Premature Bebekler PREEKLAMPSİ geçirmiş ve tekrar hamile olan arkadaşlar...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
aminn, inşallah bundan sonra sağlıklı bebeklerimiz olur.

Merhaba oncelikle allah herkesin bebegini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eylesin bende başımdan geçen ve sonu mutlu biten bir hikayemi anlatmak istiyorum ilk hamileliğinde erken doğum yapıpta ikincisinde de aynısı olacak diye kimse üzülmesin. ilk hamileliğimde yirmisekizinci hafta hamileliğin en kötü durumu olan hellp sendromu yaşadım w 4 gün yoğun bakımda kaldım bebeğim 1 kilo doğdu ve 40 gün küvezde kaldı daha sonra ikimizde sağlıklı bir şekilde taburcu olduk kızım şuan 4 yaşında ve hiçbir sağlık sıkıntısı yok allah'a şükürler olsun nihayetinde ikincii kez hamile kaldım ve eşim ile ben geceleri uyuyamadık öleceğimi düşünüyordumyine aynı şeyleri yaşayacağımı düşünüyordum otuz ikinci haftada tekrardan bebeğim 2 haftalık gelişme geriliği olduğunu söyledi doktor. çok korktuk ancak iki hafta sonra doktorumuz bebeğin normal kilosu döndüğünü ve herşeyin normal oldugunu soyledi. Rabbime şükürler olsun ve doktor tavsiyesi ile bebeğim sağlıklı bir şekilde 38nci haftada kucagimiza aldik. Mevlam Herkese nasip etsin ...

uzun zamandır burayı takip etmiyordum bir oğlum ve bir kızım var ..oğlumda doktor ihmalinden ötürü geç farkedildi 5 haftalık gelişim geriliği 17 /10 tansiyon ile doğuma alındım oğlum 2 kilo doğdu yakllaşık bir hafta küvezde kaldı çok şükür atlattık ..kızıma hamile kaldıım..en başından itibaren bebe asprini magnezyum ekstra kalsiyum takviyesiyle 39. haftada sorunsuz bir şeklilde kızımı kucağıma aldım ..moralinizi bozmayın sıkı bir takiple Allahın izniyle sağlıcakla doğurursunuz inşallah

Kızlar preeklampsi tanısı zor mu koyuluyor? Yazdıklarınızı okudum hani geç farkedildi fln demişsiniz basit bi idrar testi ile anlaşılmıyor mu protein kacagindan fln? Benimde arada tansiyonum yükseliyor çok yükselmedi şimdiye kadar ama kaç defa bunun için test istedim idrar testi fln aldı doktorum ama gayet normal çıktı epeydir iyiydim ama 2 gündür ayaklarım çok şişiyor Bugunde sağlık ocağında tansiyonum 15/9 çıktı akşam eşim gelince acile gitmeyi düşünüyorum sadece bu şikayetlerle preeklampsi olur mu korkuyorum :/

Arkadasım ne cıktı sonucunda ? Ben cok korkuyordum panik atagım 20 haftalgm ve idrarmda +1 proteincktı napıcam blmym

Arkadasım ne cıktı sonucunda ? Ben cok korkuyordum panik atagım 20 haftalgm ve idrarmda +1 proteincktı napıcam blmym

Canım aynı akşam 17/1 tansiyon la hastahaneye yattım 10 gün sonra da doğum yaptım.cok şükür tansiyonum düşüyor du 24 saatlik idrar topladım sonuç negatif çıktı preeklampsi olmadım çok şükür gebelik hipertansiyon tanısı koyuldu takipte kaldım 10 gün sonrada bebeğim geldi.hic korkma takipte olduktan sonra hiç bir şey olmaz Allahın izniyle sadece tansiyonunu sürekli takip et Allah korusun yükselmesi tehlikeli ve sürekli takipte ol ilaç verdiler mi sana ?

