Premature Bebekler PREEKLAMPSİ geçirmiş ve tekrar hamile olan arkadaşlar...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar çok acil İstanbul Avrupa yakasıdan iyi bir gebelik takibi doktor lazım biraz riskli o yüzden iyi bir doktor bulmaliyiz
Sizin yazmanızın üzerinden biraz geçmiş ama burda kalsın başka ihtiyacı olan biri görür diye yazayım dedim. ben Dr. İsmet Gökçen'e gidiyorum, preeklempsi riskimi erken farketmişti şükür, Kağıthane Merkez'de muayenehanesi var, çok güleryüzlü anlayışlı bilgili ilgili bir doktor ben çok memnunum.
Login • Instagram şu İnstagram postundan hastalarının yorumlarına bakabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba benimde 31.haftada tansiyonum üzüntü nedeniyle birden bire yükseldi şişli memorialde 12 gün yatış yapıldı 32+4 günlükken gebelik sonlandırıldı çok şükür Rabbime bebeğim çok saglikliydi kilosu 1300 gr di 4 günde istenilen kiloya ulasti fakat ben iylesemedigim için bebeğim 20 gün kuvezde kaldi daha doğrusu ben 1 senede iylesebildim bebeğim şuan 16 aylık şimdi ikinci bebeği düşünüyoruz ama ben cok korkuyorum o günleri hatırladıkça lütfen ikinci kez hamilelik düşünenlerin yardımına ihtiyacım var 4_5 kadar daha bekleyeceğim öncesinde neler yapmalıyım psikolojik destek almayı da düşünüyorum

Sisli memorial ahmet göçmen gözüm kapalı öneririm
Merhaba ben ilk bebeğimde kontrole oraya gitmiştim dogumuda orda yapmıştım uzman bir doktora gitmiştim şuan doçent oldu ikinci bebeği düşünüyoruz gebelik zehirlenmesi yaşadığım için çok korkuyorum bu sefer Resul hocayı düşünüyordum fakat prof.Ahmet Göçmen hakkında biraz bilgi paylaşırsanız çok mutlu olurum teşekkürler

Rabbim hiç birimize birdaha yaşatmasın ben sezeryan oldum ve çok zor toparladım ölümlerden döndüm preeklampsi çok zor birşey
Aminnn bende aynı şekilde 1 senede zor toparlandım iylesemedigim için çocuğuma bakmakta bile çok zorlandım ölümlerden döndüm benim üzüntüden 1 gün içinde tansiyon 16_10,17_10 olmaya başladı 12 gün hastanede yattım dusuremediler çok zor ya Rabbim kimseye yaşatmasın

Sanırsam bende hamileyim henüz test yapmadım 2 sene once 33 haftalık doğum yapmıştım preeklampsi nedeniyle biraz korkuyorum ama kadın doğumcum genelde 2inci kez tekrar ettiğini görmüyoruz dedi
Gözünüz aydın sağlıkla kucağınıza alın yavrunuzu inşallah tekrar etmez ama tedbirli olmak her zaman iyidir

Merhaba ben ilk bebeğimde kontrole oraya gitmiştim dogumuda orda yapmıştım uzman bir doktora gitmiştim şuan doçent oldu ikinci bebeği düşünüyoruz gebelik zehirlenmesi yaşadığım için çok korkuyorum bu sefer Resul hocayı düşünüyordum fakat prof.Ahmet Göçmen hakkında biraz bilgi paylaşırsanız çok mutlu olurum teşekkürler
Ahmet bey ayrildi hastaneden atasehir medicana ya gecti bende ilk bebeğimi oeda doğurdum cok memnundum hastaneden 1 ay önce kurtaj oldum hic memnun kalmadım hastane cok değişmiş beni cok rahatskz eden şeyler yaşadım o yüzden orayı biraktim doktorumda cok sukur başka hastaneye gecti

Ahmet bey ayrildi hastaneden atasehir medicana ya gecti bende ilk bebeğimi oeda doğurdum cok memnundum hastaneden 1 ay önce kurtaj oldum hic memnun kalmadım hastane cok değişmiş beni cok rahatskz eden şeyler yaşadım o yüzden orayı biraktim doktorumda cok sukur başka hastaneye gecti
Aslında beni de rahatsız eden durumlar olmuştu ve tansiyonum iyice yükselmişti hasta mahremiyeti yoktu doktor birden haplarımi kesti 1 gün odaya kimse uğramadı doktor arayıp çıkıyor musunuz kalıyor musunuz demedi gebelik zehirlenmesi yaşayan bir hastayı onemsemedi o yüzden tedirgin olduğum durumlar yok değil

Aslında beni de rahatsız eden durumlar olmuştu ve tansiyonum iyice yükselmişti hasta mahremiyeti yoktu doktor birden haplarımi kesti 1 gün odaya kimse uğramadı doktor arayıp çıkıyor musunuz kalıyor musunuz demedi gebelik zehirlenmesi yaşayan bir hastayı onemsemedi o yüzden tedirgin olduğum durumlar yok değil
Acikcasi bende kendi doktorumdan yana şanslı oldugum icin oğlumda hastanede sorun yaşamadım ama 1 ay önceki kurtajda gercekten biktirdilar beni eger doktorum ordan gitmeseydi de oraya gitmicem diye karar verdim yogun kanama ile gittim beni 1 saat beklentiler covid testi için 6 kat asagi inmelimiymisim en son sesimi yükselttim yatırdılar odadan aldilar ben normalde orayı overdim hic para odakli değiller derdim ama değişmişler açıkçası orda dogum düşünemem bi daha

Merhaba, durumla ilgili güncelleme yapayım dedim.
Benim hesabıma göre 6+1de dün ilk kontrolümüz vardı. Keseyi de bebişi de gördük kalbi de duyduk çok şükür :KK200::emir_bebek:
Önceki gebelik öykümden dolayı coraspine hemen başlattı, bir de D vitaminine baktır dedi. Şu anda preeklampsi ile ilgili yapılan çalışmalarda bir coraspin kullanımının önemi bir de D vit. eksikliğiyle bağlantısı var hep o nedenle d vitaminine de başlatabiliriz eksiklik varsa dedi. Bir de bana 1.5 olarak başlattı coraspini belki kiloyla ilgilidir onu sormayı unuttum. Muhtemelen tekrar edecek gibi görünüyor, biz önlemimizi alalım en azından ikincideki gibi 37yi görelim dedi. Şimdilik bu kadar yeni bir gelişme olursa yine yazarım :KK68:
Merhaba doğumu kaçıncı haftada yaptınız sağlıcakla almışsınızdır inşallah bebeğinizi kucagınıza :dua:

Merhaba doğumu kaçıncı haftada yaptınız sağlıcakla almışsınızdır inşallah bebeğinizi kucagınıza :dua:
Merhaba,
Çok tesekkur ederim iyi dilekleriniz için😊
Doğum 37+1 de oldu. Son 5 hafta tansiyon yüksekliği ve protein kaçağı oldu ama çok şükür diğer sıkıntıları yaşamadım.
Sizin de hayırlı olsun, insallah sağlıkla dogumunuzu yaparsınız

X