Prolaktin seviyesi ?

merhaba arkadaşlar..k.k. hiperprolaktinemi araştırması yaparken buldum ve üye oldum 1.5 senelik evliyim evliliğimin 3 ayından sonra bende adte düzensizliği başaladı ben bunu yeni evliliğime bağladım fakat aradan geçen 6 aydan sonra dayanamayıp doktoro gittim yapılan tatlillerde prolaktinim 40 çıktı bana hemen doktorum dostinex tedavisine başlamamı önerdi ve ben tedaviya başladım bunun ne kadar süreceğini bilmiyordum ve bunun sonunda belkide allah göstermesin kısır kalabilrmişim.3 hafta sonra ben tekrar doktora gittim ve bana tekrar tahlil yapıldı.Tahlil sonucum 3 çıktı ve ben çok sevindim.1 sene kadar korundum ve artık korunmicaktim.Aradan 1.5 ay kadar geçti diyetisyene gittim bana orada troid ve prolaktin tahlilleri yapıldı.Orada prolaktin sonucum 30 çıktı ve hemen doktoruma gidip başvurdum.Bana 30 dk araryla prolaktin ölçümü yapıldı.Her ölçümde 3 adım daha yükseliyordu. tekrar tedaviye başladık ve yine düşürdük en son 2 ay önce yine gittim ve 80 di beynimden vurulmuşa döndüm tam bebek isterken bununla karşılaşmak çok üzdü beni ve 2 aydır tedavi görüyordum tedavim yine bitti haftaya muaynem var işallah olum lu çıkar ve artık kurtulurum şu hastalıktan.LÜTFEN BENİM GİBİ OLANALAR BULSUN BENİ DERTLEŞMEYE ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFEEEENNNNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kizlar prolaktin tedavisiyle hamile kalanlar bana burda yardimci olabilirmisiniz ..paylasmaya ihtiyacim var:1hug:

kıbranur yılmaz ben hergun topıkteyım bende prolaktın yuzunden 2senedır tedavı goruyorum ben hergun yakıcam topıge sana yardımcı ve derltlesmek ısterım

ravzanur tatlım ben sorunumu anlattım okursan beni daha iyi anlarsın benim 80di ve salı günü tatlil yaptırdım 6 olmuş çok mutlu oldum darısı herkesin başına şimdi bebek yapmayı istiyorum bak sana güzel bişe söylim prolaktini 900 alup 3çocuğu olan bir hemşire tanıyorum yada 600 olup 4 çocuğu olan birini tanıyorum sana burada düşen tek şey lütfen sitres yapma aç kalma uykusuz hiç kalma bunlara çok dikkat et bunlaraa dikkat edersen herşey yoluna girerfakat en önemlisi şu ki kesinlikle isyan etme ve dua et bilmiyorum bebeğin varmı benim yok ama nolursa olsun ben çok dua ettim ve sabrettim umarım ve dilerim ki sende iyi olursun tatlım

kubranurcum prolaktın sevıyen cok dusmus ama bılıyomusunkı cok dusuncede cocuk olmadıgını sevıyesı normal olacak

Yok canım en dÜŞÜk deĞerı 1.9 enyÜksek deĞer 25 benım ıse 6.86 Öyle bıŞe olsa Çocuk olmama gıbı yanı doktorum sÖylerdı kontrolÜmÜ de yaptırdım artık hıÇbır engelımın olmadıĞını sÖyledı doktorum senın kaÇ pekı

Bu arada sen bu prolaktİnİn ne olduĞunu tam olarak bİlİyormusun

kubranurcum ben 2senedır prolaktın yuzunde her ay doktora gıdıyordum benımde 65dı ılaclar kullandım dustu ama 2 ay sonra tekrar yukseldı yıne ılac kullandım yıne dustu sımdılık bır sorunum yok ALLAHA SUKUR goguslerım prolaktınım yoksek olunca oyle sısıyodukı elleyemıyodum bıle prolaktınım yuksek olunca sut hormonlarım cok calıstıgından kıst olusuyodu bende bu 2.5yıldır cocuk ıstıyoduk ama hastalıgım yuzunden doktorum cocuk olmasın dıye dogum kontrol hapı verdı bana 2yıl kullandım ama sımdı 3aydır tedavım bıttı ve doktorum ızın verdı cocuk yapmamıza TABI ALLAH NE NERSE O.hayırlısı olsun hepımız adına.dogun kontrol hapı cok kullandıgım ıcın gebelıgı ızlandırmak ıcın seraphone yumurta catlasın dıye bır hap verdı doktorum ama bu ayda gebe kalmadım kısmet bu ayda doktora gıdıcem ısallah yukselmemıstır prolaktınım.sanada cok gecmıs olsun cok cektım ben PROLAKTINDEN

ben 3 yıl once tanıstım aylardır ilaç kullanmıyorum dun tahlil yaptırdım 39 olmus hipofiz emarı çektircem bakalım nasıl cıkcak

çikolata bende emar çektirdim ama hiç bir şey çıkmadı benim sadece adet düzensizliğim oldu süt gelme gibi bişeyle hiç karşılaşmadım ya çoğunluk emarda bişe çıkmıyo ya

kubranurcum ben de samsunluyum ayrica ama yurt disinda oturuyorumm.. verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederimm ve diger arkadaslarada tesekkurlerr ..
ayrica psikolojik oldugunu surdan anliyorumm gecen ayy cok stres yasadimm o yuzden yukseldi eminimm .prolaktinin diger adi zaten stres hormonuymus ..
ben simdi LISERDOL ve guatr seviyem de dusukmus onuda duzenleyici hap kullaniyorum su 3 gundur . benimde gogsumden sut geliyo ama sikincaa. bakalim ne olacak bilmiyorumm. ben im cocugum yok ama 1 kere gebe kaldim dis gebelikti .. buradan birbirlerimize destek olalimm :teselli:

selam kızlar.bende bir buçuk yıldır prolaktin tedavisi görüyorum.tedaviye başlamadan önce prolaktin seviyem 260 lardaydı.şimdi 110 a düşmüş ama halaa çok yüksek yaa

Son düzenleme:
geçmiş olsun buketcim işllah tez zamanda düşer düzenli kontorllere git fazla canını sıkma dua et geçer ama bizden bir üst seviyedesin şuan en azından şimdilik evli deilsin bide biz evli olanları düşün hemen çevren çocuk diye ötmeye başlıyo ama çok şükür benim şuan normal ama bir düşüp bir indiği için pek güvenemiyorum tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…