Popo estetiği olmak istiyorum doktor önerisi lütfen.

Popo yastığını bilmiyordum Aylin,ama anladığım şu ki,kendi yağını en az iki kere enjekte ettirmen gerekiyor ki en azından yüzde ellisi altmışı kalsın.Yani göbeğimden önce en az bir buçuk iki yıl popomla uşraşmam gerekiyor ki sıra göbeğime gelsin illa kendi yağım diyorsam.Keşke Ankara’da seninle buluşup da gikir alış verişinde bulunsaydık.

Popo yastığını bilmiyordum Aylin,ama anladığım şu ki,kendi yağını en az iki kere enjekte ettirmen gerekiyor ki en azından yüzde ellisi altmışı kalsın.Yani göbeğimden önce en az bir buçuk iki yıl popomla uşraşmam gerekiyor ki sıra göbeğime gelsin illa kendi yağım diyorsam.Keşke Ankara’da seninle buluşup da gikir alış verişinde bulunsaydık.
Popo protezinden sonra mecburen kullanıyor araç vs kullanmak için ama benim doktorum verecek mi bilmiyorum.
Popo yağ dolgusu poponun üst kısmına yapılacağı için otururken sorun olmaz ama yatarken tabi ki karın üstü yatmak lazım

Keşke Ankaraya gelmişken bikaç farklı doktorla görüşseydin, çünkü her doktorun yaklaşımı farklı. Ve her esterik cerrah her konuda iyi değil. Yani iyi burun yapr ama göğüs yapamaz falan.
Ben bayan istediğim çok fazla seçeneğim yok. Bir de sadece liposucton olacağı için biraz rahatım açıkçası.
Ama karın germede memnun olmama olasılığı çok fazla.

Ankara’ya kendi aracımla gelmediğim için ve aynı anda diper dr müsait olmadığı için görüşemedim kimseyle.

Aylin,yanlardaki basen için ayrı mı para alıyorlar yoksa popo şekillendirmenin içinde mi oluyor

Aylin,yanlardaki basen için ayrı mı para alıyorlar yoksa popo şekillendirmenin içinde mi oluyor
Bana topluca fiyat verdi doktorum. Yanlar+ popo+genital bölgeye dolgu yapacak.
Genital bölgeyi Normal doğumlardan dolayı eskisi kadar iyi hissetmiyorum, daha genç ve diri görünmesi için yapılacak.

Ücretlendirme konusu tamamen doktorun inisiyatifinde. Aynı işlemi bi doktor 10 bine yaparken diğeri 50 bine yapabiliyor.
Daha önce birçok farklı deneyimi olmuş biri olarak söylemeliyim ki:
Bir de bu estetik işi biraz şans işi.

Kesinlikle katılıyorum.Bana aynı işlemi 120 bin diyen de oldu,390 diyen de.Ayrıca şans işi evet tıpkı beyaz eşyada olduğu gibi.

