Prolaktin hormonu yüksekliği

O ben 😂 prolaktın sorunum var hipofiz bezi için mr gerektiğini biliyorum ama tek basına mr çektirdiniZmi diyince bebek için bu kadar erken sürede olmuyor demesine dendi zannettim 🤦‍♀️
ben doktorum hanımefendi, bebek vs de umrumda değil.
prolaktin yükselmesinde ilk akla gelen hipofiz tümörüdur.
ben de bunu sordum.

Merhaba bende bebek düşündüğüm ilk zamanlar stresle birlikte inanılmaz yükseldi 74 felandı sonra tüp bebek tedavisine başladım dostinex kullandırdılar sizin gibi zamanla piskolojik olarak da rahatlayınca indi şimdi gene takip ettiriyorum çok şükür 3 aydır bi sorunum yok
Yani diyecepim sizinki muhtemelen strese bağlıdır biraz rahat bırakmaya çalışın tabi mr da bişey çıkmadıysa. Takibinizi de yaparsanız inşallah sıkıntısız düşer. Geçmiş olsun tekrar 🙏🏻😌
Çok teşekkür ederim ☺️🙏 doktorum 66 çıktığında 15 gün sonra gel yükselirse mr çekelim demişti ama 15 gün sonra kendiliğinden düşünce bir daha mr demedi 😮‍💨 bu sefer gittiğimde inşallah düşmüş olur eğer aynı olursa da yine mr hatirlatayim 😪

Çok teşekkür ederim ☺️🙏 doktorum 66 çıktığında 15 gün sonra gel yükselirse mr çekelim demişti ama 15 gün sonra kendiliğinden düşünce bir daha mr demedi 😮‍💨 bu sefer gittiğimde inşallah düşmüş olur eğer aynı olursa da yine mr hatirlatayim 😪
Yok düşme olduysa istemez zaten ben yaptırdınız sandım mr felan isteyebilmesi için böyle 150 200 felan çıkanlar oluyor oda hipofizle alakası vardır diye yaptırıyorlar. Siz tedirgin olmayın rahat bırakın kendinizi prolaktin gebeliğin olmaması için tek başına bi engel değil zaten arkadaşlarda yazmış yüksek olup gebe kalanda çok. yumurta tembelliğiniz için tedavinizi aksatmayın gene prolaktini de takip edin bi yerden inşallah güzel sonuçlanır 😌🙏🏻

benim de prolaktinim ara ara sizin gibi yükseliyor. yumurta tembelliğim de var. aşılama tüp bebek vs denedim tutmadı, 4 yıldır evliyim. en son yaptırdığımda kendiliğinden düşmüştü benim de. genelde dostinex veriyorlar zaten.. 1 buçuk yıllık evliymişsiniz, elbet olur merak etmeyin. kendiliğinden olmazsa tedavi şekillerini düşünebilirsiniz.

ben doktorum hanımefendi, bebek vs de umrumda değil.
prolaktin yükselmesinde ilk akla gelen hipofiz tümörüdur.
ben de bunu sordum.
latte hanım neden kızıyorsunuz bir anda anlayamadım mesleğinizide bilmiyorum bende prolaktın sorunu yasadıgım için hipofiz emar tümor konularına hakimim kendime de çok güldüm anlayamadıgım için diğer yorumlarıma bakarsanız sürecimi de paylastım dalgınlığıma denk geldi yani🤦‍♀️

latte hanım neden kızıyorsunuz bir anda anlayamadım mesleğinizide bilmiyorum bende prolaktın sorunu yasadıgım için hipofiz emar tümor konularına hakimim kendime de çok güldüm anlayamadıgım için diğer yorumlarıma bakarsanız sürecimi de paylastım dalgınlığıma denk geldi yani🤦‍♀️
kızmadım neden kızayim bunun için .
emoji paylasmayinca öyle görünüyor galiba.
Hekim olduğum için odağım bebekten ziyade hasta sağlığı demek istedim o yüzden sorduğum soru oydu.

