Prolaktin seviyesi ?

saol cnm inşallah hepimizinki normale döner yaa bende korkuyorum böyle devam ederse ameliyat olabilirmişim =( şimdilik ilaç kullanıroum bende.sitres yapmamaya çalışıyorum filan bakalım hayırlısı

canım banada ameliyat diyen bi doktor vardı sakın hemen aldanma univde bi hocaya gorundum ne ameliyatı bunda ne var ki dedi sendede mıkroadenom falan mı var hipofizinde boyutları ne canım

evet canım başta boyutu 13x18x18 di bana ameliyat demişti bi doktor başka bi yere gittik ameliyata gerek yok ilaçla tedavi edelim dedi doktorum bir buçuk yıldır ilaç kullanıyorum şimdi 14x11x9 olmuş boyutu ama hala prolaktinim çok yüksek yaa bugün hayıt suyu alcam bide onu kullanayım belki işe yarar.

Merhaba arkadaşlar bende sizler gibi prolaktinden çok çekmiş bir bayanım.4.5 senedir evliyim ve 1 yaşında bir kızım var Allah bağışlarsa.Yani hamile kalınıyor mu diyen arkadaşlarım bizzat örneğim size.Uzun zaman Dostinex kullandım ilaç kullanırken seviye gayet normal fakat bırakır bırakmaz o ay tekrar yükseliyordu yapılan mr da hipofiz adenom denildi endokrin doktorum ameliyat en son işlem o da görmende kayıp olursa,şiddetli baş ağrısı vs.gibi şikayetler olursa o zaman dedi.2 kere mr çektirdim ölçümlerde değişme olmadı ddoğum yapalı 1 yıl oldu ve ben hala bebekle ilgilenmekten kontrole gidemedim İnşaallah bu ay başlayacağım.Emzirdiğim için belli olmazmış ama en kısa zamanda mr çektirmem gerekiyormuş danıştım doktora.
Bebek konusunda çok korkmuştum ama çok şükür uğraşmadan hamile kaldım ha bu arada hipofiz adenom hamilelikte büyüyen bir tümörmüş o yüzden acilen kontrol olmam gerekiyormuş Hepinize Rabbim şifa versin isteyene tez vakitte evlat nasip etsin(amin)

Ravzanur canım Çok saĞol allah razı olsun dılerım rabbımden sana hayırlısıyla tez zamanda nasıp etsın.dılerım rabbımden Çok aratmasın ve hayırlısını saĞlıklısını nasıp etsın buraya samsuna gelıcek olursan haberleŞelım senınle yÜz yÜze tanıŞmayı Çok ısterım canım allaha emanet ol k.ı.b hıÇ bırŞeye kafa takma ben Çok dua ettım rabbım gerı Çevırmedı sende dua et emınım rabbım senıde duyacaktır ama nolursa olsun hıÇ kımseyı takma ve hıÇ bır Şeye bunalma hamılelerın duası kabul olurmuŞ senın ıÇın Çok dua edıcem bebeĞıme kardeŞ gelsın dıe

ayy canimm benimm gelince inan sana haber verecegimm bendee isterim seni gormek .
allah razi olsun dualarina insallah bebisinide gorurumm olmiyacak bisey degil kii ben termede oturuyorumm sen nerede oturuyosunn

Merhaba arkadaşlar
Benimde prolaktinim ilk yapılan testlerde yüksekti ama değerini bilmiyorum. Doktorum dostinex verdi ve o ay düştü. Aradan 4 ay geçti testi tekrarladık ve değerim 490 çıkmış. Doktorum bu değer normal dedi ve ilaçta yazmadı. Bu değer normal mi sizce bana yüksek gibi geldi .