Bu yazacaklarıma özellikle MeLBour senin yorum yapmanı rica ediyorum.
Arkadaşlar iki gün evvel Ankara’da Nebil Bozdoğanla görüştüm,görüşmeye gitmeden önce fiyat da konuşuldu,ön görüşme için gittim.
Benim sorunum şu,göbeğim büyük ve sarkmalar başladı,oldum olası göbeğim büyüktü bir de iki doğum sonrası sarkmalar başladı.Araştırmalarıma göre menapozdan sonra kadınlardaki en büyük değişimlerden biri de göbek büyümesiymiş östorojen hormonu salgılanmayacağı için.Düşündüm ki zaten büyük olan göbeğim daha da büyüyecek,yaşım 42 bu arada,acilen bu göbeğin icabına bakma fikri uyandı,yıllarca bu ameliyatı olmak istememe rağmen artık harekete geçeyim dedim.
Göbek gerdirme,bele lipo ve alınan yağlarla da popo şekillendime yaptırmak istiyordum.
Nebil Hoca beni muayene etti,gerçekten göbeğimin alınmasına ihtiyacım olduğunu söyledi fakat aynı anda popo şekillendirme ameliyatının iyi sonuçlar vermediğini söyledi.Alınan yağlar popoya verilebilir fakat zaten göbeğimizde de kesi olacağı için sırt üstü yatınca poponuz eriyecek dedi.
Önce popoya yağ transferi yapalım ondan sonra göbek gerelim dedi.Hatta yağ transferi bir defa ile bitmez çünkü enjekte edilen yağların en az yüzde 50’si eriyecek bir kez daha aynı işlemi yapmak zorundayız dedi,yani adam açık açık söyledi,umut vaad etmedi.
Orada ne diyeceğimi şaşırdım çünkü benim için öncelik göbeğimdi ama alınan yağlarımın da çöpe gitmesini istemiyordum,çünkü protez popo düşünmüyordum.
Ben de dedim ki ,hocam benim için öncelik göbeğim,popom olmasa bile düz olan basenlerime enjekte edin yağlarımı,en azından kum saati görünümü olsun dedim.O olur ama ameliyattan sonra sırt üstü yatmalısın ki yanlara yatarsan enjekte ettiğimiz yağların erir,dedi.
Sonra bana göbek gerdiği birkaç fotoğraf gösterdi ve göbegin biraz altından baştan başa kesi izleri,göbeğin altında kolye gibi ve bu kesi izlerinin kalıcı olduğunu,ameliyattan önce ve sonra sigarayı en aza indirirsem kesi izinin biraz daha az görüneceğini söyledi.
Sonra Nebil hoca çıktı ben yanında çalışan bayanla masaya oturdum,fakat kesi izinin hiç kaybolmayacağını duymuş olmak,popo ve göbek germenin aynı anda yapılamayacağını duymak,popo için gitmişken basene dönmüş olmak kafam allak bullaktı.
Basen belki popodan daha ucuzdur diye düşünürken popoyla aynı dedi oradaki bayan.Yani anlaştıgım fiyat göbek gerdirme+bel incelmesi için lipo+ popo şekillendirmeyken popo ortadan kalktı basene döndüm.
Amaliyat tarihi aldığım için de bir miktar kapora ödedim,fakat kafamda soru işaretleriyle çıktım.
Birinci soru,göbeğim küçülecek ama sağdan sola kesi iziyle yaşayabilecek miyim ölene kadar.
İkinci soru,basen için ayrıca para ödeyeceğim acaba bu basen bölgesi normal popo şekillendirme içinde mi yapılıyor yani haybeden para mı ödüyorum.
Üçüncü soru,popom çok küçük ve dümdüz değil ama sarkık,bu basenler önden kum saati görünümü verecek,peki arkadan görüntüm ne olacak,yanlardan basen fırlamış gibi mi duracak?Bele lipo yapılacağı için biraz kum saati görünümü olacak baseni boşa mı yaptırıyorum popo yaptırmadan?
Kafamda bu sorularla ve çok uzun bir yolculuğun yorgunluğuyla döndüm kızlar.Ne yapacagımı ve düşüneceğimi bilmiyorum.
Doktorunuz çok doğru söylemiş karın germe zaten tek başına baya agrılı ve iyileşme süresi uzun süren bir ameliyat diye biliyorum çevremdeki tanıdıklarımdan.Kombine ameliyatlarda popo yastıgı veriliyor ama asla tavsiye etmem karın germe ve popoyu aynı anda o yastıgı yatarken tam popo altına getirip sırt üstü yatman gerekecek o kadar rahatsız bir pozisyon ki zaten karnında dikişlerin olacak mümkün değil.Basene yağ koyma durumuna bence hiç girmeyin karın bel lipo yapılınca zaten görüntü daha iyi olacak basene yağ enjeksiyonu zaten az bir miktar olur o da erir gider erimese bile o görüntü uzun dönemde çok hosunuza gitmez popo basık duracagı için tabak gibi bir görüntü olusacak.Önceliğiniz karnınızsa yaptırın ama daha öncede yazdıgım gibi karın germe zor bir ameliyat baya da izli insan en iyi sonucu almak ister eğer sigara içiyorsanız sigarayı mutlaka bırakabilecekseniz girin bu ameliyata dikişler açılır burda aramaya dikiş açılması diye aratırsanız böyle bir sürü konu var.Ve bence kilolu oldugunuzu düşünüyor kilo vermek istiyorsanız verin öyle olun.

