Polikistik over

Canım adet bitince 2 gün sonra başlanıyor. 15 gün boyunca öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce içiyorsun aç olman gerek. 1.5 bardak kaynamış suyun içine soğanın sadece dış kahverengi kabuğunu soyup 4e bölüp atıyorsun. Kapağı kapalı bir şekilde 5 dakika kaynatıyorsun. Sonra süzüp ılıktan biraz sıcak olunca içiyorsun. Sakın bekletme kimyası bozulur yani soğuk içme. Bu şekilde canım. Şifa olsun inşallah. Ve kırmızı mor soğan olmaz. Dışı kahverengi olacak normal yemeklik soğan yani
Tesekkurler deneyenlere şifa olsun inşallah

bende de hem insulin direnci hem pco vardi yillardir. .ayrica cok kilo almistim . ilk aylar korunmasam da olmadi ama sonra insulim direnci icin glifor icmeye basladim ...bebek icin dusunmemistim hemen hamile kaldim.... ne pco ne hormonlardaki dengesizlik yok suan biranda gitti....sag yumurtaligim tembel bu arada calismiyor gibi :) ama oldu... insallah isteyen herkeseeeee nasip olsun

bende de hem insulin direnci hem pco vardi yillardir. .ayrica cok kilo almistim . ilk aylar korunmasam da olmadi ama sonra insulim direnci icin glifor icmeye basladim ...bebek icin dusunmemistim hemen hamile kaldim.... ne pco ne hormonlardaki dengesizlik yok suan biranda gitti....sag yumurtaligim tembel bu arada calismiyor gibi :) ama oldu... insallah isteyen herkeseeeee nasip olsun
Allah sonunu getirsin canim bende doktordan çıktım pko var dedim ben göremiyorum hicbirsey yok dedi o kadar sinirim bozuldu ki olmadigina degil tabi ina sevindim ama gecen ay gittigimde farklı doktor sop tarafını pko kapatmis o kadar artmis kistin demisti bu 1 aydapko ile ilgili sogan kuru ilac vs hicbirsey kullanmadim nasil oluyor da hicbirsey yok diyor ben anlAmıyorum pko denen sey 1 ay olup diger ay olmuyor mu pko yuda yeni ogrenmedim zaten kizken bile biliyordum toplamda 10 yil off bu doktorlar çileden çıkartır ya olmadigina sevindim hic yok diyor gecen ay cok olan nasil hic yok:kızgın:

Bebek istediğimizde doktora gittim. Pcos olduğumu öğrendim. Zaten belliydi. Kıllanma ve hızlı kilo alma eğilimim vardı. Her ay 35-40 günde bir adet oluyordum. Ama mutlaka oluyordum.
Sonrasında iki ay klomen ve çatlama iğnesi oldum. Olmadı. Sonrasında kendiliğinden hamile kaldığımı öğrendim. Tabi cocuk istediğim zaman diyete girdim. 73 kiloydum 62 ye kadar düştüm. Gebe kaldığımda 62 kiloydum. Kilo da çok önemli.
Önce tahlillerini yaptır. Soğan kürünü denemedim ama deneyen çok olmuş. Birde bir iki ot varmış ama onu da kullanmadım. Araştır istersen

Teşekkür ederim canım benim 6 yaşında kizim var 2 de dusugum asıl problemim doktorların tutarsızlığı adetim duzenli kilom var maalesef 1.65 boy 68 kilo veremiyorum tatlıya asiri duskunlugum var 65 kiloydum ikinci kurtaj oldugum gebeligimde 2 gebelik usti uste 3 kilo aldim