ayy canimm benimm gelince inan sana haber verecegimm bendee isterim seni gormek .
Allah razi olsun dualarina insallah bebisinide gorurumm olmiyacak bisey degil kii ben termede oturuyorumm sen nerede oturuyosunn

canım benim eşimde termeli fakat biz samsunda merkezde oturuyoruz işallah dediğin gibi görüşürüz k.i.b allaha emanet ol dualarım seninle

slm arkadaşlar aranızda prolaktin seviyesi yüksek olan ve kontrol altıda olan var mı benim gibi:teselli:

merhaba bnmde prolaktin seviyem 63.49 sınır 26.21 iken bnm 3 katı ve dostınex adlı ilaçla tedaviye başladım benmde araştırdığım kadarıyla baya güçlü bir ilaç fakat yan etkileride var gibi gebe kalmamak gerekiyo en az 1 ay yazıyo reçetede doktorumda gebelik hissettiğin an bırak ilacı dedi ben korunmayı düşünüyorum bu konuda bilgi sahbi olanlar yardımcı olabilirmi gebe kalırsam bebeğe zarar olurmubilmiyorumkismile

slm arkadaşlar ben daha 15 yaşlarında ıken ailem regl olmuyorum diye benidoktora gösterdiler mr lar tahliller derken hipofiz bezi tümörü oldgunu ogrendık husrev hatemı özer acbay ahmet colak necmettın pamır kayhan kuzeylı acıbadem yıne baska bı doktor adını hatırlayamadıgım pek cok doktora gozuktum amelıyat istemedı babam dostınexe basladım haftada ıkı kez le basladım ılk olarak 1877 ıdı prolaktın ve o zamanlar ben nıye kullanıyorum bu ılacı bılmıyorm lıse 1 e gıdıyodum ılacı bıraktıgım gıbı hızla hormon yukselıyodu zaten vucut artık ılaca tepkı vermemeye basladı kısa sure ıcınde hergun kullanmya basladım ılacı rapor da cıkardım. 17 yasında 1 sene duzenlı regl oldum sonra daha olmadım uzun suredır ılacı kullanmıyorum artık dayanamıyorum ılac gordugum anda mıdem bulanıyo dostınex yuttugum gıbı cıkarıyorum beynım allak bullak oluyo 21 yasındayım istanbul da anadolu yakasında oturuyorum öğrencıyım artık buyudum ve cocuk sahıbı olmak ısteyecem evlenmek ısteyecem tedavısı neyse olmak ıstıyom prolaktın sevıyem bınbır zorlukla 150 ye dusmustu 6 sene uzerıne su anda ne kadar bılmıyorum uzun zaman once bakmıstım bu yazımı baska konularada yapıstırcam bana akıl verın doktor hastane onerın sırınevlerde oturuyom istanbulda öğrencıyım bana en uygun en yakın yerde tedavıme baslamak ıstıyom ayrıca kılo vermek zorundaym 60 kılo fazlam var ıns. yenı bı hayata duzene gırıp saglıgıma kavusucam yardımcı olun lutfen...

sonn tahlilimde prolaktınım yuksektı emarımı çekindim sonuç gayt iyi banada ilk tümor demişti doktor sonra baska doktora gitmiştim bu boyutta tumor olmaz mikroadenom demişti yani korkma demişti ve ilaç tedevisiyle yılda tamamen yok ettim ayda kontrole gidiyorum adet duzensizliğim oluyo ama napalım

