Polikistik over

Armaganarmi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
3
2
30
Merhabalar Bayanlar polikistik over hastaligi olanlar ve sonra hamile kalanlar neler yaptinizda hamile kaldiniz yada polikistik over oldugunuzu doktorunuzdan duyunca nasil bi tedavi uyguladi bilgilendirirmisiniz lutfen

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.360
11.960
Kac yasindasin? kac kilosun? adetlerin duzenli mi? Ne zamandir evlisin? Ne zamandir cocuk deniyorsun? Hic tedavi gordunmu? Hormon degerlerin nasil? Bunlarin hepsi onemli

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.

selmanehirselma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2015
286
95
36
Merhabalar Bayanlar polikistik over hastaligi olanlar ve sonra hamile kalanlar neler yaptinizda hamile kaldiniz yada polikistik over oldugunuzu doktorunuzdan duyunca nasil bi tedavi uyguladi bilgilendirirmisiniz lutfen
Canım benim polikis over kistim vardı ve ameliyat oldum 8 sene önce hatta ameliyat olduğum için o yumurtalığım hiç çalışmıyor dedi Dr ama biz korunmayı buraktık ilk ayda hamile kaldım şu an 11 haftalık hamileyim

obsesifkadin

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2017
11
18
26
Banada geçtiğimiz hafta polikistik over tanısı konuldu. İlk adet olmaya başladığımdan beri adetlerim çok düzensiz ama doktora gitmeme rağmen sorun yok kalıtımsaldır denip geçildi hep. Son gittiğim doktor da polikistik over var dedi ve Qlairista adlı dkh verdi. Ama maalesef bu tedavi edici değilmiş kistler için. Yalnızca adet düzensizliğini düzeltmek adınaymış. 3 sene önce de başka bir ilaç kullanmıştım ama bırakınca yine aynı 3-4 ayda bir adet oluyorum ne yazık ki. Pko kilo sorununu da beraberinde getiriyor ne yazık ki. Tüylenme sorunum hiç olmadı şimdiye kadar ama kilo vermek gerçekten zor. Bu sefer kafada bitirdim sanırım 2 haftadır dikkat ederek 3 kilo verdim bile. Hepinize geçniş olsun kızlar

ceyhun_gamze

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2012
24
60
Arkadaslar polikistik over tanisi nasil koyolur tedavisi varmidir

Simdi, okurken denk geldim. Bilgisi olanlar yazacak ama;

Polikistik Over Sendromu tanısı için genellikle kullanılan 3 kriter şu şekildedir:

1) Seyrek adet görme(oligomenore) veya adet görememe(amenore).
2) Testosteron(androjen) hormonlarındaki artışın sebep olduğu erkek tipi tüylenme(hirsutizm), sivilce(akne) ve saç dökülmesi şikâyetleri.
3) Overlerde(yumurtalıklarda) ultrason muayenesi ile tespit edilmiş çok sayıda küçük kistin bulunması teşhis için kullanılan kriterlerden birkaçıdır.

Vanilyalikahve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
435
301
Bende polikistikoverim :KK43: kilo vermeden gelme dedi doktorum hic hamile kalmadim. Nasil bir duygu oldugunu anlayamiyorum bile :KK43: cok mutsuzum Allah hepimize yardim etsin...
Doktorum bana hic yumurtan yok dedi. Aglamaktan helak oldum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 848 gün geçti.

Vanilyalikahve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
435
301
Bu arada onceki doktorlarim kansizlik var demişti bu doktorum bakti bütün hormon vs testlere ve gayet sagliklisin fakat inci gibi dizilmiş kistlerin dedi saçlarım cok dökülüyor... Bu hastaligin tedavisi yok mu acaba birde kilo problemi acaba bu kistlerden dolayi mi yoksa kendimizden mi geliyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 848 gün geçti.