Premature Bebekler Prematüre zorlu süreç

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Herkese merhabalar. 10 yıl süren tedavi sonrası tüp bebekle ikiz kızlarıma hamile kaldım. Ancak 28.haftamızda dünyaya geldiler. Bugün küvözdeki 38.günleri. Az önce doktorumuz aradı ve kızlarımdan birinin ciğerlerinin tamamen kapalı olduğunu söyledi. İlk günden beri entübe ve beslenmesi kapalı. Beyin kanaması geçirdi ve rop teşhisi konuldu. Benzer durumları yaşayan var mı ? bana umut olacak mesajlarınıza ve dualarınıza ihtiyacım var..
Allah yardımcınız olsun inşaallah 🙏

Herkese merhabalar. 10 yıl süren tedavi sonrası tüp bebekle ikiz kızlarıma hamile kaldım. Ancak 28.haftamızda dünyaya geldiler. Bugün küvözdeki 38.günleri. Az önce doktorumuz aradı ve kızlarımdan birinin ciğerlerinin tamamen kapalı olduğunu söyledi. İlk günden beri entübe ve beslenmesi kapalı. Beyin kanaması geçirdi ve rop teşhisi konuldu. Benzer durumları yaşayan var mı ? bana umut olacak mesajlarınıza ve dualarınıza ihtiyacım var..
Bende tüp bebek yapmıştım 6 haftalık düşük oldu,
4 ay sonra, tüp bebek hazırlığı yaparken hamile olduğumu öğrendim , çok riskli ve çok zor bir hamilelik geçirdim , 26 haftada doğum oldu 19 oldu bugün ,hiç iyi haber almadım ama ümidimi kesemem evladımdan , içimden 8 yıl bekledim iyi oşsun 3 ay daha beklerim diyorum ,
Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın , umarım sizinde benimde bebeğim sağsalim sağlıkla sıhhatle evine gelir amin..

Rabbim şifa versin kızlariniza sağlıkla kavuştursun. Rob nedir bilmem ama bı tanidigim bebegi de 28. Haftada doğmuştu ve şuan 8yasinda maşallah sağlığı gayet yerinde. Sizinde herşey yolunda gitsin inşallah . İkisi de sağlıkla evine taburcu olsun

Merhaba bende tüp bebek tedavisi ile ikiz erkek bebeklere hamile kaldım 28. Haftada doğum yaptım bebeğimin biri 7 gün sonra melek oldu diğer oğlum ise 1. Evre beyin kanaması geçirdi hatta pvl oluşmuş ama çok şükür oğlum da fiziksel ve zihinsel bi engel bırakmadı 91 gün kuvezde kaldı kaç defa rop muayenesi oldu inanın bende unuttum oğlum 17 gün sonra 3 yaşını bitircek çook zor bi süreç ama sağlıkla kuvezden çıkınca çok hızla toparlıyorlar kendinileri

Rabbim safi ismiyle şifa versin bir bilgim yok duacinizim

Merhaba gelmiş geçmiş olsun inşallah 🤲🏻Nasıl hissettiğinizi anlayabiliyorum ben de bir prematüre annesiyim. 26. Haftada 940 gr 35 cm doğdu oğlum. 80 gün hastanede kaldı, burnundan oksijen desteği verdiler, prematüre apnesi oldu kafein tedavisi yaptılar. Oksijenini bir süre sonra daha iyi nefes almaya başladıkça azalttılar ve en sonunda sadece kuvöz içi oksijen aldı. Defalarca rop muayenesi yaptılar, taburcu olduktan sonra 2 defa daha gittik gelmeniz gerek yok göz damarları oluşumunu tamamlamış çok iyi dedi Dr. Kalbinde Pda vardı onu da ilaç tedavisi ile kapattılar şükür. Şimdi bu ayın 22sinde kronolojik 6, düzeltilmiş 3 ayı bitirecek. Sağlığı gayet yerinde çok şükür boyu kilosu iyi. Refleksleri gelişimi de iyi, yani demem o ki prematüreler bütün zorlukların üstesinden geliyorlar hiç merak etme inşallah senin kuzun da iyi olacak🌸🙏🏻 hastanedeyken gram gram kilo almasına bile mutlu oluyordum deftere not ederdim sürekli.. 2390gr geldi eve şu an 6 kilo sanırım boyu 63 olması lazım. Sen yeter ki bebeğine inan, dua et sütünü sağ ona gönder. Annesinin ona inandığını hissetmeye çok ihtiyacı var.. Sabır hayrın temelidir..
Umudunu hiç kaybetme, olumlu düşün inşallah bebeğin sağ salim yanına gelir en hayırlı zamanda tekrar çok geçmiş olsun❤️

