Prolaktin yüksekliği ovulasyon

turtalicilek

Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2022
171
37
31
Arkadaşlar benim süt hormonum (prolaktin) yüksek çıktı. 45 gibi bir değerdeydi, beyin mr çekildi ve diğer testlerim kontrol edildi başka bir sağlık sıkıntım olmadığı stresten kaynaklandığı söylendi.

1 ay dostinex kullandım bir hormon ilacıymış

Değerim 12 ye düştü bu arada çocukda istemeye başladım ama bu ay goguslerim cok agrımaya baslayınca gebelik mi prolaktin mi bilemedim

Kızçeler cevap verin bana prolaktin ilac sonrası düştükten sonra, ilac bırakılınca hemen yükselir mi?

Bu arada cok yüksek olsaydı ovulasyon testlerinde yumurtlamayı görmezdim diye düşünüyorm ama emin olamadm

Bende bir ay dostinex kullandım 46 çıkmıştı şimdi şükür 1,61 e inmiş. Yüksekken bende ovülasyonda hep yumurtlama gördüm her ay göğsüm acır adet yaklaştıkça. Prolaktin sanırım yumurtanın kaliteli olmasını engelliyor. Umarım hamilesinizdir. Aynı kaderi yaşoyoruz galiba çünkü benim de hiçbir sıkıntım yok sadece prolaktin yüksekti şimdi düştü bakalım bu ay nolacak umarım ikimizin de yüzü güler 🥰

Ay insallah ben biraz önce kan testine gidiyordum lastik patladı geri döndük bir isaret mi bilemedim ama bugün sismeye basladım. Adetime 4 gün kala siserim hamile oldugumu sanmıyorum. Gogus agrım cok erken baslayınca acaba mı dedim ama meraktayım icten ice

Bende bir ay dostinex kullandım 46 çıkmıştı şimdi şükür 1,61 e inmiş. Yüksekken bende ovülasyonda hep yumurtlama gördüm her ay göğsüm acır adet yaklaştıkça. Prolaktin sanırım yumurtanın kaliteli olmasını engelliyor. Umarım hamilesinizdir. Aynı kaderi yaşoyoruz galiba çünkü benim de hiçbir sıkıntım yok sadece prolaktin yüksekti şimdi düştü bakalım bu ay nolacak umarım ikimizin de yüzü güler 🥰
Ovulasyon testi denediniz mi bu ay

Yok denemedim şuan reglyim zaten. Bende aşılamaya karar vermiştim doktorum bugün aradı bu ay ben yokum siz bi deneyin dedi bende bu bi işaret mi diye düşündüm 😂 ne testi için gidiyosun gebelik mi prolaktin mi

İkisine de aynı anda baktırım dedim ama bayramdan önce düşmüştü hemen yükselir mi bilemedim. Aslında asıl amaç beta hgcydü.
Ya doktor bana asılamanın gereksiz oldugunu soyledi yani aslında dogal yoldan olmwsıyla bi farkı yok sadece kaliteli sperm seciliyo bide yumurtlama gunu kesin biliniyormus.

Yani baska saglık sıkıntınız yoksa ovulasyon testi yeterli olur aslında

Biliyorum ama işte yumurtlama günü hangi gün çatladı mı diye strese girmeyeyim diye aşılamaya karar vermiştim ama nasip olmadı bunda da vardır bir hayır. Hemen yükselmez bence senin adetine ne kadar var

Biliyorum ama işte yumurtlama günü hangi gün çatladı mı diye strese girmeyeyim diye aşılamaya karar vermiştim ama nasip olmadı bunda da vardır bir hayır. Hemen yükselmez bence senin adetine ne kadar var
Bugün 26.gün, 30. Günde olurum muhtelemen adet, tabi hamile degilsem
Gogus agrım var die hamileyim die düsündüm ama simdi sislik oldu hamile olsaydım sismezdim herhalde😂

Ya işte bende bilemedim ama ovulasyon kullanmasamda strese girerim deisen bise yokki her türlü beklio insan🥹

Doğru her şekilde giriyoruz strese. Bende bu ay olur diye düşünmüştüm dostinex kullandım rahim filmi çekindim bi ümit bekledim ama gene olmadı inşallah senin olmuştur ben artık bu ay salcam kendimi her şey normal sonuçta

Doğru her şekilde giriyoruz strese. Bende bu ay olur diye düşünmüştüm dostinex kullandım rahim filmi çekindim bi ümit bekledim ama gene olmadı inşallah senin olmuştur ben artık bu ay salcam kendimi her şey normal sonuçta
Rahim filmi ne için çektirmiştiniz? Ben de olumlu olumsuz sonuc alırsam paylasacagım

Tüpler açık mı kapalı mı gebeliğe engel bir durum var mı diye bakılmasını istedim elhamdulillah açık çıktı bir sıkıntı yokmuş. Rahim filmi çekildikten sonra 6 ay gebelik şansı artıyor diyolar ilk ay bir şey göremedim bu aya inşallah