Canım,doktor dedi ki en kalabildiğin kilon neyse onunla ameliyata gir,o şekilde daha iyi sonuç alırız dedi.Benim şu an aklım allak bullak durumda.Gidip de önce belden lipo,göbekten lipo yaptırıp da popoma ve yan basen kısımlarıma enjekte ettireyim,gerekirse ikinci turu döneyim sonra da göbeğimi gerdireyim diyorum.Bu işlemleri yaptırmak için yakınımdaki devlet hastanelerinden plastik cerrah arayışına girdim,Ankara’dan vazgeçebilirim yani.Göbek gerdirmeyi çok araştırarak olmak istiyorum ve gerekirse de ameliyat öncesi ve sonrasında sigarayı bırakmam gerekecek.Şu sıralarlar özel hayatım çok sıkıntılı,lipo işlemleri tamam çok güzel de hatta motive eder de göbek gerdirme çok riskli bir ameliyat,her yönden hazır ılmak gerekiyor ama en göze batan yerim de göbeğim,velhasıl allak bullakım

Canım,doktor dedi ki en kalabildiğin kilon neyse onunla ameliyata gir,o şekilde daha iyi sonuç alırız dedi.Benim şu an aklım allak bullak durumda.Gidip de önce belden lipo,göbekten lipo yaptırıp da popoma ve yan basen kısımlarıma enjekte ettireyim,gerekirse ikinci turu döneyim sonra da göbeğimi gerdireyim diyorum.Bu işlemleri yaptırmak için yakınımdaki devlet hastanelerinden plastik cerrah arayışına girdim,Ankara’dan vazgeçebilirim yani.Göbek gerdirmeyi çok araştırarak olmak istiyorum ve gerekirse de ameliyat öncesi ve sonrasında sigarayı bırakmam gerekecek.Şu sıralarlar özel hayatım çok sıkıntılı,lipo işlemleri tamam çok güzel de hatta motive eder de göbek gerdirme çok riskli bir ameliyat,her yönden hazır ılmak gerekiyor ama en göze batan yerim de göbeğim,velhasıl allak bullakım
Aynı durumdayız sizi takipteyim lütfen gelişmeleri ne oldu ne yapıldı yazın lütfen 🙏 bende karın germe kol iç bacak lipo bbl kombine istiyordum ama kendi kendime doktorunuzun size dediği gibi düşündüm kombine olmaz diye mantıksız geldi düşününce sabır ve para varsa önce iki kez bbl sonra karın germe ve lipo aynı anda olabilir diye kendim düşünüyorum ama dediğim gibi maddi manevi boyutu var tabi

Ufff çok fazla. Ben bel inceltme, popoya ve yan tarafıma ve genital dolguya 35bin dedi ve bu alanda iyi bir bayan.
Evet bana da fazla geldi ama. Anlaştım doktorla 60bine ve peşinat verdim vazer liposuction yapılacak ondan fiyta yükseliyor diğer lazer yöntemi daha ucuz oluyor ama agrılı ve sıkılaşma olmuyor dedi araştırdım ve öyle. Oturduğum bölgede başka da iyi bi dıktor yok mecbur kaldım birazda bakalım sonuç ne olacak.

Evet bana da fazla geldi ama. Anlaştım doktorla 60bine ve peşinat verdim vazer liposuction yapılacak ondan fiyta yükseliyor diğer lazer yöntemi daha ucuz oluyor ama agrılı ve sıkılaşma olmuyor dedi araştırdım ve öyle. Oturduğum bölgede başka da iyi bi dıktor yok mecbur kaldım birazda bakalım sonuç ne olacak.

