Popo estetiği olmak istiyorum doktor önerisi lütfen.

Ays345

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2021
17
1
28
Yıllardır popomu kare olmasından muzdaripim hep ya uzun seyler giydim yada sahte götler. Kilo aldıkça simitlerime ve alt göbegime gidiyor hiç popoma gitmiyor. Alt vücut kare bir hal alıyor ki kendimden nefret ediyorum. Zayıflasam da bir sey değişmiyor popo yok yine. Can simitlerim alt karnındaki yagları lipo ile popoma enjekte ettirmek ameliyat olmak istiyorum. Ama benim etim cok yumusak hassasım. Korkuyorum da. Silikon konusunda da emin değilim. Doktor da bulamadım aranızda ameliyat olup memnun olan var mı?

Yıllardır popomu kare olmasından muzdaripim hep ya uzun seyler giydim yada sahte götler. Kilo aldıkça simitlerime ve alt göbegime gidiyor hiç popoma gitmiyor. Alt vücut kare bir hal alıyor ki kendimden nefret ediyorum. Zayıflasam da bir sey değişmiyor popo yok yine. Can simitlerim alt karnındaki yagları lipo ile popoma enjekte ettirmek ameliyat olmak istiyorum. Ama benim etim cok yumusak hassasım. Korkuyorum da. Silikon konusunda da emin değilim. Doktor da bulamadım aranızda ameliyat olup memnun olan var mı?
Squat denediniz mi

Denedim. Ama spor salonuna gittiğimde de hoca da dedi orada bi et kas olmalı ki squat toparlasın oradaki yagı kası ne varsa benim bir löpcük et ve derim var ve kemik ben oturunca bile kemiklerim agırır kemiğine oturduğum için hani bi popo olsa düşükte olsa yaparım toparlanır ama oda yok. ki hoca dedi düzgün popo için yıllarca ugraşmam lazım iki hafta yapmasan yaptıgında sarkar dedi. Yıllarca spor yapacak kadar da istikrarlı değilim.

Denedim. Ama spor salonuna gittiğimde de hoca da dedi orada bi et kas olmalı ki squat toparlasın oradaki yagı kası ne varsa benim bir löpcük et ve derim var ve kemik ben oturunca bile kemiklerim agırır kemiğine oturduğum için hani bi popo olsa düşükte olsa yaparım toparlanır ama oda yok. ki hoca dedi düzgün popo için yıllarca ugraşmam lazım iki hafta yapmasan yaptıgında sarkar dedi. Yıllarca spor yapacak kadar da istikrarlı değilim.
Merhaba popo dolgusu yaptirdinizmo acaba

Aslında tam liposuction için uygun hastasınız. Ben de popo ve yan taraflarıma dolgu yaptırıp kum saati görünümü istiyorum, görüştüğüm doktor 2-3 kilo alıp simit yapmamı istedi🤦‍♀️ çünkü vücudumdaki yağ yetersiz. Şimdi kilo almaya çalışıyorum. Kilo alır almaz hemen operasyon düşünüyorum. 10 gün eziyet çekmek zorunda kalacağım operasyon sonrası ama sonrasındaki mutlu halimi düşünüp motive oluyorum .

Kızlar ben de Göbeğimi gerdirmek ve alınan yağlardan da popo şekillendirme yaptıracağım.Yıllardır düşünüyorum sonunda cesaretimi topladım,yarın Ankara’da Nebil Bozdoğan’la görüşmem var.Yeni ğyeyim,başlık açtım kimse bakmıyor,

Şöyle söyleyeyim belim kalın,basenim yok,popom düz,koca nir göbeğim var😞
İstiyorum ki göbek gitsin,belim incelsin,popom şekillensin ve kum saati görünümüne kavuşayım,Bildiğiniz iyi bir doktor deneyiminiz varsa yazın lütfen

Ben yaptırdım 900 cc yağ enjekte edildi eminim yarısından fazlası eridi.Evet bel inceldi göbeğim eskisi gibi değil ama yeme düzenini değiştirmez yerseniz yine göbek çıkıyor.İnstagrama aldanmayın o görseller hep ilk ameliyat görselleri vücut 3 ayda şeklini alıyor.Ameliyattan bir çıkıyorsunuz acayip kavisli büyük bir popoyla zaten 2 aya yakın korse kullanımı var.Asla ilk çılktıgınız görüntüyle sonrası bir olmuyor.Zaten doktorlarda bunu söylüyor bir kere daha yapmak lazım o görüntü için diye.Kilo verin zaten kilo verince göbeğiniz gidecek görüntünüz daha güzel olacak.

