Premature Bebekler Prematüre bebekte hırıltı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Tekistegimbebegim

Meleklerimi kaybettim yerini doldur Allah'ım!!!
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2017
179
199
32. Haftada suyunun bitmesi sebebiyle acil sezaryene alındım ve bebeğim 22gun kuvezde kaldi. Taburcu olduğundan beridir hiriltisi ve burun tıkanıklığı devam ediyor. Çok tıkandığı zaman rengi filan değişiyor bazen. Korkuyorum tekrar kuveze girecek diye. Deneyimi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

32. Haftada suyunun bitmesi sebebiyle acil sezaryene alındım ve bebeğim 22gun kuvezde kaldi. Taburcu olduğundan beridir hiriltisi ve burun tıkanıklığı devam ediyor. Çok tıkandığı zaman rengi filan değişiyor bazen. Korkuyorum tekrar kuveze girecek diye. Deneyimi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum
burnunu acmak için bişey kullaniyormusun prematüre olmasa bile yenidogam bebegin burnunu surekli aspire etmek lazim benim kizimda prematüre doğmuştu ben fizyolojik serum kullanarak açıyordum burnunu

Acıyorum ben de günde iki kez serum fizyolojik yapıyoruz. Zaten bebgimi dün tekrar kuveze aldilar umarım bu kez kısa surer

Bizde 40günlük kaldık küzvwzde yine nasıl alınıyor keşke benim bebğimide geri küvezde alalar evde daha kötüye gidiyor ne yapacağımı şaşırdım

Cumartesi gecesi morardi nefesi tıkandı ciğerine sut kaçmış tekrar entube edildi durumu kritik inşallah toparlar doktor çok kritik konuşuyor çaresizlik çok zor

İnşallah ya şuan sadece ihsali biliyoruz başkada bir şey çıkma inşallah 40günlük önce küvezdeydi bir ayda şimdi kalcak

27+5 te suyum geldi ve 10 saat sonra doğdu ikizlerim biri 7 gün yaşadı diğer bebeğim de 54 gün yoğun bakım da toplam da 91 gün kuvezde kaldı şuan kronolojik 10.5 düzeltilmiş 7.5 aylık bahsettiğiniz hırıltı bebeğim de hala devam ediyo doktorumuz 6ay-3yaş arası geçebiliceğini söledi

27+5 te suyum geldi ve 10 saat sonra doğdu ikizlerim biri 7 gün yaşadı diğer bebeğim de 54 gün yoğun bakım da toplam da 91 gün kuvezde kaldı şuan kronolojik 10.5 düzeltilmiş 7.5 aylık bahsettiğiniz hırıltı bebeğim de hala devam ediyo doktorumuz 6ay-3yaş arası geçebiliceğini söledi
Merhabalar Allah'ım size bağışlamış maşallah biz de ikinci kez kuvezden çıktık ama hala burnunda sanki balgam dolmuş gibi hırıltı var hani sadece ses değil sanki bronşit gibi doktor taburcu olurken ciğerleri temiz demişti ama bu ses insanın psikolojisini bozuyor gerçekten

X