Prolaktinim yüksek ve hipertansiyonum var.

melekanesii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2018
284
112
29
Merhaba arkadaşlar. 2 aydır adet olmuyordum. Doktorum Tarlusal kullandım. Ve oldum. Simir testimde yapıldı. Temiz çıktı. Doktorum adetin 3. günü gel hormon testi yapalım dedi. Bayrama denk geldiği için 2. günü gittim. Sonuçlarım şu şekilde.

E2 35 pg/ml
FSH 6.01 mU/mL
LH 14.49 mU/mL
Prolaktin 41.78 ng/ml 5.18-26.53
TSH 1.1665 uU/ml 0.35-4.94

Sonuçlarım bu şekilde. Dün doktoruma muayne oldum. Prolaktinin yüksek. Göğüslerimi sıktı. Süt geliyor mu diye? Süt gelmedi. Dostinex 0.5 mg 2 tablet verdi. Pazartesi ve perşembe günleri kırıp yarım tablet al dedi. Sonra adet olursan 3. günü gel dedi. Uykunu almış dinlenmiş kafan rahat şekilde gel ve kan alalım dedi. Bazı okuduğum yazılarda bu durumun gebeliğe engel olduğunu okudum. Doktoruma sordum. Düşüreceğiz dedi. Korunmanıza gerek yok. Hamilelik şüphesi olursa bırak dedi. Zaten dozu çok düşük ve 2 hafta içinde bitecek dedi. Hayıt tohumunu sordum. Onun hakkında bilgim yok dedi. Etkilendim de sanırım kokuyorum.
Çocuk düşüncem yok. İlacı bırakınca artarsa ve bu durum ilerde gebeligime engel olursa diye korkuyorum. Dün akşam eşimle konuştum. İstersen başka doktora gidelim dedi. Ama doktorum gayet ilgiliydi. Bende birde hiper tansiyon var. Bu durumdan burun kanamalarım da oluyor. Tansiyonun da prolaktinin artırdığını okudum. Pazartesi de nefroloji doktorumda randevum var. Dün akşam soğan kürüne başladım. 15 gün kullanmayı düşünüyorum. Adet zamanımda da hayıt tohumunu içmeyi düşünüyorum. Umarım düşürür. Benim gibi yaşayan var mı? Bu durumda ne yapmam gerekir?

Dostinex tarzı ilaçlar aksine hamile kalmayı kolaylaştırıcı ilaçlar , çocuk düşünmüyorsanız korunmanızı tavsiye ederim. Hamile kalmanıza asıl engel prolaktin düzeyinizin yüksek olması.... Doktorun verdiği ilacı kullanın , senelerce kullandım sonrasında adet olabilmek için senelerce doğum kontrol hapı kullandım. Prolaktin düzeyin 90 larda gezerken , nasıl olsa hamile kalmam diye doğum kontrol hapı kullanmadığım 2 ay içinde hamile kaldım , Allah nasip edecekse anneliği her türlü nasip ediyor.

Canım öncelikle geçmiş olsun....
Stres yapacak birşey yok ilaçla düzelir InşAllah...
Hamileliğinde şuan için engel olabilirdi ama teşhis tabiki önemli herşeyin çaresi var artık...
Önemli olan rahminde ve tüplerinde sıkıntı olmaması ve tabiki eşinin sperm testinde de...hicbir şekilde sorunu olmayip stresten çocugu olmayanlarda var...
Unutma herşeyin başı sağlık en önemlisi hemde....
Tedavini ol soğan kürünü ilaç tedavisi olurken yapma derim yine de doktoruna danış canım...

tek bir seferlik yuksek çıkmış olabılır canım ... benım bir kez 50 çıkmıştı... goguslerınle oynama oynatma sakın mıde ılacı kullandıysan mutlaka doktoruna anlat ... adet dışında elde ayakta buyume ya da gormede sıkıntın olursa mutlaka doktora adet sıkıntısı yaşadığını anlat... dostınexi gece yatmadan kullan agır gelebılır ılk başlarda şifa diliyorum...

