POPO DOLGUSU

bebeksibiri

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
24
12
Merhaba.Zayıf biri olduğum için ve yapısı düz olduğu için popomun görünümünden çok memnun değilim. Kilo alabilen bir insan da olmadığım için kalınlaşmıyorum maalesef 47 kiloyum. Forumda uzun bir zamandır araştırıyorum ancak net bir sonuç alamadım bu yüzden size danışmak istedim. Yağ enjeksiyonu için vücudum uygun değil çünkü zayıf ve ince yapılıyım. Aquafilling hakkında da kötü yorumlar oldukça fazla. Uygun fiyatlı ve sağlıklı sonuç alabilecek şekilde dolgu yaptırabilme şansım var mıdır? Önerdiğiniz doktor var mı? Birçok yere baktığımda 35.000 tl civarı fiyatlar, beni çok şaşırtıyor. En son dolgu için Dr. Sevgi Ekiyor' dan fiyat aldım, açıklamaları çok yeterli ve güvenilirdi ancak 40.000 civarı bir fiyat çıkacakmış gibi duruyor benim fiziğime göre :KK43: Ameliyat olmak da istemiyorum, bıçak altına yatmadım şimdiye kadar. (Sadece göğüs operasyonu için yatmayı düşünüyorum çünkü basit bir işlem.) Protez bana göre değil sayfada çok çekmiş insanlar gördüm, yazmışlar. Protez ameliyatı başlı başına bir risk zaten ve yaptıramam. Yardımcı olursanız çok sevinirimm, aynı derde sahip birileri vardır umarım ki.

Nasıl bir yol izlediniz? Ben yesem de kilo alamıyorum çünkü :KK43:
Ben ücretli beslenme ve spor programları aldım senelerce. 9 senedir fitness yapıyorum. Kusa kusa spor yaparken porsiyonlarımı arttırarak yemek yedim. Cünkü ne kadar yersem yiyeyim asla kilo alamıyordum ağladığım günleri bilirim. En sonunda spor hocası bana beslenme ve spor programı yazdı. Beslenmeyle beraber spor yapa yapa hacim kazandım. Ne meme vardı, ne kalca ne et. Şu an kalçam everest dağlarında.

Eğer isterseniz bir hoca eşliğinde program alabilirsiniz. Dolgu konularında pek bilgim yok ama haberlerde izlemistim bi kadının dolgusu patlamıs kalcasından olmustu. Risk alma.

Ben ücretli beslenme ve spor programları aldım senelerce. 9 senedir fitness yapıyorum. Kusa kusa spor yaparken porsiyonlarımı arttırarak yemek yedim. Cünkü ne kadar yersem yiyeyim asla kilo alamıyordum ağladığım günleri bilirim. En sonunda spor hocası bana beslenme ve spor programı yazdı. Beslenmeyle beraber spor yapa yapa hacim kazandım. Ne meme vardı, ne kalca ne et. Şu an kalçam everest dağlarında.

Eğer isterseniz bir hoca eşliğinde program alabilirsiniz. Dolgu konularında pek bilgim yok ama haberlerde izlemistim bi kadının dolgusu patlamıs kalcasından olmustu. Risk alma.
Çok teşekkür ederim sürecinizi paylaştığınız için spora yazılmayı düşünebilirim. 1 ya da 2. senenizde çok büyük bir değişim fark ettiniz mi? Dolgun bir popo görünüme ne zaman kavuştunuz? 9 senede gayet iyi olmuştur eminim ama ne zaman çıkık ve yuvarlak oldu?

Çok teşekkür ederim sürecinizi paylaştığınız için spora yazılmayı düşünebilirim. 1 ya da 2. senenizde çok büyük bir değişim fark ettiniz mi? Dolgun bir popo görünüme ne zaman kavuştunuz? 9 senede gayet iyi olmuştur eminim ama ne zaman çıkık ve yuvarlak oldu?
Benim sürecim cok zorluydu. Cünkü cidden çok zayıftım. 45 kiloydum kalcam yoktu dümdüz. Sürec 8-9 ayda belirmeye başladı sıkı bir beslenme ve sporla. Mesela porsiyonlarımı arttırmıstı hoca aynı zamanda beslenmeyle beraber ağırlıkları arttırarak kalca-bacak programı yazmıştı bana. Geçen sene 65 kg oldum. Bu sene 58 e tekrar düstüm. Boyuma göre 65 kg uymadı.

