Bebek Beslenmesi pompa kullanan arkadaşlar..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dagevi

Duloz25KAçıkkahve
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2008
347
0
arkadaşlar, her kullanımdan sonra pompayı yıkıyor musunuz? bazen çok az sağabiliyorum, pompayla dolaba koyup, sonra üzerine sağıyorum. hani süt buzdolabında 3 gün bozulmadan kalıyor ya acaba pompayı da bekletebiliyor muyuz?

mrb arkadaşım ben her sağmamda pompayı kaynar suda bekletip yıkıyorum. sütü saklamak için poşetler var onlardan kullanmanı tavsiye ederim sağdığın sütü önce dışarda tut sütün soğudukdan sonrada dolaba koy ılık sütle soğuk sütü aynı ısıya geldiğinde karışdırmanı tavsiye ederim.

saygılar,

ben karıştırmıyordum ayrı sağıyordum ilk sağdığmı içiriyordum önce.her defasında yıkayıp kaldırıyordum pompayı ama öyle çok derin yıkamıyordum sudan geçiriyordum.haftada bir falan kaynatıyordum.

Her sağma işleminden sonra mutlaka yıkanmalıdır pompa.
Pompayla dolaba koymayın ayrıca hava almaması lazım.
Çok çabuk bakteri üretebiliyor zaten sağılan süt.
Hemen poşete koyup ağzını kapayın ve yeni sağdığınız sütü tekrar başka bi poşete koyun.
Bu şekilde bekletmek sağlıklı değildir.

Sevgiler.

pompanı mutlaka yıka her kullanmadan sonra , ayrıca farklı ısılardaki süt birbirine karıştırılmaz , bi saat önce sağdığın sütün üstüne tekrar süt sağmaman gerekiyo...
dedğin gibi yapıyosan o süt ne işe yarar ki zaten :sm_confused:

cevap veren herkese teşekkür ederim arkadaşlar.. her kullanımdan sonra yıkayıp, 2 günde bir kaynatırım ben de..
bol sütlü sağlıklı günler..

Yeni bir topik açmak istemediğim için size sormak istedim.
Bebeğim haziranda doğacak inşallah. O doğduktan sonra dışarı rahat çıkabilmek için süt pompası almak istiyorum.
Hangi markayı önerirsiniz?
Süt pompası sütü azaltıyor mu?
Bebek biberona alışıp memeyi reddediyor mu?
Bu sorular aklıma takıldı. Eğer işin eksi tarafı ağır basarsa çalışana kadar pompa işini erteleyeceğim.

pompa sütü azaltmıyor , benim oğlum bibreona alışıp da emmeyi kesmedi tam tersi biberonu da gayet güzel içiyor emmeye de devam ediyor
ama sanırım bazı bebekler biberona alışınca emmeyi bırakıyorlarmış , öyle okumuştum..

pompa sütü azaltmıyor , benim oğlum bibreona alışıp da emmeyi kesmedi tam tersi biberonu da gayet güzel içiyor emmeye de devam ediyor
ama sanırım bazı bebekler biberona alışınca emmeyi bırakıyorlarmış , öyle okumuştum..

Cevap için çok sağol. Peki hangi markayı kullanıyorsun? Memnun musun?

Bende her kullanimdan sonra kaynar sudan geciriyordum, simdi sterilizator aldik, yine her kullanimdan sonra sterilizatorde steril ediyorum. Bebeklerin agzinda musluk suyu yuzunden pamucuk olusurmus, temizlige cok dikkat etmek lazim o yuzden. Bende aventin sterilizatorunu aldim.

Yeni bir topik açmak istemediğim için size sormak istedim.
Bebeğim haziranda doğacak inşallah. O doğduktan sonra dışarı rahat çıkabilmek için süt pompası almak istiyorum.
Hangi markayı önerirsiniz?
Süt pompası sütü azaltıyor mu?
Bebek biberona alışıp memeyi reddediyor mu?
Bu sorular aklıma takıldı. Eğer işin eksi tarafı ağır basarsa çalışana kadar pompa işini erteleyeceğim.

Bence pompa işini kesinlikle ertelemeyin, benim en doğru yaptığım şey bu olmuş, bebeğim 5. gününde sarılıktan dolayı küveze kondu sağıp verdim, ayrıca yine bunun kadar önemli olacak bir şekilde başka işime yaradı, hastanede doğum yaptıktan sonra göğsümden hiçbişey gelmiyordu, sarı su bile, pompayla hızlı hızlı 5dk kadar çektik öyle geldi ve bebeği emzirmeye başladım, hem başınında daha çok çıkmasına neden oluyor. Bende aventin manuelini aldım, memnunum. hem başlığı bebek emişine benzediği için bebeğin emmese bile sütü azaltmıyormuş.

X