Canım,bende sarkma da var göbekte.Alınan yağımla da mümlün olduğunca büyük popo yapılsın istiyorum erime riskine karşı.

Canım,bende sarkma da var göbekte.Alınan yağımla da mümlün olduğunca büyük popo yapılsın istiyorum erime riskine karşı.
Bildiğim kadarıyla ilk işlemde en fazla 900 cc civarı konuyor yağ embolisi riskine karsı zaten deri daha fazlasını kabul eder mi bilmem patlayacak mı taş gibi oluyor popo sonrasında erimeye başladıkca yumusuyor.Yani sizin istediğiniz 1 ameliyatta pek mümkün değil göbekte sarkma varsa ayrıca lipoyla dalga dalg bir görüntü olacaktır dümdüz olmasınıd beklemeyin mutlaka karın germe isteyecektir doktor.Kısacası bu ameliyatlardan en iyi sonucu almak için ideal kilonuza yakın olup yaptırın yoksa asla memnun kalmayacaksınız.

Canım,ben sadece göbekten lipo yaptırmakla kalmayacagım gerdirme ameliyatı olacağım.Göbekten alınan yağlarımla da popo şekillendirme yaptıracağım.İdeal kilomda omamı lütfen açar mısın,hep bunu merak ediyordum,şu an aşırı kiloluyum 74 kilodayım ama normal kılom 68,normal kılomdan fazla mı az mı olmaşıyım amelıyata girerken?Şu an yoldayım doktorumla götüşmeye gidiyorum.

Canım,ben sadece göbekten lipo yaptırmakla kalmayacagım gerdirme ameliyatı olacağım.Göbekten alınan yağlarımla da popo şekillendirme yaptıracağım.İdeal kilomda omamı lütfen açar mısın,hep bunu merak ediyordum,şu an aşırı kiloluyum 74 kilodayım ama normal kılom 68,normal kılomdan fazla mı az mı olmaşıyım amelıyata girerken?Şu an yoldayım doktorumla götüşmeye gidiyorum.
Boyunuz kaç ona göre bir ideal kilo hesaplaması yapılıyor.Doktorlar da bunu soyluyorlar ama fazla kilosu olana da yapiyorlar.Hep bu kiloda kalmak istiyorsaniz yaptirin ama yok bu kilonuz size fazla geliyorsa yaptirmayin.Karin germe yaptiracaksiniz cok yakin zamanda arkadasim yaptirdi karin komple dikis oluyor iyilesme suresi sikinti ayrica ilerde kilo vermek isterseniz o bolge dalgali dalgali olur tekrar yaptirmak istersiniz.Ayrica popo dedigim gibi 900 cc den fazla pek koymuyorlar ilk ameliyatta daha buyuk istenirse tekrarlamak gerekiyor.900 cc nin 500 cc si nerden baksaniz ilk 3 ay icinde eriyor diyebilirim.kilolu olunca sirt bolgeniz genisse popo buyutme ameliyatinda ilk seferden istediginiz gorseli yakalayamayacaksiniz.Bunlari doktorlar boyle anlatmiyorlar ama yaptiran ve etrafimda baska yaptiran kisileride gormus biri olarak soyluyorum bu ameliyatlar en iyi ideal kilo civarlarinsa guzel oluyor.Instagramda ameliyatin ilk yapilmis hali fotolar cok aldatici.Popo ameliyatindan sonrada erimemesi icin bu kiloyu korumaniz isteniyor.Kilo verirseniz erir vermezsenizde cok tatmin edicek bir boyut olmayacak diyorum.

