Prolaktin seviyesi ?

arkadaşlar ben hamileymişim ancak bebek düştü 1 haftalık mış
neyin etkisi oldu bilmiyorum parlodel ilacın mı hayıt suyunun mu bilmiyorum ama gitti bebek
,
prolaktin düşük yapmaya sebebiyet verir.
ayrıca prolaktin zaten süt hormonu ya eger sen gebeysen yüksek cıkma ihtimali var. sana ilk gebelik testi yaptırdılar mı? belki gebeydin ama doktorun bunu test yapmadan bilemeyecegi için sana ilaçları verdi..
ben her zaman ilk gebelik testi yaptırırım sonra da PRL testi.

kizlar benim doktorum adetimin 21.günü test yaptirmami söyledi. gecen hafta yaptirdim, bugünde hem sonucumu almak icin hem de prolaktin icin (adetimin bugün 4.günüydü) test yaptirmaya gittigimde sekreter mi hemsire mi tam olarajk bilemedigim bir bayan aaaa sonuclariniz cok güzel gerek yok dedi. oysa ki kagida baktigimda prolaktin 32.7 yaziyordu. adetin 21.günü yapilan prolaktin testinin sonucu nekadar dogrudur sizce??
ayrica ben de dr.ibrahim saracoglunun sitesinde bir bilgiye sahip oldum kizlar. testere disli aspan pencesi. bunu bir ay boyunca sabah aksam ac karinla iciyorsunuz, ayrica 15 gün boyunca sa sogan kürü uyguluyorsunuz.ben bugün t.d.aslan pencesine basladim.. insallah ise yarar...

merhaba.Bende adete yakın bi gün prolaktini ölçtürdüm 43 çıktı..Dostinex içmeden bide adetin 3. gübü ölçtürdüm düşük çıktı..Adete yakın yükseliyo olabilir...

adet veya başka bir gün test yaptırın fark etmez yüksekse yüksektir
1 seneden beri 98-97 olan prolaktinim ile ugraşıyorum
ilk altı ayda 5 e düştü. ilacı bırak dedi doktor bıraktım. 2 ay gecti gecmedi tekrar 98 oldu
şimdi tekrardan ilaçlanıyorum henuz ölçtürmedim. ama kendi kndime zayıf düştügüm için ilacı 1 ay bıraktım şimdi kendimi iyi hissediyorum de dostinexi içmeye başladım bakalım bu ay ölçüm için kan vermeye gidicem...

hep diyorum macroprolaktin testi yaptırın boşuna ilaç içiyor olabilirsiniz..
macroprolaktin kanda ki gercek PRL degerini ölçüyor. ve normal hastanelerde yapılan ile +-10 birim fark cıkıyor
örnek = benim PRL 98 = macroprolaktin testimde = PRL 88 cıktı
yani PRL'si 33 olan bir kadının ilaç kullanmasına gerek kalmayabilir.

selamlarrr benimde prolaktin hormonum yüksek çıktı haziran ayının 18 i gibiydi ölçtürdüm 49.9 gibi bir rakam çıkmıştı dostinex e başladım son 2 hapım kaldı yani 2 hafta kaldı. şuan regl yim regl bitincede dr gidicem tekrar çünkü diğer topikte okuduğuma göre dostinex kullanırken hamile kalınmamasıgerekiyomuş.... bende oğluma kardeş istiyorum dr gidimde sorim madem öyleyse başka bi ilaç yazar belki...

merhaba arkadaşlar sizinle kendi hikayemi yazmak istiyorum

benim de prolaktin problemim vardı 70-90 larda geziyodu
şubattan başlayarak 8 ay çocuk için deneme yaptık
mayıs ayında bir gebeliğim kimyasal oldu düştü çok problem yaşadım

bu agustos eylülde gene denedik dostinex te parlodel de kullanmadım
tabi önce Allah istedi de oldu bunlar bi vesileydi belki
hayıt tohumu ve civanperçemini karıştırıp sabah akşam içtim
her sabah aç karna babamın kendi arılarından hazırladığı
bal-polen ve arı sütü karışımından 1 kaşık yedim.

adetim prolaktinden yüzünden düzensiz olduğu için adet bitiminden 1 hafta sonra
diğer adet günüme kadar 2 günde 1 ilişkiye girdik
ve Ramazan ayına da denk geldiği için bol bol dua ettim,

ve sonuç şükürler olsun ki hamileyim üstelik geç döllenme oldu
yani adetime yakın bi tarihte döllenme olmuş
adet 3 gün gecikti test yaptırdım 0,2 çıktı ağladım
ama asla isyan etmedim Rabbimle dertleşir gibi konuştum zaten gerçek dost o değil mi
adetim 5 gün gecikti beta 23 çıktı prolaktin de 99 baş belası :)
7 gün sonra beta 50
9 gün sonra 75
ve 11 gün sonra 150 çıktı
Rabbimin bir mucizesi resmen.

inanın her duamda kk de isteyen arkadaşlarıma da nasib et diye dua ettim
sizde herkese dua edin tanıdıklarınıza isim isim dua edin
Rabbim hayırlı sağlıklı doğmasını da nasib etsin inş.