Benim sürecim cok zorluydu. Cünkü cidden çok zayıftım. 45 kiloydum kalcam yoktu dümdüz. Sürec 8-9 ayda belirmeye başladı sıkı bir beslenme ve sporla. Mesela porsiyonlarımı arttırmıstı hoca aynı zamanda beslenmeyle beraber ağırlıkları arttırarak kalca-bacak programı yazmıştı bana. Geçen sene 65 kg oldum. Bu sene 58 e tekrar düstüm. Boyuma göre 65 kg uymadı.
Teşekkür ederim.

Peki spor salonunuzun adı nedir? Salon ismi çok fark eder mi, sıradan bir spor salonunu tercih etsem de aynı sonucu alabilir miyim?

Peki spor salonunuzun adı nedir? Salon ismi çok fark eder mi, sıradan bir spor salonunu tercih etsem de aynı sonucu alabilir miyim?
Sıradan bir salona bile gidebilirsiniz. Ama ilk önce bir hoca bulun kendinize. O hoca size sorular soracak hedeflerinizi neler yapmak istediklerinizi. Vucudunuzu isteyecek ve kütlenize göre program oluşturacak beslenmeyle alakalı. Yıllar önce 400₺ almıstım ikisini. Ama su an ne kadardır bilmiyorum. “Simge tutku topcu” diye bi hocadan aldım ben. İncelemek isterseniz ulaşın. Programa göre o sizi salona yönlendirecektir

Ben çok zayıfken kilo almak için eczaneden yemek yiyemeyen yaşlıların sıvı gıdasından aldırdım. 😳
Iştahım yoktu. Çikolatalı, çilekli sütlü shakelerdi, içinde vitamin bombası var ve doyurucuydu.
Öyle böyle mideyi yavaş yavaş açtım.
Sonra her akşam en sevdiğim yemeği yedim iştahlanayım diye.
Bir ay sonra 5 kg almıştım bile. 47'ydim 52 kg oldum. Sonra aldım gitti 63'e kadar. O zaman bu zaman da inmedim bir daha. Ideal kilo boyuma göre.🤣
Önce kilo almaya bakın.

öyle bir sey yapmanızı hiç tavsiye etmem, hem çok ağır hem cok riskli hem de çok yapay. ona vereceğiniz parayla iyi bir personal trainer tutun, kilo yapıcı özel içecekler/yiyeceklerle squatlı poponuz olsun

Sumo squatı denemeden bu işlere girmeyin bence. Tam popo kaslarını vuruyor normal squattan daha iyi.

Bir yemek tartısı alın (pahalı olmasına gerek yok, en ucuzu da iş görüyor) 3 gün ne kadar yediğinizi ölçün.
Kağıda yazsanız yeter.

Yok ben hesaplamayı seviyorum derseniz kalorileri toplayıp google dan “kalori ihtiyacı hesaplama” diyince çıkan sitelerden aslında ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Öğünlerinize biraz protein ekleyip egzersiz yapsanız hemen popo kendini toplar.

Olmadı spor salonuna gidip ben bu kadar yiyorum kalçamı nasıl büyütebilirim diyin. Onlar sizi yönlendirsin.

Bu arada egzersiz yapmayan insanların kas yapması sporculara göre çok daha kolaydır, şimdiki yediğinizin üstüne biraz çıksanız biraz popoyu hedefleseniz kendini toplar.

Zaten aqualifting de yapsanız insan diri popo ister, kas çok azsa sarkabilir diye düşünüyorum.

Bir arkadaşım gecen yaz popo protezi yaptirdi sanirim 35 bin civarıydi cok memnun. Hic bir agrisi olmadi sadece 2 ay boyunca simit ustune oturdu sonrasında hayatına devam etti.

Cok dogal duruyor ayrica kas altına yapılmış sanirim oynama ihtimali yokmuş. Doktorunun adini bilmiyorum ama istanbulda yaptırmıştı.

