Aşılama Polikistik over ve aşılama

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Lemcim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
5
2
25
Merhaba hanımlar ben bir buçuk yıllık evliyim ve hiç korunmadık korunmasız ilişkiye rağmen hiç bir şekilde gebe kalmadım yani ne dış gebelik ne düşük hiç birini yaşamadım sonra doktora gittim ve polikistik over olduğumu öğrendim FSH lsh normal tüplerim açık bir problem yok eşimdede yok herneyse geçen yıl ilk aşılamamı oldum malesef aşılamanın 8. Günü regl oldum daha sonra doktorumu değiştirdim ve gonal f iğne vurulmaya başladım 2 ay kadar iğneye vücudum cevap vermedi kan geldi sürekli sonra tedaviden yanıt aldım iğnelere vücudum cevap verdi yumurtalıklarım gelişti ve ben 02.01.2021 tarihinde ikinci aşılamamı oldum her şey bu kez gayet iyiydi rahattım olucağına o kadar inanmıştım ki 10. Günümde akşam belimde ve karnında feci bir ağrı adet ağrısı gibiydi ama kanama yoktu 11. gün küçücük lekelenmem oldu yerleşme kanaması diye düşündüm kendimi öyle teselli ettim gece çok ağrılı geçmedi ama hafif bir ağrı vardı belimde ve karnında gece kontrol ettim yine çok az lekelenme olmuş yerleşme kanamasıdır dedim sabah yani 12. Gün bir önceki günlere göre biraz daha fazla geldi sanırım regl oldum ve bu kez de tutmadı galiba bunu buraya paylaştım çünkü ben ve benim gibi olan herkese bilgi olsun ihtiyaç anında bulup okuyabilsinler evet benim hikayem çok parlak değil ne yazık ki ama ben hem içimi dökmek hemde bu zorlu sürecimi sizlerle paylaşmak istedim şimdi gidip kanda gebelik testi yaptırcam anne olmak için çabalayan kadınlar küçücük bir umuda kocaman sarılır çünkü ❤️

Arkadaşlar hepinizin doktorunuzun takibi ile letu ilacını kullanmanızı tavsiye ederim banada ilaçlar fayda etmiyordu gonal f igneyide 112.5 vurmama rağmen yavaş büyüyordu bu Ay letu yu 5 gün kullandım 29mm 18mm 2 yumurtam gelismis dunde asilama oldum

Merhaba bende de pko var bu ay aşılama olacam şuan duphaston kullanıyorum aşılama çok ağrılı diye duydum merak ettiğim için yazdım aşılama süreci nasıl ilerliyo biri bilgi verebilir mi 😬

Yok anestezili değil anestezili yapılıyor mu bilmiyorum ama ilk ikisi baya acılı oldu rahim ağzından geçemedi ama üçüncüsünde hemen geçti dedim ya 2 dk sürmedi
Bu arada üçü de tutmadı🤣🤣
Hayırlısı olsun tüp bebek tedavisine mi başlayacaksınız.bende hemen hemen üç senelik evliyim herkes bebek yok mu demeye başladı kafama çok takiyorum ister istemez Allah isteyen herkese bu sevinci yaşatsın inşallah 🤗

Hayırlısı olsun tüp bebek tedavisine mi başlayacaksınız.bende hemen hemen üç senelik evliyim herkes bebek yok mu demeye başladı kafama çok takiyorum ister istemez Allah isteyen herkese bu sevinci yaşatsın inşallah 🤗
Aminn inşallah çok şükür koronadan dolayı o sorulardan uzağım 🤣 şuan görünen tüp bebek gibi ama önce bitkisel şeyler kullanıp bekliycem benim 3.5 sene oldu

Bendede pko varmis arkadaşlar. Yumurtam gelişmiyor Gonal f kullandim. Fostimon kullandim yok gelismedi ne yapmak lazim ?? Sizin kaclik doz ile gelişti yazabilir misiniz. 75 lik kullandim ben acaba dozu mu az geliyor bana ?
Bol bol kuru incir tüketin yumurta gelişimine çok faydalı şifa olur inşallah

Merhaba bende de pko var 3 kere klomen catlatma iğnesi kullandım olmadı rahim filmi çektirip aşılamaya başlayacaktık c life macun denedim çok şükür 2. Ayımda hamile kaldım inşallah sizlere de rez zamanda sağlıkla nasip eder rabbim umutsuzluğa kapılmayın dua etmekten vazgeçmeyin

X