ama eşinizle güzel vakit geçirin, işinize, arkadaşlarınıza vakit ayırın, evinize vakit ayırın... kafanızı dağıtın !
meleğiniz sizi bulacak ve polikistik over asla size engel olamayacak, bunu hiiiçççç unutmayın !

merhaba
29 yasindayim ve ne zamandan beridir pko luyum hatirlamiyorum bile.13-14 sene oldu herhalde. 2 yildir evliyim ve malesef hipofiz bezimde cikan urdan dolayi doktorum hamilelik isini ertelememi tavsiye etti. 1 yildir kontrol altindayim su an cok sukur problemim yok. yazin gene kontrollerim var ve sonuclar iyi cikarsa hamile kalmak icin onumde bir engel kalmayacak. acikcasi hamile kalip kalamamak aklimda bir soru isaretiydi. ama burada yazilanlari okudukca endiselerim azaldi. herkese yazilarindan dolayi cok tesekkur ediyorum umarim bu yaz iyi haberler alirim ve en kisa zamanda hamile kalabilirim. Herkese saglikli bir yeni yil diliyorum

kk nın hemen her pkos topiğinde en az bi mesajım vardır heralde...
eheh neyse efenim bende pko şubat 2010 da yokladı, nisan 2010 da kesinleşti...evlendiğimde 52 kiloykene 1 sene içinde 67 ye kadar fırladım...glukophage ve doğum kontrol hapını yaklaşık 6 ay kadar kullandım ve 4 kilo kadar verdim bu süre içinde...eylül 2010 da klomenle yumurta elde edildi ve İnciye hamile kaldım çok şükür
hamileliğimin ilk 3 ayında pkos nedeniyle düşük riskine karşı doktorcum glucophage a devam ettirdi artı bebe aspirini de kullandım...ayda 1,5 kilo kadar alıyo olmama rağmen çok sıkı tuttu, hatta gebelik şekeri ihtimaline karşı tatlıyı vb yi de yasakladı kendileri
İnci hanım, rahim içinde büyümediği için tam 37. haftada uni sancı+sezaryenle sağ salim doğdu, doğumdan sonra 2 ay kadara düzenli adet oldum ve fakat gerizekalı pkos hortladı, ayrıca 70 kiloydum ve özellikle emziremediğim için kilolar gitmiyodu.
sonra doktor fırçaladı, efenim adet siklusları uzadı derken, sıkı bi diyet ve spor programıyla 1,5 ayda 8 kilo verdim, ve inanın, adet olma aralığım o 1 ayda şaaakk diye 42 günden, 30 güne düştü...kilo vermek pkonun en büyük ilacı arkadaşlar bunu bi kere daha anladım...

şu anda halen doğum kontrol hap+glucophage az da olsa spor ve diyetle yaşamıma devam ediyorum...

herkeslere hayrılı ve sağlıklı hamilelikler diliyorummm

merhabalar. ben de pko rahatsızlığı olduğunu 15 gün önce öğrendim. 1 yıllık evliyim. 1 yıl içinde çok fazla kilo aldım. kilo alana kadar hiç adet düzensizliği yaşamadım. geçen ay 10 gün gecikti adetim.tabi hemen test yaptım. eşim de ben de çok istiyoruz bir bebeğimiz olmasını. sonuç hüsran. bir de üstüne 20 gün adet gördüm. doktor ilaçla kesti bu sefer. kilo verene kadar beklememizin daha iyi olacağını söyledi. ama sorun şu ki kilo veremiyorum ve çok gergin günler geçiriyorum.zaten bu rahatsızlığı yaşayanlar kilo vermekte zorlanıyorlarmış.bir de bütün gün masa başı çalışıyorum çok zor işim iyice umudumu kaybetmeye başladım. hamile kalırsam bebeğimi düşürmekten çok korkuyorum. benim gibi bu sorunu yaşayan ve hamile kalabilen arkadaşlar varsa lütfen beni aydınlatırmısınız. sizden gelecek desteğe ihtiyacım var.

slm kader arkadaşları bende pkoluyum 2 yıllık evliyim eşim varikosel ameliyatı oldu yaklaşık 6 oluyo ben geçen ya dr gittiğimde böyle pko dan hiç bahsetmedi hatta bi problemim oolmadığnı söyledi 4 ay önce başka bi dr a gittiğimde benmde şüphelendğm gibi pko çıktı biraz önce internette bakıyorum pkoyla alakalı iç karartıcı şeyler yazmışlar cnm çok sıkıldı diyosunuz ya kafan rahat oluck ozaman oluyo peki onu nasıl yapıcm.komşumun kızını çok seviyorum ve çocukda bana çok yakın duruyo ben onu severken oynarken bana acıyormuş gibi bakması cnmı yakıyo....rabbim yüzümüzü güldürsün inş hepimizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…