polikistik over,hamile kalmak için zayıflamak,spor yapmak,bebişi düşürmek?

Arkadaşlar merhaba . Bende de polikistik var.t her ayin 26sinda düzenli olarak adet görüyorum. Bu ay içinde 3 keZ ara ara kahve kanamalarim oldu. Su an da adet olmam gerekiyor ama 2 gun önce hafif pembemsi kan geldi 2 gündür de siyah kan Geliyor. Esimle bebek de istiyoruz acaba neden böyle oldu. Hamile miyim ? Yardimci olursaniz çok sevinirim teşekkürler.

Kızlar pko olup hamile kalmayı başarabilenler yazabilir mi neler yaptığını hangi tedaviyi olduklarını

selam arkadaşlar . bende 15 yaşından beri pkos teşhisi konulmuş bir bayanım şuan 28 yaşındayım yıllarca duphastonla adet oluyordum .. evlendim çocuk istedik 1 yıl olmadı dr a gittim klomen verdi ve folik asit verdi ben bunları içtim fakat benim yumurtam istenilen büyüklüğe gelmeden adetle atıyordum artık son gittiğiimde dr üzgünüm dedi tüp bebek merkezine gidebilirsin bundan sonra dedi bende evime gelip biraz araştırma yaptım internetten pkos lar kendi kendilerine hamile kalabilirler diye yazı okudum .. sonra fitness a yazıldım bi güzel kilo verdim bu arada klomen içtiğim için yumurtalarım normalinden daha fazla ve düzenli çalışmaya başladı sanırım ben kendi kendime adet olmaya başladım düşünün yıllarca hapla adet olan ben kendiliğimden adet olmaya başladım hemde zayıflamıştımda geçen ay Allahıma şükür gebe olduğumu öğrendim :) cidden niyetim doğalıyla olmasıydı öyle niyetlemiştim kimyasal yollarla hamile kalmak istemiyordum şükürler olsun :) umudunuzu yitirmeyin arkadaşlar sağlıklı beslenin sadece hamurişi ve şekerli tatlı şerbetli tatlılar vs den biraz uzak durun,spor yapın .hemen tüp bebek tedavisi doğru değil ..rabbim herkese bu duyguyu yaşatsın amin

Cnm hayırlı olsn ben normalde zayıfm eskiden daha da zayıftm evlenince kilo aldm işte bende se pko sorunu var tedavi gördm klomen kullandm ama bir faydasını göremdm ne yapacağımı da bilmiorm kilo problemim olsa verim derim o da yok ne yaptmsa olmadı başaramdm bir türlü hamile kalmayı bende zamana bıraktm tedaviyide bıraktm artk ne olacksa olsn dedm ki ben her ay düzenli adet olabiliordm rahim filmi çektrdm 31 agustosta o gün bugundr adet düzenim bozuldu şimdi de günüm 15 gün geçti test yaptm negatif ne yapacağımıda bilemz oldm akışına bıraktm adet olumca da artk soğan suyuna başlıcm bir şekilde içemdm daha önce ama bu sefer dayanacm 15 gün bakalm faydası olack mı

sağol canım en kısa zamanda sende bu güzel haberi duyarsın inşallah :) bende 5 6 aydır akışına bırakmıştım ..rahim filmi çekildikten sonra hamile kalmak daha hızlı oluyormuş burdaki yazışmalardan öğrendim bende belki yakındır canım :) güzel düşün :) senin pkos kilo yapmamış bu konuda şanslısın enazından :) soğan kürü ,çörek otu bal tarçın karışımıda yaptım ama malesef bana yaramadı .. yalnız biz eşimle o aylar çok tahin pekmez yemiştik ama aşırı yemiştik zayıflama uğruna kan şekerimiz her düştüğünde tahin pekmez kaşıklıyorduk :) tahinin yaralarına baktım hücre yeniler yazıyo :) birzcık onunda katkısı var :) seviyorsanız sizde yiyin belki faydası olur :) şöleki belki adt olcağın zamanlarda ilişki olmuştur o zman tutmuştur bende test yaptım tek çizgi çıktı testi atmamıştım aradan 6 7 saat geçti silik 2 ci çizgi çıktı zaten yarın kanda çıkmıştı belki senindedeğerin yükselmemiştir :)

Valla cnm ne olack bilemiorm canım sklyr ama yapack birşy yok sabırla beklemktn başka bizde çok severz tain pekmezi bu aralar az daha abartayım acaba ilaçsız yumurtaları büyütebilirmiyim klomen artk işe yaramıor yaradığı zamanlarda da bebek olmadı bende de o kürler işe yaramdı soğan kürünü yapamadm içilmior ya ablam yaptı onda faydası oldu sanırım

canım denemekte yarar var içinde kalmasın soğan çayını sıcak iç dumanı üstünde ,hafif soğuyunca tadı daha çirkin oluyor :) hayırlısı birşey sebep olcak mutlaka bebşin olması için sabret :)

İnan ilaç almaktn kür uygulamaktn bunaldm bu yumurtaları geliştiren en etkilisi hangisi acaba bir bilsem ona göre uygulıcm bu arada hala adet olamadm çok uzadı ya test de yaptm pztsi negatifti ilaç mı alsam söktürücü

canım bence bi tane daha test yap bence silikte çıksa ikinci çigi pozitif demek o . söktürücü filan içme aman bide hamilesindir kötü olmasın .