selam herkese geçmiş olsun... adet düzensizliği ve hamile kalamıyorum gibi sorunlarımızı ilk olarak kadın hastalılarına doktoruna gideriz ya ve sonrasında da prolaktin yüksek cıkar ya işte o dk itibari ile kadın hastalıkları doktorunuz hiç bir işe yaramaz... boşuna para vermeyin.. anında bir endokrinoloji doktoru bulup tedaviniz doğru şekilde yaparsınız... bunu nerden biliyorum aynılarını bende yaşadım ve allahtan (6 ay uzun bir zaman ama cok da geç kalmış sayılmam) doğru yolu buldum. bir prolaktin gebe kalmanıza engeldir ama gebe kalmak imkansız değildir. yumurtlama kalitesini bozar veya hiç yumurtlama olmaz. bu nedenle gebe kalmak için kadın hastalıkları doktoruna - PROLAKTıN VE HıPOFıZ ADENOMU ıÇıN MUTLAKA ENDOKRıN DOKTORUNA GıDıN.
Çünkü kadın hastalıkları bu işin uzmanı değil. onlar sadece lokal olarak hemen dostinex verip indiriyorlar ve diger guatr - tiroid yetmezliği - anemisi - hormon vs. vb. şeyleri göremiyorlar... ayrıca adenom dedikleri şeyi de radyoloji uzamanı görecek ve dogru yorumlayacak ... eger bu bir şey degildir diyip sonucu temiz diyenler de var... ( bana oldugu gibi ) aynı radyoloji doktoru 6 ay sonra ve yeni cektigi emara bakıp sizde adenom var dedi ya....lütfen 6 ayda bir emar ve mutlaka endokrin doktoru.... ayrıca rahim içi film ve gebe kalmak için kadın dogumcuların istedigi 2 -3 kan tahlili var onları yaptırın sonra gebe kalmak istiyorsanız size ilaç veriyorlar gebe kalmayı kolaylaştırmak için şansınız yaver giderse gebe kalırsınız.... ayrıca prolaktin seviyeniz yüksek ise normal şartlada gebe kalmanız biraz zor.... extra bir doğum kontrol ilacı içmeye gerek yok. prolaktin doğal koruma sağlıyor

merhaba macroprolaktin ölçümü yaptırdım. önce hastanede yapılan prolaktin testini yazayım 97,5ng/ml olarak tesbit edildi. endokrin doktoru masroprolaktin testini yaptıralım dedi. bu test araştırmalarım doğrultusunda anladım ki kandaki gercek prolaktin seviyesinin belli olması için gerekliymiş. testin sonucundan kandaki değer aslında 88ng/mL miş. bu 9ng/mL lik fark göz ardı edilmeyecek bir fak gibi göründü bana. hani prolaktini 30 olan bir bayanın aslında prolaktini 20 olabilir dedirtdi bana. gerci ben gene o yan etkileri aşırı olan ilaçtan kullanıcam ama neyse... ayrıca kilomda 46. doktor kilo al dedi caba sarf edicem dedim. ama doktorada cok güvenmiyorum

R.Tornacı Mrb.Öncelikle sana ve tüm sağlık olanlara Allah'tan acil şifalar diliyorum.Bendede prolaktin yüksekliği vardı ama en fazla 37 di..Asıl problemim yumurtalıkta sürekli kist oluşmasıydı..Sol yumurtalığım 14 yıl önce kistten dolayı alındı..Yıllar sonra,Sağ yumurtalıktada sürekli kist oluşmaya başladı ilki 7,5 cm di.Prof.ıbrahim Adnan Saraçoğlu'nun soğan suyunu içerek (tabi bi hormon ilacıda kullandım ama onun etkisi olduğunu sanmıyorum) eridi gitti.Daha sonra oluşan kistlerde ( 3 cm 4 cm) sadece soğan suyu içerek geçti.Ve ıbrahim Saraçoğlunun sitesinden aldığım hormon dengeleyici bi çayı 21 gün kullandım..daha sonra uzun süre kist oluşmadı..Şimdi yeniden kullanıcam çünkü kistler yeniden oluşmaya başladı..Bu konunun senle ilgisi yok ama..Sen Prof.Adnan ıbrahim Saraçoğluyla bi görüş istersen.Google adını yazınca resmi web sitesi çıkıyor..ıletişim bölümündeki telefonlada ulaşabilirsin orda olduğu zamanlarda kendisiyle görüştürüyorlar..Prolaktinle ilgili bi tedavisi de vardır belki..Rabbim yardımcın olsun..

arkadaşlar ben hamileymişim ancak bebek düştü 1 haftalık mış
neyin etkisi oldu bilmiyorum parlodel ilacın mı hayıt suyunun mu bilmiyorum ama gitti bebek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…