Merhaba.Zayıf biri olduğum için ve yapısı düz olduğu için popomun görünümünden çok memnun değilim. Kilo alabilen bir insan da olmadığım için kalınlaşmıyorum maalesef 47 kiloyum. Forumda uzun bir zamandır araştırıyorum ancak net bir sonuç alamadım bu yüzden size danışmak istedim. Yağ enjeksiyonu için vücudum uygun değil çünkü zayıf ve ince yapılıyım. Aquafilling hakkında da kötü yorumlar oldukça fazla. Uygun fiyatlı ve sağlıklı sonuç alabilecek şekilde dolgu yaptırabilme şansım var mıdır? Önerdiğiniz doktor var mı? Birçok yere baktığımda 35.000 tl civarı fiyatlar, beni çok şaşırtıyor. En son dolgu için Dr. Sevgi Ekiyor' dan fiyat aldım, açıklamaları çok yeterli ve güvenilirdi ancak 40.000 civarı bir fiyat çıkacakmış gibi duruyor benim fiziğime göre :KK43: Ameliyat olmak da istemiyorum, bıçak altına yatmadım şimdiye kadar. (Sadece göğüs operasyonu için yatmayı düşünüyorum çünkü basit bir işlem.) Protez bana göre değil sayfada çok çekmiş insanlar gördüm, yazmışlar. Protez ameliyatı başlı başına bir risk zaten ve yaptıramam. Yardımcı olursanız çok sevinirimm, aynı derde sahip birileri vardır umarım ki.
Merhaba , 2019 yılında liposuction +yağ enjeksiyonu ile BBL yaptırdım. Sonuç ortaya çıktıktan sonra popoma yapılan yağ enjeksiyonu istediğim şekli vermedi ve birde 200 ml aquafilling yaptırdım aquafilling yaptırdığımın ertesi günü damar enfeksiyonu gelişti ve vücudumdaki tüm damarlarda enfeksiyon oluşmaya başladı o kadar ki yürüyemedim ağrıdan sonra dermatoloji bölümüne gittim ve antihistaminik + kortizon + antibiyotik tedavisi ile şükür ki iyileştim. Sonuç olarak popom eskisinden daha hacimli oldu ama düşlediğim görüntü asla olmadı. Ayrıca bacaklarımdaki çukurlar ve sarkmalarda cabası ki sadece 5-6 lt yağ alındı yani öyle kilolu şişman biri değildim 62 kilo ile girmiştim operasyona. asla önermem karın bölgesi lipo düşünülebilir. Ama popoya bu tarz operasyonlar düşünülüyorsa çok araştırıp bu alanda isim yapmış biri olsun derim. Öyle her doktorun harcı değil mahvediyorlar. Protez içinse çok sorun çıkıyor diye duymuştum birkaç tanıdığım hekimden sonuçta meme gibi değil sürekli üzerine oturduğumuz bir organ. En iyisi yine popoya yağ enjeksiyonu ancak bir kaç defa tekrarlanması gerekir çünkü enjekte edilen yağların %60/70 gibi bir oranı zaten eriyecek.

Ayrıca şunuda belirteyim lipo yapılan bölgelerden eskisi kadar kilo alınmıyor. Vücudun farklı yerlerinden daha fazla alınıyor mesela popoya yağ enjekte edilince kilo aldığınızda o bölgede daha çok kilo alımı olduğunu kendimde gözlemledim önceden üst bölgemden hiç kilo almazken şimdi bacaklarım ve karnımdan ziyade popo kollar göğüs o bölgelerde daha fazla alıyorum. Dolgu için bir yorum yapamayacağım yurt dışında özellikle ABD de çok kullanılıyor ama burdaki malzeme ve sonuçlar biraz muğlak. Ayrıca oldukça yüksek kalıyor ücretleri. 100 ml dolgu 8-10 bin civarı iyi bir sonuç için 500 er den 1000 ml olması gerektiğini düşünürseniz 100 bin civarını bulur. Dolguların 5-8 sene kalıcılığı olduğunu söylüyorlar ama kimiside erimediğini iddia ediyor. Bilemiyorum. Bildiklerim ve tecrüblerim bu kadar.

Bence böyle bir işlemdense düzenli spor ve squat çalışarak istediğin görüntüye kavuşabilirsin❤️

Merhaba, dolgu araştırmanızda bir neticeye varabildiniz mi?

X