Canım,benım boyum 1.60,kilom da 74 an itibariyle.Ben en güzel 66 kiodayken oluyorum,yani bana göre en ideal kilo 66,ama sen gerçek vücut hesaplamasındaki ideal kilomu soruyorsan 56 falandı galiba.
Sana şunu soracağım kafam karıştı sanki,ben elimden geldiğince zayıflayarak mı gireyim ameliyata.Bu arada sırtım çok geniş değil,
İnannen merak ettiğim konuya parmak bastın sen kilo vererek mi girsem en kilolu halimle mi diye düşünüyordum kendimce

Canım,benım boyum 1.60,kilom da 74 an itibariyle.Ben en güzel 66 kiodayken oluyorum,yani bana göre en ideal kilo 66,ama sen gerçek vücut hesaplamasındaki ideal kilomu soruyorsan 56 falandı galiba.
Sana şunu soracağım kafam karıştı sanki,ben elimden geldiğince zayıflayarak mı gireyim ameliyata.Bu arada sırtım çok geniş değil,
İnannen merak ettiğim konuya parmak bastın sen kilo vererek mi girsem en kilolu halimle mi diye düşünüyordum kendimce
Aynen elinizden geldiğince kendinizi iyi hissettiğiniz kiloya düşün yagım çıkmaz diye düşünmeyin zaten ilk ameliyatta 900-1000 cc den fazla yağ koyulamayacak poponuza o zaman en iyi sonucu almıs olursunuz heö karında hem popoda.Şuan girip yaptırsanız ameliyattan en az +5 kilo ödemle çıkacaksınız (Kilo arttıkca ödem artar) sonraki 1 ay anca ödemler gidecek geri bu ameliyatlarda boğazı tutmadıgımız sürece kilo çok değşmiyor sadece vücut şekilleniyor.Bu seferde karnım gitti popom cıktı diye sevinirken kollarım kalın bacaklarım kalın kilo vermek istersenizde poponuz eriyecek.İlk 6 ay en azından doktorlar kiloyu korumayı tavsiye ediyor.

Aslında tam liposuction için uygun hastasınız. Ben de popo ve yan taraflarıma dolgu yaptırıp kum saati görünümü istiyorum, görüştüğüm doktor 2-3 kilo alıp simit yapmamı istedi🤦‍♀️ çünkü vücudumdaki yağ yetersiz. Şimdi kilo almaya çalışıyorum. Kilo alır almaz hemen operasyon düşünüyorum. 10 gün eziyet çekmek zorunda kalacağım operasyon sonrası ama sonrasındaki mutlu halimi düşünüp motive oluyorum .
Bugün doktorla görüştüm bana da dedi cok uygunsunbcok güzel sonuö vıkar diye ama fiyat cok geldi 80 dedi yağ alınacak bi bölgeyi iptal ettim 60a düştü 30bin peşinat verirsem. Bilmiyorum karar veremedim henüz

Şöyle söyleyeyim belim kalın,basenim yok,popom düz,koca nir göbeğim var😞
İstiyorum ki göbek gitsin,belim incelsin,popom şekillensin ve kum saati görünümüne kavuşayım,Bildiğiniz iyi bir doktor deneyiminiz varsa yazın lütfen
Kayseri de Mehmet gökhan ile görüştüm sadece bi o içieme sindi onunla görüştüm

Kızlar,Ankara’da Nebil Bozdoganla göbek gerdirme ve popo estetiği için görüştüm.Aşırı yol yorgunuyum sabaha karşı yoldan geldim.Biraz yorgunluğumu atayım buraya hemen yazacağım neler konuştuğumuzu.

Bugün doktorla görüştüm bana da dedi cok uygunsunbcok güzel sonuö vıkar diye ama fiyat cok geldi 80 dedi yağ alınacak bi bölgeyi iptal ettim 60a düştü 30bin peşinat verirsem. Bilmiyorum karar veremedim henüz
Ufff çok fazla. Ben bel inceltme, popoya ve yan tarafıma ve genital dolguya 35bin dedi ve bu alanda iyi bir bayan.