NE OLUR BANA DA DUA EDİN
ÇOK KORKUYORUM GENE DÜŞECEK BİŞE OLACAK DİYE.

ve ne olur moralinizi bozmayın, sabırsız olmayın,
prolaktin de stresle ilgili bişe olduğpu için ben moralimi hep yüksek tutmaya çalıştım.

Duaların için çok sağol...İnşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini...benimde ilk ay prolaktinim 29 du...doktor ilaca gerek yok dedi.sonraki ay 40 olunca doktor dostinex verdi..şimdi haftada 2 gün yarım içiyorum..tedavim 2 ayda bitecek...inşallah işe yarar da bende anne olabilrmm....

arkadaşlar merhaba
ben prolaktin değerlerini okuyunca kendi testimin sonucuna bakınca anlıyamadım genelde 30 40 90 yazmışsınız benim test sonucunda 682.4 ml yazıyo bu nedemek sizce

arkadaşlar merhaba
ben prolaktin değerlerini okuyunca kendi testimin sonucuna bakınca anlıyamadım genelde 30 40 90 yazmışsınız benim test sonucunda 682.4 ml yazıyo bu nedemek sizce

canım prolaktin olduğuna emin misin.. kesin bir yanlışlık vardır.. ya da referans aralığına bak... hastaneden hastaneye.. cihazdan cihaza fark var.. mutlaka bir yanlışlık vardır veya referans aralığı farklıdır.. ihmal etme!

merhaba hanımlar benim proaktin sewiyem 75.99 ve beynimde buna bağlı hipofiz tümörü var 3 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum uğraşıyorum ilaç kullandım fazla bi düşme olmadı artık adetimde düzensizleşti benimkisi biraz uç noktalarda yani...maalesef stres ve sinir en büyük etken hastalığınızı kabullenmemeniz gerekiyor aynı şekilde ama benim rahatsızlıklarım okadar fazlaki hastalığa bağlı olarak unutmam imkansız ne olucak bilmiyorum bastırılamassa ameliyat olucam sanırım...

emar çektirdinizmi???benimkide çok yüksek hipofiz adenom (tümör) var mesela

Slm arkadaalar benimde hipofiz bezinde tümor iy huylu var denildi 3 mm boyutunda prolaktin hormonunda 45 cikti direk ameliyat denildi .ilac tedavisi denilmedi .neden aceba banada yardimci olurmusunuz simdi ayin 22 sinde baska bi doktora randevu aldim oraya gidecegim o gune kadar bi aksilik olurmu aceba yuksek ya hormon degerii

Ameliyat dediklerine bakma canim sikinti da yapma sakin ilac tedavisi yeterli oluyor bana da direk ameliyat demişlerdi şükür tumorum ilaçla yok oldu bile :)

Merhaba arkadaşlar. Prolaktin seviyem 63 çıktı. Bunun için muayene olmadım sadece vitaminlerime baktırayım diye kan aldırdım alışmışken hormonlarıma bakayım dedim. Çikolata kisti tedavisi için 3 aydır progesteron ilacı içiyorum.onunla ilgisi olabilir mi,? Şimdi 63ü görünce şok oldum bende hiçbir belirtisi yok. Doktor dahiliye doktoru hipofiz mr dedi. Mr 50 dk sürüyor diyorlar doğru mu? Dar alan fobim var.. Napayım bilemedim. Kadın doğum doktorumu aradım başka bir hastanede tekrar ver 50den yukarı çıkarsa hipofiz mr çektir dedi. Napsam bilemedim ya yardımcı olacak tecrübeli biri var mı?

Canım öncelikle geçmiş olsun . Mr genelde 20 30 dk arası sürüyor. Farklı doktorlara gorunmende fayda var. Ilk gittiğim dr universite hastanesi kurul bile toplamıştı tümör var alıcaz diye bizse 5 6 dr a gosterdik mr ve tahlil sonuçlarımı ilaç tedavisiyle devam etti ve tumorum gecti
Kist konusunda bilgi sahibi değilim.

Çarşamba gecesi MR çektirdim zorla da olsa yarım saat sürdü. Adenom değil de çok ufak mikronodül dediler. Büyüme yapmaz sana bir sıkıntı vermez arada prolaktin baktırman yeterli dedi. Sanırım kullandığım ilacın da etkisi varmış.

merhabalar.benim prolaktin seviyem31.06 uç doktora gittim üçüde normal dedi ama bir yıldır gebelik yok sizce bu değer normal midir yada gebeliğe engel midir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…