Polis tayinleri

O dediginizin aynisi benim hayatim oldu sekiz senedir kafamiza gore yaşadık gulduk eglendik uzakdi zaten karisanlar bazen doguya bile yetiştiler bi de ayni yerde olsam aman allahim ne yapicam bilmiyorum resmen tadim kaciyor ruyalarima giriyor offf daraliyorum vardir bundada bi hayir
Aman diyelim vala:KK12:büyük konuşmayım tabi de bunca yıldan sonra eşim ben memleketime tayin istiyorum orada yaşıcam dese , allah yolunu açık etsin derim muhtemelen. İnşallah olmaz böyle şeyler

Aman diyelim vala:KK12:büyük konuşmayım tabi de bunca yıldan sonra eşim ben memleketime tayin istiyorum orada yaşıcam dese , allah yolunu açık etsin derim muhtemelen. İnşallah olmaz böyle şeyler
Benim basima geldi suan iste on7n calkantisini yasiyorum ama cok sukur ki ailemde orada is konumundan bakarsan buyuk sehir oldugu icin is yogunlugu aynidir sadece herkesden uzak diye istemiştim

Doğrudur canim daha once uskudsrda çalıştık biliyorum ben ayni meslekten bu arada herseyde hayir vardir hic birine uzulmuycem hakkimda ne hayirliysa onu nasip etsin rabbim
aminn inss.. Misal vereyim.çevik.kuvvete cok yakin evim.az.once patlama.sesi. geldi cevik kuvvet bombalandi sandm.cunku bu ara alarmdalar..farklida birsey olmamis. Adamin birini vurmuslar. Bende sizin gibi sosyal faaliyeti olan yerler olsun istedm hep ama su saatten sonra esimi dusunmek zorundaym..onun rahat edecegi bir yer istiyorum. EAllah korusin esim olmadiktan sonra faaliyet neyime:KK43: o bana yeter. Rabbm hepsini korusun basimizdan eksik etmesin.

Biz de 2 yil önce istanbuldan doguya geldik.. seneye tayinciyiz insallah.. tercih disi istanbul olmasin diye simdiden dualar ediyorum... polis maasiyla hele cocuk okutuyorsam istanbulda yasamak cok zor.. ev parasi biriktirdik diyorsan ama evler 400.000 civari

Gezmek eglenmek icin harika bi yer ama gel gelelim hayat gezmek ve eglenmekten ibaret degil..

Soruna gelince bence bu sene tercih disi cok fazla olur.. öncelikle büyük sehirleri dolduracaklar cünkü cok acik var suan..

Ama ilk tercihiniz yanlis anlamadiysam izmir.. izmir ilk tercih cikabilir cünkü büyüksehir...

Evet arkadaslar bizim tayinimiz kapiya geldi catti.. Engin bilgisi olanlar lutfen beni aydinlatabilirmi? Basina gelmiş olanlar yardiminiza ihtiyacim var..
Simdik konuya gecelim bizim ailelerimizin ikiside ayni sehirde oturuyor kac senedir istemedigimi rahat olduğumu uzakta soyledim esime.. Bu arada daha once bes sene istanbulda gorev yaptik simdik doğudayız bitti oldu şükür, esimde bana nerede istersem orada oturacagimizi bu hep gitmek istedigi sehrin hayalini kurdunu soyledi gel gelelim ki iki ailede orada ben sekiz senedir gurbette bi sekilde hayatimi kurdum beni cok dusundurur oldu bu konu son gunlerde ve kabul etmem icin ailemin yanın da altli ustlu bile otururum sorun olmaz dedi istedigin zaman gorursun bizimkileri dayatmam sana dedi.. Buraya kadar anlaşıldı sanirsam .. Bende tamam madem bu kadar hevesleniyosun yaz ilk siraya dedim sonraki tercihleri de bana birakti ben yazdım.. Sansim olaki benim yazdigim sehirleride herkes yazmis.. Ve ben istanbulu okadar çok istiyorum ki bilhassa yaptim eger ilk tercih gelmezse kesin istanbul olsun diye eger polis esleri varsa deneyimli bana yardimci olun sizce tercih disi istanbul bu sene bize gelirmi ilk tercihimizde egenin incisi bu arada yardiminiza ihtyacim var esim de istanbulu cok yogun olduğu için istemiyor( eger manisa olcaksa istanbul olsun da diyor yeterki deniz kenari olsun karari kesin degil yani sonucta o da olu tercih yaptığımızin farkinda) ama ben gozumu orada actigim icin içimde istanbula karsi bi ask var ve tatlica gidip gelmek istiyorum memlekete karisan eden olmasin diye cunku tam sekiz senedir gurbeteyiz kafamiza gore yasiyoruz kimse arayip sormuyor ama tayin zamaninda akil veren sunu bunu yazin diyen cok oldu ozellikle esimin ailesi normalde beni aramazlar esimide ayda bi kez falan sizce haksizmiyim??
canim ben ızmir lıyım esimde bende istanbul dedik hiç memnun degilim tavsiye etmem hep çok kalabalık eğitimsiz insan suriyeliler ekonomik pahalılık hiç güzel degil