Bu yazacaklarıma özellikle MeLBour senin yorum yapmanı rica ediyorum.
Arkadaşlar iki gün evvel Ankara’da Nebil Bozdoğanla görüştüm,görüşmeye gitmeden önce fiyat da konuşuldu,ön görüşme için gittim.
Benim sorunum şu,göbeğim büyük ve sarkmalar başladı,oldum olası göbeğim büyüktü bir de iki doğum sonrası sarkmalar başladı.Araştırmalarıma göre menapozdan sonra kadınlardaki en büyük değişimlerden biri de göbek büyümesiymiş östorojen hormonu salgılanmayacağı için.Düşündüm ki zaten büyük olan göbeğim daha da büyüyecek,yaşım 42 bu arada,acilen bu göbeğin icabına bakma fikri uyandı,yıllarca bu ameliyatı olmak istememe rağmen artık harekete geçeyim dedim.
Göbek gerdirme,bele lipo ve alınan yağlarla da popo şekillendime yaptırmak istiyordum.
Nebil Hoca beni muayene etti,gerçekten göbeğimin alınmasına ihtiyacım olduğunu söyledi fakat aynı anda popo şekillendirme ameliyatının iyi sonuçlar vermediğini söyledi.Alınan yağlar popoya verilebilir fakat zaten göbeğimizde de kesi olacağı için sırt üstü yatınca poponuz eriyecek dedi.
Önce popoya yağ transferi yapalım ondan sonra göbek gerelim dedi.Hatta yağ transferi bir defa ile bitmez çünkü enjekte edilen yağların en az yüzde 50’si eriyecek bir kez daha aynı işlemi yapmak zorundayız dedi,yani adam açık açık söyledi,umut vaad etmedi.
Orada ne diyeceğimi şaşırdım çünkü benim için öncelik göbeğimdi ama alınan yağlarımın da çöpe gitmesini istemiyordum,çünkü protez popo düşünmüyordum.
Ben de dedim ki ,hocam benim için öncelik göbeğim,popom olmasa bile düz olan basenlerime enjekte edin yağlarımı,en azından kum saati görünümü olsun dedim.O olur ama ameliyattan sonra sırt üstü yatmalısın ki yanlara yatarsan enjekte ettiğimiz yağların erir,dedi.
Sonra bana göbek gerdiği birkaç fotoğraf gösterdi ve göbegin biraz altından baştan başa kesi izleri,göbeğin altında kolye gibi ve bu kesi izlerinin kalıcı olduğunu,ameliyattan önce ve sonra sigarayı en aza indirirsem kesi izinin biraz daha az görüneceğini söyledi.
Sonra Nebil hoca çıktı ben yanında çalışan bayanla masaya oturdum,fakat kesi izinin hiç kaybolmayacağını duymuş olmak,popo ve göbek germenin aynı anda yapılamayacağını duymak,popo için gitmişken basene dönmüş olmak kafam allak bullaktı.
Basen belki popodan daha ucuzdur diye düşünürken popoyla aynı dedi oradaki bayan.Yani anlaştıgım fiyat göbek gerdirme+bel incelmesi için lipo+ popo şekillendirmeyken popo ortadan kalktı basene döndüm.
Amaliyat tarihi aldığım için de bir miktar kapora ödedim,fakat kafamda soru işaretleriyle çıktım.
Birinci soru,göbeğim küçülecek ama sağdan sola kesi iziyle yaşayabilecek miyim ölene kadar.
İkinci soru,basen için ayrıca para ödeyeceğim acaba bu basen bölgesi normal popo şekillendirme içinde mi yapılıyor yani haybeden para mı ödüyorum.
Üçüncü soru,popom çok küçük ve dümdüz değil ama sarkık,bu basenler önden kum saati görünümü verecek,peki arkadan görüntüm ne olacak,yanlardan basen fırlamış gibi mi duracak?Bele lipo yapılacağı için biraz kum saati görünümü olacak baseni boşa mı yaptırıyorum popo yaptırmadan?
Kafamda bu sorularla ve çok uzun bir yolculuğun yorgunluğuyla döndüm kızlar.Ne yapacagımı ve düşüneceğimi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bu yazacaklarıma özellikle MeLBour senin yorum yapmanı rica ediyorum.