Merhabalar bende pko hastasıydım banada hep kafanı rahat tut ozaman olacak derlerdi fakat bunu yapmak imkansız geliyor...ilk Doktora gittim ve tadaviye başlamadı 1 yıl bekleyelim dedi sadece Kilo vermek gerektiğini söyledi bende zayıf biriyim ama Kilo verince hormonlar değiştiği için hamilelik kolay olabiliyormus 55 kilodan 51 kiloya düştüm. ben bu 8ayda çok fazla kür denedim incir kürleri soğan kürleri hiç birinin faydası olmadı ve telaşa kapılmaya başladım tüp bebek merkezleri araştırmaya başladım ve bu sırada bi başka kadın doğuma daha gitmeye karar verdim gittim eşimle bana öyle bir Moral verdiki bu ay bekleyelim önümüzdeki aylarda hormon testleri rahim filmi çekelim dedi ve ben o ay hamile kaldım şuan 19 haftalık hamileyim.gerçekten en önemli tedavi moralmis bu yüzden doktorun çok önemli.Allah yardımcın olsun tez zamanda güzel haberi alırsın inşallah

Kızlar pko olup hamile kalmayı başarabilenler yazabilir mi neler yaptığını hangi tedaviyi olduklarını
Merhabalar bende pko hastasıydım banada hep kafanı rahat tut ozaman olacak derlerdi fakat bunuyapmak imkansız geliyor...ilk Doktora gittim ve tadaviye başlamadı 1 yıl bekleyelim dedi sadece Kilo vermek gerektiğini söyledi bende zayıf biriyim ama Kilo verince hormonlar değiştiği için hamilelik kolay olabiliyormus 55 kilodan 51 kiloya düştüm. ben bu 8ayda çok fazla kür denedim incir kürleri soğan kürleri hiç birinin faydası olmadı ve telaşa kapılmaya başladım tüp bebek merkezleri araştırmaya başladım ve bu sırada bi başka kadın doğuma daha gitmeye karar verdim gittim eşimle bana öyle bir Moral verdiki bu ay bekleyelim önümüzdeki aylarda hormon testleri rahim filmi çekelim dedi ve ben o ay hamile kaldım şuan 19 haftalık hamileyim.gerçekten en önemli tedavi moralmis bu yüzden doktorun çokönemli.Allah yardımcın olsun tez zamanda güzel haberi alırsın inşallah

Canım iyi dileklerin için tşk ederm inş darısı ben ve bnm gibi isteyn herkese olsn rabbim sağlıklı kucağına almak nasip etsin

Merhaba hanımlar. Ben 21 yaşımdan beri pko hastasıyım. Şu an 30 yaşındayım ve 2,5 aylık evliyim. 9 senedir ankaranın en iyi doktorlarına gittim birçok kez ilaç kullandım ama ilacı bıraktığım gibi adet düzensizliklerim devam etti. Kaç kez 2-3 ay adet görmedim. Tüylendim. 47 kilodan 59 kiloya kadar çıktım. Sivilceler başladı ve asla kurtulamadım. Sonra pr. Dr. İbrahim saraçoğlunun tavsiyelerine uydum. Bir kaç ay soğan kürü yaptım. Birkaç ay hormon düzenleyici bitki çayı içtim. Gerçekten işe yaradı adetlerim düzene girdi. Yani en azından 36 günde olan bir adet döngüm oldu. Fakat evlendiğimde çocuğum olacak mı hep aklımda bir şüphe vardı. Yine de içimi rahat tutmaya çalıştım. Tıp çok ilerledi diyordum. Evet yaşım genç değil fakat çocuk için evliliğimin 1 sene dolmasını beklemek istedim. 2,5 aydır hep korunduk. Fakat korunmadığımız bir hafta oldu tatildeyken. O da 2-3 sefer belki. Şimdi adetim 15 gün gecikti. Öyle hemen çocuğumun olmayacağını düşündüğüm için hamilelik asla aklıma gelmedi. Yine pko yüzünden reglim gecikti yine aynı şeyleri yaşıyorum diye düşünürken doktora gittim ve 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Yaşadığım şoku anlatamam. Bu sorunlu yumurtalıklarla ve günde 1 paket sigara içerken hem de 30 yaşımda pat diye nasıl hamile kaldığıma hala inanamıyorum. Evlilik yeni olduğu için hamilelik için erken ama Çocuğum olabildiğini gördüğüm için çok mutluyum. Demek gerçekten bu kadar olumsuzluklara rağmen Allah istediği zaman size çocuk veriyor. Siz istediğinizde değil. Eminim annelik çok güzel bir duygudur. Henüz bişey anlayamadım sigarayı bırakmaya çalışıyorum ama siz sakın kafanıza olur mu olacak mı diye takmayın. Çünkü gerçekten kafanızda böyle bir düşünce yokken psikolojik olarak da rahatken olduğunu gördüm. Yumurtalıklarım sıkıntılı nasılsa bişey olmaz diye korunmadığım bir gün hamile kalmışım. Hala inanamıyorum. Yine de mutluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…