Gebeliğe Hazırlık Progestan + Düşük Tehlikesi ?!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Seninle ne ilgisi var, insan evladı için nelere katlanıyor hiç böyle bir şey olsun ister mi? Seneye bu zamanlar evinde bir bebiş koşturmacası ve uykusuzluğu olacak ama sen mutlu olacaksın. :)
İnşallah canım hepimiz o mutluluğu görürüz.. 🤲🤲
Sağlıcakla gelsin de uykusuz kalırım

Yarın başka bir doktora görün, progestanı bugün kullanma dedi eşim de. @fiona13
@-Yagmur- moralimi çökertmesine daha çok üzüldüm ya. Yani hastaneden öyle bi çıktım ki, eczacıya bile bu ilaçları ne zaman alıcam diyememişim, nevrim dönmüş eve gelince fark ettim.
Elim bişeye gitmiyo, moralim bozuldu, ne yemek yiyebiliyorum ne su içebiliyorum.
Merhaaba sizin progestan degeriniz kac cikmisti acaba

Merhaaba sizin progestan degeriniz kac cikmisti acaba
Doktorum bana hiçbir test yapmadan ezberden vermişti progestanı, niye verdiğini ben de anlamamıştım, ağrım ya da kanamam yoktu.
Yeni bir doktora gidiyorum şuan, o da düşük tehliken yok, progestanı bırak dedi. Bıraktım şimdilik.

Doktorum bana hiçbir test yapmadan ezberden vermişti progestanı, niye verdiğini ben de anlamamıştım, ağrım ya da kanamam yoktu.
Yeni bir doktora gidiyorum şuan, o da düşük tehliken yok, progestanı bırak dedi. Bıraktım şimdilik.
Aynı durumdayız benim de ilk gebeliğim 6 haftalık şu an bana da progestan verdi ama ne bir risk var ne düşük geçmişim böyle bi ilaç verilince de insan düşük tehlikesindeymiş gibi her an endişeli oluyor bize açıklasalar neyi neden verdiklerini kafamız rahat edecek ama doktorların tavrı böyle malesef uzun uzun anlatan bilgi veren çok az, ben bugün Başka bir doktora dedim progestan kullandığımı ne gerek var ki dedi ikilemde kaldım ama kullanacağım gene de bi zararı yokmuş çünkü

Aynı durumdayız benim de ilk gebeliğim 6 haftalık şu an bana da progestan verdi ama ne bir risk var ne düşük geçmişim böyle bi ilaç verilince de insan düşük tehlikesindeymiş gibi her an endişeli oluyor bize açıklasalar neyi neden verdiklerini kafamız rahat edecek ama doktorların tavrı böyle malesef uzun uzun anlatan bilgi veren çok az, ben bugün Başka bir doktora dedim progestan kullandığımı ne gerek var ki dedi ikilemde kaldım ama kullanacağım gene de bi zararı yokmuş çünkü
Benim göğsümde basit kistler olduğu için dikkatli kullanmam gerekiyordu. Doktora ne için veriyorsunuz diye sorunca " düşük icin " diye azarladı beni. Bu arada söylediği şey değil ses tonu ve sesini yükselmesinden bahsediyorum. Yoksa cümlede esasen bir azarlama yok. Ben bıraktım şimdi ama kabus gibiydi o zamanlar
Bende haftalıkken kullanmıştım.

Merhaba kan degerinizde progesteron hormonunuz dusuk tespit edildiyse vermistir doktorunuz

Bence derhal doktorunuzu değiştirin ve şikayet edin sizi azarlayamaz. Progestan bende kullandım canım benim kese gozukmustu hafif kalp atışı duyuluyordu ama kanama alanim vardi. Doktorum hatta demişti bu odayı rahmin düşün bebek bu duvara tutunmus bu duvara tutunmus ama bu duvara tutunurken bi kanama olusmus ne olur ne olmaz progestan yazalim dedi. 2 hafta sonra gittigimde kanama alani kaybolmuştu bol bol dinlendim dua ettim pozitif oldum olamadigimda burdaki arkadaslar yardımcı oldu atlattik. Ondan sonra bi kutu daha progestan verdi şimdi ilaçlarım bitti. Sende bol bol dinlen ❤️

Bence derhal doktorunuzu değiştirin ve şikayet edin sizi azarlayamaz. Progestan bende kullandım canım benim kese gozukmustu hafif kalp atışı duyuluyordu ama kanama alanim vardi. Doktorum hatta demişti bu odayı rahmin düşün bebek bu duvara tutunmus bu duvara tutunmus ama bu duvara tutunurken bi kanama olusmus ne olur ne olmaz progestan yazalim dedi. 2 hafta sonra gittigimde kanama alani kaybolmuştu bol bol dinlendim dua ettim pozitif oldum olamadigimda burdaki arkadaslar yardımcı oldu atlattik. Ondan sonra bi kutu daha progestan verdi şimdi ilaçlarım bitti. Sende bol bol dinlen ❤️
Kanama hangi renkti acaba benimde çok az kahverengi bi akıntım oldu kese görmüştüm zaten

Kanama hangi renkti acaba benimde çok az kahverengi bi akıntım oldu kese görmüştüm zaten
Canim benim yerlesirken olmus çok açık kahveydi sonra hamile olduğumu öğrendim falan dışta kanamam yoktu sadece kese içinde gözüktü. Kırmızı kan olunca daha tehlikeli diye biliyorum.

X