Dostinex tarzı ilaçlar aksine hamile kalmayı kolaylaştırıcı ilaçlar , çocuk düşünmüyorsanız korunmanızı tavsiye ederim. Hamile kalmanıza asıl engel prolaktin düzeyinizin yüksek olması.... Doktorun verdiği ilacı kullanın , senelerce kullandım sonrasında adet olabilmek için senelerce doğum kontrol hapı kullandım. Prolaktin düzeyin 90 larda gezerken , nasıl olsa hamile kalmam diye doğum kontrol hapı kullanmadığım 2 ay içinde hamile kaldım , Allah nasip edecekse anneliği her türlü nasip ediyor.
Canım öncelikle geçmiş olsun....
Stres yapacak birşey yok ilaçla düzelir InşAllah...
Hamileliğinde şuan için engel olabilirdi ama teşhis tabiki önemli herşeyin çaresi var artık...
Önemli olan rahminde ve tüplerinde sıkıntı olmaması ve tabiki eşinin sperm testinde de...hicbir şekilde sorunu olmayip stresten çocugu olmayanlarda var...
Unutma herşeyin başı sağlık en önemlisi hemde....
Tedavini ol soğan kürünü ilaç tedavisi olurken yapma derim yine de doktoruna danış canım...

Teşekkür ederim.Doktorum hayit ve soğan kürü hakknda bilgisi olmadığını söyledi. Soğan kürünün iyi geldiğini okudum. İlaç kullanmayı hiç sevmiyorum. En kısa sürede nasıl çözebilirim diye düşünüyorum?

tek bir seferlik yuksek çıkmış olabılır canım ... benım bir kez 50 çıkmıştı... goguslerınle oynama oynatma sakın mıde ılacı kullandıysan mutlaka doktoruna anlat ... adet dışında elde ayakta buyume ya da gormede sıkıntın olursa mutlaka doktora adet sıkıntısı yaşadığını anlat... dostınexi gece yatmadan kullan agır gelebılır ılk başlarda şifa diliyorum...
Teşekkür ederim. Umarım tek seferliktir. Süt geliyor mu diye baktı zaten. Doktorumda yatmadan iç dedi. Psikolojik mi bilmiyorum. Ben uykumdan çok uyanırım. Dün gece hiç uyanmadım. Sabah alarma uyandım.

Teşekkür ederim.Doktorum hayit ve soğan kürü hakknda bilgisi olmadığını söyledi. Soğan kürünün iyi geldiğini okudum. İlaç kullanmayı hiç sevmiyorum. En kısa sürede nasıl çözebilirim diye düşünüyorum?
Canım öncelikle ılaclarini düzenli kullan normal seviyeye düşünce ve ilaç tedavin bitince bitkisel ürünler yaparak dengede tutabilirsin...

Karaciğer değerlerimdeki sorun yüzünden doktora gittiğimde ilk sorduğu soru bitkisel bir şey içip içmediğimdi. Sıkı sıkı da tembihledi şakın içme diye. Bu kürler sanıldığı kadar masum olmayabiliyor. Bir yakınım bu yüzden böbrek yetmezliği çekiyor.
Çocuk olmaz diye de korkmayın, benim de ara ara yükseliyor. Çocuğum da var.

Merhaba arkadaşlar. İlacım 1 hafta önce bitti. Yarın adet günüm inşallah olurum. Kan ve idrar testi yaptırmıştım. Tansiyon kontrolü için doktorum istedi. Kanımda bir problem yok. Ama idrar enfeksiyonu olmuşum. Doktorum ilaç verdi ve bol bol su iç dedi. İlacım bitti. Ama kasık agrim ve afedersiniz idrarımı yaparken yanma oluyor. Soğan kürünü 11 gün içebildim. Artık midem bulanıyor içemiyordum. Hayıt tohumunu içmedim.

X