Ben de bugün doktorla 2. Kez görüştüm ve büyük bi hayal kırıklığı yaşadım.
2 kilo al gel o zaman daha iyi olur demişti.
2 kg alıp gittim.
Toplamda 1000 cc yağ alırız, bunun 300 ü kullanılabilir nitelikte o yüzden 125 genital bölgeye 175 i de yanlara koyarız dedi.
Tamam yaptıralım dedim ama şu an pişmanlık duymaya başladım. Popo hiç olmayacak.
Fiyatı da 37 bine çıkardı.
Bi de 4bin kapora verdim.
Ufff ne yapacağım bilmiyorum

Ben de bugün doktorla 2. Kez görüştüm ve büyük bi hayal kırıklığı yaşadım.
2 kilo al gel o zaman daha iyi olur demişti.
2 kg alıp gittim.
Toplamda 1000 cc yağ alırız, bunun 300 ü kullanılabilir nitelikte o yüzden 125 genital bölgeye 175 i de yanlara koyarız dedi.
Tamam yaptıralım dedim ama şu an pişmanlık duymaya başladım. Popo hiç olmayacak.
Fiyatı da 37 bine çıkardı.
Bi de 4bin kapora verdim.
Ufff ne yapacağım bilmiyorum
Yağ oranına bakmadı mı bana baktı çok uygunsun dedi 2 3 kilo verirsen daha sekilli durur vucudun dedi hatta. 59-60kiloyum. Kilom boyuma göre normalmiş ama yap oranım cok fazlaymış. Doktır içine sinmiyorsa bence yaptırma ben 30bin peşinat verdim ama içim rahat doktordan yana. Hayatını emanet ediyorsun. Peşinatı da fiyat yükselmesin diye verirsin seni önceden inceleyip söyliyor su su olacak diye. Genital önde yanlar var bi de popo arkada bu ameliyatı olursan nasıl yatacaksın oturacaksın bende komnine istedim meme popo dedi kesinlikle yapma ben paramı alırım yine ama doktor olarak ben yapmak istemem başka yer yapar parasına bakar dedi. Nasıl yatıcaksın. Memeyi evlen cocuk yap sonra gel dedi ilerleyen yaşta. Bence en cok sıkıntı duyduğun yere yogunlaş. Yap alınacak bölge artınca fiyatta artıyor az da değil 15-20bin kdr

Yağ oranına bakmadı mı bana baktı çok uygunsun dedi 2 3 kilo verirsen daha sekilli durur vucudun dedi hatta. 59-60kiloyum. Kilom boyuma göre normalmiş ama yap oranım cok fazlaymış. Doktır içine sinmiyorsa bence yaptırma ben 30bin peşinat verdim ama içim rahat doktordan yana. Hayatını emanet ediyorsun. Peşinatı da fiyat yükselmesin diye verirsin seni önceden inceleyip söyliyor su su olacak diye. Genital önde yanlar var bi de popo arkada bu ameliyatı olursan nasıl yatacaksın oturacaksın bende komnine istedim meme popo dedi kesinlikle yapma ben paramı alırım yine ama doktor olarak ben yapmak istemem başka yer yapar parasına bakar dedi. Nasıl yatıcaksın. Memeyi evlen cocuk yap sonra gel dedi ilerleyen yaşta. Bence en cok sıkıntı duyduğun yere yogunlaş. Yap alınacak bölge artınca fiyatta artıyor az da değil 15-20bin kdr
Kaporamı geri aldım. Genital dolgu 1ml 2bine yapan bi doktor buldum. Zaten sadece nerdeyse genitalden tam anlamıyla sonuç alacaktım bu operasyon sonunda. 6 ml dolguyla halledilir diye düşünüyorum. Hem ağrı sızı da olmaz. Eğer 500+500 her iki popoya koyabilme şansı olsaydı gözümü karartıp girecektim operasyona. Ama onca acıya değmeyecek bi işlem.
Sanırım yağ oranım az. Bel ve sırt bölgesi yağlı olanlar çok avantajlı. Benim belim hala ince kilo almama rağmen

Anladım. Sevindim kaporanı almana. Yani içine sinmiyorsa gerek yok dediğim gibi canını emanet ediyorsun. Yağ enjekte ettirmiyorsun bi tür dolgu mu danla biliçtr yaptırmıştı poposuna sonra onları erittirdi çok acılı ve tehlikeli diyor.lardı. İyi araştırdın mı gelecek vadede kötü getirisi olacak mı

X