Allah sonunu getirsin canim bende doktordan çıktım pko var dedim ben göremiyorum hicbirsey yok dedi o kadar sinirim bozuldu ki olmadigina degil tabi ina sevindim ama gecen ay gittigimde farklı doktor sop tarafını pko kapatmis o kadar artmis kistin demisti bu 1 aydapko ile ilgili sogan kuru ilac vs hicbirsey kullanmadim nasil oluyor da hicbirsey yok diyor ben anlAmıyorum pko denen sey 1 ay olup diger ay olmuyor mu pko yuda yeni ogrenmedim zaten kizken bile biliyordum toplamda 10 yil off bu doktorlar çileden çıkartır ya olmadigina sevindim hic yok diyor gecen ay cok olan nasil hic yok:kızgın:
canim adetin duzenli ise adet ile atmis olabilirsinnnn boyle bir cesiti de var :) ben de adet duzeldi pco yok oldu♡

zaten pco yumurtladigimiz yumurtalarimizin adetle atilmayinca kist olmasi ya hani . Allah yardimcimiz olsun :)

Sağol canim adetim ilk defa bu ay 4 gün gec oldu onun harici adet duzensizligim yoktu ama pko her muayene mde görünüyordu 4 mart sat yani olusmasi lazim aslinda

Sağol canim adetim ilk defa bu ay 4 gün gec oldu onun harici adet duzensizligim yoktu ama pko her muayene mde görünüyordu 4 mart sat yani olusmasi lazim aslinda
degisik bir durum olmus :) benim de anlayamadigim cok sey bar tabioi doktorun da :) mesela ben hamileyken 4tane yumurtam olusmusss regl de olmuyorum ki ne alaka dimi :KK66: ama tesadufen gormustu doktor...

İlk defa duydum canım bende 3 kere gebelik yaşadım sadece ilk kizim duruyor güzel bir duygu sende hamilesin Allahım saglikli sihhatli bir sekilde kucagina almayı nasip etsin bizim içinde dua edersen sewinirim:dua:

İlk defa duydum canım bende 3 kere gebelik yaşadım sadece ilk kizim duruyor güzel bir duygu sende hamilesin Allahım saglikli sihhatli bir sekilde kucagina almayı nasip etsin bizim içinde dua edersen sewinirim:dua:
aminn canim insallah Allah kizini bagislasin sana insallah kardesler versin . dualarim hepimizleeee♤♡

Kızlar bende pko luyum adetim düzenli 160 boy 58 kiloyum fazla kilomda yok. 3 aydır bebek istiyoruz olmuyo. Ovulasyon gününü bulup denememize rağmen hamilelik olmadı doktora gitti ( doktor bildiğiniz başından savdı) engel değil elbet yumurtlarsın 1 sene de dedi. Acaba tekrar başka doktora gitsem mi hiç bi ilaç yada tedavi sürecinden geçmeden de hamile kalmam mümkün mü kafam çok karışık

Merhaba tatlım 3 ay cok kısa bir süre tabi sana yillar seneler gibi gelebilir ama ben olsam 6 ay kafa dinlerdim beklerdim stres cok etkili sut hormonlarin bu dewrede önemli onun dusuk olmasi lazim buda stresle bağlantılı doktor 3 ay diye umursamamistir çünkü en erken 1 yili bekliyorlar gebelik olusmazsa infertiliteye gidiyorsun ki insallah olur o zamana kalmaz

Merhaba tatlım 3 ay cok kısa bir süre tabi sana yillar seneler gibi gelebilir ama ben olsam 6 ay kafa dinlerdim beklerdim stres cok etkili sut hormonlarin bu dewrede önemli onun dusuk olmasi lazim buda stresle bağlantılı doktor 3 ay diye umursamamistir çünkü en erken 1 yili bekliyorlar gebelik olusmazsa infertiliteye gidiyorsun ki insallah olur o zamana kalmaz
Prolaktin hormonum normal hormonlarda sıkıntı yok. Ama boşa beklemiş olmak istemiyorum klomen bile olsa verilmesi gerekiyodu bence. Pko lu tanıdığım 10. Ayda klomen kullanarak hamile kaldı kız kaç ay boşa bekledi gibi bişey oldu. Yani illa tedavi gerekiyosa biran önce başlanmalı