Arkadaşlar iki gün evvel Ankara’da Nebil Bozdoğanla görüştüm,görüşmeye gitmeden önce fiyat da konuşuldu,ön görüşme için gittim.
Benim sorunum şu,göbeğim büyük ve sarkmalar başladı,oşdum olası göbeğim büyüktü bir de iki doğum sonrası sarkmalar başladı.Araştırmalarıma göre menapozdan sonra kadınlardaki en büyük değişimlerden biri de göbek büyümesiymiş östorojen hormonu salgılanmayacağı için.Düşündüm ki zaten büyük olan göbrğim daha da büyüyecek,yaşım 42 bu arada,acilen bu göbeğin icabına bakma fikri uyandı,yıllarca bu ameliyatı olmak istememe rağmen artık harekete geçeyim dedim.
Göbek gerdirme ve alınan yağlarla da popo şekillendime yaptırmak istiyordum.
Nebil Hoca beni muayene etti,gerçekten göbeğimin alınmasına ihtiyacım olduğunu söyledi fakat aynı anda popo şekillendirme ameliyatının iyi sonuçlar vermediğini söyledi.Alınan yağlar popoya verilenilir fakat zaten göbeğimizde de kesi olacağı için sırt üstü yatınca poponuz eriyecek dedi.
Önce popoya yağ transferi yapalım ondan sonra göbek gerelim dedi.Hatta yağ transferi bir defa ile bitmez çünkü enjekte edilen yağların en az yüzde 50’si eriyecek bir kez daha aynı işlemi yapmak zorundayız dedi,yani adam açık açık söyledi,umut vaad etmedi.
Orada ne diyeceğimi şaşırdım çünkü benim için öncelik göbeğimdi ama alınan yağlarımın da çöpe gitmesini istemiyordum,çünkü protez popo düşünmüyordum.
Ben de dedim ki ,hocam benim için öncelik göbeğim,popom olmasa bile düz olan basenlerime enjekte edin yağlarımı,en azından kum saati görünümü olsun dedim.O olur ama ameliyattan sonra sırt üstü yatmalısın ki yanlara yatarsan enjekte ettiğimiz yağların erir,dedi.
Sonra bana göbek gerfiği birkaç fotoğraf gösterdi ve göbegin biraz altından baştan başa kesi izleri,göbeğin altında kolye gibi ve bu kesi izlerinin kalıcı olduğunu,smeliyattan önce ve sonra sigarayı en aza indirirsem kesi izinin biraz daha az görüneceğini söyledi.
Sonra Nebil hoca çıktı ben yanında çalışan bayanla masaya oturdum,fakat kesi izinin hiç kaybolmayacağını duymuş olmak,popo ve göbek germenin aynı anda yapılamayacağını duymak,popo için gitmişken basene dönmüş olmak kafam allak bullaktı.
Basen belki popodan daha ucuzdur diye düşünürken popoyla aynı defi oradaki bayan,yani anlaştıgım fıyet göbek gerdirme+bel incelmesi için lipo+ popo şekillendirmeyken popo ortadan kalktı basene döndüm.
Amaliyat tarihi aldığım için de bir miktar kapora ödedim,fakat kafamda soru işaretleriyle çıktım.
Birinci soru,göbeğim küçülecek ama sağdan sola kesi iziyle yaşayabilecek miyim ölene kadar.
İkinci soru,basen için ayrıca para ödeyeceğim acaba bu basen bölgesi normal popo şekillendirme içinde mi yapılıyor yani haybeden para mı ödüyorum.
Üçüncü soru,popom çok küçük ve dümdüz değil ama sarkık,bu basenler önden kum saati görünümü verecek,peki arkadan görüntüm ne olacak,yanlardan basen fırlamış gibi mi duracak?
Kafamda bu sorularla ve çok uzun bir yolculuğun yorgunluğuyla döndüm kızlar.Ne yapacagımı ve düşüneceğimi bilmiyorum.
Kombin ameliyat olanlar var ve sonrasında popo yastığı kullananlar. Keşke kapora vermeseydiniz

X