Tsk ederim ilginiz icin bakalim herseyin hayirlisi benim icin neyse hayirlisi o olsun yuvamin duzeni sagligim sihhatim huzurum nerede olacaksa orasi olsun neresi cikarsa uzumem

Evet arkadaslar bizim tayinimiz kapiya geldi catti.. Engin bilgisi olanlar lutfen beni aydinlatabilirmi? Basina gelmiş olanlar yardiminiza ihtiyacim var..
Simdik konuya gecelim bizim ailelerimizin ikiside ayni sehirde oturuyor kac senedir istemedigimi rahat olduğumu uzakta soyledim esime.. Bu arada daha once bes sene istanbulda gorev yaptik simdik doğudayız bitti oldu şükür, esimde bana nerede istersem orada oturacagimizi bu hep gitmek istedigi sehrin hayalini kurdunu soyledi gel gelelim ki iki ailede orada ben sekiz senedir gurbette bi sekilde hayatimi kurdum beni cok dusundurur oldu bu konu son gunlerde ve kabul etmem icin ailemin yanın da altli ustlu bile otururum sorun olmaz dedi istedigin zaman gorursun bizimkileri dayatmam sana dedi.. Buraya kadar anlaşıldı sanirsam .. Bende tamam madem bu kadar hevesleniyosun yaz ilk siraya dedim sonraki tercihleri de bana birakti ben yazdım.. Sansim olaki benim yazdigim sehirleride herkes yazmis.. Ve ben istanbulu okadar çok istiyorum ki bilhassa yaptim eger ilk tercih gelmezse kesin istanbul olsun diye eger polis esleri varsa deneyimli bana yardimci olun sizce tercih disi istanbul bu sene bize gelirmi ilk tercihimizde egenin incisi bu arada yardiminiza ihtyacim var esim de istanbulu cok yogun olduğu için istemiyor( eger manisa olcaksa istanbul olsun da diyor yeterki deniz kenari olsun karari kesin degil yani sonucta o da olu tercih yaptığımızin farkinda) ama ben gozumu orada actigim icin içimde istanbula karsi bi ask var ve tatlica gidip gelmek istiyorum memlekete karisan eden olmasin diye cunku tam sekiz senedir gurbeteyiz kafamiza gore yasiyoruz kimse arayip sormuyor ama tayin zamaninda akil veren sunu bunu yazin diyen cok oldu ozellikle esimin ailesi normalde beni aramazlar esimide ayda bi kez falan sizce haksizmiyim??
Valla kardeşim ben olsam İstanbul'u istemem sen kendi açından rahat ederim diye düşünüyorsun ama orda köpek gibi çalıştırıyorlar ben ailem orda olmasına rağmen İstanbul yazmadım Bursa yazdım düşün sen gari gerisini

Şark bittiğine göre tercih dışı İstanbul ve Ankara gelebilir. Çünkü çok fazla polis açıkta şuanda. İstanbul'da özellikle g.t korkusundan çok fazla polis görevlendirmesi oluyor. Biz de bu yıl ipka vermedik, kızımız olduğu için tek maaşa düştük. Tek maaşla zor olduğu için gitmek istiyoruz şarka dedik. Ama çok polis açığa alındığından bu yıl İstanbul'dan doğuya bile tayin olmayabilirmiş. Ben de doğma büyüme İstanbul'dayım.. Her ne kadar off bıktım desem de memleketim burası benim. O yüzden şark dönüşü tabiki İstanbul tercihimdir. Allah yardımcımız olsun. Gönlümüzden geçenler olsun :)

X