Merhabalar Bayanlar polikistik over hastaligi olanlar ve sonra hamile kalanlar neler yaptinizda hamile kaldiniz yada polikistik over oldugunuzu doktorunuzdan duyunca nasil bi tedavi uyguladi bilgilendirirmisiniz lutfen
Merhaba kızlar o kadar zor zamanlar geçirdim ki anlatamam size 2 yıldır evliyim her ay psikolojikmen birsürü belirtilerim vardı ama her ay tekrar hayal kırıklığı yaşıyordum bende pko luyum 2 yılda 20 kilo aldım pko dan sebep evlendikten sonra çıktı psikolojim alt üst oldu sadece bu da değil eşimin değerleri de çok düşüktü ikimizde de problem vardı 4 ay klomen tedavisi gördüm ilk ay yumurtlama oldu hamilelik olmadı 2.3. Ay yumurtlama olmadı ve en son 10 mart da regli oldum klomen 5. Günü başladı 5 gün günde 3 defa kullandım 27 mart da ovitrelle çatlatma iğnesi oldum 9 Nisa'n da test yaptım bt hcg 13.05 çıktı 11 Nisa'n da test yaptım 41,36 çıktı çok şükür inşAllah perşembe günü ultroson için gidicem dualarınızı eksik etmeyin bir sürü şey demedim konuyla ilgili bilgim var yardımcı olabileceğim bi konu varsa sorun yazarım kızlar geçen ay soğan kürü yapmıştım kendim için bu ay da incir bunu da belirteyim eşinde problem olanlar yazsın mutlaka uyguladığım formülle 7 milyondan 23 milyona çıkardım sayısını ve bu ay da işte dediğim gibi Rabbim isteyen herkese nasip etsin

Merhabalar Bayanlar polikistik over hastaligi olanlar ve sonra hamile kalanlar neler yaptinizda hamile kaldiniz yada polikistik over oldugunuzu doktorunuzdan duyunca nasil bi tedavi uyguladi bilgilendirirmisiniz lutfen
Maalesef polikistik over bizimle doğuştan gelen bir rahatsızlık, göz rengi saç rengi gibi yumurtalıklarımızın karakteri de bu şekilde. Doktorum bana böyle söylemiş ve kimseyle kendini asla kıyaslama demişti. Kendimi bildim bileli kiloluyumdur ve hep kilo almaya meyilli oldum :KK43: Pkosun herhalde en lanet özelliği... Ben evlendikten sonra 3 yıl ginera ile korundum, bıraktıktan yaklaşık 1 yıl sonra yumurta takibi klomen ve ovitrelle ile hamile kalabildim. Ginerayı bıraktıktan sonra doktorumla yumurtalarımın hiç büyümediğini fark ettik o yüzden yumurtaları büyütme ve çatlatmaya yönelik bir yol izledik. Size tavsiyem güvenebileceğiniz bir doktor bulun ve doktorun tavsiyelerine mutlaka uyun çünkü herkeste farklı iz bırakabilen bir sendrom maalesef. Kimisi tedaviye ihtiyaç duymuyorken kimisi ilaçsız adet göremiyor... Tedavisi olmaması sebebiyle mutlak bir doğrusu yok o yüzden doktorunuz size özel bir tedavi planlayacaktır

Merhba
7 aylık evliyim pkoluym herhangi bi ilaç kullanmyrm bebek için. En son nisan 10da adet gördüm ve kendmi bildm bileli gecikiyrm ztn. Adetm bittkten 1 hfta snra aşırı kasık agrısı bel agrısı ve gaz sancısı başladı adet olcm sandm ama hala adet olmadm ve ara ara kask agrısı ve mide bulantsı oluyo 1 hfta öncesindede idrr testi yaptm negatf çıktı ama hala adet olmdm ve mide bılantm arttı sürkli acıkıyrm ayrıca göğüslermde büyüdü. Acaba hamile olablrmym, idrarda ne zmn belli olur gebelik.

X