Premature Bebekler PREEKLAMPSİ geçirmiş ve tekrar hamile olan arkadaşlar...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İdrar tahlili mi, hiç bakmadı bana tansiyonu bile sağlık ocağı ölçüyo, doktorum özel bide ama gittiğimde ultrason harici hiç bişeye bakmıyo, bi kaç kere kana baktı troidten dolayı o kadar
O zaman sen bi baktirt 🤔

2016 preeklamsi ve dekolmandan 26+2 doğum oldu kızım 2 gün sonunda vefat etti 2018 aralıkta oglum dogdu şükür preeklamsi olmadım
Merhaba, benim de ilk gebeligimde 25+1 de preeklampsi ve dekolman oldu, meleğim sadece 5 gün dayanabildi. Şimdi de 14 haftalık hamileyim. Bu süreçte tekrarlamaması için siz ne gibi önlemler aldınız acaba, nelere dikkat ettiniz. İgne ve aspirin kullanıyorum şu an tavsiyelerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar

Merhaba, benim de ilk gebeligimde 25+1 de preeklampsi ve dekolman oldu, meleğim sadece 5 gün dayanabildi. Şimdi de 14 haftalık hamileyim. Bu süreçte tekrarlamaması için siz ne gibi önlemler aldınız acaba, nelere dikkat ettiniz. İgne ve aspirin kullanıyorum şu an tavsiyelerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar
12.haftaya kadar iğne 12den sonra aspirin+ yüksek doz kalsiyum cok sıkı takip sıfır tuz bol su ve ben imkanım vardi istirahat ile geçirdim kalsiyum hapimda ek d vitamini vardi bir de

Tuzlu tatlı ekmek yemiyorum kilo almamak için çok uğraşıyorum her sabah limonlu su içiyorum en önemlisi sitres sıkıntı o en önemlisi o bence tansiyonu tetikliyor

Kızlar çok acil İstanbul Avrupa yakasıdan iyi bir gebelik takibi doktor lazım biraz riskli o yüzden iyi bir doktor bulmaliyiz

D vitamin oksapar iğne kullaniyom bol su içiyorum

Burdan haberleşelim belki yeni annlerde gelir 🌹
Merhaba, durumla ilgili güncelleme yapayım dedim.
Benim hesabıma göre 6+1de dün ilk kontrolümüz vardı. Keseyi de bebişi de gördük kalbi de duyduk çok şükür :KK200::emir_bebek:
Önceki gebelik öykümden dolayı coraspine hemen başlattı, bir de D vitaminine baktır dedi. Şu anda preeklampsi ile ilgili yapılan çalışmalarda bir coraspin kullanımının önemi bir de D vit. eksikliğiyle bağlantısı var hep o nedenle d vitaminine de başlatabiliriz eksiklik varsa dedi. Bir de bana 1.5 olarak başlattı coraspini belki kiloyla ilgilidir onu sormayı unuttum. Muhtemelen tekrar edecek gibi görünüyor, biz önlemimizi alalım en azından ikincideki gibi 37yi görelim dedi. Şimdilik bu kadar yeni bir gelişme olursa yine yazarım :KK68:

Benim hesabıma göre 6+1de dün ilk kontrolümüz vardı. Keseyi de bebişi de gördük kalbi de duyduk çok şükür :KK200::emir_bebek:
Önceki gebelik öykümden dolayı coraspine hemen başlattı, bir de D vitaminine baktır dedi. Şu anda preeklampsi ile ilgili yapılan çalışmalarda bir coraspin kullanımının önemi bir de D vit. eksikliğiyle bağlantısı var hep o nedenle d vitaminine de başlatabiliriz eksiklik varsa dedi. Bir de bana 1.5 olarak başlattı coraspini belki kiloyla ilgilidir onu sormayı unuttum. Muhtemelen tekrar edecek gibi görünüyor, biz önlemimizi alalım en azından ikincideki gibi 37yi görelim dedi. Şimdilik bu kadar yeni bir gelişme olursa yine yazarım :KK68:
Bizde kalp atışı duyulunca oksapar a başladık 22+5 haftalık hamileyim ama iki gündür ağrılarım var nedenini bilmiyorum doktora gittim bir sorun yok dedi

Hayirli olsun doktorunuzun tedavisi cok dogru d vitamini cok önemli preeklamsi de ins sağlıkla kucaklayin bir de kalsiyum cok önemli demisti benim perinatologum onu da muhakkak danışın

Bizde kalp atışı duyulunca oksapar a başladık 22+5 haftalık hamileyim ama iki gündür ağrılarım var nedenini bilmiyorum doktora gittim bir sorun yok dedi
şimdi baktım oksapar da pıhtılaşma içinmiş ilk defa duydum inşallah iyi gelir. Ağrılarınız rahmi tutan kaslarla ilgili ligament ağrısı olabilir rahim büyüdükçe artıyor. İnşallah her şey yolunda gider.
Hayirli olsun doktorunuzun tedavisi cok dogru d vitamini cok önemli preeklamsi de ins sağlıkla kucaklayin bir de kalsiyum cok önemli demisti benim perinatologum onu da muhakkak danışın
Çok sağolun inşallah hepimiz için iyi gider. Kalsiyumla ilgili bir şey demedi sonraki gidişimde sorayım. Diğer gebeliklerde magnezyum şase kullandım acaba benzer midir kalsiyumla magnezyumun işlevi bir araştırmak lazım. Çok teşekkürler tekrar

Kızlar 24+3 haftalığım 20 ci haftadan beri sabah aç karnına limonlu ılık su içiyorum tansiyonum 10 5

Benim de tansiyonum yükseliyormuş ara ara ve bebeğim küçük kalmış doktor bunu 32 de farketti bebeğim 28 le uyumluydu .acil sezaryene alındım ameliyatta tansiyonum 16 lara çıkmış .bebeğim 1300 gram doğdu 40 gün küvezde kaldı bende çok üzüldüm ama şuan iyi çok şükür .bi daha yaşamayız umarım
Çok ama çok geçmiş olsun. Şanslıymışsınız çok şükür sağ Salim eve gelmişsiniz 🙏🏻 Anlamadığım doktor nasıl bunu farketmez 😡😡

X