Merhaba ben de ilk gebeliğimde 34. Hafta 4 günlük iken hafif preklemsi teşhisi ile hastaneye yatırıldım.10.günde ağır preklemsi ve bebeğin kalp atışlarının yavaşlaması nedeniyle acil sezeryana alındım.doğumdan sonra hellp sendromu geçirdim 3 gün yoğun bakımda ve 2.5 ay hastanede yattım.bebeğimde hiç bi sıkıntı yoktu.şimdi aradan 6 yıl geçti ve tekrar hamile olduğumu öğrendim.gebeliğim 7 haftalık ve gebeliği devam ettirip ettirmeme konusunda çok kararsızım.yapılan tüm kromozom ve pıhtılaşma testlerim normal çıktı.ama aynı şeylerinyaşamaktan çok korkuyorum.hellp geçirip tekrar hamile kalanlar varsa ve deneyimlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.

Kimse yok mu arkadaşlar bilgisi olan yazsın
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, sakin ol. Bebekler yaşıyor hele kız bebekler, önce buna inan. İyi bir yoğun bakımda şansı çok yüksek, senin acilen süt vermen gerek ki bağışıklığı güçlensin, damla bile olsa. Hep pozitife odaklan, yanında ağlama sesini olumlu cümlelerle duyur, senden güç alsın. PBED sayfasını incele, İnci Candemir kitabını oku. Allah ın izniyle tutunur bebeğin hayata, sen yeter ki inan duanı et, güç ver bebeğine. Bu süreçte ciğer geliştirici yapıldı mı?
Ben de 50 gün önce hellp sendromu nedeniyle erken doğurdum, küvezde bebeğim, yakında çıkıyoruz inşallah.
Metanetini bırakma ve süt..

Canım 4 doz olduk kızım 26+0 haftalık 800 Gr doğdu 72 saat oldu yoğun bakım da sütümü sağiyorum ama psikolojikmen iyi değilim

Canım 4 doz olduk kızım 26+0 haftalık 800 Gr doğdu 72 saat oldu yoğun bakım da sütümü sağiyorum ama psikolojikmen iyi değilim
Bütün tedbirler alınmış, haftan ve kilosu da çok güzel. 24 haftalık bebekler bile direniyorken, sen de direneceksin. Onlar bile psikolojilerini bozmuyorlar ve savaşıyorlar. Kritik saatler 24-72 saat ve 15 gün, Allahın izniyle başaracak ama senin desteğine çok ihtiyacı var. Sütünü ona şarkı ninni masal okuyarak sağ, küveze anne kokusu yap bırak, o mücadele ederken sen de toplan ve eksiklerini tamamla. Üzülmen için hiçbir neden yok, en kötüsü olunca zaten üzülürsün ama şu an şükür ve çaba sonucu şansın çok. Benim oğlum düşük kilosuna rağmen tutundu hayata ve biz eve çıktık bile 3 gün önce.. Ben bir kez bile ağlamadım, hep güldüm hep inandım küvezini seyrederken konuştum, sütüm azdı ama çok severek şarkılarla sağdım. Oğlum maşallah aynı şartlardaki akranlarına göre çabuk çıktı (53 gün). Rabbim bütün bebelere yardım etsin, sen başarırsan o başarır unutma.. Psikolojin zor ama pozitif olmaması için hiçbir neden yok. Çok şükür her zaman.. Dualarımdasın..

Maşallah Allah sana bağışlasın inşallah pozitif enerjin için teşekkür ederim canım inşallah bende birgün kızımı aldım evimizdeyiz yazarım senin kaç haftalık dünyaya geldi

Ilk bebegimde 36.haftadam diye hatrliyorum yakalndim arkadaslar demişya o hafta sunu yasadim bunu yasadim die bende annennemi kaybetmistim sonra çıktı bu rahatszlik 38.haftaya kadar anca anladilar gozlerim bulanik goruyor isiklar simsejler carpiyordu hemen sezeryanla alındı yavrum ikimizde iyiyiz cok sukur 2.gebeligimde bi sorun yadamadim 39+3haftalikken sezeryanla alındı suan 3.gebeligimi yasiyorum umarim olmaz yine naptin die sorarsaniz cok dua ettim cooook yalvardim istedim rabbimden