Bakın buradan başka bir prematüre annesiyle konuşmamdan mesajımı kopyalıyorum size inşallah güç bulursunuz biraz kendinizi iyi hissettirir 🙏🏻🤗

Merhaba, teşekkür ederim siz nasılsınız öncelikle? Size ilk söylemek istediğim şey lütfen güçlü olun ve bebeğinizin evinize geleceğine sonuna kadar inanın ki o da sizden güç alsın çabucak iyileşsin inşAllah 🙏🏻🌸 benim sürecim 80 gün sürdü ilk başlarda 1cc ile süte başladılar tolere edemedi daha sonra midesinden sarı safra suyu geldi ve serum ile beslemeye devam ettiler. Daha sonra yavaş yavaş sütü tolere etmeye başlayınca miktarını da arttırdılar tabii. Şunu söyleyeyim bebeğinizin ordan çıkması için 1-Kendi oksijenini kendisi sağlaması gerekiyor( prematüre apnesi olmadan) 2- kendini büyüyecek miktarda sütü icebilmesi gerekiyor (35-40ml) 3- vücut ısısını koruyabilmesi gerekiyor 4- ve tabii ki yoğun bakımda kalmasını gerektirecek hastalığı varsa geçmesi gerekiyor ki sizinle eve gelebilsen. Benim bebeğimde Pda kalp damarı doğduğunda açıktı ki bu normal doğanlarda bile 1 süre sonra kapanan bir damar. İlaç tedavisi uyguladılar ve çok şükür kapandı. Eğer kapanmasaydı anjiyo uygulacaklardı ama gerek kalmadı elhamdülillah. Daha sonra gözünde rop vardı bu da erken doğdukları için göz damarları tamamlanmıyor ve sürekli göz muayenesi oluyorlar. Biz eve geleli tam 2 ay oldu bu sürede 3 defa ropa gittik muayeneye, geçen hafta bir göz damarı oluşumunun tamamlandığını ve gelmemize gerek kalmadığını söylediler. Bunlardan ayrı benim bebeğim ilk başta sadece burnundan oksijen desteği alıyordu zamanla bunu düşürdüler fakat ben ziyarete gittiğimde bir gün solunumu bayağı düştü ve doktor acil müdahale etti. Sonra kafein tedavisine başladılar prematüre apnesi için ve sadece 2 gün entübe kaldı daha sonra tekrar burundan oksijene geçtiler. Kilo aldıkça büyüdükçe sadece kendi kendine nefes almaya başladı bu sürede de zaten 30 civarı süt içmeye başlamıştı. Yani biz herhangi bir ameliyat olmadan atlattık çok şükür, sadece kilo almasını bekledik. 80 gün kaldı küvezde ve eve 2.390gr geldi şu an 50 günlük 5 kiloya yaklaştı boyu da 2 hafta önce 58di. Çok uzun oldu kusura bakmayın, bana istediginiz zaman yazabilirsiniz sorularınız varsa cevaplarim🌸 demek istediğim uzun ve zorlu bir süreç fakat lütfen bebeğinize inanın inşAllah sağ salim evinize gelecek. Geç olsun güç olmasın diyelim umarım bebeğiniz en kısa sürede büyür ve yanınıza gelir. Unutmayın prematüreler gerçekten çok güçlüler ben bunu anladım. Kendinize iyi bakın moralinizi bozmayın, istediğiniz zaman yazabilirsiniz. Allah'a emanet olun🙆‍♀️🙋🏻‍♀️

Konuda bi bilgim yok ama Rabbim Şafi ismiyle tez zamanda şifa versin inşAllah minişlerinizi kucağınıza bir an önce almanız dileği ile 💕

L LoveJ
İnşallah bebeğiniz ile zamanında evinize Sağlıkla dönersiniz 🤲
Benimde gebeligimin başından beri erken doğum riskim var.Surekli araştırıyorum.Instagramda aşağıya linkini attığım bayana denk geldim.Mesaj atarsaniz cevap verir diye düşünüyorum.Umudunuzu hiç kaybetmeyin lütfen 🤲
Dualarım sizinle

Canım çok geçmiş olsun 🥺 seni çok iyi anlıyorum benim kızımda 28 haftalık dogdu 42 gün kuvözde kaldı rop muanesi gördü ve bu hala devam ediyor kalbi durdu ve bir çok sorunlar yaşadık gözümün yaşı hiç dinmedi ama bunu bana çok söylediler hep bir avutma teselli gibi sanardım ama çok güçlü çok saglıklı ve çok başarılı oluyorlar kızım 7 yaşında şimdi ikinciye hamileyim arkadaşlarının yaşıtlarına yetişti derslerinde başarılı göz gelişimi beyni herşeyi iyi arkadaşım dualerim seninle emin ol prematüre bebekler savaşçı bebeklerdir 💜