Benim de 29,45 çıktı kızlar doktor ilacın gereksiz olduğunu söyledi stresten yüksek çıkmıştır dedi ben bebek olayına baya takık durumdayım çünkü. Kafamdan atamıyorum birkaç şey okudum prolaktin kuruluk yaparmış bunu okuduğumdan beri fark ediyorum gerçekten öyle psikolojik mi bilmiyorum ama rahtlatamıyorum kendimi her ilişki sonrası ağlıyorum eşim de çok çaresiz hiisediyor ne yapabilir ki zaten 😣

Benim de 29,45 çıktı kızlar doktor ilacın gereksiz olduğunu söyledi stresten yüksek çıkmıştır dedi ben bebek olayına baya takık durumdayım çünkü. Kafamdan atamıyorum birkaç şey okudum prolaktin kuruluk yaparmış bunu okuduğumdan beri fark ediyorum gerçekten öyle psikolojik mi bilmiyorum ama rahtlatamıyorum kendimi her ilişki sonrası ağlıyorum eşim de çok çaresiz hiisediyor ne yapabilir ki zaten 😣
Bence yine de baska bir de deneyin ya zaten cok etkili minicik bir ilaç hemen düşürür bir yandan ovulasyon testi yapın. Zaten benim anladgm ilac sorasınjeöen yükselmiyor

Merhabalar bende 2 yıldır 2. Çocuğumu istiyorum 1 tane 7 yaşında kızım var ve gecen hafta doktora gittim prolaktin biraz yüksek dedi dostinex verdi prl 23.5 çıktı 8 tableti haftada 1 gün yarım kullanmamı söyledi reglim hep duzensizdi kullanmaya basladigimda 4 gun once bitmişti ne zmn kontrole gitsem bilmiyorum reglim duzensiz ztn 2 ay olmasam şaşırmıyorum ne zmn kontrole gitmem lazm sizler kullanmaya basldiktan ne zmn sonra kontrole gittiniz ?

Merhabalar bende 2 yıldır 2. Çocuğumu istiyorum 1 tane 7 yaşında kızım var ve gecen hafta doktora gittim prolaktin biraz yüksek dedi dostinex verdi prl 23.5 çıktı 8 tableti haftada 1 gün yarım kullanmamı söyledi reglim hep duzensizdi kullanmaya basladigimda 4 gun once bitmişti ne zmn kontrole gitsem bilmiyorum reglim duzensiz ztn 2 ay olmasam şaşırmıyorum ne zmn kontrole gitmem lazm sizler kullanmaya basldiktan ne zmn sonra kontrole gittiniz ?
Ben 1 ay kullanıp doktora gittim bu ilaç regliyi de düzenliyor

Kuruluk derken ilişki esnasında mı anlayamadım. Başka doktora gidin çünkü prolaktin gebeliğe engel bir durum ama tedavisi çok kolay benim bir ayda 46 dan 1,61 e düştü 4 tablet ilaçla

Kuruluk derken ilişki esnasında mı anlayamadım. Başka doktora gidin çünkü prolaktin gebeliğe engel bir durum ama tedavisi çok kolay benim bir ayda 46 dan 1,61 e düştü 4 tablet ilaçla
Evet sürekli kayganlaştırıcı kullanmak zorunda kalıyoruz gidicem yine ama sanırım adetimi beklemem lazım. Testere dişli aslan pençesi çayı içiyorum süt yapan şeylerden uzak duruyorum ama sanırım faydası yok çok stres oluyorum 😔

Onu kullandıgınız zaman düzensiz adet olmuyorsunuz 28 günde 1 olmuştum ben, ikinci adet baslangıcınızın 3. Günü filan gidebilirsiniz hormonlara genelde aç karnına ve adetliyken bakılıyo

Evet sürekli kayganlaştırıcı kullanmak zorunda kalıyoruz gidicem yine ama sanırım adetimi beklemem lazım. Testere dişli aslan pençesi çayı içiyorum süt yapan şeylerden uzak duruyorum ama sanırım faydası yok çok stres oluyorum 😔
Adetliyken git baktır en doğru o zaman çıkar sonuc. Kuruluğun prolaktinle alakalı olduğunu sanmıyorum çok araştırma yaptım böyle bir etkisi yok diye biliyorum yine de doktora sor sen. Ben de süt yapan şeylerden uzak duruyorum en azından tahin helva havuç soda..

Adetliyken git baktır en doğru o zaman çıkar sonuc. Kuruluğun prolaktinle alakalı olduğunu sanmıyorum çok araştırma yaptım böyle bir etkisi yok diye biliyorum yine de doktora sor sen. Ben de süt yapan şeylerden uzak duruyorum en azından tahin helva havuç soda..
Prolaktin kuruluk yapıyor ciddi manada malesef arkadaşlar

X