Birde böbreklerim iflas etcek duruma geldigini soylemisti prof protein kacagi ve cok agri vardi belimde bobreklerimde

Sümeyra hnm bende şuan aynı durumdayım ikinciye hamileyim merak ediyorum ikincidede tansiyon sorunu yasadınızmı oldu ise ilki kaç haftadayken ikinci kaç haftada yükseldi

Sümeyra hnm bende şuan aynı durumdayım ikinciye hamileyim merak ediyorum ikincidede tansiyon sorunu yasadınızmı oldu ise ilki kaç haftadayken ikinci kaç haftada yükseldi
Merhaba Rukiye hanım ben yeni hesabımdan yazıyorum yani ben sümeyramm..söyle anlatayım bu konuyu açtığımda 2013 yılında 2.gebeliğini yaşıyordum ilk bebekliğinden ötürü çok kaygısıydım malum bebeğimi kaybetmiştim..2. Gebeliğini çok iyi geçirdim Allaha çok şükür hiç tansiyonum yükselmesi sürekli takipteydim...37+4te sezeryanla oğlumu kucağıma aldım ve şuan 7 yaşında çok şükür rabbime...ve şuanda 4.gebeliğimi yaşıyorum 22. Haftadayım yine tedirginliklerim var ama bu gerginlik ister istemez oluyor bol dua etmeye uğraşıyorum inşallah oğluma bi kardeş verebilirim...sende içini rahat tut..ben inanamıyorum ki meleğini kucağına sağlıkla alacaksın.. dualarındasın.. bu arada kaçıncı haftadasın

Selam arkadaşlar bende 33 haftalık doğum yaptım 2400 kilosu vardı 30 haftamda preeklampsi olduğum söylendi aşırı yüksek tansiyonum vardı bebeğim 15 gün küvezde yattı belirli başlı problemler oldu ameliyatım çok zor geçti ölümlerden döndüm desem yeridir ama şuanda elhamdulillah iyiyizyaşına girdi oğlum. Rabbim herkese sağlıklı gebelik ve sağlıklı bebekler nasıp etsin. Bana doktorum birdaha gebe kalırsan baştan itibaren iğne vurulman gerek kan sulandırıcı iğneler preeklampsiyi önler dedi..

TV de 8.5 aylık hamile kadın ve ikiz çocukları gebelik zehirlenmesinden öldü dedi. İyide Dr takibini yapmıyor mu yada belirti vermiyor mu hiç???

merhaba arkadaşlar. herkese geçmiş olsun. ben 2017de kızıma hamile kaldım ve 35 haftalık iken preaklamsi oldum. doktorum yakın takibe aldi. 36+5 te doktorum 2 gün sonra sezeryan yapalım dedi. 36+6 da yanı bir gün sonra bebeğim kendi geldi. normaldoğum oldu. boynunda da 3 tur kordon vardi. preaklamsi sebebiyle düşük ağırlıklı doğdu. 2.400gr. kızım 27aylik çok cici bir kız oldu şükürler olsun. şimdi 2. gebeligim. 32+5 hamileyim. doktorum ilk gebelikte preaklamsi riskinin daha yüksek olduğunu ama gene de önlem alacağımızı soyledi. gebeliğin basından itibaren coraspirin kullandim. 32 haftada kestik. önemli olan plasentanın gelişim sürecinde corasprini kullanmakmis. çünkü preaklamsi sebebi plesantayi besleyen damarlarda ki tikaniklik. erken doğum riskim var şuanda. preaklamsi olmam umarim. inşallah güzel haberler veririm size. 2 gebelik nasıl olur demissiniz. iyi bir örnek olmayı dilerim. doktor tavsiyelerim tuz az, kilo çok az alınmalı, (kilo çok onemli), bol kefir içeceksin, D vitamini kullanacaksin dedi, ve coraspirin kullandirdi. buarada bu önlemleri aldıran kişi turkiyenin en iyi perinataloglarindan biri. sağlıkla kalın kızlar. her şey gonlugunuze göreolsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…