Mr çektirmelisiniz, benimde prolaktin yüksek çıkınca hemen Mr çekildi, nurtopu gibi bir prolaktinamam varmış ayrıca pcosum, senelerce dostinex kullandım, doktor zaten hamile kalman çok zor korunma dedi 2 ay sonra hamile kaldım emzirme bitince gittim prolaktinoma küçülmüş. Kısacası eğer prolaktinoma varsa devamlı dostinex kullanmanız gerekiyor bu yüzden Mr çektirin gerekirse özelde

ideal kilosu kaçmış?
bki nin dunya standartları var bilmem biliyor musunuz ? gerçi bki ne onu biliyor musunuz onu bile sanmıyorum
bilmediğiniz her şeye insan nasıl bu ozguvenle yazar ?
söylediği olayların kilo ile de doğrudan bağı yok.
konu sahibi muhteşem bir bkiniz var, sorun yok.
Çok özgüvenliyimdir. Ben sizin yazdıklarınızı göz ardı ettim siz benimkileri nasıl görüyorsunuz. Size ne benim yorumumdan. Siz kendi görüşlerinizi yazın. Sizin bir konunuz olur ona yazarsam ki yazmam. O zaman alıntı yaparsınız.

Çok özgüvenliyimdir. Ben sizin yazdıklarınızı göz ardı ettim siz benimkileri nasıl görüyorsunuz. Size ne benim yorumumdan. Siz kendi görüşlerinizi yazın. Sizin bir konunuz olur ona yazarsam ki yazmam. O zaman alıntı yaparsınız.
lattesizkitapsiz lattesizkitapsiz ayrıca siz bu aşamalardan geçtiniz mi bilmiyorum ama ben geçtiğim için kendimde yaşadığım şeylere göre yorum yaptım. İster ilgisini çeker ister çekmez. Bu da sizi bağlamaz.

maalesef sağlıkla ilgili her yazdığınız şeyi düzelteceğim
belirli dünya kriterleri olan şeylerde keyfinize göre yorumlama yaparsanız bunun sonucuna da katlanırsiniz .
her ama her sağlıkla ilgili yazdığınız yanlış şeyi düzelteceğim
yanlışlıkla biri sizi ciddiye alıp canı yanmasın diye

maalesef sağlıkla ilgili her yazdığınız şeyi düzelteceğim
belirli dünya kriterleri olan şeylerde keyfinize göre yorumlama yaparsanız bunun sonucuna da katlanırsiniz .
her ama her sağlıkla ilgili yazdığınız yanlış şeyi düzelteceğim
yanlışlıkla biri sizi ciddiye alıp canı yanmasın diye
Allah razı olsun doktor hanım 👏

Benim eşimin hafif yüksek çıkmıştı. Endişelendik. Mr korkusu da var malum. Endokrin hiç endiselenmedi. Prolaktin testi stresten, o gün kan vermeye giderken trafikte bile kavga etseniz etkilenen çok hassas bir test. Sonra 3 gün cinsel perhiz, sinirlenmeme sonrası saatlik arayla 3 kez baktıkları bir test yapildi. Temiz. O yüzden endokrinoloji uzmanına başvurun. Burdaki doktor hanımın uzmanligini bilmiyorum ama hemen mra yönlendirilmiyor.

Benim eşimin hafif yüksek çıkmıştı. Endişelendik. Mr korkusu da var malum. Endokrin hiç endiselenmedi. Prolaktin testi stresten, o gün kan vermeye giderken trafikte bile kavga etseniz etkilenen çok hassas bir test. Sonra 3 gün cinsel perhiz, sinirlenmeme sonrası saatlik arayla 3 kez baktıkları bir test yapildi. Temiz. O yüzden endokrinoloji uzmanına başvurun. Burdaki doktor hanımın uzmanligini bilmiyorum ama hemen mra yönlendirilmiyor.
yav ben mi anlatamıyorum?
ben hemen mr çekiliyor/çekilmesi gerekiyor mu yazmisim.
prolaktin sorunum var yazmış mr çektiler mi yazmışım
konuda ilk* sayısal detaylı veri yok ,mr i sorduktan sonra o sayısal kısım yazılmış
ayrıca siz benden iyi bilirsiniz muhtemelen ama belirli sayıların üzeri direkt mr a yönlendirilir.
🤦🏻‍♀️
her buraya sağlık hakkında yazdığımda hastaneden neden istifa ettiğimi tekrar tekrar hatırlıyorum.