Allahtan ŞAFİ isminin yüzü suyu hürmetine bebekleriniz için sifa diliyorum. Allah yardımcınız olsun 🙏
ALLAH c.c şafi ismi hürmetine şifa versin yavrularına benimde bir fikrim yok ama herkesinde tanıdığı bildiği temizlik benim işim sunucusu kadir ezildide erken gelmiş dünyaya annesine boşuna bekleme burda bu çocuk gelişmez hatta yaşamaz demiş doktorlar ama annesi hergün o kapıda beklemiş Allah'tan ümit kesmeyin yavrularınız için bende dua edecem

Rop kendiliğinden düzeliyor yüzde doksan beş benim bebeğim de 33 haftalık dünyaya geldi ama süreç çok zorlu hergün insana bir yıldan fazla geliyor her gün süt vermeye gitmeyi iple çekiyordum bebeğim çıktı yanımda ama o günleri hala atlatamıyorum sadece çıkması değil çıktıktan sonra evde bakım süreci daha zor aşırı temiz toz olmayan bir ev olması gerekiyor biz odadaki tüm eşyaları kaldırmıştık hastaneden çıkınca kesinlikle iki üç tane Farklı ateşölçer alın biz farkedemedik enfeksiyon kapmış 40 derece ateşle hastaneye tekrar yatırmıştık

Mucize sizi bulsun, şans yanınızda olsun💛 en yakın zamanda sağlıkla kızlarınıza kavuşamanızı diliyorum💛

Allah acil şifalar versin. Bebeklerinize en kısa zamanda kavuşur, sağ salim evinize dönersiniz inşallah. 🧡
Ben de prematüre annesiyim. Konunuzu ve yorumları okurken bile gözlerim doldu. Yoğun bakım kapısı önünde beklemek ne demek bilirim.
Benim bebeğim 28 gün kaldı. İlk 3 hafta entübe haldeydi. Doktoru % 100 makine yardımıyla nefes alabiliyor demişti ilk başta. Bu süreçte sürekli antibiyotik tedavisi uyguladılar, bir kez eko çekildi hastane dışından bir doktor geldi. Çok şükür kalbinde bir sıkıntı çıkmadı. 1 hafta kadar da kilosunu tamamlaması için tuttular. Pandemi sebebiyle hafta da 3 gün 5 dk bile anca görebildim. Çok zordu. 🥺
Hastaneden çıktıktan sonra 3 kez rop muayenesine gittik. 3.de gözdeki kılcal damarları tamamlandı dediler. Çok sık hasta oldu geçen kış çok hastane gezdik. Ama en azından yanımda, kucağımdaydı. Benim yavrum çok azimli çıktı hayata tutundu şimdi de kıpır kıpır her yeri karıştırıyor, yeni yeni adım atmaya başladı.
Allah'ın izniyle sizin evlatlarınızda sağ salim evinize, kucağınıza gelecekler bu günleri geride bırakacaksınız inşallah. Tüm kalbimle size dua ediyor olacağım.

kuzenimin bebeği 26 haftalık doğdu ve tam 100 gün yoğun bakımda kaldı. o süreçte beyin kanaması ve rop teşhisini biz de aldık, zamanla geçti. elbette ufak tefek sorunları oldu yaşıtlarına göre geç gelişti ama şu an 4 yaşında ve sağ salim yanımızda. inanın acınızı en içimden hissettim, dualarınızı eksik etmeyin, umudunuzu hiç kaybetmeyin.

Keşke bir bilgim olsa ama maalesef. Allah yardımcınız olsun, Ya Şafi ismiyle şifalar siz ve yavrularınızın olsun..

.

İnşallah bir an önce sağlıkla kucağınıza alırsınız ikisini de.. çok dua edicem🙏

Oğlum 27 haftalık 900 Gr doğdu. Üç ay küvoz de kaldı. Üç kez beyin kanaması geçirdi. Ciğerleri hiç gelişmemişti hep cihazla durdu.doktorumuz her gün, bugün ölebilir diyerek konuştu. Kucağıma aldığım günde ölebilir dedi. Şu an dört yaşında zorlu bir süreçten geçtik beyni o zaman zarar gördü ama şu an geçti çok şükür. Umudunuzu kaybetmeyin. ALLAH'IM
Celle Celâlühû şifa versin.

Öncelikle gözünüz aydın olsun uzun ve zorlu yollardan geçmişiniz kızım 23 haftalık doğdu beyin kanaması ve 88 gün entube kaldi 167 günün sonunda kavus nasip oldu aklınıza takilan olursa elimden geldiğince yardım etmek isterim

X