yav ben mi anlatamıyorum?
ben hemen mr çekiliyor/çekilmesi gerekiyor mu yazmisim.
prolaktin sorunum var yazmış mr çektiler mi yazmışım
konuda ilk* sayısal detaylı veri yok ,mr i sorduktan sonra o sayısal kısım yazılmış
ayrıca siz benden iyi bilirsiniz muhtemelen ama belirli sayıların üzeri direkt mr a yönlendirilir.
🤦🏻‍♀️
her buraya sağlık hakkında yazdığımda hastaneden neden istifa ettiğimi tekrar tekrar hatırlıyorum.
Fazla sinirli değil misiniz? Benim derdim siz değilsiniz. Eminim siz de iyi bir hekimsinizdir. Ama bu çok spesifik bir konu. En doğrusunu endokrinoloji bilir.
Ben çok endiselenmistim o zaman. Doktorumuz çok tatlı ve sakin sakin anlatmıştı. Hatta benim endişem yüzünden bu testi bu kadar detaylı yaptirtti. Çok sık goruyoruz. Normalde bir sure sonra tekrar baktiriyoruz demişti.
Konu sahibine yazıyorum. Sizinki biraz arada kalmış. Net tanı koyulması için başvurun endokrinolojiye.

Fazla sinirli değil misiniz? Benim derdim siz değilsiniz. Eminim siz de iyi bir hekimsinizdir. Ama bu çok spesifik bir konu. En doğrusunu endokrinoloji bilir.
Ben çok endiselenmistim o zaman. Doktorumuz çok tatlı ve sakin sakin anlatmıştı. Hatta benim endişem yüzünden bu testi bu kadar detaylı yaptirtti. Çok sık goruyoruz. Normalde bir sure sonra tekrar baktiriyoruz demişti.
Konu sahibine yazıyorum. Sizinki biraz arada kalmış. Net tanı koyulması için başvurun endokrinolojiye.
demediğim şeyi demişim gibi yazıyorsunuz
eksik bilginizle hemen mr çekilmez zaten konuya açıklık getirmeyi ihmal etmiyorsunuz
ama ben bunlara cevap verince sinirli oluyorum 🤦🏻‍♀️

demediğim şeyi demişim gibi yazıyorsunuz
eksik bilginizle hemen mr çekilmez zaten konuya açıklık getirmeyi ihmal etmiyorsunuz
ama ben bunlara cevap verince sinirli oluyorum 🤦🏻‍♀️
Eksik bilgiyle ve doktor kimliğini açıkça kullanarak birileri birşey yazıyor da o ben değilim.Tahmin edin kim? Ben sadece kendi eşimin örneğini verdim. Mr konusu benim haddim değil. Mr cektirmeyin yazmadım. Çektirin de yazmadım. Tekrar söylüyorum haddim değil. Sadece her yükseklik gerçek değil yalancı da olabiliyor. Endokrinolojiye başvurun dedim. Bu sinirim sebebi de ben değilim.

Eksik bilgiyle ve doktor kimliğini açıkça kullanarak birileri birşey yazıyor da o ben değilim.Tahmin edin kim? Ben sadece kendi eşimin örneğini verdim. Mr konusu benim haddim değil. Mr cektirmeyin yazmadım. Çektirin de yazmadım. Tekrar söylüyorum haddim değil. Sadece her yükseklik gerçek değil yalancı da olabiliyor. Endokrinolojiye başvurun dedim. Bu sinirim sebebi de ben değilim.
eksik bilgiyle yazdığım şey nedir?

Doktor kimliğinizi açık bir şekilde belli ettiğiniz bir yerde, hastayı muayene etmeden ve verilerini ogrenmeden uzmanlık alaniniz disinda onu çektiriniz mi, bilmem ne yüksekliğinde ilk akla gelen bilmem ne tumorudur diye bilgiler vermeniz. Konu uzmanı muayene eder. Tanısını koyar. Ben konu sahibine kendi deneyimimizden bir de endokrin görüşü almasını onerdim. Rahatlatmaya çalıştım. Endokrin uzmanı gerek duyarsa beyin cerrahisine yönlendirir. Mr da cektirilir.
eksik bilgiyle yazdığım şey n

X